Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Ενας φίλος κάλεσε σήμερα το 1245 και το μύνημα λέει 3000 λεπτά ομιλίας, 3000 SMS και 100 ΜΒ inetrnet ( τον μήνα )για όλο το 2010.

Οταν το είχα κάνει εγώ ( πριν 7-8 ημέρες ) έλεγε 1.5 GB internet το μήνα για όλο το 2010.

Ξέρει κανένας τίποτα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ενας φίλος κάλεσε σήμερα το 1245 και το μύνημα λέει 3000 λεπτά ομιλίας, 3000 SMS και 100 ΜΒ inetrnet ( τον μήνα )για όλο το 2010.

Οταν το είχα κάνει εγώ ( πριν 7-8 ημέρες ) έλεγε 1.5 GB internet το μήνα για όλο το 2010.

Ξέρει κανένας τίποτα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ηλίας

 

Άλλα μηνύματα, εκτός απο το δικό σου, βλέπεις; :) Γιατί αν διαβάσεις τα περισσότερα μηνύματα πριν το δικό σου, λένε για αυτό που ρωτάς... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ενας φίλος κάλεσε σήμερα το 1245 και το μύνημα λέει 3000 λεπτά ομιλίας, 3000 SMS και 100 ΜΒ inetrnet ( τον μήνα )για όλο το 2010.

Οταν το είχα κάνει εγώ ( πριν 7-8 ημέρες ) έλεγε 1.5 GB internet το μήνα για όλο το 2010.

Ξέρει κανένας τίποτα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ηλίας

εν πάσει περιπτώσει, η προσφορά που ενεργοποίησες εσύ πριν 7-8 ημέρες όπως λες ήταν ακόμα με τα 3GB η οποία προσφορά ίσχυε μέχρι 23/03.

από 24/03 και μετά, όσοι ενεργοποιήσουν την προσφορά, έχουν πλέον 100MB και όχι 3GB.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εν πάσει περιπτώσει, η προσφορά που ενεργοποίησες εσύ πριν 7-8 ημέρες όπως λες ήταν ακόμα με τα 3GB η οποία προσφορά ίσχυε μέχρι 23/03.

από 24/03 και μετά, όσοι ενεργοποιήσουν την προσφορά, έχουν πλέον 100MB και όχι 3GB.

 

Παιδια απο το τμημα εξηπυρετησης πελατων της γουιντ τους ειπα 3 νουμερα τα οποια τα ενεργοποιησα στις 23 του μηνα το βραδυ 10 με 10:30 και μου ειπαν οτι εχω 100 mb.Και αλλες φορες που ξαναπηρα τους ειπα τα νουμερα και μου ειπαν παλι 100 mb.Που σημαινει οτι οσοι ενεργοποιησανε την προσφορα μεχρι και τις 22 του μαρτη θα εχουν 3 γιγα ,ενω οσοι ενεργοποιησανε απο τις 23 του μαρτη θα εχουν 100 mb.Οποτε μην χαιρεστε οσοι ενεργοποιησατε στις 23 του μαρτη την προσφορα και μην νομιζετε οτι εχετε 3 γιγα.Οσοι ενεργοποιησατε την προσφορα στις 23 αν θελετε παρτε τηλεφωνο στο 1260 και πειτε τους τους αριθμους τηλεφωνου για να σας πουνε αν εχουν 3 γιγα η 100 μβ.Παντως 3 γιγα θα σας πουνε.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

εμένα με μπεέρδεψες.. αφού λες σου είπαν 100 mb γιατί να μας πουν 3gb?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει 3GB στην αρχή αλλά μετά τα έκαναν γαργάρα (το συνηθίζει αυτό η Wind)...

 

Πως βλέπεις αν ένας αριθμός είναι F2G; Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει 3GB στην αρχή αλλά μετά τα έκαναν γαργάρα (το συνηθίζει αυτό η Wind)...

 

Πως βλέπεις αν ένας αριθμός είναι F2G; Γίνεται;

 

Στελνεις τον αριθμο στο 1274

Link to comment
Share on other sites

εμένα με μπεέρδεψες.. αφού λες σου είπαν 100 mb γιατί να μας πουν 3gb?

 

Αναρωτιεμαι μηπως σε αλλα νουμερα ενεργοποιημενα στις 23 του μαρτη η εταιρεια εχει δωσει 3 γιγα και οχι 100 mb.Επεισης καποιος πιο πανω ανεφερε οτι το τμημα εξυπηρετησης πελατων του ειπε απο 24 του μηνος ισχυει το 100μβ.Επισης αλλα παιδια εδω αναφερουν απο 24 του μηνα ισχυει η τροποποιηση.Γι αυτο προτεινω ολοι οσοι ενεργοποιησατε την προσφορα 23 του μηνα να πειτε στην εξυπηρετηση τα νουμερα που ενεγοποιησατε στις 23 του μηνα και θα σας πουνε για το καθε νουμερο ποσο ογκο ιντερνετ εχει,για να ξερουμε και μεις τι πραγματι ισχυει,απο 23 η απο 24 ισχυει η τροποποιηση?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, από την Παρασκευή στέλνω stop στο 19349 για να σταματήσει η αυτόματη ανανέωση του wind plus non stop (λήγει αύριο) και μου βγάζει συνέχεια:

Λυπούμστε, η εντολή σας δεν έγινε δεκτή λόγω προσωρινού τεχνικού προβλήματος. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά σε λίγο στέλντοντας δωρεάν μήνυμα στο 19349.

Επίσης αν στείλω check, μου λέει πως τα δωρεάν mb που μου απομένουν είναι 6604971. (σημείωση: ακόμα και πριν την ενεργοποίηση της προσφοράς του 1245, αυτό έβγαζε).

 

Τι παίζει? Έχει τύχει σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα πριν από λίγη ώρα στο 1260 και ρώτησα για το τί ισχύει για ένα νούμερο που ενεργοποίησα στις 23 του μηνός γύρω στις 12 το μεσημέρι. Στην αρχή η κοπέλλα μου είπε ότι επειδή ενεργοποιήθηκε στις 23 Μαρτίου είχε την καινούργια προσφορά των 100 MB. Αφού της επεσήμανα ότι στις 23 Μαρτίου ίσχυε ακόμα η παλιά προσφορά με το 1,5GB εκείνη με έβαλε σε αναμονή για να το ξανακοιτάξει. Όταν επέστρεψε στο τηλέφωνο μου επιβεβαίωσε ότι είχα δίκιο και ότι επειδή ενεργοποιήθηκε στις 23 Μαρτίου, τελευταία ημέρα ισχύος της παλιάς προσφοράς, είχα 1,5GB κάθε μήνα για όλον τον υπόλοιπο χρόνο.

 

Επίσης μου είπε ότι το 1,5GB ισχύει και για όλα τα νούμερα που ενεργοποίησαν την προσφορά νωρίτερα από τις 23 Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα ακριβώς τα ίδια και σε μένα φιλαράκι! Η πλάκα είναι οτι ενώ στη windows mobile συσκευή μου που είχα ενεργοποιήσει την προσφορά από 15 Μάρτη το apn το είχα βάλει gint.b-online.gr και δούλευε κανονικά, στο k750i επειδή είχα λάβει το μήνυμα αυτό (μεταγενέστερη ενεργοποίηση), το έβαλα σε gwap και τελικά με χρέωσε και πλέον είμαι με αρνητικό υπόλοιπο.Πήρα 1260 βέβαια και ελπίζω να το κοιτάξουν.

 

Κατα τα άλλα για τα παιδιά που λένε οτι δεν είχε και τόση σημασία το ίντερνετ ίσως δεν έχουν συνειδητοποιήσει πέρα από το θέμα του ίντερνετ στο κινητό ότι μπορούν να μπαίνουν και από τον υπολογιστή τους. Η συνδρομή για ίντερνετ στο σπίτι ή ακόμα καλύτερα για ασύρματο ίντερνετ είναι κοντά στα 30 με 40 ευρώ οπότε ναι η μεγάλη διαφορά ήταν και είναι το ίντερνετ και όχι τα λεπτά ομιλίας που τα δίνουν πλέον όλοι...

 

 

Παιδιά, εγώ πήρα μία κάρτα μετά τις 25 του μηνός, έστω και γιά 100 ΜΒ, αλλά δεν δούλεψε το ίντερνετ σε κανένα τηλέφωνο (Sonyericcsson) από τα 4 που τη δοκίμασα. Μου έδωσαν σήμερα μία άλλη (δωρεάν), συνδέθηκε με τη 2η συσκευή που τη δοκίμασα στο wap site, πήγα και σε κανα-δυό άλλα sites γιά κανένα δεκάλεπτο και τώρα δεν έχω μονάδες, μού έχει γίνει φραγή εξερχομένων και φυσικά δεν έχω ίντερνετ.

Ερώτηση: Τα 100ΜΒ είναι μόνο γιά το wind plus, ή γιά κανονικό ίντερνετ; Το κανονικό ίντερνετ χρεώνεται από το πρώτο ΜΒ; Τι άλλο παίζει;

:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ πήρα μία κάρτα μετά τις 25 του μηνός, έστω και γιά 100 ΜΒ, αλλά δεν δούλεψε το ίντερνετ σε κανένα τηλέφωνο (Sonyericcsson) από τα 4 που τη δοκίμασα. Μου έδωσαν σήμερα μία άλλη (δωρεάν), συνδέθηκε με τη 2η συσκευή που τη δοκίμασα στο wap site, πήγα και σε κανα-δυό άλλα sites γιά κανένα δεκάλεπτο και τώρα δεν έχω μονάδες, μού έχει γίνει φραγή εξερχομένων και φυσικά δεν έχω ίντερνετ.

Ερώτηση: Τα 100ΜΒ είναι μόνο γιά το wind plus, ή γιά κανονικό ίντερνετ; Το κανονικό ίντερνετ χρεώνεται από το πρώτο ΜΒ; Τι άλλο παίζει;

 

απλα τυχαινει το συστημα της wind να μην ενημερωθει και να σε χρεωσει . μου εχει τυχει παρα πολλεσ φορες με το δωρεαν facebook που εδινε. τωρα με την προσφορα του 1245 με τα 3gb δεν με εχει χρεωσει ποτε λειτουργει αψογα το δικτυο. βεβαια εγω μπαινω με συσκευη νοκια αλλα δεν παιζει ρολο η συσκευη ουτε και οι ρυθμισεις ιντερνετ οι ρυθμισεις ιντερνετ ειτε μπεις με προφιλ wind plus ή wind internet . εγω χρησιμοποιω και τα δυο και δεν εχω προβλημα . μου ειπανε οτι εαν μου ξανα τυχει να παει μειον λογω του ιντερνετ και πριν ειχα καρτα να παρω το 1260 και μου διορθωσουνε το υπολοιπο . κανονικα δεν επρεπε να σε χρεωνει αναφερε το στην wind . επισης να ξερεις οτι πρεπει να εχεις 0,10 ευρω ελαχιστο υπολοιπο για να λειτουργει η γραμμη σου σωστα . δηλαδη εαν εχεις λιγοτερο απο 0,10 ευρω που ειναι το ποσο ασφαλειας τοτε κλεινει το g και δεν μπορεισ να μπεις , δεν μπορεισ να λαβεις μμσ και δεν λειτουργει η ειδοποιηση κλησεων . κατεβασε το mini opera στο κινητο σου για browser διοτι ειναι πιο γρηγορο και σου μικραινει την σελιδα που μπαινεις κατα περιπου 100% ετσι μου εχουνε πει δηλαδη . η διευθυνση που θα μπεις να το κατεβασεις απο το κινητο σου ειναι το m.opera.com. χρειαζεσαι wind internet για να μπορεις να συνδεθεις με την συγκεκριμενη εφαρμογη . ξανα καλεσε το 1245 μηπως δεν εχει παρει την εγραφη σου στην προσφορα. που δεν το πιστευω παντως παρε το 1260 για να διορθωθει. επισης να ξερεις οτι μπορεισ να βαλεις καρτα απο 1 ευρω απο καταστημα wind . κατι που οι αλλες δυο εταιριες δεν το εχουνε ..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω λιγάκι βοήθεια. Έχω μια κάρτα Wind και είμαι στο f2g 6 .Χρησιμοποιούσα κια με ενδιαφέρει να μιλάω με 1 λεπτό το λεπτό σε 2 νούμερα , συνδέσεις Wind. Παίρνω το 1265 που έπαιρνα για να τα ενεργοποιήσω πάλι αλλά τζίφος :O:O Plz help...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω λιγάκι βοήθεια. Έχω μια κάρτα Wind και είμαι στο f2g 6 .Χρησιμοποιούσα κια με ενδιαφέρει να μιλάω με 1 λεπτό το λεπτό σε 2 νούμερα , συνδέσεις Wind. Παίρνω το 1265 που έπαιρνα για να τα ενεργοποιήσω πάλι αλλά τζίφος :O:O Plz help...

 

1267 παρε;)

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα πριν από λίγη ώρα στο 1260 και ρώτησα για το τί ισχύει για ένα νούμερο που ενεργοποίησα στις 23 του μηνός γύρω στις 12 το μεσημέρι. Στην αρχή η κοπέλλα μου είπε ότι επειδή ενεργοποιήθηκε στις 23 Μαρτίου είχε την καινούργια προσφορά των 100 MB. Αφού της επεσήμανα ότι στις 23 Μαρτίου ίσχυε ακόμα η παλιά προσφορά με το 1,5GB εκείνη με έβαλε σε αναμονή για να το ξανακοιτάξει. Όταν επέστρεψε στο τηλέφωνο μου επιβεβαίωσε ότι είχα δίκιο και ότι επειδή ενεργοποιήθηκε στις 23 Μαρτίου, τελευταία ημέρα ισχύος της παλιάς προσφοράς, είχα 1,5GB κάθε μήνα για όλον τον υπόλοιπο χρόνο.

 

Επίσης μου είπε ότι το 1,5GB ισχύει και για όλα τα νούμερα που ενεργοποίησαν την προσφορά νωρίτερα από τις 23 Μαρτίου.

Αφου το 1,5 gb ισχυει για ολα τα νουμερα που ενεργοποιησαν την προσφορα νωριτερα απο τις 23 του μαρτη τοτε πως στο δικο σου νουμερο που ενεργοποιησες την προσφορα στις 23 του μαρτη θα εχεις 1.5 gb?Πως γινεται αυτο?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

1267 παρε;)

 

Σωστός, έκανα λάθος...:wacko::wacko::wacko: Μου λέει όμως ότι η εντολή σας δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα :X:X:cry:

Edited by mpampis81
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως μπορούμε να μάθουμε αν ένας αριθμός είναι wind f2g;Παλιότερα έστελνα τον αριθμό κινητού στο 1274 και είχα απάντηση.Τώρα δυστυχώς δεν λειτουργεί.Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως μπορούμε να μάθουμε αν ένας αριθμός είναι wind f2g;Παλιότερα έστελνα τον αριθμό κινητού στο 1274 και είχα απάντηση.Τώρα δυστυχώς δεν λειτουργεί.Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση.

 

Δεν αλλαξε κατι, το ιδιο ισχυει.Τον αριθμο και μηνυμα στο 1274

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως μπορούμε να μάθουμε αν ένας αριθμός είναι wind f2g;Παλιότερα έστελνα τον αριθμό κινητού στο 1274 και είχα απάντηση.Τώρα δυστυχώς δεν λειτουργεί.Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση.

 

Μολις το δοκιμασα...Λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

Αφου το 1,5 gb ισχυει για ολα τα νουμερα που ενεργοποιησαν την προσφορα νωριτερα απο τις 23 του μαρτη τοτε πως στο δικο σου νουμερο που ενεργοποιησες την προσφορα στις 23 του μαρτη θα εχεις 1.5 gb?Πως γινεται αυτο?

 

Παιδια 4-5 φορες εχω καλεσει στο 1260 και μου ειπαν τα ιδια πραγματα.Για ενεργοποιησεις εως και τις 22 του μαρτη ισχυουν τα 1.5 γιγα ιντερνετ.Για ενεργοποιησεις απο τις 23 του μηνα και υστερα εχουμε 100 μβ ιντερνετ.ΤΕΛΟΣ

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα στο 1260 κ μου είπαν ότι και στις 23 όσοι ενεργοποίησαν πρόλαβαν την προσφορά των 3gb και 1,5 έπειτα... Η νέα προσφορά άλλαξε από τις 24...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα στο 1260 κ μου είπαν ότι και στις 23 όσοι ενεργοποίησαν πρόλαβαν την προσφορά των 3gb και 1,5 έπειτα... Η νέα προσφορά άλλαξε από τις 24...

 

Εγω τους εχω πει καποια νουμερα και βλεπουν αυτοι ποτε τους εβαλα την προσφορα.Τα νουμερα που ενεργοποιησα στις 23 του μηνα μου ειπαν την ωρα που τα ενεργοποιησα και μου λενε 100 μβ σε αυτα.Και μαλιστα σε 3 νουμερα εβαλα την προσφορα στις 23 του μαρτη.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

όσοι ενεργοποίησαν την προσφορά στις 23/03 είναι 50-50 οι πιθανότητες να έχουν τα 100ΜΒ ή τα 3GB

το θέμα είναι όμως ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στο cc για το τι ακριβώς ισχύει:mad:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

όσοι ενεργοποίησαν την προσφορά στις 23/03 είναι 50-50 οι πιθανότητες να έχουν τα 100ΜΒ ή τα 3GB

το θέμα είναι όμως ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στο cc για το τι ακριβώς ισχύει:mad:

 

Λοιπον εγω καλεσα 4-5 φορες στο τμημα εξυπηρετησης και τους ειπα τους αριθμους 3 νουμερων τα οποια ενεργοποιησα στις 23 του μηνα για να μου πουν ποσο εχει το καθε νουμερο και μου ειπαν 100 μβ ιντερνετ.Πριν απο λιγη ωρα ξαναπηρα για να ρωτησω για πακετα ADSM και ρωτησα και για τα 3 νουμερα.Τους ειπα το πρωτο νουμερο το οποιο ενεργοποιησα στις 23 του μηνα και μου ειπαν οτι εχω τα 3 γιγα.Απορησα γι αυτο.Σκεφτηκα για να τους πω και τα υπολοιπα 2 νουμερα για να μου πουν ποσο ογκο ιντερνετ εχω στο καθενα και μου λενε 3 γιγα.Ειπα στον υπαλληλο οτι εχω καλεσει αλλες 4-5 φορες και τους ειπα τα 3 μου νουμερα και μου ειπαν πως το καθενα εχει 100 μβ ιντερνετ.Μου ειπε ξανακαλεσε αυριο παλι στο 1260 να σου πουν αν πραγματι εχεις 100 μβ η εχεις 3 γιγα.Το παραξενο ποιο ειναι:Οτι λες τον αριθμο τηλεφωνου και ο υπαλληλος πληκτρολογει τον αριθμο τηλεφωνου στον υπολογιστη για να του δειξει ποτε ενεργοποιηθηκε η προσφορα,και τα υπολοιπα στοιχεια του νουμερου αλλα αλλες φορες το συστημα τους δειχνει πως εχω 3 γιγα και αλλες φορες 100 μβ απο την προσφορα.Τωρα τι ειναι αυτο?Υπαρχει μηπως προβλημα στο συστημα τους το οποιο τους εμφανιζει τα νουμερα να εχουν 3 γιγα και τα ιδια νουμερα αλλες φορες τα εμφανιζει με 100 μβ?Γιατι αυτα τα 3 νουμερα μου αλλες φορες το συστημα της γουιντ βλεπει πως εχω 100 μβ και αλλες 3 γιγα.Μιλω παντα για τα νουμερα με ενεργοποιημενη την προσφορα στις 23 του μηνα και 10 η ωρα το βραδυ

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ότι κ να ναι, ακόμα και αν το σύστημα σε βλέπει στα 100 mb, έτσι και τα ξεπεράσεις και χρεωθείς, και το έχεις ενεργοποιήσει όντως στις 23, τους καλείς και σου πιστώνουν το όποιο ποσό και διορθώνουν και τον όγκο...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...