Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις καποιο τροπο να μαθαινουμε αν καποιος ειναι wind;.Το 1274 δυστηχως μας λεει μονο για f2g.Σκαρφιστηκα την υπηρεσια στο 54040 και λειτουργει,οταν ομως ειναι ο αλλος wind του ερχεται το μηνυμα να επικοινωνησει μαζι σου.Με vodafone το ξερω το 1292,ψαχνω ομως αν υπαρχει τιποτα απο wind.Εφαρμογη στο google play απορω πως δεν υπαρχει.Καμια ιδεα;.

 

http://www.hol.gr/GR/e-support/Tools/Pages/MobileCallCosts.aspx

 

βάζεις το νούμερο . Αν σου πει 0,18 είναι WIND

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογια..!.Λειτουργει σωστα και με τους αριθμους με φορητοτητα.Ευχαριστουμε φιλε&myphone.

 

Mπραβο κι από μένα. Βρίσκει και σταθερά σε ποια περιοχή είναι.

Αφήστε σχόλια στο μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hol.gr/GR/e-support/Tools/Pages/MobileCallCosts.aspx

 

βάζεις το νούμερο . Αν σου πει 0,18 είναι WIND

 

Πολυ εξυπνο!.Αρκει να μην αλλαξουν οι χρεωσεις..:ρ.

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Το δοκιμασα με αριθμο γουιντ (πρωην κοσμοκαρτα που μεσω φορητοτητας εγινε εταιρικο γουιντ) αλλα το εχει ακομα κοσμοτε. Η μετατροπη εχει γινει εδω και τουλαχιστον 6 χρονια. Μηπως με τα εταιρικα δε δουλευει;

Edit: ακυρο, το βρηκε σωστα. Πριν ειχε μπερδευτει μαλλον απο φρικη που εφαγε το δικτυο.

Edited by sofikar
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι πληκτρολογούμε για να γίνει εκτροπή σε άλλο αριθμό; Και πως ακυρώνεται;

Εψαξα αλλά στο site της wind βρήκα μόνο για σταθερά.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω με επιφύλαξη, γιατί έχω να το χρησιμοποιήσω αρκετό καιρό.

*62*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ# και αποστολή με το πλήκτρο κλήσης (Όπου ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ο αριθμός που θέλεις να πάει η κλήση)

*61*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ#

*67*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ#

*21*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ#

 

62 όταν είναι κλειστή η συσκευή σου.

61 όταν δεν απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση.

67 όταν είναι κατειλημμένη η γραμμή σου.

21 για όλες τις κλήσεις απευθείας.

 

Για ακύρωση όλων των παραπάνω ##002#

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω με επιφύλαξη, γιατί έχω να το χρησιμοποιήσω αρκετό καιρό.

*62*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ# και αποστολή με το πλήκτρο κλήσης (Όπου ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ο αριθμός που θέλεις να πάει η κλήση)

*61*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ#

*67*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ#

*21*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ#

 

62 όταν είναι κλειστή η συσκευή σου.

61 όταν δεν απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση.

67 όταν είναι κατειλημμένη η γραμμή σου.

21 για όλες τις κλήσεις απευθείας.

 

Για ακύρωση όλων των παραπάνω ##002#

 

tazio αυτό είναι. ευχαριστώ :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εαν μεταφερω ενα νουμερο απο αλλο παροχο στη wind f2g τι κερδιζω επιπλεον σαν bonus?ειναι καλυτερα μεσω τηλεφωνου η να παω σε καποιο καταστημα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εαν μεταφερω ενα νουμερο απο αλλο παροχο στη wind f2g τι κερδιζω επιπλεον σαν bonus?ειναι καλυτερα μεσω τηλεφωνου η να παω σε καποιο καταστημα?ευχαριστω

 

Όπως και να το κάνεις είναι το ίδιο, από κατάστημα απλά η διαδικασία είναι γρηγορότερη. Δεν κερδίζεις κάτι λόγω φορητότητας πέρα από τις ήδη καλύτερες χρεώσεις και πακέτα της αγοράς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αντιμετοπίζει κανείς πρόβλημα με ενεργοποίηση SIM? Mε έχουν ενημερώσει από Δευτέρα ότι έγινε η μεταφορά αλλά μέχρι σήμερα δουλεύει η παλιά sim και η F2G δεν.. Μίλησα μαζί του και μου είπαν για συστεμικό πρόβλημα.. και το έχουν και άλλοι..και δεν μπορούν να κάνουν κάτι.. απλός περιμένω..

Edited by argi73
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Δεν ηξερα που να ρωτησω,αλλα μηπως γνωριζεται καποια εταιρία που να δινει πακέτο MMS προς όλους! Οπως ειχε παλιά η wind!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας από cosmocarta σε wf2g την προηγούμενη πέμπτη.

Υποτίθεται σε 2 εργασίμες δλδ Δευτέρα, θα ταν όλα οκ. Αλλά ήταν το συστημικό πρόβλημα βλέπεις.

Οπότε πήρα στα κεντρικα της wind, και το προώθησαν και είπαν πως έως τις 5 το απόγευμα σήμερα, θα μαι στο δίκτυο της wind.

Για να δούμε....Δυστυχώς όπως όλα σε αυτή τη χώρα, θέλουν πίεση.Οπότε σε συμβουλεύω να καλέσεις και εσύ στα κεντρικά!

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας και μετά από ανεπιτυχή προσπάθεια να επικοινωνήσουμε μαζί σας τηλεφωνικά, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το νέο πακέτο σύνδεσης F2G αποκλειστικά για φοιτητές μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο από συγκεκριμένα F2G Καρτοκινητά τα οποία φέρουν την ειδική σήμανση της φοιτητικής προσφοράς και δεν υπάρχει η δυνατότητα να αποδοθεί σε ήδη υπάρχοντες αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Και καλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιηθεί σε υπάρχον αριθμούς... πιο ψέμα πεθαίνεις. Πάλι καλά που μας ενημερώνουν ότι ο εξοπλισμός τους έχει περιορισμένες δυνατότητες να ξέρουμε και που βαδίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

Και καλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιηθεί σε υπάρχον αριθμούς... πιο ψέμα πεθαίνεις. Πάλι καλά που μας ενημερώνουν ότι ο εξοπλισμός τους έχει περιορισμένες δυνατότητες να ξέρουμε και που βαδίζουμε.

 

επειδή έχω χάσει επεισόδια και από αυτά που βρήκα δεν κατάλαβα καλά τι παιζει, μπορείς να μου πεις ( δέχομαι και Pm ) πως μπορεί κάποιος να το κάνει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες θέλει μια φορητότητα; Απο τις 12 Νοεμβρίου έχω κάνει αίτηση για το f2g, στις 19 Νοεμβρίου ήρθε η SIM και ακόμα τίποτα. Είναι νορμάλ 17 μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες θέλει μια φορητότητα; Απο τις 12 Νοεμβρίου έχω κάνει αίτηση για το f2g, στις 19 Νοεμβρίου ήρθε η SIM και ακόμα τίποτα. Είναι νορμάλ 17 μέρες;

κατι δεν πει καλα,ψαξτο,δεν ειναι λογικο

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει τηλέφωνα, εχω στείλει mail, τους εχω απειλήσει οτι θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ, τιποτα. Συνεχώς μου λενε θα το κοιτάξουμε, αυριο μεθαύριο θα τακτοποιηθει.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ,, ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΚΑΡΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΟΥΝ...ΜΟΛΙΣ ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ FACEBOOK
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, όπως βλέπεις υπάρχουν και χειρότερα. Απαράδεκτοι στη wind. Χόρταςαν λεφτά και δε θέλουν άλλους πελάτες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...