Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Από τις 25/04/2013, όλοι οι παλαιοί και νέοι συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, Momad, AB & WIND international, με δωρεάν κλήση στο 1265, μπορούν να ενεργοποιούν ένα νέο πακέτο ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας με κόστος ενεργοποίησης 5€, το οποίο προσφέρει 200’ ομιλίας/βίντεο-κλήσεων προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας με διάρκεια 30 ημέρες. Το συγκεκριμένο πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στο Bonus που ισχύει σήμερα για 300’ προς όλα τα δίκτυα σε 2 ανανεώσεις από 10€ ανά ημερολογιακό μήνα ή στο Bonus που προσφέρει δωρεάν ΜΒs επίσης σε 2 ανανεώσεις από 10€ ανά ημερολογιακό μήνα.

 

Όλα τα λεπτά ομιλίας/βίντεο-κλήσεων καταναλώνονται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης ανά κλήση τα 3 λεπτά. Υπάρχει περιορισμός 4 ενεργοποιήσεων/30 ημέρες και τα λεπτά από νεότερη ενεργοποίηση προστίθενται σε εναπομείναντα λεπτά από προηγούμενη ενεργοποίηση. Προτεραιότητα κατανάλωσης έχουν τα λεπτά από το πακέτο που ενεργοποιήθηκε πρώτο.Τα λεπτά ομιλίας/ βίντεο-κλήσεων δεν ισχύουν για χρήση σε καθεστώς περιαγωγής και για κλήσεις προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας και σε περίπτωση που δεν καταναλωθούν στο διάστημα των 30 ημερών δεν μεταφέρονται ούτε επιστρέφονται στο συνδρομητή είτε αυτούσια είτε ως αξία. Ενημέρωση υπολοίπου παρέχεται με δωρεάν κλήση μέσω του 1265 ή μέσω του 1269 ( συνολική ενημέρωση υπολοίπου) αλλά και μέσω του http://www.f2g.gr

 

2) Επιπλέον, η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει ότι από την 25η Απριλίου 2013 διακόπτονται όλες οι εγγραφές συνδρομητών στο Bonus 300’ σε 2 ανανεώσεις από 10€ ανά ημερολογιακό μήνα αλλά και στο Bonus δωρεάν ΜΒs σε ανανεώσεις από 10€ που επίσης αποδίδεται σε 2 ανανεώσεις ανά ημερολογιακό μήνα.

 

Συνδρομητές οι οποίοι έχουν ήδη εγγραφεί στα συγκεκριμένα Bonus συνεχίζουν να απολαμβάνουν το Bonus στο οποίο έχουν εγγραφεί χωρίς καμία αλλαγή.

Επιπρόσθετα και μόνο μέσα από την ιστοσελίδα του Wind F2G, http://www.f2g.gr, εξακολουθεί να παρέχεται σε αυτούς τους συνδρομητές η δυνατότητα αλλαγής μεταξύ των 2 Bonus.

 

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/και τερματισμού όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών.

 

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α 23%.

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND http://www.wind.com.gr. ή επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών WIND καλώντας στο 1260 από κινητό WIND (με χρέωση).

 

πηγή : http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=276

 

σχόλιο: τρέχω να ενεργοποιήσω μερικά πακέτα που είχα πάρει απο τα δωρεάν που μοιράζουν στο Metro....

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα και πολύ καλα θα κάνεις Βασίλη!!Όσοι είμαστε παλιοί και έχουμε το Bonus θα είμαστε η επόμενη γενιά του F2G2 :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο λοιπόν ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα τελιώσουν όλα τα Bonus ανανέωσης από όλες τις εταιρείες,

Τουλάχιστον στην WIND θα μείνει για τους παλιούς , ευτυχώς που κράτησα μερικά F2G2 , αποκτούν ξανά αξία ..... Μέχρι τώρα δεν χρησιμοποιούσα την βασική χρέωση ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει σαν είδηση στο Forum από χθες το απόγευμα!!Βασίλη ευχαριστούμε που το ανέβασες κ δω....Όποιος ειναι ήδη γραμμένος στο bonus θα συνεχίσει να παίρνει τα λεπτά!!Η ανακοίνωση αφορά όποιον πάει στο F2G από τις 25/4 και μετά!!
Link to comment
Share on other sites

είμαστε πόσοι άνθρωποι και κανένας δεν έχει κατανοήσει την νέα ανακοίνωση (ούτε κι εγώ εννοείτε) λολ

Στην αρχή νόμισα πως ειμαι ο μόνος!! :p

Link to comment
Share on other sites

"Συνδρομητές οι οποίοι έχουν ήδη εγγραφεί στα συγκεκριμένα Bonus συνεχίζουν να απολαμβάνουν το Bonus στο οποίο έχουν εγγραφεί χωρίς καμία αλλαγή."

Γιατι υπαρχει δυσκολια ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

αν δεις ήταν πριν καμία ώρα πριν ακόμα ήμασταν από ύπνο :P

 

πλέον το ζήτημα δεν είναι στα Bonus, αυτό το λύσαμε , αλλά με το τι θα γίνει με το 200άρι (100+100bonus)

Link to comment
Share on other sites

"Συνδρομητές οι οποίοι έχουν ήδη εγγραφεί στα συγκεκριμένα Bonus συνεχίζουν να απολαμβάνουν το Bonus στο οποίο έχουν εγγραφεί χωρίς καμία αλλαγή."

Γιατι υπαρχει δυσκολια ;

Η δυσκολία έχει να κανει με τα πακέτα....με το νέο που βγήκε τώρα για όποιον μετά τις 25/4 μπει στο F2G και με το online πακέτο talk to all και αν θα αλλάξουν το bonus η αν θα μπορούμε να το.ενεργοποιησουμε κλπ!!Εγω πιστεύω οτι το νέο πακέτο δεν έχει σχέση με το άλλο απλά ίσως αλλάξουν το Bonus και παίρνουμε και online 100' λεπτά

Link to comment
Share on other sites

αν δεις ήταν πριν καμία ώρα πριν ακόμα ήμασταν από ύπνο :P

 

πλέον το ζήτημα δεν είναι στα Bonus, αυτό το λύσαμε , αλλά με το τι θα γίνει με το 200άρι (100+100bonus)

 

προσωπική μου άποψη είναι ότι θα συνεχίσουν .το πολύ πολύ να μας κόψει το online bonus 100 λεπτών.

δηλαδή να βάζουμε με 5 ευρώ μόνο 100 λεπτα.που δεν το νομίζω.θα δείξει σε λίγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα υπάρχει και για τους καινούργιους στο F2go bonus γιατί στο site γράφει

 

ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΩ

 

Τα περισσότερα bonus και δώρα που είχες ποτέ!

 

Bonus για τους καινούργιους στην παρέα του myF2G, bonus για ασταμάτητο "σερφάρισμα", bonus για δωρέαν χρόνο ομιλίας προς όλους, bonus για extra SMS, bonus και δώρα για ό,τι χρειάζεσαι προκειμένου να επικοινωνείς και να διασκεδάζεις... free!

 

και από όσο θυμάμαι δεν είχαμε bonus sms μέχρι τώρα . Μάλλον αφορά τους "νέους"

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα υπάρχει και για τους καινούργιους στο F2go bonus γιατί στο site γράφει

 

ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΩ

 

Τα περισσότερα bonus και δώρα που είχες ποτέ!

 

Bonus για τους καινούργιους στην παρέα του myF2G, bonus για ασταμάτητο "σερφάρισμα", bonus για δωρέαν χρόνο ομιλίας προς όλους, bonus για extra SMS, bonus και δώρα για ό,τι χρειάζεσαι προκειμένου να επικοινωνείς και να διασκεδάζεις... free!

 

και από όσο θυμάμαι δεν είχαμε bonus sms μέχρι τώρα . Μάλλον αφορά τους "νέους"

Οχι δεν νομίζω...εξάλλου ακόμα δεν έχουν προσαρμοστεί μιας και δεν ισχύει ακόμη....μαλλον εννοεί τα sms δώρο(πχ 600' προς Wind &Q και δώρο 300 sms)!έχουν μέρες ακόμα...

 

Φιλε tallyhawk 1260 με χρέωση αλλα πρέπει να είσαι πολύ τυχερός να πετύχεις καλό υπάλληλο να ειναι μέσα στα πράγματα...ειναι νωρίς ακόμα αλλα όπως θες! :) αα πάρε αν έχεις χρόνο προς Wind 6935601260...νομίζω το βλέπει ως κανονικο κινητό!!

Άκυρο...μαλλον άλλος ειναι ο αριθμός

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση το λέει σαφώς:

ΠΑΛΙΟΙ και ΝΕΟΙ συνδρομητές, θα μπορούν να ενεργοποιούν το πακέτο των 200' με τα 5 ευρώ, ΕΚΤΟΣ από όσους (παλιούς) έχουν ενεργοποιημένο το μπόνους των 300' με την ανανέωση των 10 ευρώ.

 

Επομένως, ή 10€ ανανέωση και 300 λεπτά, ή το πακέτο των 200 λεπτών με τα 5 ευρώ. Και τα δύο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση το λέει σαφώς:

ΠΑΛΙΟΙ και ΝΕΟΙ συνδρομητές, θα μπορούν να ενεργοποιούν το πακέτο των 200' με τα 5 ευρώ, ΕΚΤΟΣ από όσους (παλιούς) έχουν ενεργοποιημένο το μπόνους των 300' με την ανανέωση των 10 ευρώ.

 

Επομένως, ή 10€ ανανέωση και 300 λεπτά, ή το πακέτο των 200 λεπτών με τα 5 ευρώ. Και τα δύο όχι.

Ναι αλλα εννοούν το νέο πακέτο!!Το άλλο ειναι 100' με 5€(+100 online) και δεν το λένε κάπου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εννοούν το νέο πακέτο!!Το άλλο ειναι 100' με 5€(+100 online) και δεν το λένε κάπου...

 

Πράγματι. Το άλλο είναι 100' + 100'. Ίσως απλώς μείνει ως 100' σκέτο. Υπομονή λίγες μέρες... :)

Και η άλλη διαφορά είναι το 100'+100' ενεργοποιείται ΜΟΝΟ μέσω διαδικτύου, ενώ αυτό που ανακοινώθηκε θα ενεργοποιείται μέσω του 1265.

Edited by Lipardonios
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Το άλλο είναι 100' + 100'. Ίσως απλώς μείνει ως 100' σκέτο. Υπομονή λίγες μέρες... :)

Προσωπικά πιστεύω οτι μαλλον θα αλλάξουν το Bonus +100 προς όλους και ίσως το δώσουν προς Wind και Q γιατι είχαν κανει ένα περίεργο λάθος προχτές που με κανει να το πιστεύω αυτό!!Μακάρι οχι...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το ερώτημα είναι πλέον το εξής :

 

όσοι χρήστες f2g έχουν ενεργοποιηθεί (λολ :P) μέχρι 24/04/2013, χάνουν κάτι από τα πακέτα που είχαν, από τις 25/04 και μετά? (γιατί το νέο πακέτο προφανώς και δεν μας νοιάζει μιας και έτσι χάνουμε τα 300')

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση βρίσκεται εδώ....απάντηση από την Wind σε σχετικό ερώτημα μου...

 

Καλημέρα Giorgo.

Δεν αλλάζει τίποτα στα προνόμια ,πακέτα ενσωματωμένου χρόνου και bonus που απολαμβάνεις εφόσον είσαι γραμμένος στο F2G Βonus (Free2talk ή Free 2surf). Η

ανακοίνωση αφορά μόνο συνδρομητές οι

οποίοι δεν είναι γραμμένοι στο Bonus.Ευχαριστουμε για την επικοινωνία!

Link to comment
Share on other sites

1) Από τις 25/04/2013, όλοι οι παλαιοί και νέοι συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, Momad, AB & WIND international, με δωρεάν κλήση στο 1265, μπορούν να ενεργοποιούν ένα νέο πακέτο ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας με κόστος ενεργοποίησης 5€, το οποίο προσφέρει 200’ ομιλίας/βίντεο-κλήσεων προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας με διάρκεια 30 ημέρες. Το συγκεκριμένο πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στο Bonus που ισχύει σήμερα για 300’ προς όλα τα δίκτυα σε 2 ανανεώσεις από 10€ ανά ημερολογιακό μήνα ή στο Bonus που προσφέρει δωρεάν ΜΒs επίσης σε 2 ανανεώσεις από 10€ ανά ημερολογιακό μήνα.

 

Η απάντηση βρίσκεται εδώ....απάντηση από την Wind σε σχετικό ερώτημα μου...

 

Καλημέρα Giorgo.

Δεν αλλάζει τίποτα στα προνόμια ,πακέτα ενσωματωμένου χρόνου και bonus που απολαμβάνεις εφόσον είσαι γραμμένος στο F2G Βonus (Free2talk ή Free 2surf). Η

ανακοίνωση αφορά μόνο συνδρομητές οι

οποίοι δεν είναι γραμμένοι στο Bonus.Ευχαριστουμε για την επικοινωνία!

 

 

πλακα κανουν προφανως

δηλ σε αναγκαζουν να παρεις καρτα παλι των 10€ αφου δεν θα εχουμε καμια επιλογη να αγορασουμε πακετα ομιλιας προς ολους

δηλ. καποιος που θελει προς ολους μονο χρονο ομιλιας θα πρεπει να παρει το νεο f2g για να εχει 400'

αρχιζει να γινεται μη ευελικτο πλεον και στον online τομεα

ας κρατησω μια πισινη ομως..............

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Από οτι μου είπαν δεν θα επηρεαστουμε εμείς!!Θελω την γνώμη σου για την απάντηση που μου δώσανε παραπάνω...

 

ΥΓ:Τώρα είδα το σχόλιο...εγω κατάλαβα οτι εμείς οι παλιοί δεν επηρεαζομαστε ούτε στα Online πακέτα...λάθος.κατάλαβα;;περιμένω όμως διευκρινιστική απάντηση σε λίγη ωρα

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Εχω whats up και σκεπτομαι να το γυρισω σε wf2go

Στο mycosmos εχω ενα email απο το οποιο εχω δωρεαν sms τη μερα

και εχω ενα εμαιλ 697xxxxx@mycosmos.gr στο οποιο οτι μου στελνουν ερχεται sms στο κινητο

Υπαρχει κατι αντιστοιχο ?

 

Σε ποσο καιρο θα μεταφερθει το νουμερο μου ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...