Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια σε wind ποσο ζωα ειναι πηρα 2 φορες στο 1260 για να μου στειλουν κωδικους για το my f2g του πατερα μου

γιατι δεν θυμαται με ποιο e mail εκανε εγραφη

φυσικα μαζι με τον πατερα μου μου ειπαν στελνουν μήνυμα και με εγραψαν στα παλια τους τα παπουτσια

 

Δε γίνεται με φατσομπούκι για λόγους ασφαλείας.

Μόνο με κλήση 1260 και ΑΑΑΑΑΝΝ....

 

Δοκίμασε να βάλεις όλα τα πιθανά μειλ που μπορεί να είχες δηλώσει το κινητό.

Έτσι κι εγώ είχα δηλώσει ....@outlook.com.gr και έβαζα .....@outlook.com

και γλίτωσα τη χρέωση της κλήσης.

Αμέσως μόλις το βρεις έχεις sms στο κινητό , οπότε δε χρειάζεται να ψάχνεις να ανοίγεις μειλ...

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται με φατσομπούκι για λόγους ασφαλείας.

Μόνο με κλήση 1260 και ΑΑΑΑΑΝΝ....

 

Δοκίμασε να βάλεις όλα τα πιθανά μειλ που μπορεί να είχες δηλώσει το κινητό.

Έτσι κι εγώ είχα δηλώσει ....@outlook.com.gr και έβαζα .....@outlook.com

και γλίτωσα τη χρέωση της κλήσης.

Αμέσως μόλις το βρεις έχεις sms στο κινητό , οπότε δε χρειάζεται να ψάχνεις να ανοίγεις μειλ...

 

φιλε ειπα πηρα 2 φορες στο 1260 μαζι με τον πατερα μου και με εγραψαν κανονικα

 

δοκιμασα ολα το πιθανα ε μαιλ και τιποτα

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειπα πηρα 2 φορες στο 1260 μαζι με τον πατερα μου και με εγραψαν κανονικα

 

δοκιμασα ολα το πιθανα ε μαιλ και τιποτα

 

Τον κωδικο δεν θα στον δωσουν ποτε !!! δεν εχουν την δυνατοτητα. Αυτο που μπορεις να κανεις... ειναι να παρεις το 8005000200 και να τους πεις να σβησουν το λογαριασμο εντελως!!! και να μπεις να φτιαξεις ξανα λογαριασμο με αλλο mail .μετα απο το μηνυμα που θα σου εχει ερθει οτι τον εσβησαν. το εχω κανει σε δικο μου ατομο αυτο που σου ειπα παραπανω μονο ετσι !!! 80 χρονια να περιμενεις κωδικο δεν στελνουν!!!

 

Nα ξερεις οτι και το λογαριασμο δεν τον σβηνουν αμεσα θα κανει 2-3 μερες να γινει θα τους πεις 3-4 φορες οτι θελεις να το σβησουν εντελως...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικο δεν θα στον δωσουν ποτε !!! δεν εχουν την δυνατοτητα. Αυτο που μπορεις να κανεις... ειναι να παρεις το 8005000200 και να τους πεις να σβησουν το λογαριασμο εντελως!!! και να μπεις να φτιαξεις ξανα λογαριασμο με αλλο mail .μετα απο το μηνυμα που θα σου εχει ερθει οτι τον εσβησαν. το εχω κανει σε δικο μου ατομο αυτο που σου ειπα παραπανω μονο ετσι !!! 80 χρονια να περιμενεις κωδικο δεν στελνουν!!!

 

Nα ξερεις οτι και το λογαριασμο δεν τον σβηνουν αμεσα θα κανει 2-3 μερες να γινει θα τους πεις 3-4 φορες οτι θελεις να το σβησουν εντελως...

 

ευχαριστω για την διευκρίνηση αλλα απο το 1260 γιατι μου ειπαν οτι στελνουν μήνυμα με νεους κωδικους τοσο ασχετοι ειναι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την διευκρίνηση αλλα απο το 1260 γιατι μου ειπαν οτι στελνουν μήνυμα με νεους κωδικους τοσο ασχετοι ειναι

 

 

Και μενα ετσι μου ελεγαν . Και δεν τον εστειλαν ποτε! μεχρι που βρεθηκε καποιο ατομο και μου ειπε οτι δεν εχουν την δυνατοτητα μου ειπε να κανω αυτο που σου ειπα παραπανω ...μονο τοτε εκανα δουλεια!!! Απο εκει και περα κανεις οτι νομιζεις!!!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα & καλή χρονιά. Μια ερώτηση.H καταχώρηση των magic numbers πρέπει να είναι νούμερα f2g ή απλά νούμερα της Wind ?
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα & καλή χρονιά. Μια ερώτηση.H καταχώρηση των magic numbers πρέπει να είναι νούμερα f2g ή απλά νούμερα της Wind ?

 

Mάλλον όλη η wind & Q, εγω έχω Q

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα & καλή χρονιά. Μια ερώτηση.H καταχώρηση των magic numbers πρέπει να είναι νούμερα f2g ή απλά νούμερα της Wind ?

 

Μπορεις να βαλεις αριθμο απο Συμβολαιο wind, καρτα F2G, Καρτα Q

 

Καλη χρονια και σε σενα!!! Με υγεια

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις αριθμο απο Συμβολαιο wind, καρτα F2G, Καρτα Q

 

Καλη χρονια και σε σενα!!! Με υγεια

Να σαι καλά:) !!!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα ετσι μου ελεγαν . Και δεν τον εστειλαν ποτε! μεχρι που βρεθηκε καποιο ατομο και μου ειπε οτι δεν εχουν την δυνατοτητα μου ειπε να κανω αυτο που σου ειπα παραπανω ...μονο τοτε εκανα δουλεια!!! Απο εκει και περα κανεις οτι νομιζεις!!!

 

 

ευχαριστω φιλε μου θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου θα το κανω

Κωδικό στέλνουν, αλλά όχι τον κωδικό σου. Αν είσαι ο ίδιος, μπορείς να επιβεβαιώσεις το username και μεστά σου κάνουν reset του κωδικού γιατί δεν τον βλέπουν! Σου έρχεται ένας άσχετος κωδικός στο κινητό σου που δεν σε βάζει στο λογαριασμό αλλά σου ανοίγει μια σελίδα που διαλέγεις δικό σου κωδικό (τουλάχιστον 8 γράμματα και αριθμούς). Είχα ταλαιπωρηθεί κι εγώ αλλά έπεσα σε κάποιον και μου το εξήγησε, έστειλε τον προσωρινό κωδικό και τζάμι. Αμα ξαναπάρω, αυτόν θα ζητήσω και ας μου πουν δεν συνδέουνε!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Κωδικό στέλνουν, αλλά όχι τον κωδικό σου. Αν είσαι ο ίδιος, μπορείς να επιβεβαιώσεις το username και μεστά σου κάνουν reset του κωδικού γιατί δεν τον βλέπουν! Σου έρχεται ένας άσχετος κωδικός στο κινητό σου που δεν σε βάζει στο λογαριασμό αλλά σου ανοίγει μια σελίδα που διαλέγεις δικό σου κωδικό (τουλάχιστον 8 γράμματα και αριθμούς). Είχα ταλαιπωρηθεί κι εγώ αλλά έπεσα σε κάποιον και μου το εξήγησε, έστειλε τον προσωρινό κωδικό και τζάμι. Αμα ξαναπάρω, αυτόν θα ζητήσω και ας μου πουν δεν συνδέουνε!

 

ναι αυτο μου ειπαν και εμενα αλλα δεν μου το εστειλαν ποτε :(

Link to comment
Share on other sites

F2go. Κάλω 1269 και αναφέρει οτι το υπολοιπο μου λήγει 15/4. Σε αυτή την ημερομηνία χάνονται τα χρήματα που έχει μέσα? Ή χάνονται 15/1?
Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτε σε 3 μηνες χάνεται το υπολοιπο.

Στην wind δεν ισχυει?

 

Προς το παρόν όχι, είναι ακόμα 6.

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικο δεν θα στον δωσουν ποτε !!! δεν εχουν την δυνατοτητα. Αυτο που μπορεις να κανεις... ειναι να παρεις το 8005000200 και να τους πεις να σβησουν το λογαριασμο εντελως!!! και να μπεις να φτιαξεις ξανα λογαριασμο με αλλο mail .μετα απο το μηνυμα που θα σου εχει ερθει οτι τον εσβησαν. το εχω κανει σε δικο μου ατομο αυτο που σου ειπα παραπανω μονο ετσι !!! 80 χρονια να περιμενεις κωδικο δεν στελνουν!!!

 

Nα ξερεις οτι και το λογαριασμο δεν τον σβηνουν αμεσα θα κανει 2-3 μερες να γινει θα τους πεις 3-4 φορες οτι θελεις να το σβησουν εντελως...

 

σημερα μου στειλαν το e mail που ειχα γραφτει και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Εχω δικαρτο κινητο.

Στην 1η sim εχω βαλει καρτα της wind με 1GB internet το μηνα και ειχα δηλωσει το κινητο ότι από εκει θα κανεις τα data

Στην 2η sim εχω καρτα free2go με 120 λεπτα δωρο κάθε μηνα. Σε αυτόν τον αριθμο ειχα μεσα και 3 ευρω.

 

Όλα μια χαρα μέχρι που εβγαλα την broadband καρτα για να την βαλω σε ένα tablet.

Ενώ τα data τωρα είναι κλειστα στο κινητο, εδώ και 3 μερες όταν ανοιγω το κινητο, λαμβανω sms που μου λεει ότι χρεωθηκα 1 ευρω για κινηση στο Internet

Το αναφερω εδώ πριν τους παρω τηλεφωνο γιατι θα μου πουνε σιγουρα ότι καποια εφαρμογή μπαινει στο Internet παρολο που το εχετε κλειστο.

Παιζει να γινεται κατι τετοιο;

Εγω δεν το εχω παρατηρησει πουθενα σε ότι κινητα ειχα εδώ και ποσα χρονια.

Αν εχω κλειστα τα data, παει και τελειωσε

Link to comment
Share on other sites

Εχω δικαρτο κινητο.

Στην 1η sim εχω βαλει καρτα της wind με 1GB internet το μηνα και ειχα δηλωσει το κινητο ότι από εκει θα κανεις τα data

Στην 2η sim εχω καρτα free2go με 120 λεπτα δωρο κάθε μηνα. Σε αυτόν τον αριθμο ειχα μεσα και 3 ευρω.

 

Όλα μια χαρα μέχρι που εβγαλα την broadband καρτα για να την βαλω σε ένα tablet.

Ενώ τα data τωρα είναι κλειστα στο κινητο, εδώ και 3 μερες όταν ανοιγω το κινητο, λαμβανω sms που μου λεει ότι χρεωθηκα 1 ευρω για κινηση στο Internet

Το αναφερω εδώ πριν τους παρω τηλεφωνο γιατι θα μου πουνε σιγουρα ότι καποια εφαρμογή μπαινει στο Internet παρολο που το εχετε κλειστο.

Παιζει να γινεται κατι τετοιο;

Εγω δεν το εχω παρατηρησει πουθενα σε ότι κινητα ειχα εδώ και ποσα χρονια.

Αν εχω κλειστα τα data, παει και τελειωσε

Γνωστότατο πρόβλημα και είναι θέμα συσκευής και OS και όχι εταιριών. πρέπει να απενεργοποιήσεις τα δεδομένα παρασκηνίου. Τα ίδια έπαθα και εγώ σε 2in1 sim σε Cote.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστότατο πρόβλημα και είναι θέμα συσκευής και OS και όχι εταιριών. πρέπει να απενεργοποιήσεις τα δεδομένα παρασκηνίου. Τα ίδια έπαθα και εγώ σε 2in1 sim σε Cote.

 

και πως το κανεις αυτο με τα δεδομενα παρασκηνιου φιλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω δικαρτο κινητο.

Στην 1η sim εχω βαλει καρτα της wind με 1GB internet το μηνα και ειχα δηλωσει το κινητο ότι από εκει θα κανεις τα data

Στην 2η sim εχω καρτα free2go με 120 λεπτα δωρο κάθε μηνα. Σε αυτόν τον αριθμο ειχα μεσα και 3 ευρω.

 

Όλα μια χαρα μέχρι που εβγαλα την broadband καρτα για να την βαλω σε ένα tablet.

Ενώ τα data τωρα είναι κλειστα στο κινητο, εδώ και 3 μερες όταν ανοιγω το κινητο, λαμβανω sms που μου λεει ότι χρεωθηκα 1 ευρω για κινηση στο Internet

Το αναφερω εδώ πριν τους παρω τηλεφωνο γιατι θα μου πουνε σιγουρα ότι καποια εφαρμογή μπαινει στο Internet παρολο που το εχετε κλειστο.

Παιζει να γινεται κατι τετοιο;

Εγω δεν το εχω παρατηρησει πουθενα σε ότι κινητα ειχα εδώ και ποσα χρονια.

Αν εχω κλειστα τα data, παει και τελειωσε

 

εμενα η wind μου εκανε πίστωση φιλε μου για χρεωσεις που μου εκανε για δεδομενα ενω τα ειχα κλειστα

Link to comment
Share on other sites

και πως το κανεις αυτο με τα δεδομενα παρασκηνιου φιλε μου

Για να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή Play Store, θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα δεδομένα παρασκηνίου για τη συσκευή σας. Αυτό σημαίνει ότι οι εφαρμογές ενδεχομένως να κατεβάσουν δεδομένα για μελλοντική αναφορά ή να σας εμφανίζουν ειδοποιήσεις ακόμα και όταν δεν χρησιμοποιείτε την εφαρμογή.

Σε Android 5.0 ή μεταγενέστερη έκδοση

 

Ανοίξτε την κύρια εφαρμογή Ρυθμίσεις της συσκευής σας.

Στην ενότητα "Ασύρματο και δίκτυα", αγγίξτε Χρήση δεδομένων.

Στην επάνω δεξιά γωνία, αγγίξτε το εικονίδιο Μενού Store three-dots menu.

Για να ενεργοποιήσετε τα δεδομένα παρασκηνίου, αγγίξτε Να επιτρέπονται τα δεδομένα παρασκηνίου. Αν εμφανιστεί η ένδειξη Περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου, δεν χρειάζεται να κάνετε αλλαγές.

 

Σε Android 4.4 ή προγενέστερη έκδοση

 

Ανοίξτε την κύρια εφαρμογή Ρυθμίσεις της συσκευής σας.

Στην ενότητα "Ασύρματο και δίκτυα", αγγίξτε Χρήση δεδομένων.

Στην επάνω δεξιά γωνία, αγγίξτε το εικονίδιο Μενού Store three-dots menu.

Αγγίξτε το πλαίσιο δίπλα στο στοιχείο "Δεδομένα αυτόματου συγχρονισμού".

Όταν εμφανιστεί το πλαίσιο διαλόγου "Ενεργοποίηση των δεδομένων αυτόματου συγχρονισμού;" , αγγίξτε OK.

 

Φυσικά να κάνετε το αντίθετο μιας και είναι οι οδηγίες για ενεργοποίηση. Πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το OS, ειδικά το 4.4. Με το που έβαλα Lollipop εξαφανίστηκε αυτό το πρόβλημα.

Edited by haforce
Link to comment
Share on other sites

Σε lollipop εχω το πρόβλημα των χρεωσεων

 

Πλέον στο κινητό μου έχω πάντα δεδομένα ενεργά για να μην το παρατηρώ. Όταν δεν είχα, όπως για παράδειγμα σε ταξίδια εξωτερικού και για κανά 2 ημέρες μετά από αυτά δεν με χρέωσε με τα δεδομένα παρασκηνίου Off. Λυπάμαι αν δεν σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω λολιποπ εχω αν και νομιζω οτι δεν ειναι προβλημα αλλα λαμογια της wind γιαυτο και εκαναν μουγκα και επεστρεψαν τα χρηματα

 

υγ

αν απενεργοποιησω τα δεδομενα παρασκηνίου μου βγαζει μονιμαενα τριγωνακι σε ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο κινητό μου έχω πάντα δεδομένα ενεργά για να μην το παρατηρώ. Όταν δεν είχα, όπως για παράδειγμα σε ταξίδια εξωτερικού και για κανά 2 ημέρες μετά από αυτά δεν με χρέωσε με τα δεδομένα παρασκηνίου Off. Λυπάμαι αν δεν σε βοήθησα.

 

Μια χαρα βοήθησες.

Εμαθα πως εγιναν οι χρεωσεις τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...