Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω μια άσχετη ερώτηση; η προσφορά με τα 1500 λεπτά και 1500 sms με κάθε ανανέωση δεν ακυρώνει την μονιμη προσφορά της χρονιάς σωστά;; άρα όσοι έχουμε το ετησιο πακέτο μας συμφέρει να ενεργοποιησουμε τη προσφορά με την ανανέωση και αφού ισχύει μέχρι το τέλος του έτους να ανανεώσουμε στις 31/12 οπότε να έχουμε τη προσφορά και όλο το γενάρη σωστά; είναι κάτι που δε σκέφτηκα ή ολα έτσι μια χαρά όπως τα σκέφτηκα ειναι και από Φλεβάρη βλέπουμε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια άσχετη ερώτηση; η προσφορά με τα 1500 λεπτά και 1500 sms με κάθε ανανέωση δεν ακυρώνει την μονιμη προσφορά της χρονιάς σωστά;; άρα όσοι έχουμε το ετησιο πακέτο μας συμφέρει να ενεργοποιησουμε τη προσφορά με την ανανέωση και αφού ισχύει μέχρι το τέλος του έτους να ανανεώσουμε στις 31/12 οπότε να έχουμε τη προσφορά και όλο το γενάρη σωστά; είναι κάτι που δε σκέφτηκα ή ολα έτσι μια χαρά όπως τα σκέφτηκα ειναι και από Φλεβάρη βλέπουμε

Θεωρητικά γίνεται αυτό που λες... Αλλά ποιος θα ρισκάρει να χάσει τα 1,5GB ή 100MB(ανάλογα το πότε ενεργοποίησε την ετήσια προσφορά) για φανεί και στην πράξη?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά γίνεται αυτό που λες... Αλλά ποιος θα ρισκάρει να χάσει τα 1,5GB ή 100MB(ανάλογα το πότε ενεργοποίησε την ετήσια προσφορά) για φανεί και στην πράξη?

μα δε χρειάζετε να τα χάσει τώρα, εγώ ενεργοποίησα σε ένα δεύτερο free2go2 που ειχα την προσφορά για να δω αν χάνεται η προσφορά και ειναι κομπλέ δε χάνεται. Οπότε δε ρισκάρεις τίποτα στις 31/12 κάνεις ανανέωση δε χάνεις τίποτα άλλωστε λήγει το πακέτο εκείνο το βράδυ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

1 μήνας επιπλέον, κάτι είναι κι αυτό!

Θύμισέ μου, πρέπει να καλέσουμε κάπου για να ενεργοποιήσουμε την υπηρεσία με τα 1.500 ώστε μετά την ανανέωση να τεθεί σε λειτουργία;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά .οκ κε να λήξη έχουμε ένα πακέτο το 1 giga με 15 euro για ένα μίνα κάτι είναι αυτό και πολύ σημαντικό ...δεν λίγη σε λίγες μέρες ...και δεν είναι πανάκριβο όσο τον αλον ετεριων ..

σε συνδυασμό με το 0.11 ..και ενα μίνι πακέτο μηνυμάτων ....είναι συμφέρων .. κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

1 μήνας επιπλέον, κάτι είναι κι αυτό!

Θύμισέ μου, πρέπει να καλέσουμε κάπου για να ενεργοποιήσουμε την υπηρεσία με τα 1.500 ώστε μετά την ανανέωση να τεθεί σε λειτουργία;

το 1242 καλείς και φυσικά ένας μήνας είναι 7-8 ευρώ λιγότερα από την ενεργοποίηση του non stop της παρέας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει απαντηθεί, έκανα αναζήτηση αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό. Πως μπορώ να μάθω πόσα λεπτά και sms μου απομένουν από την προσφορά (1242) που με κάρτα των 5 ευρώ κερδίζω αυτόματα 1500 λεπτά + 1500 sms; Στο site της wind λέει ότι καλείς στο 1242 ("Η ενημέρωση για το υπόλοιπο του δωρεάν διαθέσιμου χρόνου ομιλίας και SMS από την προσφορά πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1242.") αλλά καλώντας ακούω μόνο την περιγραφή της προσφοράς + "Σας ευχαριστούμε που καλέσατε. Γεια σας" και τερματίζει η κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αυτό ήταν. Ευχαριστώ. Τώρα όμως προέκυψε άλλη απορία. Αν ενεργοποιήσω το Non-Stop 600 για έναν αριθμό πως μπορώ να μάθω πόσα λεπτά/sms μου απομένουν; Το sms από το 1242 μου λέει ότι δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο και δεν θυμάμαι να έχω ενεργοποιήσει το ns 600 εδώ και πάρα πολύ καιρό και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν χρεώνομαι.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την προσφορά της χρονίας? Στείλε ΥΠ στο 1245.

Αλλιώς για τα πακέτα Non Stop στείλε κενό μήνυμα στο 1269 να δεις τι γίνεται.

Edited by Wamu
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ και πάλι. Όντως ισχύει αυτό που είπες. Είναι όμως απίστευτο.

Αρχές καλοκαιριού από μπέρδεμα άλλαξα πρόγραμμα και μπήκα στην Wind Νέα Καρτοκινητή. Το ξανα άλλαξα όμως σε Wind F2G με αποτέλεσμα να χάσω αυτήν την προσφορά (1500+1500+1500 αυτόματα χωρίς ανανέωση). Η εγγραφή στην προσφορά ίσχυε μέχρι 30/4 και, αν και το επιχείρησα να ξανα κάνω εγγραφή, δεν γινόταν. Για αρκετό καιρό τσέκαρα μήπως και "ξανα ενεργοποιηθεί" η προσφορά αυτόματα, πράγμα το οποίο δεν έγινε. Μέχρι και τον Σεπτέμβριο πάντως χρεωνόμουν κανονικά και μέχρι και τον Αύγουστο ενεργοποιούσα το NS 600. Έπειτα όμως δεν χρεωνόμουν και δεν ήξερα το γιατί. Το απίστευτο είναι πως με ξαναβάλαν στην προσφορά και μάλιστα βλέπω ότι έχω 1500MB όπως είχα και πριν. ty Wind.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
περιμενουμε με κομμενη την ανασα να δουμε τι θα προσφερει η γουιντ για το νεο ετος!! λολ

 

τωρα με τα 500 της κοσμοτε πρεπει να κανει δυνατη προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Περιμενει να δει ποσοι μπορει να φυγουν μεχρι τελος του ετους με φορητοτητα σε αλλες εταιρειες ..και μετα να βγαλει καμια προσφορα κανονι για να τους φερει πισω.

Πιθανοτατα θα ειναι απασχολημενοι με τα οικονομικα τους και για το πως θα αυξησουν τα εσοδα με αυξησεις στα τιμολογια και οχι μειωσεις.. και προσφορες οπου θα τραβηξουν νεους πελατες.Απογοητευτικα γενικοτερα τα πραγματα σε ολους.Δεν βρισκεις σε κανεναν παρηγορια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενει να δει ποσοι μπορει να φυγουν μεχρι τελος του ετους με φορητοτητα σε αλλες εταιρειες ..και μετα να βγαλει καμια προσφορα κανονι για να τους φερει πισω.

Πιθανοτατα θα ειναι απασχολημενοι με τα οικονομικα τους και για το πως θα αυξησουν τα εσοδα με αυξησεις στα τιμολογια και οχι μειωσεις.. και προσφορες οπου θα τραβηξουν νεους πελατες.Απογοητευτικα γενικοτερα τα πραγματα σε ολους.Δεν βρισκεις σε κανεναν παρηγορια:lol:

 

ακουω συνεχεια απο πολους οτι θα την κανουν προς αλλες εταιρειες!

ολοι εσεις που λετε θα την κανετε προς αλλου...αιτιολογήστε μας και τους λογους!

υπαρχει κατι καλυτερο για την τσεπη μας ( και οχι για το image μας...) ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περιμενει να δει ποσοι μπορει να φυγουν μεχρι τελος του ετους με φορητοτητα σε αλλες εταιρειες ..και μετα να βγαλει καμια προσφορα κανονι για να τους φερει πισω.

Πιθανοτατα θα ειναι απασχολημενοι με τα οικονομικα τους και για το πως θα αυξησουν τα εσοδα με αυξησεις στα τιμολογια και οχι μειωσεις.. και προσφορες οπου θα τραβηξουν νεους πελατες.Απογοητευτικα γενικοτερα τα πραγματα σε ολους.Δεν βρισκεις σε κανεναν παρηγορια:lol:

βασικά η wind με τη περσινή τελειώς τζαμπέ προσφορά έχει και μεγάλο προβλημα απο συνδρομητές που απλά θα αποχωρήσουν με τη λήξη της προσφοράς αφού είχαν το νούμερο μονο για το απεριοριστο δωρεάν και θα κλείσουν τελείως το συγκεκριμένο νούμερο και εκει δε μπορει να κάνει τίποτα γιατι να κάνει πάλι τζαμπέ δε κερδίζει τίποτα απ΄αυτούς και αυτό θα φανεί στα νούμερα. Το μόνο που σώζει είναι η vodafone που συνεχίζει ως το καλοκαιρι οποτε κατι θα κανουν και οι αλλοι πιστευω γι΄αυτο το εξάμηνο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα

 

Θελω τα φωτα σας... εχω Wind F2G και δεν θελω να αλλάξω δίκτυο

 

Ποιο πακετο συμφερει εαν μιλας σε αλλα κινητα Cosmote ποιο πολυ

και στελνεις ελαχιστα sms

 

Συμφερει το πακετο Nεα Wind Καρτοκινητη?

η καποιο αλλο πακετο απο to menu F2G?

 

Thanks!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μηνυμα για καθε 10 ευρω καρτα που αγοραζω τηα μου την τετραπλασιαζει, θα μου δινει 40 ευρω αλλα για 15 μερες. και παλι καλα ειναι
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μηνυμα για καθε 10 ευρω καρτα που αγοραζω τηα μου την τετραπλασιαζει, θα μου δινει 40 ευρω αλλα για 15 μερες. και παλι καλα ειναι

 

στην νεα καρτοκινητη η f2g?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα μου ηρθε μυνημα χωρις προηγουμενη ειδοποιηση οτι εληξε ο αριθμος μου και αν δεν ανανεωσω εντος 5 ημερων θα χαθει εντελως! Εβαλα μια 10αρα να τον διατηρησω, αλλα το θεωρησα αρκετα απαραδεκτο που δεν ειχε ερθει καποιο μυνημα πιο νωρις. Εμταξει γυρω στο 1 ευρω ειχα μεσα και εχασα αλλα για σκεψου να ειχα 20 με 30. Σε αριθμους βονταφον στο παρελθον οταν πλησιαζαν προς την ληξη μου ερχοντυοσταν προειδηπησεις. Αυτο ηταν τελειως τελευταια στιγμη.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα

 

Θελω τα φωτα σας... εχω Wind F2G και δεν θελω να αλλάξω δίκτυο

 

Ποιο πακετο συμφερει εαν μιλας σε αλλα κινητα Cosmote ποιο πολυ

και στελνεις ελαχιστα sms

 

Συμφερει το πακετο Nεα Wind Καρτοκινητη?

η καποιο αλλο πακετο απο to menu F2G?

 

Thanks!

 

καλημερα. θα σου προτεινα τη νεα καρτοκινητη. με τον διπλασιασμο ειναι καλυτερα απο το απλο f2g. εκτος αν εχεις το παλιο f2g2.

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα Wind με δωρεάν 1500' +1500 sms + 1,5GB/κάθε πρώτη του μήνα χωρίς ανανέωση.

Την χρησιμοποιούσα σε ένα iPhone και την έδωσα σε ένα φίλο μου επίσης με iPhone για να την χρησιμοποιεί αυτός.

Μου είπε όμως πως βάζοντας:

 

apn: gint.b-online.gr

username: web

password: web

 

Δεν μπορεί να συνδεθεί, ενώ με

 

apn: gint.b-online.gr

username: {κενό}

password: {κενό}

 

συνδέεται κανονικά. Τι ακριβώς γίνεται; Υπάρχει περίπτωση να χρεώνεται η κάρτα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα μου ηρθε μυνημα χωρις προηγουμενη ειδοποιηση οτι εληξε ο αριθμος μου και αν δεν ανανεωσω εντος 5 ημερων θα χαθει εντελως! Εβαλα μια 10αρα να τον διατηρησω, αλλα το θεωρησα αρκετα απαραδεκτο που δεν ειχε ερθει καποιο μυνημα πιο νωρις. Εμταξει γυρω στο 1 ευρω ειχα μεσα και εχασα αλλα για σκεψου να ειχα 20 με 30. Σε αριθμους βονταφον στο παρελθον οταν πλησιαζαν προς την ληξη μου ερχοντυοσταν προειδηπησεις. Αυτο ηταν τελειως τελευταια στιγμη.

 

θα μπορουσες να κανεις και μια ανανεωση απο καταστημα βαζοντας ενα ευρω. το ιδιο θα ητανε. δεν λεω, κακως που δεν ενημερωνει νωριτερα η εταιρια αλλα ωφειλεις να γνωριζεις και εσυ ποτε ληγει πανω κατω το νουμερο σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...