Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις λάθος, πιστεύοντας ότι θέλω να ακούσω συγκεκριμένα πράγματα.

Αυτό που προσπάθησα να αναδείξω, σε όσους η Wind έχει αφαιρέσει αυθαίρετα τα 1€, και ιδιαίτερα σε όλους από τους οποίους, ενδεχομένως, θα τα αφαιρέσει στο μέλλον, είναι ότι δεν υπάρχουν μόνο οι περιπτώσεις που οι κάτοχοι κινητών δεν τα χειρίζονται σωστά, όπως συμβαίνει στις περισσότερες περιπτώσεις, αλλά και περιπτώσεις, όπως η δική μου, που, είτε με αποδεδειγμένα μη λειτουργικό κινητό είτε με κινητό που δεν είχε στο παρελθόν καμία παρόμοια χρέωση, αφαιρέθηκαν ποσά.

 

Βλέποντας ότι ενοχλεί μερικούς αυτή η ιστορία, τη σταματώ εδώ.

Link to comment
Share on other sites

O αριθμός είναι χωρις 1 +306935530000

Από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου θα πας ρυθμίσεις κλήσεων-φωνητική κλήση-προώθηση κλήσης-και θα βάλεις σε ότι επιλογή θέλεις τον πιο πάνω αριθμό

 

Δυστηχως ουτε και αυτο δουλεψε...δεν ξερω τι να πω, στην Q παντως που το δοκιμασα (εβαλα δηλαδη στην προωθηση κλησεων τον ιδιο αριθμο τοσο για την προωθηση κλησεων οταν ειναι κλειστο οσο και οταν ειναι απασχολημενο ) και λειτουργει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Τροποποίηση – μείωση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

Συγκεκριμένα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας και όχι 12 μήνες που ισχύει σήμερα. Σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα των 6 μηνών δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή. Για διάστημα άλλων 6 μηνών, πάντως, ο συνδρομητής θα δύναται να λαμβάνει μη χρεώσιμες κλήσεις από τρίτους ή/και να προβεί σε ανανέωση του χρόνου ομιλίας του. Εν συνεχεία, για άλλον ένα μήνα, θα μπορεί μόνο να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας και όχι να πραγματοποιήσει ή να λάβει κλήσεις. Μετά και την πάροδο 13 συνολικά μηνών από την τελευταία ανανέωση, η WIND Ελλάς θα καταργεί τη σύνδεση και ο συνδρομητής θα χάνει τον τηλεφωνικό του αριθμό.

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=314

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τροποποίηση – μείωση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

Συγκεκριμένα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας και όχι 12 μήνες που ισχύει σήμερα. Σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα των 6 μηνών δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή. Για διάστημα άλλων 6 μηνών, πάντως, ο συνδρομητής θα δύναται να λαμβάνει μη χρεώσιμες κλήσεις από τρίτους ή/και να προβεί σε ανανέωση του χρόνου ομιλίας του. Εν συνεχεία, για άλλον ένα μήνα, θα μπορεί μόνο να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας και όχι να πραγματοποιήσει ή να λάβει κλήσεις. Μετά και την πάροδο 13 συνολικά μηνών από την τελευταία ανανέωση, η WIND Ελλάς θα καταργεί τη σύνδεση και ο συνδρομητής θα χάνει τον τηλεφωνικό του αριθμό.

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=314

 

Κι έτσι το πάγιο διατήρησης αριθμού απο το 1€, πήγε στα 10€.

Δεν την βλέπω καλά την wind.

Μου φαίνεται για φιάσκο αλά 'τέλη κυκλοφορίας'.

Πάνε για μαλλί αλλά τους βλέπω κουρεμενους γουλί.

Link to comment
Share on other sites

η διατηρηση αριθμου δεν αλλαξε

η διατηρηση υπολοιπου αλλαξε,το οποιο χανεται,στο τρωει δηλ! η εταιρια και πρεπει να ξαναγεμισεις

καρτελ ειπαμε,μενει μονο η cosmote τωρα να κανει το ιδιο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

η διατηρηση αριθμου δεν αλλαξε

η διατηρηση υπολοιπου αλλαξε,το οποιο χανεται,στο τρωει δηλ! η εταιρια και πρεπει να ξαναγεμισεις

καρτελ ειπαμε,μενει μονο η cosmote τωρα να κανει το ιδιο

 

Το ίδιο πράγμα λέμε.

Πάντως εγώ την βοντα την εφαγα στεγνα οταν ανακοινωσε το ιδιο. (2 συνδεσεις)

Με βλεπω να στελνω αδιαβαστη και την γουιντ. (10 συνδεσεις)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα λέμε.

Πάντως εγώ την βοντα την εφαγα στεγνα οταν ανακοινωσε το ιδιο. (2 συνδεσεις)

Με βλεπω να στελνω αδιαβαστη και την γουιντ. (10 συνδεσεις)

 

Θα σου έλεγα να πας προς κοσμοτέ, αλλά λογικά και εκείνη θα το κάνει 6μηνο, οπότε όπου και να πας θα είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε εχει ενα πολυ μεγαλο πλεονεκτημα που οι αλλες δεν εχουν.....

 

μεταφερεις υπολοιπο και ο χρονος διατηρησης του αρισθμου σου μετατοπιζετε ενα χρονο....

 

ουσιαστικα μπορεις να κρατας ενεργο του νουμερο για ενα χρονο μονο με 0,19 ευρω.....οσο κανει μια κληση στην εξυπερετηση πελατων......

 

βεβαια δεν ξερω ποσο θα κρατησει αυτο.....:cry:

 

για τα παιδια που ενδιαφερονται.......για συναγερμους υπαρχουν και αλλες λυσεις.....νουμερα εξωτερικου που δεεν ληγουν ποτε π.χ. Τ-Μοbile NL κοστος μηνυματος μονο 9 λεπτα :lol:.....βεβαια πρεπει καπως να τα προμηθευτειτε......μια λυση ειναι να πατε ολλανδια :p αλλη ισως το ebay....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

.....βεβαια πρεπει καπως να τα προμηθευτειτε......μια λυση ειναι να πατε ολλανδια :p αλλη ισως το ebay....

 

.....ή έναν φίλο που μένει στην Ολλανδία ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να πας προς κοσμοτέ, αλλά λογικά και εκείνη θα το κάνει 6μηνο, οπότε όπου και να πας θα είναι το ίδιο.

 

Εχω και κοσμοτε ( φρογκ ). Για την ωρα λαταναλωνω τα υπολοιπα που εχω στις wind/q και απο Σεπτεμβρη που ληγουν, μην τον ειδατε. Μπορει να κρατησω μονο ενα.

Προτεινω να κανετε το ιδιο με οσα νουμερα δεν χρησιμοποιειτε και μετα αφηστε να ληξουν.

Βαζω στοιχημα οτι θα την λειψουν τα χρηματα που διναμε και θα αναθεωρησει..

Φαινεται οτι η παντρια με την βοντα εχει κι αλλες παρενεργειες.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν βρίσκω σημαντική την αλλαγή, με τον τρόπο που διαχειρίζομαι τα f2g που έχω.

Με εναλλαγή των 2 φοιτητικών και των απλών καρτοκινητών και σωστή διαχείριση των bonus που δίνει η Wind, διατηρώ ενεργές τις κάρτες ανά δίμηνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν βρίσκω σημαντική την αλλαγή, με τον τρόπο που διαχειρίζομαι τα f2g που έχω.

Με εναλλαγή των 2 φοιτητικών και των απλών καρτοκινητών και σωστή διαχείριση των bonus που δίνει η Wind, διατηρώ ενεργές τις κάρτες ανά δίμηνο περίπου.

 

Σιγουρα ολοι ξοδευουμε 10€ τον χρονο στα ενεργα μας νουμερα.

Εγω ομως μιλαω για τα ανενεργα, που ο καθενας διατηρει για τους δικους του λογους.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ολοι ξοδευουμε 10€ τον χρονο στα ενεργα μας νουμερα.

Εγω ομως μιλαω για τα ανενεργα, που ο καθενας διατηρει για τους δικους του λογους.

Πρώτη λύση : φορητότητα λίγο πριν λήξει.

Δεύτερη λύση : το Αφήνεις να λήξει και μετά καλείς την εξυπηρέτηση πελατών εντός 6 μηνών και στο επανασυνδέει.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη λύση : φορητότητα λίγο πριν λήξει.

Δεύτερη λύση : το Αφήνεις να λήξει και μετά καλείς την εξυπηρέτηση πελατών εντός 6 μηνών και στο επανασυνδέει.

 

Kαι δεν πληρώνεις 5 ευρώ για νέα σιμ;

Ρε παιδιά δείτε τι διάβαζα πριν λίγο στην κοσμοτέ.... Αυτό ισχύει γενικώς, απλά δεν εφαρμόζεται, σε όλες τις εταιρείες; Ή ισχύει και εφαρμόζεται σε όλες;

3.3.Αν ο Αριθμός Κλήσης παραμείνει απενεργοποιημένος για συνεχές χρονικό διάστημα, μεγαλύτερο των τριών (3) μηνών η COSMOTE δικαιούται να θεωρήσει ότι η παρούσα Σύμβαση έχει λυθεί και να απενεργοποιήσει την Κάρτα SIM.

λινκ

Edited by LG1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη λύση : φορητότητα λίγο πριν λήξει.

Δεύτερη λύση : το Αφήνεις να λήξει και μετά καλείς την εξυπηρέτηση πελατών εντός 6 μηνών και στο επανασυνδέει.

 

Και αν είναι από φορητότητα? Νομίζω ότι σε αυτή την περίπτωση ισχύουν οι 40 ημέρες σωστό?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και αν είναι από φορητότητα? Νομίζω ότι σε αυτή την περίπτωση ισχύουν οι 40 ημέρες σωστό?

 

Αν είσαι από φορητότητα ο αριθμός επιστρέφει στον αρχικό πάροχο και δεν γνωρίζω τι γίνεται μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι από φορητότητα ο αριθμός επιστρέφει στον αρχικό πάροχο και δεν γνωρίζω τι γίνεται μετά.

Μέσα σα 40 ημέρες μπορείς να τον ξαναζητήσεις μετά τον εχασες

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε εχει ενα πολυ μεγαλο πλεονεκτημα που οι αλλες δεν εχουν.....

 

μεταφερεις υπολοιπο και ο χρονος διατηρησης του αρισθμου σου μετατοπιζετε ενα χρονο....

 

ουσιαστικα μπορεις να κρατας ενεργο του νουμερο για ενα χρονο μονο με 0,19 ευρω.....οσο κανει μια κληση στην εξυπερετηση πελατων......

 

βεβαια δεν ξερω ποσο θα κρατησει αυτο.....:cry:

 

για τα παιδια που ενδιαφερονται.......για συναγερμους υπαρχουν και αλλες λυσεις.....νουμερα εξωτερικου που δεεν ληγουν ποτε π.χ. Τ-Μοbile NL κοστος μηνυματος μονο 9 λεπτα :lol:.....βεβαια πρεπει καπως να τα προμηθευτειτε......μια λυση ειναι να πατε ολλανδια :p αλλη ισως το ebay....

 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερο plus από αυτό. Έχω ένα νούμερο μόνο για χρήση για τα deals4u και πριν δυο χρόνια έβαλα καρτά και στέλνω σε κολλητο το υπόλοιπο όταν του λήγει και μου τα στέλνει αυτός πίσω όταν λήγει το δικό μου κι ετσι ανανεώνεται για ένα χρόνο.

ΥΓ. Δε δίνω ούτε τα 0.19ευρώ που λες παιρνω από το κανονικό μου νόυμερο από άλλο δίκτυο που έχω free προς όλα!!!!!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα μπορεις να κρατας ενεργο του νουμερο για ενα χρονο μονο με 0,19 ευρω.....οσο κανει μια κληση στην εξυπερετηση πελατων......

 

βεβαια δεν ξερω ποσο θα κρατησει αυτο.....:cry:

 

.

 

οταν θα αρχισουν να το αναπαραγουν ολοι, αυτο που ειπες, ως << κατορθωμα >> ποσο νομιζεις πως θα κρατησει... ;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι 10-20 ατπμα που θα διαβασουν και εφαρμοσουν το ποστ μου θα ειναι το προβλημα της κοσμοτε.....;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα αρχισουν να το αναπαραγουν ολοι, αυτο που ειπες, ως << κατορθωμα >> ποσο νομιζεις πως θα κρατησει... ;)

Mα δε νομίζω ότι είναι κάποιο μυστικό η ίδια η cosmote δέχεται ως ανανέωση και τη μεταφορά υπολοίπου και πάντα έτσι γινόταν σε αντιθεση με voda/wind άρα μάλλον τη συμφέρει για να μη χάνει αριθμούς δεν είναι κάποιο κατόρθωμα η κόλπο το γράφει στους όρους χρήσης της υπηρεσίας...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Mα δε νομίζω ότι είναι κάποιο μυστικό η ίδια η cosmote δέχεται ως ανανέωση και τη μεταφορά υπολοίπου και πάντα έτσι γινόταν σε αντιθεση με voda/wind άρα μάλλον τη συμφέρει για να μη χάνει αριθμούς δεν είναι κάποιο κατόρθωμα η κόλπο το γράφει στους όρους χρήσης της υπηρεσίας...

 

εγώ νομίζω ότι την κοσμοτέ θα συνέφερε πολύ περισσότερο να το κάνει 6μηνο, ώστε να πέσει και το ποσοστό της σε συνδέσεις, αφού φτάνει το 50% και της βάζουν χέρι οι επιτροπές ανταγωνισμού (που δεν πρέπει να ξεπερνάει το 50%). Ετσι, οι ανενεργες συνδεσεις (που της ανεβάζουν το ποσοστό) θα έπεφταν και θα μπορούσε να έχει πιο 'ενεργό' ποσοστό, που συνεπάγεται σε περισσότερα κέρδη. Ασε που θα μπορούσε να κάνει και περισσότερες προσφορές...

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό αυτό που λένε. Στη Vodafone δεσμεύονται τα χρήματά σου και σου επιστρέφονται αν κάνεις ανανέωση μετά το 6μηνο και πριν το 12μηνο. Στη Wind θα τα κατασχέτουν μόνιμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...