Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα...thanks για την ενημέρωση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα παλιο free2go2 αντιστοιχο του frog.Υπαρχει πουθενα στο σαιτ τις wind να γραφουν τις χρεωσεις?ειχε 0,11/λεπτο χωρις ελαχιστη χρεωση
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα παλιο free2go2 αντιστοιχο του frog.Υπαρχει πουθενα στο σαιτ τις wind να γραφουν τις χρεωσεις?ειχε 0,11/λεπτο χωρις ελαχιστη χρεωση

 

Δεν νομίζω να βρεις πουθενά κανένα τιμοκατάλογο καθώς είναι εμπορικά μη διαθέσιμα εδώ και αρκετά χρόνια. Και εγώ σε αυτό είμαι και οι τιμές σίγουρα έχουν αλλάξει στα μηνύματα που είναι όσο λέει ο τιμοκατάλογος για όλα τα f2g ενώ αν θυμάμαι καλά άλλαξε η ελάχιστη διάρκεια κλήσης στα 30 δευτερόλεπτα. Επί της ουσίας δεν έχει ουσιαστικό νόημα σχεδόν για όλους πλέον καθώς με τα διάφορα πακέτα χρόνου ομιλίας θα πρέπει να μιλάς ελάχιστα για να μην σε συμφέρει να έχεις πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το τηλεφωνο το χρησιμοπιει η μανα μου και κανει ελαχιστες κλησεις οποτε δε χρειαζεται πακετα.αν ομως εχει αλλαξει στην στανταρ χρεωση του f2g(0,44/lepto)τοτε δε συμφερει η φλατ χρεωση και πρεπει να βαζει πακετα.τα 5 ευρω του πακετου 200' ειναι μολις 11,5λεπτα ενω με το παλιο ειναι 45.Πριν 2-3 χρονια που το ειχα τσεκαρει ειχε 0,11/λεπτο και 30 sec ελαχιστη χρεωση οπως ειπες.θα το ξανατσεκαρω.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες συνέχιζε να έχει χρέωση 0,11 αλλά η ελάχιστη χρέωση ήταν 1 λεπτό.

Δεν μπορώ να το ελέγξω γιατί τους τελευταίους μήνες η wind μου δίνει δώρο κάθε μήνα χρόνο ομιλίας που δεν μπορώ να καταναλώσω ούτε σε ένα χρόνο .

Αν το ελέγξεις ενημέρωσέ μας

Link to comment
Share on other sites

ΓIA ΛIΓEΣ MEPEΣ AKOMA..MONO ME 14,90€, EXEIΣ 300 ΛEΠTA K 30 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ, 300 ΛEΠTA ΠPOΣ WIND/Q KAI 1,3GB AYTOMATA, KAΘE MHNA. EΛA TΩPA ΣE ENA KATAΣTHMA WIND/PUBLIC

 

Καλό ακουγεται. Τι λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

ΓIA ΛIΓEΣ MEPEΣ AKOMA..MONO ME 14,90€, EXEIΣ 300 ΛEΠTA K 30 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ, 300 ΛEΠTA ΠPOΣ WIND/Q KAI 1,3GB AYTOMATA, KAΘE MHNA. EΛA TΩPA ΣE ENA KATAΣTHMA WIND/PUBLIC

 

Καλό ακουγεται. Τι λέτε ?

 

Και γιατί να μπλέκεις με συμβόλαια όταν στο f2g έχεις τα δώρα με κάθε ανανέωση και αντίστοιχο πακέτο με 15€ (περισσότερα sms προς όλους και προς WIND και λιγότερο internet);

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/combo-value/

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε f2g με ον Λάιν ανανέωση 10€ παίρνεις 1gb.

Με ένα πακέτο 5€ και ένα more2€ έχεις 300' προς όλους και 150' και 150 sms προς wind & q και περισσεύουν και περίπου 2€ άρα μάλλον δεν συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

ΚαλησπέραΤώρα είμαι με συμβόλαιο αλλά σε 1-1,5 μήνα ίσως να το κάνω κάρτα.

Με ενδιαφέρει χρονος ομιλίας (800' ας πούμε σε Γενικές γραμμές) Και ίντερνετ όσο περισσότερο μπορώ να παρω. Όλα αυτά με 20€ το μήνα γίνεται; και σε τι κάρτα να πάω; δεν εχω ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

ΚαλησπέραΤώρα είμαι με συμβόλαιο αλλά σε 1-1,5 μήνα ίσως να το κάνω κάρτα.

Με ενδιαφέρει χρονος ομιλίας (800' ας πούμε σε Γενικές γραμμές) Και ίντερνετ όσο περισσότερο μπορώ να παρω. Όλα αυτά με 20€ το μήνα γίνεται; και σε τι κάρτα να πάω; δεν εχω ιδέα...

 

Μια χαρά γίνεται με 20 ευρώ

Ρίξε μια ματιά στα πακέτα που έχει η wind

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketa-omilias/talk-to-all/

Με 20 ευρω, εχεις 800λ προς όλους, 400λ προς wind 400sms προς wind και 1gb με την ανανέωση.

Προφανώς με τα πακέτα More@2€ μπορείς να γίνεις ακόμα ποιο ευέλικτος, αλλά το αρχικό σου ερώτημα απαντάτε

 

Και μετά κάθε εβδομάδα έχεις και τα Log n win, αν δε σου φτάνει το Internet ή αν θέλεις sms προς όλους

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα σήματος πως πάει η wind; Έχει βελτιωθεί ή θα ψάχνω να πάρω τηλέφωνο ή να μπω στο ίντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες συνέχιζε να έχει χρέωση 0,11 αλλά η ελάχιστη χρέωση ήταν 1 λεπτό.

Δεν μπορώ να το ελέγξω γιατί τους τελευταίους μήνες η wind μου δίνει δώρο κάθε μήνα χρόνο ομιλίας που δεν μπορώ να καταναλώσω ούτε σε ένα χρόνο .

Αν το ελέγξεις ενημέρωσέ μας

Εξακολουθει να ειναι 0,108 με χρεωση ανα λεπτο.....

Το μηνημα πηγε στα 0,12 λεπτα, και το μηνυμα εξωτερικου ειναι στα 0,04 λεπτα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος, γίνεται να χρεώνεσαι ίντερνετ την στιγμή που τα δεδομένα το τηλέφωνο είναι κλειστά;

Γιατί εδώ και 2 μέρες χρεώνομαι για internet daily, έχω χάσει 2 ευρώ και όλο αυτό το διάστημα είναι κλειστά τα δεδομένα στη συσκευή μου.

 

Επιπλέον ενώ έκανα online ανανέωση στις 29/01 δεν πήρα δωρεάν mb

Edited by Katsihiro
Link to comment
Share on other sites

Με τη wind όλα γίνονται.

 

Διάβασε για παρόμοιες περιπτώσεις χρέωσης daily internet

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386316

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος, γίνεται να χρεώνεσαι ίντερνετ την στιγμή που τα δεδομένα το τηλέφωνο είναι κλειστά;

Γιατί εδώ και 2 μέρες χρεώνομαι για internet daily, έχω χάσει 2 ευρώ και όλο αυτό το διάστημα είναι κλειστά τα δεδομένα στη συσκευή μου.

 

Επιπλέον ενώ έκανα online ανανέωση στις 29/01 δεν πήρα δωρεάν mb

μηπως ηταν η δευτερη ανανεωση του μηνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφος μου έχει προβλημα,με τα sms,του έρχονται παραπάνω από μια φορα,απο οποιαδήποτε εταιρία. Ακομα και οι ειδοποιήσεις κλήσεων. Απο το καταστημα δηλωσαν βλαβη στο 1260. Του ειπαν να βγάλει την sim για λίγο. Εχει συμβεί και σε αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Με τη wind όλα γίνονται.

 

Διάβασε για παρόμοιες περιπτώσεις χρέωσης daily internet

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386316

 

το πρόβλημα βρίσκεται στο android του κινητού και όχι στην εταιρία στις πλείστες των περιπτώσεων.. Το ίδιο έχω και εγώ με πρόσφατο κινητό και με κλειστά τα δεδομένα σε cote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω καρτοκινητο wind κ συγκεκριμενα το φοιτητικο της F2g. Μηπως γνωριζει κανεις αν μπορω να δω την κινηση του λογαρισμου?? Ειχα να μπω στη εφαρμογη 2-3 μερες κ σημερα που μπηκα διαπιστωνω οτι απο 6 και κατι ευρω που ειχα μειναν 1,3 δηλαδη κοντα 5 ευρω καπνος. Δεν ενεργοποιησα καποια προσφορα ουτε μου ηρθε καποιο μυνημα. Εχω περιπου 800MB οποτε ουτε το internet πιστευω φταιει. Καμια ιδεα κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω το intrernet-data απο το F2G καρτοκινητό μου?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα βρίσκεται στο android του κινητού και όχι στην εταιρία στις πλείστες των περιπτώσεων.. Το ίδιο έχω και εγώ με πρόσφατο κινητό και με κλειστά τα δεδομένα σε cote.

 

Δηλαδή υπάρχει bug που σου διατηρεί τα δεδομένα ανοιχτά ενώ τα έχεις κλείσει στη συσκευή;

Το ίδιο πρόβλημα είχα πριν από κανα χρόνο με άλλη συσκευή και σε whats up.

Κι αν ισχύει γιατί δεν έχει γίνει ξανά εδώ και μήνες και εμφανίστηκε ξαφνικά; Να φταίει συγκεκριμένη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το iMessage λειτουργεί στο f2g ?Πρεπει να πάρουμε τηλέφωνο κάπου να το ενεργοποιήσουμε;Εχει κάποια χρέωση ;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

έχω τα δωρεάν 300μβ λόγω σταθερής wind αλλά εδώ και ενα μήνα δεν συνδέονται τα δεδομένα....πήρα τηλ και μου ειπαν οτι τα έχουν κλειστά διότι δεν υπάρχει υπολοιπο στην κάρτα, τους είπα οτι ποτε δεν είχα και οτι δίνονται δωρεάν, μου είπε οτι πρεπει ανα 6μηνο να υπάρχει κάποιο υπόλοιπο...Υσχυει αυτό?

 

και επίσης...σε καταστημα wind μπορω να βάλω κάποιο ελάχιστο ποσο, έστω και ενα ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...