Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να γράφουμε και τα σωστά της WIND, σχετικά με 2€ που είχε ‘’φάει’’ ας πούμε με τη χρέωση του daily internet, μου τα πίστωσε άμεσα και αθόρυβα. Ενώ την προηγουμένη φορά που μου είχε πιστώσει πάλι, μου τα επέστρεψε μετά από 1 μήνα περίπου, μου είχε στείλει και σχετικό sms και email, τώρα απλώς είδα στο υπόλοιπο +2€. Δεν έχω λάβει εδώ και 2 ημέρες που είδα την πίστωση κάτι. Αυτά μας κάνει η WIND και δεν την αλλάζουμε. Εάν διορθώσει και κάποιες ‘’παιδικές ασθένειες’’ σίγουρα την βλέπω πρώτη.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 17 χρόνια με συμβόλαιο στην wind έκανα αίτηση για μετατροπή σε f2go, με πήραν τηλ και έφθασαν να μου προτείνουν 11 € συμβόλαιο με 300 λεπτά προς όλους 30 sms και 300 mb , το αρνήθηκα τελικά.

Βλέπω ότι υπάρχει ένα πακέτο στο f2go το mega, πιστεύω ότι για 15 € είναι πολύ καλό, υπάρχει κάτι άλλο σε συνδυασμό που με αυτά τα χρήματα να προσφέρει και καλύτερο;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 17 χρόνια με συμβόλαιο στην wind έκανα αίτηση για μετατροπή σε f2go, με πήραν τηλ και έφθασαν να μου προτείνουν 11 € συμβόλαιο με 300 λεπτά προς όλους 30 sms και 300 mb , το αρνήθηκα τελικά.

Βλέπω ότι υπάρχει ένα πακέτο στο f2go το mega, πιστεύω ότι για 15 € είναι πολύ καλό, υπάρχει κάτι άλλο σε συνδυασμό που με αυτά τα χρήματα να προσφέρει και καλύτερο;

 

Μέχρι 11 ευρώ, με τον φόρο κινητής και τον ΦΠΑ δεν πρόκειται να βρεις κάτι καλύτερο...Ας είμαστε και λίγο λογικοί.. Τσάμπα εντελώς δεν γίνεται να τα έχουμε. Και με τα 11 ευρώ που σου πρότειναν, μάλλον δεν μπαίνουν μέσα οριακά

Link to comment
Share on other sites

Με 11€ καρτα δλδ 9,82€ καθαρα στο f2g εχεις 300' προς ολους(5+2€), 80 sms προς ολους(log n win), 250mb(2€) και 200' κ 200 sms(on line bonus) για wind κ ρεστα 0,82€. Συν πιθανον κι αλλα 120' προς wind με καρτα τον 10€ και πανω. Κ το πιο σημαντικο οτι μπορεις να προσθεσεις(η να αφαιρεσεις) οτι αλλο εξτρα χρειαστεις συμφωνα με τις αναγκες σ καθε μηνα κ χωρις να δεσμευεσαι
Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινα κατανοητός μάλλον, δεν είπα αν μπορώ να βρω και καλύτερο από 11 € αλλά από 15€ χωρίς συμβόλαιο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινα κατανοητός μάλλον, δεν είπα αν μπορώ να βρω και καλύτερο από 11 € αλλά από 15€ χωρίς συμβόλαιο

 

Αναλογα με τις αναγκες σου. Ριξε μια ματιά και στα πακέτα της Q

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 11 ευρώ, με τον φόρο κινητής και τον ΦΠΑ δεν πρόκειται να βρεις κάτι καλύτερο...

 

Μην πάρεις και όρκο... Για τόσο παλιό συνδρομήτη άνετα. Και για πολύ νεώτερο είναι η αλήθεια. Και για ακόμα μεγαλύτερες παροχές στο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις και όρκο... Για τόσο παλιό συνδρομήτη άνετα. Και για πολύ νεώτερο είναι η αλήθεια. Και για ακόμα μεγαλύτερες παροχές στο πακέτο.

 

ώπα...για πες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις και όρκο... Για τόσο παλιό συνδρομήτη άνετα. Και για πολύ νεώτερο είναι η αλήθεια. Και για ακόμα μεγαλύτερες παροχές στο πακέτο.

 

ώπα...για πες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Καρτοσύνδεση 28 με 9,72€ (με τέλος κινητής και ΦΠΑ) για 18 μήνες πριν 1 μήνα, ως συνδυαστικό με double play βέβαια. Και δεν είμαι μόνο εγώ φυσικά αλλά το δίνουν σε όσους κάνουν αίτημα μετατροπής από συμβόλαιο σε f2g, από όσο λένε. Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Καρτοσύνδεση 28 με 9,72€ (με τέλος κινητής και ΦΠΑ) για 18 μήνες προς 1 μήνα ως συνδυαστικό με double play βέβαια. Και δεν είμαι μόνο εγώ φυσικά αλλά το δίνουν σε όσους κάνουν αίτημα μετατροπής από συμβόλαιο σε f2g, από όσο λένε.

εμένα δεν μου την έκαναν την πρόταση αυτή πάντως...............

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου που δεν το ανέφερα και εγώ σε αυτή την κατηγορία ανήκω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικα απο Q πηγα σε f2g.καλη η χρεωση ανα δευτερολεπτο αλλα οταν θες να μιλας προς ολους πιο πολλα λεπτα η λυση ειναι μονοδρομος.επισης λογω τον bonus τα λεπτα προς wind/q δεν χρειαζεται να αγορασω εξτρα πακετο οπως στην κιου με λεπτα προς wind/q (δεν χρειαζομαι και παρα πολλα καπου 150).κυριως θελω sms προς wind καπου 450-500 και σιγουρα πανω απο 200 λεπτα προς ολους οποτε νομιζω συν τα lognwin μου βγαινουν καπου 280 λεπτα.δηλαδη θελω το μηνα 7 ευρω για πακετα(200 προς ολους 5 ευρω και 300+300 προς wind/q με 2 ευρω).με κιου θελω περιπου 8 ευρω νομιζω(2 φορες το πακετο των 80 προς ολους και ενα πακετο των 800 sms.νομιζω καλα εκανα.εκτος αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη(γιαυτο το εγραψα αλλωστε).

 

πέραν των όσων λες υπάρχει και μια ακόμα προσφορά που δεν την πολυξερουν. Με 2 ευρώ αγορά του ΠΡΩΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ εδώ και 4-5 μήνες σου δίνει 10 ευρώ εχτρά χρόνο ομιλίας σε ανανέωση 10 ευρώ που θα κάνεις, δηλαδή καθαρά 8,9 *2= 17,8 ευρώ. ΤΑ δωρεάν που έχουν διάρκεια 15 ημέρες, μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορές πακέτων! Άρα χρησιμοποιείς πρώτα αυτά για ενεργοποιήσεις πακέτων καθώς και για internet. ειδικά με τα πακέτα των 2 ευρώ για internet που σου δίνει 400ΜΒ είναι ΑΠΑΙΧΤΑ!

Αν βάλεις και αυτό που λέω, η Q παραμένει ΑΚΟΜΑ το φθηνότερο πακέτο κινητής στην Ελλάδα με τα καλύτερα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

πέραν των όσων λες υπάρχει και μια ακόμα προσφορά που δεν την πολυξερουν. Με 2 ευρώ αγορά του ΠΡΩΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ εδώ και 4-5 μήνες σου δίνει 10 ευρώ εχτρά χρόνο ομιλίας σε ανανέωση 10 ευρώ που θα κάνεις, δηλαδή καθαρά 8,9 *2= 17,8 ευρώ. ΤΑ δωρεάν που έχουν διάρκεια 15 ημέρες, μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορές πακέτων! Άρα χρησιμοποιείς πρώτα αυτά για ενεργοποιήσεις πακέτων καθώς και για internet. ειδικά με τα πακέτα των 2 ευρώ για internet που σου δίνει 400ΜΒ είναι ΑΠΑΙΧΤΑ!

Αν βάλεις και αυτό που λέω, η Q παραμένει ΑΚΟΜΑ το φθηνότερο πακέτο κινητής στην Ελλάδα με τα καλύτερα πακέτα.

 

ευχαριστω για την πληροφορια.παντως μεχρι στιγμης καλη μου φαινεται.εν καιρω θα δειξει αν εκανα καλα η οχι.εμενα μ αρεσουν τα δωρακια που κανει που κ που η f2g.επισης μ αρεσει που δινει στα μπονους ενεργοποιησης πακετων λεπτα ομιλιας προς wind και δεν χρειαζεται να αγοραζω πακετο οπως στην κιου(δεν εκανα ανανεωση 10 ευρω να παρω το μπονους καταστηματος).θα δειξει παντως.η καρτοκινητες ειναι ρευστες ολο αλλαζουν.ας ελπιζουμε προς το καλυτερο.γενικα η wind το χει αποδειξει οτι δινει κατι παραπανω και γιαυτο ειμαι απο 2003 σε telestet-tim-wind με παραλληλα να εχω και μια Q telecom(δεν ειχα και θεμα ποτε με αυτο που λενε πολλοι για το σημα,εγω δεν το διαπιστωσα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι ακομα.εχω 100 sms προς wind-q απο μπονους που ληγουν 21/6 και 300 sms που ληγουν 23/6.και μου καταναλωνει πρωτα απο αυτα που ληγουν 23/6.ειναι σωστο αυτο?κανονικα δεν θα πρεπε να καταναλωνει αυτα που ληγουν τις 21/6 πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται η ένδειξη κατειλημμένου ; Δηλαδή όταν με καλούν και μιλάω να φαίνεται ότι είναι κατειλημμένο ;

Δοκίμασα το *43#, αλλά ενώ το δέχτηκε δεν άλλαξε κάτι.

Δεν θέλω προώθηση σε τηλεφωνητή, απλά να φαίνεται ότι μιλάω. Τώρα χτυπάει κανονικά, σαν να μην το σηκώνω.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται η ένδειξη κατειλημμένου ; Δηλαδή όταν με καλούν και μιλάω να φαίνεται ότι είναι κατειλημμένο ;

Δοκίμασα το *43#, αλλά ενώ το δέχτηκε δεν άλλαξε κάτι.

Δεν θέλω προώθηση σε τηλεφωνητή, απλά να φαίνεται ότι μιλάω. Τώρα χτυπάει κανονικά, σαν να μην το σηκώνω.

 

Μήπως είναι αυτό?

 

Μπαίνεις στις κλήσεις και πας ρυθμίσεις κλήσης / πρόσθετες ρυθμίσεις / απενεργοποίηση της αναμονής κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται η ένδειξη κατειλημμένου ; Δηλαδή όταν με καλούν και μιλάω να φαίνεται ότι είναι κατειλημμένο ;

Δοκίμασα το *43#, αλλά ενώ το δέχτηκε δεν άλλαξε κάτι.

Δεν θέλω προώθηση σε τηλεφωνητή, απλά να φαίνεται ότι μιλάω. Τώρα χτυπάει κανονικά, σαν να μην το σηκώνω.

Είναι #43# για να απενεργοποιήσεις την αναμονή και να σε δείχνει κατηλειμένο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι #43# για να απενεργοποιήσεις την αναμονή και να σε δείχνει κατηλειμένο.

 

Σωστός, ευχαριστώ πολύ.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χτες 5€ με κάρτα και διπλασίασε το ποσό.. Πήρα άλλα 4,46 € τα οποία όμως δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω για αγορά πακέτων.. :cry::blink:

Το μήνυμα που ήρθε λέει...

Η αξία της τελευταίας ανανέωσης διπλασιάστηκε! Ο επιπλέον χρόνος έχει διάρκεια 30 ημέρες (Δεν επιτρέπει αγορά πακέτων,περιαγωγή & υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας)

:(

Απορία!!!

Η λύση δηλαδή είναι να μην αγοράσω πακέτο μέχρι να καταναλώσω το δώρο ?

Προφανώς εεε !!!! Κάτι τέτοιο θα κάνω... :ninja:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χτες 5€ με κάρτα και διπλασίασε το ποσό.. Πήρα άλλα 4,46 € τα οποία όμως δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω για αγορά πακέτων.. :cry::blink:

Το μήνυμα που ήρθε λέει...

 

:(

Απορία!!!

Η λύση δηλαδή είναι να μην αγοράσω πακέτο μέχρι να καταναλώσω το δώρο ?

Προφανώς εεε !!!! Κάτι τέτοιο θα κάνω... :ninja:

 

Στείλε μηνύματα καλύτερα. Η χρέωση για κλήσεις είναι εντελώς ασύμφορη...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μηνύματα καλύτερα. Η χρέωση για κλήσεις είναι εντελώς ασύμφορη...

 

Αυτό θα κάνω γιατί δεν αγοράζω πακέτο για μηνύματα. :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...