Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου αρκεί να έρθει έστω και αυτο που μου ερχόταν στην Q με τα 500 λεπτα προς όλους και τα 50 sms προς όλους με 4,40 που στέλνε κάθε μήνα και τώρα το έχασα μετα την φορητότητα σε f2g.
Link to comment
Share on other sites

Και στο cosmote μηδενικο παγιο παντως, λεει οτι αν για 6 μηνες δεν εχεις καταναλωση, κανουν διακοπη του συμβολαιου.

Δεν ξερω αν το κανουν οντως , αλλα το γραφει ξεκαθαρα στους ορους.

 

Και αν στο διακοψουν ξανακανεις καινουριο συμβολαιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει,το έχω πάνω από 2 χρόνια χωρίς κλήση καν και δουλεύει μια χαρά,εκτός αν το ξέχασαν το δικό μου....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει,το έχω πάνω από 2 χρόνια χωρίς κλήση καν και δουλεύει μια χαρά,εκτός αν το ξέχασαν το δικό μου....

Και εγώ το έχω πάνω από ένα χρόνο και δεν το έκοψαν ακόμη!Αλλά σιγά βάζουμε την κάρτα να κάνει μια μονόλεπτη κλήση ώστε να φανεί ότι δουλεύει και τελείωσε!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ίσως είναι καλό να τους το τονίζεις την επόμενη φορά.

Πουθενά δεν τους το τονίζω, στα στοιχεία πελάτη γράφει το όνομα μου.το ότι πάνε με βγάλουν τρελό με πείραξε

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι τους το έλεγες πάντοτε. Πολλές φορές όταν κάνεις ανανέωση σε κατάστημα, αφού τους πεις τον αριθμό σε ρωτάνε σε τι όνομα είναι, προφανώς για να διασταυρώσουν αν είναι σωστό το νούμερο κλπ. Ίσως όταν γίνεται αυτό να βγάζει και την απόδειξη ονομαστικά. Μπορεί την τελευταία φορά να βιαζόταν αυτός που το έκανε ή από αμέλεια να μην έκανε κάποια ενέργεια κατά το χειρισμό για να εκδοθεί απόδειξη στο όνομά σου. Και απλά σου είπα στο μέλλον να τους το λες αφού σου χρειάζεται να είναι ονομαστική.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρκεί να έρθει έστω και αυτο που μου ερχόταν στην Q με τα 500 λεπτα προς όλους και τα 50 sms προς όλους με 4,40 που στέλνε κάθε μήνα και τώρα το έχασα μετα την φορητότητα σε f2g.

Εμένα πάντως αυτό το μήνυμα έρχεται μια στο τόσο και συνήθως μετά από ενεργοποίηση πακέτου άρα μου είναι άχρηστο! Κάποια τα στέλνουν εντελώς στοχευμενα όταν δεν μου χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να δω τις νεες χρεωσεις για το f2g2?? μεχρι και σημερα ακομα 10 λεπτα το λεπτο με χρεωνει..ποτε αλλαζουν οι τιμες γιατι σκεφτομαι να παω σε Q
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο νούμερο αυτό ακριβώς έκανα, τα έχουμε ξαναπεί αυτά εδώ, εδώ, εδώ και μάλλον και αλλού, αλλά βαριέμαι να ψάχνω.

Μην ανησυχείς όμως, δεν τα ξεχνώ. Καλύτερα να πάνε (όσα πάνε) στο χαμόγελο, παρά στην κάθε κερδοσκοπική εταιρία... :)

Ξέρει κάποιος το ποσοστό που αποδίδεται στο χαμόγελο από αυτό το νούμερο ???

 

Έστειλα μύνημα στο fb του χαμογελου και μου είπαν ότι τα καθαρό ποσό που παίρνουν είναι 2€ ανά κλήση στο 14545 ή οποία χρεώνεται 2,45€.Τα υπόλοιπα πάνε σε ΦΠΑ και εταιρίες τηλεπικοινωνιών.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να δω τις νεες χρεωσεις για το f2g2?? μεχρι και σημερα ακομα 10 λεπτα το λεπτο με χρεωνει..ποτε αλλαζουν οι τιμες γιατι σκεφτομαι να παω σε Q

 

ΕΝΙΑΙΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ-ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΤΙΜΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΒΗΜΑΤΟΣ ΧΡΕΩΣΗΣ

 

http://i59.tinypic.com/1zf22iw.jpg

 

0,48 cent/1min.

 

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=381

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας καρτοκινητου f2g σε κοσμοκαρτα με πήρε ή wind να μου δώσει καρτοσυνδεση με 10€ το Μήνα 300' προς όλους, 300' προς wind ,30 sms προς όλους και 600 mb + 3€ να τα κάνω ότι θέλω. Τι λέτε? ΕΧΩ διορία μέχρι το βράδυ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τη χρηση κανεις.

αν βαζεις καρτα μια φορα το διμηνο, δε σε συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας καρτοκινητου f2g σε κοσμοκαρτα με πήρε ή wind να μου δώσει καρτοσυνδεση με 10€ το Μήνα 300' προς όλους, 300' προς wind ,30 sms προς όλους και 600 mb + 3€ να τα κάνω ότι θέλω. Τι λέτε? ΕΧΩ διορία μέχρι το βράδυ.

 

Γιατί δεν το αφήνεις f2g.Με ανανέωση 10€ θα πάρεις 1gb,1500' προς 3 wind , long n win και αν ενεργοποιήσεις το blender θα έχεις περισσότερα με λιγότερα χρήματα. Αν παίρνεις και τα 300' με κάθε ανανέωση ακόμα καλύτερα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το αφήνεις f2g.Με ανανέωση 10€ θα πάρεις 1gb,1500' προς 3 wind , long n win και αν ενεργοποιήσεις το blender θα έχεις περισσότερα με λιγότερα χρήματα. Αν παίρνεις και τα 300' με κάθε ανανέωση ακόμα καλύτερα.

 

Αμα δεν παίρνει τα 300 προς όλους νομίζω τον συμφέρει να το γυρίσει καρτοσυμβόλαιο. Βέβαια, σε κάθε φάση κερδισμένος είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν παίρνει τα 300 προς όλους νομίζω τον συμφέρει να το γυρίσει καρτοσυμβόλαιο. Βέβαια, σε κάθε φάση κερδισμένος είναι ;)

 

Δεν Τ έχω τα 300!Αν τα είχα δε θα το συζητούσα!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν Τ έχω τα 300!Αν τα είχα δε θα το συζητούσα!

 

Εγώ θα έκανα καρτοσυμβόλαιο καλά είναι 10 € για αυτά! Τα 300 λεπτά είναι πολύ χρήσιμα!

Link to comment
Share on other sites

...Γιατί δεν το αφήνεις f2g.Με ανανέωση 10€ θα πάρεις 1gb...

 

Ειμαι σε αναμονη και εγω για ανανεωση μιας και ληγει ο χρονος ομιλιας. Καποιος λιγες μερες νωρίτερα ανεφερε καποιο μελος εδώ, ότι με 10ευρω ανανεωση ΔΕΝ του εδωσε (για πρωτη φορα) το 1GB. Αν δεν μου ξεφυγε καποιο ποστ, κανεις δεν εκανε follow σε εκεινο το ποστ.

 

Κοιταξα πριν λιγο στο app της wind, και στις "προσφορες" λεει πλεον ότι με ανανεωση 10-19ευρω δινει 500ΜΒ, ενώ με ανω των 20ευρω δινει 1.5GB.

 

Η ερωτηση: τελικα με 10ευρω ανανεωση δινει 0.5 GB, 1GB ή τιποτα στην πραξη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκανα καρτοσυμβόλαιο καλά είναι 10 € για αυτά! Τα 300 λεπτά είναι πολύ χρήσιμα!

 

Μα με την ανανέωση των 10€( 1gb,1500' προς 3 wind , long n win ) και ενεργοποίηση του blender με 8€ παίρνει περισσότερα και δεν μπλέκετε με συμβόλαια. Συν τις εποχιακές προσφορές.

 

Για το 1GB: http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias/

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ για το 1GB είναι παλιο (δεν το εχουν ενημερωσει εδώ και καιρο αφου γραφει "To Bonus ανανέωσης θα αποδίδεται μέσω των καταστημάτων WIND & Online έως 31.7.2015"), ενώ αυτά που λεω είναι προσφατα και σημερινα.

 

Μονο οποιος εκανε ανανεωση τις τελευταιες 5-10 μερες θα μπορεσει να μας πει σιγουρα τι συμβαινει, προς αυτους απευθυνοταν βασικα η ερωτηση. Ισως επρεπε να το διευκρινίσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναμονη και εγω για ανανεωση μιας και ληγει ο χρονος ομιλιας. Καποιος λιγες μερες νωρίτερα ανεφερε καποιο μελος εδώ, ότι με 10ευρω ανανεωση ΔΕΝ του εδωσε (για πρωτη φορα) το 1GB. Αν δεν μου ξεφυγε καποιο ποστ, κανεις δεν εκανε follow σε εκεινο το ποστ.

 

Κοιταξα πριν λιγο στο app της wind, και στις "προσφορες" λεει πλεον ότι με ανανεωση 10-19ευρω δινει 500ΜΒ, ενώ με ανω των 20ευρω δινει 1.5GB.

 

Η ερωτηση: τελικα με 10ευρω ανανεωση δινει 0.5 GB, 1GB ή τιποτα στην πραξη;

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχεις την προσφορά ΕΠΙΛΟΓΗ BONUS FREE2ALL, όπου με 10€ σου δίνει είτε 300' προς όλους ή 500mb από 10€-19€ και 1500mb με πάνω από 20€ ανανέωση.

Διάβασε εδώ https://www.wind.gr/gr/f2g/my-free-2-go/bonus-f2go/ και πράξε ανάλογα.

Για μένα επέλεξε Free2talk 300’ free! όπου με 10€ θα έχεις 300' προς όλους και 1gb δώρο και με τα log n win θα έχεις 20 μηνύματα ανα εβδομάδα προς όλους 80 ανα μήνα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναμονη και εγω για ανανεωση μιας και ληγει ο χρονος ομιλιας. Καποιος λιγες μερες νωρίτερα ανεφερε καποιο μελος εδώ, ότι με 10ευρω ανανεωση ΔΕΝ του εδωσε (για πρωτη φορα) το 1GB. Αν δεν μου ξεφυγε καποιο ποστ, κανεις δεν εκανε follow σε εκεινο το ποστ.

 

Κοιταξα πριν λιγο στο app της wind, και στις "προσφορες" λεει πλεον ότι με ανανεωση 10-19ευρω δινει 500ΜΒ, ενώ με ανω των 20ευρω δινει 1.5GB.

 

Η ερωτηση: τελικα με 10ευρω ανανεωση δινει 0.5 GB, 1GB ή τιποτα στην πραξη;

Δεν το πήρε το 1gb γιατί ήταν η δεύτερη ανανέωση στο μήνα. Το ανέφερε ο ίδιος λίγα ποστ αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παλιο "300λεπτα με 10 ευρω". Δεν εχω δυνατοτητα αλλαγης, όπως εχω σε λιγο νεοτερο νουμερο.

 

Όπως και να εχει, μολις τωρα εκανα την ανανεωση και μου εδωσε κανονικα τα 1024ΜΒ, όπως εδινε και παλιοτερα. Αρα δεν εχει αλλαξει κατι, επιβεβαιωνω και ο ιδιος.

 

* panosntok, ευχαριστω, δεν το ειχα προσεξει!

Edited by jsimeo
Προσθηκη.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναμονη και εγω για ανανεωση μιας και ληγει ο χρονος ομιλιας. Καποιος λιγες μερες νωρίτερα ανεφερε καποιο μελος εδώ, ότι με 10ευρω ανανεωση ΔΕΝ του εδωσε (για πρωτη φορα) το 1GB. Αν δεν μου ξεφυγε καποιο ποστ, κανεις δεν εκανε follow σε εκεινο το ποστ.

 

Κοιταξα πριν λιγο στο app της wind, και στις "προσφορες" λεει πλεον ότι με ανανεωση 10-19ευρω δινει 500ΜΒ, ενώ με ανω των 20ευρω δινει 1.5GB.

 

Η ερωτηση: τελικα με 10ευρω ανανεωση δινει 0.5 GB, 1GB ή τιποτα στην πραξη;

 

Και γω έκανα εχθές ανανέωση 10€ και πήρα κανονικά το 1GB.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκανα καρτοσυμβόλαιο καλά είναι 10 € για αυτά! Τα 300 λεπτά είναι πολύ χρήσιμα!

 

Μα με την ανανέωση των 10€( 1gb,1500' προς 3 wind , long n win ) και ενεργοποίηση του blender με 8€ παίρνει περισσότερα και δεν μπλέκετε με συμβόλαια. Συν τις εποχιακές προσφορές.

 

Για το 1GB: http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias/

 

Δεν είναι κακό το συγκεκριμένο καρτοσυμβόλαιο, ωστόσω και εμένα μου φαίνεται καλύτερο το f2g με τις διάφορες προσφορές του και είναι και σούπερ ευέλικτο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...