Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα έρχομαι από cosmote και από σήμερα έχω wind θα ήθελα να ρωτήσω

επειδή είμαι νέος πελάτης δεν πρέπει να μου βάλουν

300 mb για 3 μήνες μετά την πρώτη ανανέωση των 10 €

https://www.wind.com.gr/gr/f2g/order-form/free-2-join/

λογικα επρεπε αλλα δεν ξερω εαν ειναι μονο οταν κανεις φορητοτητα on line

Ισχύει ό,τι αναφέρει η ιστοσελίδα της WIND. Το αν μπορείς να λάβεις και τις δύο προσφορές εναλλάσσοντας τες και προβαίνοντας σε δύο διαφορετικές ανανεώσεις , είναι άλλο θέμα, εμείς οφείλουμε να σου πούμε την επίσημη τοποθέτηση της εταιρείας. :)

λεγοντας προσφορες εαν λετε για το bonus,μπορεις,το εχω κανει ηδη και τα εχω παρει

στην πρωτη 300',μετα αλλαξα πρωτα το bonus σε Free2surf και μετα περασα την δευτερη καρτα και πηρα τα 500mb

ελπιζω να λεμε το ιδιο πραγμα και να μην μπερδευομε τον φιλο

 

"Μπορείς να ενεργοποιήσεις το Free2talk bonus είτε με μία δωρεάν κλήση στο 1300, είτε μέσα από τον MyF2G λογαριασμό σου.

Το Free2surf bonus μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο μέσα από τον MyF2G λογαριασμό σου.

Έχεις ήδη ενεργοποιήσει ένα από τα δύο bonus, αλλά τώρα άλλαξες γνώμη; Μπες στον MyF2G λογαριασμό σου και άλλαξε την επιλογή σου!

Θυμήσου ότι κάθε Bonus (Free2surf ή Free2talk) αποδίδεται έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Μην ξεχνάς ότι, για να μπορέσεις να απολαύσεις το δώρο σου, θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις το bonus που σου ταιριάζει και μετά να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου! "

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.com.gr/gr/f2g/order-form/free-2-join/

λογικα επρεπε αλλα δεν ξερω εαν ειναι μονο οταν κανεις φορητοτητα on line

 

λεγοντας προσφορες εαν λετε για το bonus,μπορεις,το εχω κανει ηδη και τα εχω παρει

στην πρωτη 300',μετα αλλαξα πρωτα το bonus σε Free2surf και μετα περασα την δευτερη καρτα και πηρα τα 500mb

ελπιζω να λεμε το ιδιο πραγμα και να μην μπερδευομε τον φιλο

 

"Μπορείς να ενεργοποιήσεις το Free2talk bonus είτε με μία δωρεάν κλήση στο 1300, είτε μέσα από τον MyF2G λογαριασμό σου.

Το Free2surf bonus μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο μέσα από τον MyF2G λογαριασμό σου.

Έχεις ήδη ενεργοποιήσει ένα από τα δύο bonus, αλλά τώρα άλλαξες γνώμη; Μπες στον MyF2G λογαριασμό σου και άλλαξε την επιλογή σου!

Θυμήσου ότι κάθε Bonus (Free2surf ή Free2talk) αποδίδεται έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Μην ξεχνάς ότι, για να μπορέσεις να απολαύσεις το δώρο σου, θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις το bonus που σου ταιριάζει και μετά να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου! "

 

Γεια σας.

Ηθελα τη γνωμη σας: Τι θεωρειτε καλυτερο? Καρτα f2g ή Καρτοπρογραμμα wind που δινει 500 λεπτα προς ολους και 30 sms προς ολους και 100 mb internet me παγιο τελικο 20 ευρω (απο 28 λογω οικογενειακου).Γενικα θελω να μειωσουμε τα μηνιαια εξοδα αλλα μιλαμε γενικα. Φυσικά αν δεν εχω δε θα μιλω τοσο... Μου εδωσαν αποψε την καρτα αλλα δεν τη ν ενεργοποιησα [θα ηταν ενεργη απο αποψε βραδυ) .{φορητοτητα απο cosmote}.Θα μπορουσα an telika θελησω f2g , να την επιστρεψω και να μου δωσουν αμεσα καρτα?

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ηθελα τη γνωμη σας: Τι θεωρειτε καλυτερο? Καρτα f2g ή Καρτοπρογραμμα wind που δινει 500 λεπτα προς ολους και 30 sms προς ολους και 100 mb internet me παγιο τελικο 20 ευρω (απο 28 λογω οικογενειακου).Γενικα θελω να μειωσουμε τα μηνιαια εξοδα αλλα μιλαμε γενικα. Φυσικά αν δεν εχω δε θα μιλω τοσο... Μου εδωσαν αποψε την καρτα αλλα δεν τη ν ενεργοποιησα [θα ηταν ενεργη απο αποψε βραδυ) .{φορητοτητα απο cosmote}.Θα μπορουσα an telika θελησω f2g , να την επιστρεψω και να μου δωσουν αμεσα καρτα?

Ευχαριστω..

 

Καλημέρα Zina!!Κατά την γνώμη μου χίλιες φορές F2G!Με 20€ μπορείς να έχεις 1000' προς όλους,1GB internet και 130 sms προς όλους!!πιστεύω συμφέρει πολύ καλύτερα και ένα ακόμα συν είναι οτι θα έχεις λιγότερο άγχος με λογαριασμους κλπ!!Νομίζω συμφέρει καλύτερα το F2G!Τώρα για την κάρτα δεν γνωρίζω να σου πω αν γίνεται άμεσα! :)

 

Συνοπτικά με 20€:

 

F2G:1000'(ελάχιστη κλήση 3',μετά ανά δευτερόλεπτο),1GB internet,130 sms προς όλους

 

Καρτοσυνδεση:500'(ελάχιστη 3',μετά ανά δευτερόλεπτο),30sms,100 MB

Νομίζω δεν μπαίνει δίλημμα!! :)

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω με το Γιωργο.Ελπιζω να τη συνεχισει για αρκετο καιρο ακομη αυτη τη προσφορα
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera. Ευχαριστω για την απαντηση σας! Και γω τοβλεπω...τωρα πια..Πηρα μολις στη Wind που το φτιαξα και μου ειπαν οτι εχει ενεργοποιηθει η συνδεση και παρολο που δεν εβαλα την καρτα δεν μπορουν να το ακυρωσουν. Μετα απο 4 μηνες και αφου τους πληρωσω την αναλογικη μειωση του παγιου που πηρα ως τοτε..Μπλεξαμε..Θα περιμενω, τι να κανω..
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera. Ευχαριστω για την απαντηση σας! Και γω τοβλεπω...τωρα πια..Πηρα μολις στη Wind που το φτιαξα και μου ειπαν οτι εχει ενεργοποιηθει η συνδεση και παρολο που δεν εβαλα την καρτα δεν μπορουν να το ακυρωσουν. Μετα απο 4 μηνες και αφου τους πληρωσω την αναλογικη μειωση του παγιου που πηρα ως τοτε..Μπλεξαμε..Θα περιμενω, τι να κανω..

 

χαζομάρες σου λένε.η κάνεις αίτηση για να γίνει αυτός ο αριθμός καρτοκινητο,που θα πάρει ένα μήνα οπότε το πολύ πολύ να πληρώσεις την μείωση που σου έδωσαν για ένα μήνα.η κανε αίτηση φορητοτητας σε άλλη εταιρία καρτοκινητο και σε τρεις μέρες έχεις φύγει.μετα ξανά γυρνάς σε τρεις μέρες πάλι.

Link to comment
Share on other sites

παγιο τελικο 20 ευρω.

οτι ειπαν τα παιδια πιο πανω

και συμφερει το F2G και ΔΕΝ εχεις παγιο,προσωπικα το θεωρω πολυ σημαντικο που θελω να μειωσω το μηνιαια εξοδα

με 2Χ10 εχω αμεσως 300' προς ολους και 500mb και χρηματικο υπολοιπο περιπου 18€ στην καρτα μου να αγορασω οτι πακετο θελω,οταν θελω.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς ειναι παιδιά...το μόνο που φοβάμαι ειναι οτι ακόμα και με την 3λεπτη ελάχιστη χρέωση,το F2G κοντραρεται με το Wind to all 50(online)και αν δουν οτι δεν τους συμφέρει,να κάνουν καμια αστραπιαία κίνηση και να κόψουν κατι από το F2G!παιδια κατι άλλο..πιστεύετε οτι θα κάνει και η Wind(η και η Cosmote)αυτό που έκανε η Vodafone,δηλαδη μετά την ανανέωση να ισχύει η κάρτα για 6 και οχι για 12 μήνες;;
Link to comment
Share on other sites

οτι ειπαν τα παιδια πιο πανω

και συμφερει το F2G και ΔΕΝ εχεις παγιο,προσωπικα το θεωρω πολυ σημαντικο που θελω να μειωσω το μηνιαια εξοδα

με 2Χ10 εχω αμεσως 300' προς ολους και 500mb και χρηματικο υπολοιπο περιπου 18€ στην καρτα μου να αγορασω οτι πακετο θελω,οταν θελω.

 

με 2χ10 εχεις 2χ300' = 600' προς ολους και αθικτο το υπολοιπο σου

Link to comment
Share on other sites

σωστα αλλα ειμαι surf τυπος:D

ειπαμε οτι πραγματικα εχεις ελευθερια κινησεων να κανεις οτι βολευει τον καθενα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

χαζομάρες σου λένε.η κάνεις αίτηση για να γίνει αυτός ο αριθμός καρτοκινητο,που θα πάρει ένα μήνα οπότε το πολύ πολύ να πληρώσεις την μείωση που σου έδωσαν για ένα μήνα.η κανε αίτηση φορητοτητας σε άλλη εταιρία καρτοκινητο και σε τρεις μέρες έχεις φύγει.μετα ξανά γυρνάς σε τρεις μέρες πάλι.

 

Λέτε να γινεται???

Κάναμε φορητότητα σε κινητό(πρωην cosmote) με το σταθερό(ηταν wind) σε εννιαίο παγιο και το καρτοπρόγραμμα ενωθηκε μαυτα σε οικογενειακό πακέτο. Kαι αυτό το καρτοπρόγραμα ζήτησα να αποδεσμευσω.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να γινεται???

Κάναμε φορητότητα σε κινητό(πρωην cosmote) με το σταθερό(ηταν wind) σε εννιαίο παγιο και το καρτοπρόγραμμα ενωθηκε μαυτα σε οικογενειακό πακέτο. Kαι αυτό το καρτοπρόγραμα ζήτησα να αποδεσμευσω.

 

αν ήταν σκέτο το κινητό γινόταν σίγουρα.τώρα δεν ξέρω με το πακέτο τι γίνετε.δεν είχα ποτέ.θα σου απαντήσουν καλύτερα άτομα που έχουν και ξέρουν

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται ! Πρότειναν στην μητέρα μου την καρτοσύνδεση 28 με 14.30 ευρώ. Συμφέρει ή να κάνει την σύνδεσή της f2go?
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται ! Πρότειναν στην μητέρα μου την καρτοσύνδεση 28 με 14.30 ευρώ. Συμφέρει ή να κάνει την σύνδεσή της f2go?

Καλημέρα! :) Γνώμη μου ειναι οτι όσο υπάρχει η προσφορά με τα 300' λεπτά δεν αξίζει,ειδικά η καρτοσυνδεση!Λογικά η μητέρα σου δεν θα χρησιμοποιεί ίντερνετ στο κινητο(λογικά πάντα),οπότε με 15€ το μήνα,μπορεί να έχει 700' λεπτά προς όλους και 130 μηνύματα!!Τώρα αν τυχόν δεν χρησιμοποιεί μηνύματα,με 10€ το μήνα ειναι μια χαρά!!Αν μπορείς διευκρίνισε μας σχετικά με τι χρήση κάνει! :) Αλλα εγω αυτό φοβάμαι ρε παιδιά...επειδή δεν συμφέρουν οι καρτοσυνδεση κλπ με την προσφορα που υπάρχει,μήπως την αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :) Γνώμη μου ειναι οτι όσο υπάρχει η προσφορά με τα 300' λεπτά δεν αξίζει,ειδικά η καρτοσυνδεση!Λογικά η μητέρα σου δεν θα χρησιμοποιεί ίντερνετ στο κινητο(λογικά πάντα),οπότε με 15€ το μήνα,μπορεί να έχει 700' λεπτά προς όλους και 130 μηνύματα!!Τώρα αν τυχόν δεν χρησιμοποιεί μηνύματα,με 10€ το μήνα ειναι μια χαρά!!Αν μπορείς διευκρίνισε μας σχετικά με τι χρήση κάνει! :) Αλλα εγω αυτό φοβάμαι ρε παιδιά...επειδή δεν συμφέρουν οι καρτοσυνδεση κλπ με την προσφορα που υπάρχει,μήπως την αλλάξουν...

Κατι δεν υπολογισες καλα. Με 15 ευρω (αρα 13,2 μειον τους φορους) μπορεις να εχεις : 300' +200' = 500' ομιλια και 130 sms H 1gb internet.Και σου μενουν 3,2 ευρω υπολοιπο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν υπολογισες καλα. Με 15 ευρω (αρα 13,2 μειον τους φορους) μπορεις να εχεις : 300' +200' = 500' ομιλια και 130 sms H 1gb internet.Και σου μενουν 3,2 ευρω υπολοιπο.

 

Μια χαρά τα υπολόγισε.

Η πρόταση έγινε για 14,3 ευρώ ( εννοείτε χωρίς τον φόρο κινητής ) . Ο άνθρωπος λοιπόν απάντησε τι μπορεί να έχει κανείς με 15 ευρώ ( χωρίς τον φόρο κινητής )

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν υπολογισες καλα. Με 15 ευρω (αρα 13,2 μειον τους φορους) μπορεις να εχεις : 300' +200' = 500' ομιλια και 130 sms H 1gb internet.Και σου μενουν 3,2 ευρω υπολοιπο.

Ναι εγω τα υπολόγισα καθαρά 15€!Για να ειναι καθαρά 15€ χρειάζεται περί τα 17€ ανανέωση για να έχεις 700' 130 sms η 1GB...αν δεν συμφέρει τότε συμφέρει με 14,30€ η καρτοσυνδεση!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι κι εγω. Θελω να κανω φορητοτητα εταιρικο vodafone σε f2go. Επειδη δεν εχω ξαναβαλει καρτα. Οταν λενε 300 η 500 λεπτα το μηνα εννοουν τις επομενες 30 ημερες ή τον ημερολογιακο μηνα? Αν παω δηλαδη στο καταστημα αυριο και αγορασω μια καρτα 10 ευρω ισχυει μεχρι τελος Απριλιου ή για ενα μηνα δλδ μεχρι τις 8 Μαιου?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα υπολόγισε.

Η πρόταση έγινε για 14,3 ευρώ ( εννοείτε χωρίς τον φόρο κινητής ) . Ο άνθρωπος λοιπόν απάντησε τι μπορεί να έχει κανείς με 15 ευρώ ( χωρίς τον φόρο κινητής )

Για παρτο αναλυτικα να μου το εξηγησεις γιατι δεν το καταλαβαινω.Μπορεις;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για παρτο αναλυτικα να μου το εξηγησεις γιατι δεν το καταλαβαινω.Μπορεις;

Να στο εξηγήσω εγω λοιπον,όπως το σκέφτηκα!Απο την στιγμή που η προσφορά ήταν στα 14,30€ με 500' προς ολους,30 sms και 100 MB,λέω οτι με 15€ καθαρά(δεν υπολόγισα φόρους,οπότε με ανανέωση γύρω στα 17€) μπορεί να έχει 700' προς όλους και 130 sms η 1GB!Αρα δίνει αν έχει τη δυνατότητα 2,70€ παραπάνω ώστε να έχει 700' προς ολους και είτε 130 μηνύματα(100 παραπάνω) είτε 1GB internet!Αυτό ειναι όλο...αν βλέπει οτι συμφέρει να δίνει 2,70€ παραπάνω για 200' επιπλέον λεπτά και 100 επιπλέον μηνύματα και χωρίς λογαριασμους κάθε μήνα,έχει καλώς..αν πάλι δεν έχει την δυνατότητα,απλα δεν συμφέρει και διαλέγει τα 14,30€!Απλό είναι...

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Για παρτο αναλυτικα να μου το εξηγησεις γιατι δεν το καταλαβαινω.Μπορεις;

 

Να στο πω και εγώ αναλυτικά .

Όταν συγκρίνουμε δύο πράγματα τα συγκρίνουμε με ίδιο τρόπο .

Αν έχουμε λοιπόν να συγκρίνουμε 14, 4 ευρώ χωρίς τον φόρο , θα αναφερθούμε σε 15 ευρώ χωρίς τον φόρο

Αλλιώς θα πούμε ότι το συμβόλαιο έχει 16,12 ενώ στο καρτοκινητό με 16,8 έχουμε....

Επιπλέον η σύγκριση είναι υπέρ του καρτοκινητού γιατί εγώ δεν θα έβαζα 17 θα έβαζα 10 ευρώ + 10 + 10 όποτε τα χρειαζόμουν

Σε αυτην την περίπτωση με 15 ευρώ καθαρά έχω 504 λεπτά από την προσφορά (300 + 204 αναλογία ) +1GB +130 sms + 200 λεπτά ακόμα σύνολο 704 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Να στο πω και εγώ αναλυτικά .

Όταν συγκρίνουμε δύο πράγματα τα συγκρίνουμε με ίδιο τρόπο .

Αν έχουμε λοιπόν να συγκρίνουμε 14, 4 ευρώ χωρίς τον φόρο , θα αναφερθούμε σε 15 ευρώ χωρίς τον φόρο

Αλλιώς θα πούμε ότι το συμβόλαιο έχει 16,12 ενώ στο καρτοκινητό με 16,8 έχουμε....

Επιπλέον η σύγκριση είναι υπέρ του καρτοκινητού γιατί εγώ δεν θα έβαζα 17 θα έβαζα 10 ευρώ + 10 + 10 όποτε τα χρειαζόμουν

Σε αυτην την περίπτωση με 15 ευρώ καθαρά έχω 504 λεπτά από την προσφορά (300 + 204 αναλογία ) +1GB +130 sms + 200 λεπτά ακόμα σύνολο 704 λεπτά

Eγω ξερω τα εξης :

Με 15 ευρω εχεις :

300' δωρο απο την αγορα των 15 ευρω = υπολοιπο στην καρτα 15

200' με ενεργοποιηση πακετου των 5 = υπολοιπο στην καρτα 10

130 sms με ενεργοποιηση πακετου των 5= υπολοιπο στην καρτα 5

1GB με ενεργοποιηση πακετου των 5 = υπολοιπο στην καρτα 0

Δευτερη ενεργοποιηση για πακετο των 5 ευρω για 200' δεν μπορεις να κανεις.

Πως βγαινουν τα 700' ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Eγω ξερω τα εξης :

Με 15 ευρω εχεις :

300' δωρο απο την αγορα των 15 ευρω = υπολοιπο στην καρτα 15

200' με ενεργοποιηση πακετου των 5 = υπολοιπο στην καρτα 10

130 sms με ενεργοποιηση πακετου των 5= υπολοιπο στην καρτα 5

1GB με ενεργοποιηση πακετου των 5 = υπολοιπο στην καρτα 0

Δευτερη ενεργοποιηση για πακετο των 5 ευρω για 200' δεν μπορεις να κανεις.

Πως βγαινουν τα 700' ;

Μα δεν είμαι υποχρεωμένος να βάζω κάθε μήνα 15 . Μπορώ να βάζω κάθε 18-20 ημέρες 10 ευρώ ( σε δύο μήνες κάνω τρείς ανανεώσεις των 10 ευρώ . 30 /10 = 15 ευρώ τον μήνα ( + 12% για σωστές συγκρίσεις ) Αυτό εννούσα με το " βάζω 10 +10 + 10"

α) Είναι ακριβώς το ίδιο

β) πέρνεις περισσότερο Bonus , Αυτό εννοούσα με την λέξη "Αναλογία"

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :) Γνώμη μου ειναι οτι όσο υπάρχει η προσφορά με τα 300' λεπτά δεν αξίζει,ειδικά η καρτοσυνδεση!Λογικά η μητέρα σου δεν θα χρησιμοποιεί ίντερνετ στο κινητο(λογικά πάντα),οπότε με 15€ το μήνα,μπορεί να έχει 700' λεπτά προς όλους και 130 μηνύματα!!Τώρα αν τυχόν δεν χρησιμοποιεί μηνύματα,με 10€ το μήνα ειναι μια χαρά!!Αν μπορείς διευκρίνισε μας σχετικά με τι χρήση κάνει! :) Αλλα εγω αυτό φοβάμαι ρε παιδιά...επειδή δεν συμφέρουν οι καρτοσυνδεση κλπ με την προσφορα που υπάρχει,μήπως την αλλάξουν...

Απο εκει δημιουργηθηκε το θεμα... εγραψε ο φιλος για μηνα και οχι για διμηνο π.χ.

Any way...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...