Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ γελάμε (post 13267). Χωρίς να θέλω να προσβάλω τον συμφορουμίτη που το έγραψε, ή ειναι όλοι πλούσιοι εκεί στην cosmote, ή δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Εκτός και το γραφεί αστειευόμενος. Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

στα καρτοκινητα το 2inOne μια φορα τα πληρωνεις απο το υππλοιπο της καρτας....τουλαχισυον σε μενα ετσι ηταν πριν μερικα χρονια

Δηλαδή, μάλλον θα μου κρατήσει 14,81€ (7,40€ για κάθε αριθμό) μια φορά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, μάλλον θα μου κρατήσει 14,81€ (7,40€ για κάθε αριθμό) μια φορά

 

Μπορείς να συνδέσεις ένα απλό F2G με ένα φοιτητικό και να διατηρηθούν τα προτερήματα του φοιτητικού?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μετατρέψω μία q σε f2g και στο κατάστημα που πήγα το Σάββατο μου είπαν ότι η γραμμή μου φαίνεται ανενεργή ενώ η ίδια η υπάλληλος πήρε από τον αριθμό στο τηλέφωνο του καταστήματος και χτύπησε κανονικά. Μου είπε ότι θα προσπαθούσε μέχρι τις 3 να το κάνει f2g, έχω πάρει και ένα πακέτο σύνδεσης (γράφει πάνω ότι είναι μεταφορά από συμβόλαιο) και περιμένω. Ξέρεις κανείς πόσες μέρες θα πάρει περίπου ??

Επίσης, ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα wind που να κόβει δωρεάν κάρτες σε micro (Αθήνα)? Της ζήτησα να μου την κάνει και εκτός του ότι μου ζήτησε 5€, μου είπε ότι θα μου την κόψει (ούτε καν αντικατάσταση σε κανονικη micro)!!

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 ημέρες ενώ έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα στο κινητό μου η wind με έχει χρεώσει από 1 ευρώ την ημέρα.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη.

Ευχαριστώ πολύ.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μετατρέψω μία q σε f2g και στο κατάστημα που πήγα το Σάββατο μου είπαν ότι η γραμμή μου φαίνεται ανενεργή ενώ η ίδια η υπάλληλος πήρε από τον αριθμό στο τηλέφωνο του καταστήματος και χτύπησε κανονικά. Μου είπε ότι θα προσπαθούσε μέχρι τις 3 να το κάνει f2g, έχω πάρει και ένα πακέτο σύνδεσης (γράφει πάνω ότι είναι μεταφορά από συμβόλαιο) και περιμένω. Ξέρεις κανείς πόσες μέρες θα πάρει περίπου ??

Επίσης, ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα wind που να κόβει δωρεάν κάρτες σε micro (Αθήνα)? Της ζήτησα να μου την κάνει και εκτός του ότι μου ζήτησε 5€, μου είπε ότι θα μου την κόψει (ούτε καν αντικατάσταση σε κανονικη micro)!!

 

Σε άλλο κατάστημα wind θα σου την κόψουν δωρεάν. Πάντως σκέψου και το ενδεχόμενο να την αντικαταστήσεις με micro sim.

 

Τις τελευταίες 2 ημέρες ενώ έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα στο κινητό μου η wind με έχει χρεώσει από 1 ευρώ την ημέρα.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Παίρνεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ζητάς πίστωση αφού εξηγήσεις αυτό που λες εδώ. Λογικά θα σου πιστώσουν τα ευρώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μετατρέψω μία q σε f2g και στο κατάστημα που πήγα το Σάββατο μου είπαν ότι η γραμμή μου φαίνεται ανενεργή ενώ η ίδια η υπάλληλος πήρε από τον αριθμό στο τηλέφωνο του καταστήματος και χτύπησε κανονικά. Μου είπε ότι θα προσπαθούσε μέχρι τις 3 να το κάνει f2g, έχω πάρει και ένα πακέτο σύνδεσης (γράφει πάνω ότι είναι μεταφορά από συμβόλαιο) και περιμένω. Ξέρεις κανείς πόσες μέρες θα πάρει περίπου ??

Επίσης, ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα wind που να κόβει δωρεάν κάρτες σε micro (Αθήνα)? Της ζήτησα να μου την κάνει και εκτός του ότι μου ζήτησε 5€, μου είπε ότι θα μου την κόψει (ούτε καν αντικατάσταση σε κανονικη micro)!!

Εάν είναι απλό κόψιμο της sim, να επιμένεις να σου το κάνουν χωρίς καμία χρέωση. Εγώ σε κατάστημα της Πάτρας που πήγα, μου την έκοψαν και ενώ ρώτησα από ευγένεια τι χρωστάω, μου είπαν φυσικά τίποτα. Όμως θα σου πρότεινα και εγώ να ζητήσεις αλλαγή της sim σε micro sim με κόστος 5€. Όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με την κομμένη sim, αλλά δεν ξέρω μήπως οι νέες micro sim είναι πιο γρήγορες όσο αφορά το internet. Επειδή έχω και μία cosmoκάρτα, πήγα σε Γερμανός όπου μου έδωσαν άλλη micro sim και γράφει επάνω USIM.

Τις τελευταίες 2 ημέρες ενώ έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα στο κινητό μου η wind με έχει χρεώσει από 1 ευρώ την ημέρα.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη.

Ευχαριστώ πολύ.

Το έχω πάθει και εγώ αυτό. Μάλλον οφείλεται σε κάποιο συστημικό τους πρόβλημα. Με τηλέφωνο δε νομίζω να κάνεις κάτι. Σε μένα τουλάχιστον αυτό που μου πρότειναν είναι να μου κλείσουν τα δεδομένα στο κινητό. Καλύτερα να τους γράψεις, τόσο στον τοίχο στο facebook, εάν έχεις, όσο και μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας στο site της Wind και να περιμένεις. Εμένα που μου είχαν ''φάει'' έτσι 3€ για τρεις συνεχόμενες ημέρες, μετά από έναν περίπου μήνα μου επέστρεψαν τα 2€.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις ένα απλό F2G με ένα φοιτητικό και να διατηρηθούν τα προτερήματα του φοιτητικού?

 

Φιλέ μου αυτό θέλω να κάνω αλλά μάλλον δεν υπάρχει κάποιος που το έκανε για να μας λύσει τις απορίες.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει ερωτηθεί (δεν έχω χρόνο να το ψάξω τώρα που γράφω) αλλά έχω απορία: Συμφέρει να ανανεώσω μέσω κάρτας/paypal ή μέσω καταστήματος σε f2g; Το ένα έχει τα 300' σε όλους, το άλλο όχι.

 

τα bonus τα λαμβάνω προς wind/q και μέσω paypal/κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει ερωτηθεί (δεν έχω χρόνο να το ψάξω τώρα που γράφω) αλλά έχω απορία: Συμφέρει να ανανεώσω μέσω κάρτας/paypal ή μέσω καταστήματος σε f2g; Το ένα έχει τα 300' σε όλους, το άλλο όχι.

 

τα bonus τα λαμβάνω προς wind/q και μέσω paypal/κάρτας;

 

Με ανανέωση είτε από κατάστημα wind είτε μέσω paypal λαμβάνεις bonus προς wind/q (120'/10€ ανανέωση, 300'/20€ ανανέωση).

Μέσω paypal θα έχεις bonus+ από 2€-6€ ανάλογα με το ποσό της ανανέωσης.;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρωί έβαλα στην χρεωστική που έχω συνδέσει μέσω PayPal Πέντε ευρώ,κάνω την ανανέωση βλέπω τα πέντε ευρώ στο f2g αλλά δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τα 200 γιατί καθαρά μέσα έμεναν κάτω από πέντε ευρώ.ξανά κάνω την ίδια διαδικασία αλλά δεν έβλεπα τα αλλά πέντε μικτά ευρώ στον λογαριασμό.Επειδή βιαζόμουν με άλλη χρεωστική έβαλα ΑΛΛΆ πέντε ευρώ.Σύνολο δεκαπέντε αλλά μόνο τα δέκα πήγαν όντως στο f2g! Και τα επιβεβαιωμένα email ήταν ένα άλλο PayPal και το άλλο από την Πειραιώς που διεκπεραιώνει τις χρεωστικές!το "μεσαίο" πενταευρω εξαφανίστηκε! Χρεώθηκε στην χρεωστική αλλά δεν φαίνεται πουθενά!

Έστειλα την κίνηση με email στην wind όπως μου είπε η κοπέλα τηλεφωνικά και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρωί έβαλα στην χρεωστική που έχω συνδέσει μέσω PayPal Πέντε ευρώ,κάνω την ανανέωση βλέπω τα πέντε ευρώ στο f2g αλλά δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τα 200 γιατί καθαρά μέσα έμεναν κάτω από πέντε ευρώ.ξανά κάνω την ίδια διαδικασία αλλά δεν έβλεπα τα αλλά πέντε μικτά ευρώ στον λογαριασμό.Επειδή βιαζόμουν με άλλη χρεωστική έβαλα ΑΛΛΆ πέντε ευρώ.Σύνολο δεκαπέντε αλλά μόνο τα δέκα πήγαν όντως στο f2g! Και τα επιβεβαιωμένα email ήταν ένα άλλο PayPal και το άλλο από την Πειραιώς που διεκπεραιώνει τις χρεωστικές!το "μεσαίο" πενταευρω εξαφανίστηκε! Χρεώθηκε στην χρεωστική αλλά δεν φαίνεται πουθενά!

Έστειλα την κίνηση με email στην wind όπως μου είπε η κοπέλα τηλεφωνικά και βλέπουμε!

 

τα χρήματα σου δε πρόκειται να τα χάσεις μιας και οι κινήσεις της κάρτας σου φαίνονται, αυτό που σίγουρα έχασες όμως είναι τα 3 ευρώ μπόνους που θα έπαιρνες αν έβαζες με την μία τα 15 μέσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

τα χρήματα σου δε πρόκειται να τα χάσεις μιας και οι κινήσεις της κάρτας σου φαίνονται, αυτό που σίγουρα έχασες όμως είναι τα 3 ευρώ μπόνους που θα έπαιρνες αν έβαζες με την μία τα 15 μέσω paypal.

 

Εγώ δεν ήθελα να βάλω στην αρχή δεκαπέντε! Μόνο δέκα! Δεν γίνεται κάπως να μπορώ να βάλω έξι ευρώ για να ενεργοποιήσω τα 200 που θέλουν καθαρά πέντε ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

φυσικά γίνεται,επιλέγεις άλλο ποσό και μετά επιλέγεις 6 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση είτε από κατάστημα wind είτε μέσω paypal λαμβάνεις bonus προς wind/q (120'/10€ ανανέωση, 300'/20€ ανανέωση).

Μέσω paypal θα έχεις bonus+ από 2€-6€ ανάλογα με το ποσό της ανανέωσης.;)

άρα με συμφέρει να δώσω 20+1 ευρώ στην προπληρωμένη για να κερδίσω 4 ευρώ στα 2χ10...ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν έχει ερωτηθεί (δεν έχω χρόνο να το ψάξω τώρα που γράφω) αλλά έχω απορία: Συμφέρει να ανανεώσω μέσω κάρτας/paypal ή μέσω καταστήματος σε f2g; Το ένα έχει τα 300' σε όλους, το άλλο όχι.

 

τα bonus τα λαμβάνω προς wind/q και μέσω paypal/κάρτας;

 

προχθες που εκανα ανανεωση δεκα ευρω μεσω paypal πηρα: 300' προς ολους και 120' προς wind kai Q και το bonus €2.

Link to comment
Share on other sites

άρα συμφέρει από κάρτα λόγο bonus..θα το κοιτάξω αρχή του μήνα...ευχαριστώ παίδες...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Έχω το free talker κι εγώ, που δίνει 300' προς όλους με 10€ ανανέωση τον μήνα. Με αυτά αγόραζα και 1gb και άλλα 200' προς όλους. Αλλά μόλις βγήκε το φοιτητικό, αυτό πήγε για απόσυρση. Οπότε τώρα έχω πέσει στο ταληρακι τον μήνα. Και καλού κακού παίρνω και τα login ανάλογα με τις ανάγκες.

Εσύ το έχεις ακόμα σε χρήση?

 

Τι εννοεις με τα login?

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο κατάστημα wind θα σου την κόψουν δωρεάν. Πάντως σκέψου και το ενδεχόμενο να την αντικαταστήσεις με micro sim.

 

 

 

Εάν είναι απλό κόψιμο της sim, να επιμένεις να σου το κάνουν χωρίς καμία χρέωση. Εγώ σε κατάστημα της Πάτρας που πήγα, μου την έκοψαν και ενώ ρώτησα από ευγένεια τι χρωστάω, μου είπαν φυσικά τίποτα. Όμως θα σου πρότεινα και εγώ να ζητήσεις αλλαγή της sim σε micro sim με κόστος 5€. Όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με την κομμένη sim, αλλά δεν ξέρω μήπως οι νέες micro sim είναι πιο γρήγορες όσο αφορά το internet. Επειδή έχω και μία cosmoκάρτα, πήγα σε Γερμανός όπου μου έδωσαν άλλη micro sim και γράφει επάνω USIM.

 

Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Κατά δεύτερον, είναι γραμμή ενός συγγενή που χρησιμοποιεί internet μόνο μέσω wifi μιας και η wind εκεί που μένει αλλά και στις περιοχές που κινείται δεν έχει καθόλου 3G ή έχει μία γραμμή και αυτομάτως το κινητό του το γυρίζει σε 2G.

Θα πάω στο metro mall να κάνω και ανανέωση και θα πω (όποιος έχει εμπειρίες από αυτό το κατάστημα, ας τις γράψει) να μου την κόψουν να δω αν θα με χρέωσουν ή θα μου πουν να αλλάξω σε micro.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με τα login?

 

Εννοεί τα log 'n win πακέτα δωρεάν που δίνει κάθε εβδομάδα αν έχεις ανανεώσει τουλάχιστον με 5 € τον τελευταίο μήνα...

 

;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

0,006549€/δευτ.= 0,39294 το λεπτό

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/

 

0,3924 Χ 12 λεπτά = 4,71 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...