Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά εγω το ενεργοποιησα πριν τις 23 και τωρα μου λέει οτι χρωστάω 85 ευρώ.....τι γίνεται?????

έλεγχος των email, rss, browse στο Ovi και ο λογαριασμός από 13.70€ στο -29 €. :

Το ιδιο και εφω απο τα 2 Ε που ειχα με πηγε -1.30 εκανα επεκταση sos και μετα απο λιγο - 64...θα περιμενω μεχρι αυριο να μπουν τα λεφτα αλλιως θα φανε πολυ κραξιμο.

 

Εννοειται οτι αν δεν επιστρεψουν τα χρηματα (και μαλιστα συντομα, δεν μπορει ο καθενας να μενει χωρις κινητο για τις ******** τους) την κανενε με ελαφρα πηδηματακια:mad:

 

 

... και στο μεταξύ μαζεύουν και τα "ψιλά" από τις δεκάδες κλήσεις στο 1260 για την επίλυση των προβλημάτων και την ενημέρωση για τις προσφορές.

 

Καλα να σαι..! Πραφανως και αυτος ο αριθμος θα επρεπε να ειναι δωρεαν και μαλιστα με δυνατοτητα να τον καλεσεις ακομη και αν εχεις 0 ή αρνητικο υπολοιπο.

 

 

.Οταν πήρα 1245 για ενεργοποίηση και έγινε αυτό που ακούστηκε από τον τηλεφωνητή ήταν ότι έχω 3 γιγα και μετά 1,5 κάθε μήνα. βλέπω ότι το έχουν αλλάξει στο ιντερνετ με 100 το μήνα, αλλά αφού η άμεση ενημέρωσή μου από το κινητό είναι για 1,5 γιγα εγώ αυτό ξέρω και με βάση αυτό θα πορευτώ.

 

Το σωστο ειναι να σου προσφερει αυτα που ακουσες. Δεν εισαι υποχρεωμενος να κοιτας και το ιντερνετ πριν ενεργοποιησεις καποια προσφορα...

 

 

Εμεις που εχουμε ενεργοποιησει απ οταν βγηκε η προσφορα εχουμε 3gb internet μεχρι 30/4? Και απ το μαιο και μετα θα χουμε 1.5gb ή 100mb?

 

Υποθετω (και απο οτι λενε οι υπολοιποι ετσι θα πρεπει να ειναι) οτι θα εχεις 1.5, αφου αυτο σου ελεγε η προσφορα οταν την ενεργοποιησες.

 

 

1000 μπράβο στη Γουίντ. Ειλικρινά το χάρηκα πάρα πολύ αυτό με τα 100ΜΒ. Με μυαλά και νοοτροπίες σαν αυτήν (δεν έχω τίποτα προσωπικά με το παιδί, για την νοοτροπία μιλώ) εννοείται ότι και η εταιρεία πρέπει να προστατευθεί. Είχε όλη την καλή διάθεση να δώσει απεριόριστο ίντερνετ για το κινητό, αλλά ο αθάνατος τζαμπατζής Έλληνας πήγε την επομένη να διακόψει και την ADSL που είχε στο σπίτι του γιατί βρήκε τρόπο με 5 σιμ κάρτες να έχει τζάμπα ίντερνετ στο λαπτοπ του.

 

Κάποιοι χρήστες δίνανε και οδηγίες πώς να γίνει αυτό από το λαπτοπ.

 

Εμείς δηλαδή λακαμάδες είμαστε που πληρώνουμε 2 συνδρομές ίντερνετ σε σπίτι και εργασία; Ήταν η καλύτερη είδηση που διάβασα τελευταία από την γουίντ. Εμείς οι πιστοί συνδρομητές της θα απολαμβάνουμε το προνόμιο που μας έδωσε. Για τους άλλους τους ευκαιριακούς... Ας πάνε αλλού να πάρουν στικάκια...

 

Πλακα μας κανεις? τι μπραβο? θα επρεπε τουλαχιστον να ενημερωσουν με σμσ τους συνδρομητες.

Επιπλεον να εισαι σιγουρος οτι σχεδον ολοι οσοι το θελαν για το λαπτοπ τους και αυτοι πληρωνουν 1-2 συνδρομες adsl και η χρηση του λαπτοπ με mobile internet αφορουσε αλλες περιοχες, χωρις προσβαση. Και προφανως δεν εκοψαν τον ιντερνετ σπιτι τους για να εχουν αυτο της wind.

 

Και τι νομιζεις οτι η wind δεν το ειχε σκεφτει αυτο? Οτι δηλ καποιοι θα παρουν 5-6 καρτες για την προσφορα? Απλως τα εχουν κανει σκατα και κοιταν να παρουν κανα συνδρομητη.

 

Και στο κατω κατω (αν και εγω δεν το εκανα) δεν εκαναν κατι παρανομο ουτε τιποτα. Δεν υπαρχει κανενα συμφωνητικο για μια καρτα αν συνδρομητη ή οτιδηποτε τετοιο.

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε οσον αφορα την προσφορα, εχω παρει 3φορες απο χτες το 1260 για να ειμαι απολυτα σιγουρος, εγω την προσφορα την ενεργοποιησα την πρωτη μερα και τις 3φορες μου ειπαν το ιδιο πραγμα, μεχρι τελη Απριλιου θα εχω 3giga μετα 1,5giga το μηνα. Δε νομιζω και τις 3φορες που πηρα να εκαναν λαθος. Τωρα εχει κανεις ενημερωση αν εχει φτιαξει το συστημα τους και δε χρεωνει το ιντερνετ?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα οτι μόνο σε εμένα θα μπορούσε να συμβεί αυτο...!! Ενεργοποιημένη η προσφορά απο την πρώτη μέρα χωρίς κανένα πρόβλημα, μεχρι σημερα ομως!! Δεν φτανει οτι μου εφαγε ολη την καρτα λογω ιντερνετ , δεν μπορω να δω και πόσο μειον εχει φτάσει αφου απο νωρις το πρωι ειμαι χωρις κινητο! Δεν βγάζει γραμμή ούτε για να μάθω το υπόλοιπο ούτε για να ανανεώσω, λεει πως η υπηρεσια δεν ειναι διαθέσιμη!!!:wacko: Ετσι κ μου πιστώσουν τα χαμένα μου χρηματα στην κάρτα δεν πρόκειται να ξαναμπω στο ιντερνετ οχι 3 giga δωρεαν να δωσουν, αλλα και 10!!!! Ελεος απλα!!
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα οτι μόνο σε εμένα θα μπορούσε να συμβεί αυτο...!! Ενεργοποιημένη η προσφορά απο την πρώτη μέρα χωρίς κανένα πρόβλημα, μεχρι σημερα ομως!! Δεν φτανει οτι μου εφαγε ολη την καρτα λογω ιντερνετ , δεν μπορω να δω και πόσο μειον εχει φτάσει αφου απο νωρις το πρωι ειμαι χωρις κινητο! Δεν βγάζει γραμμή ούτε για να μάθω το υπόλοιπο ούτε για να ανανεώσω, λεει πως η υπηρεσια δεν ειναι διαθέσιμη!!!:wacko: Ετσι κ μου πιστώσουν τα χαμένα μου χρηματα στην κάρτα δεν πρόκειται να ξαναμπω στο ιντερνετ οχι 3 giga δωρεαν να δωσουν, αλλα και 10!!!! Ελεος απλα!!

 

Εγω την ειχα πατησει το πρωτο απογευμα μου ειχε παει μειον αλλα μεχρι το πρωι μου ειχαν πιστωθει πισω τα χρηματα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

και οσοι την πατησαμε σημερα λογικα αυριο θα μας πιστωσουν τα χρηματα μας... ειναι κ αργια σημερα!!! Οποτε χωρις κινητό μεχρι αυριο γιατι εγω δεν μπορω να καλέσω τίποτα!! ουτε για ανανέωση:mad:
Link to comment
Share on other sites

και οσοι την πατησαμε σημερα λογικα αυριο θα μας πιστωσουν τα χρηματα μας... ειναι κ αργια σημερα!!! Οποτε χωρις κινητό μεχρι αυριο γιατι εγω δεν μπορω να καλέσω τίποτα!! ουτε για ανανέωση:mad:

 

Βεβαια δεν ειναι δυνατον καθε τρεις και λιγο να χρεωνουν τον κοσμο..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΓΙΚΟ απο το πρωι να μην μπορω να κανω καμια κληση με 30 ευρω υπολοιπο. Ρε γ@μώ το δικτυο, δε μπορουν να το φτιαξουν σημερα|? Ασε που καθε 3 κλιγο μου ερχονται σμσ οτι το υπολοιπο μου ειναι πολυ χαμηλό κ μλκιες. Τουλ 70 ιδια μηνυματα απο το πρωι μου εχουν ερθει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΓΙΚΟ απο το πρωι να μην μπορω να κανω καμια κληση με 30 ευρω υπολοιπο. Ρε γ@μώ το δικτυο, δε μπορουν να το φτιαξουν σημερα|? Ασε που καθε 3 κλιγο μου ερχονται σμσ οτι το υπολοιπο μου ειναι πολυ χαμηλό κ μλκιες. Τουλ 70 ιδια μηνυματα απο το πρωι μου εχουν ερθει

 

Εμένα μου έφαγε λιγότερα, τώρα μου λέει να τακτοποιήσω τις οικονομικές μου εκκρεμότητες σε κάποιο κατάστημα wind και να καλέσω το 1277 εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών... :blink: :blink: :blink: :alien:

 

Όχι απλά μου το έκαναν συμβόλαιο, αλλά και εταιρικό... :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To 1269 εφτιαξε μολις πριν απο λιγο που καλεσα.Μου πιστωθηκαν και τα λεφτα. Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωση και από εδώ. .Και μπήκαν τα λεφτά μόνα τους. Αυτό που όλοι πέφτετε να τη φάτε τη wind μόλις υπάρξει κάποιο πρόβλημα...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

To 1269 εφτιαξε μολις πριν απο λιγο που καλεσα.Μου πιστωθηκαν και τα λεφτα.

Και σε μένα το ίδιο. Όσο δε δούλευε το 1269 έστειλα μήνυμα και μου είπε ότι έχω 1.5 ευρώ λιγότερο από όσο μου λέει τώρα που έφτιαξε. Άρα μάλλον μου πίστωσαν 1.5 ευρώ που μου είχαν φάει κατά λάθος. Εγώ όμως δεν είχα αρνητικό υπόλοιπο και μπορούσα να κάνω κλήσεις κανονικά - ευτυχώς.

 

Παρατήρησα και μία αλλαγή, στο τέλος του ηχητικού μηνύματος δε λέει πια "F2G2 αντίστοιχο του Frog", αλλά σκέτο "F2G2".

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η wind δεν δίνει στο f2g τη δυνατότητα 1500' προς όλη τη wind με κάρτες ανανέωσης των 10 ευρώ (11) όπως η Vodafone στο CU. H έλλειψη αυτή καθιστά το F2G μη ικανοποιητικό πακέτο σε σύγκριση με την Q, ειδικά τώρα που παρέχει τον ίδιο όγκο δεδομένων. Εκτός αν κάποιος θεωρεί το 1 ευρώ το μήνα (που δίνεις στην Q) πολλά λεφτά. Η δωρεάν προσφορά τoυ f2g όντως μπορεί να φέρει εκατοντάδες χιλιάδες ταυτοποιήσεις, το ζήτημα είναι τι σχέδια μετά έχει η wind στο f2g για να κρατήσει αυτό τον κόσμο και να τον βάζει να πληρώνει κάνοντας τo "εφεδρικό" για πολύ κόσμο πακέτο f2g βασικό.
Link to comment
Share on other sites

TO 1269 ΕΦΤΙΑΞΕ.... ΕΓΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα καλει αλλα ενω μιλαει κανονικα ποσο εχω απο πισω ακουγεται τονος σαν να παιρνω τηλ και δεν απανταει... τουτ τουτ! πολυ γελιο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε επόμενο μήνυμα δεν περιέχει χρήσιμες πληροφορίες ή απορίες θα διαγράφεται άμεσα.

Ειρωνίες, προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμοί δεν θα γίνονται ανεκτά.

Όσοι έχετε πρόβλημα με το καρτοκινητό σας πάρτε 1260 και κράξτε. Εδώ γίνεται συζήτηση προς ενημέρωση όλων και όχι αντιπαράθεση.

 

Πράξτε αναλόγως. :!:

Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο παιρνω το 1260 και μου πεφτει η κληση . αλλα ευτυχως που δεν με χρεωνει οπως γινεται με την κοσμοτε οταν καλεις το 1313.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο παιρνω το 1260 και μου πεφτει η κληση . αλλα ευτυχως που δεν με χρεωνει οπως γινεται με την κοσμοτε οταν καλεις το 1313.

 

Πολλες φορες πριν πεταξω την καρτα σιμ. Στη cosmote οτι και να γινοταν με χρεωναν, μερικες φορες ακουγοταν το μηνυμα ''για την καλυτερη εξυπηρετηση σας καλεστε αργοτερα'' και παλι σε χρεωναν.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το έκανε πάλι το θαύμα της!

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2041

 

Με την εγγραφή στη μοναδική προσφορά του WIND F2G θα αποκτήσετε αυτόματα 3.000 λεπτά ομιλίας και 3.000 SMS προς F2G και ακόμα 100 ΜB mobile Internet που ισχύουν έως 30/4/10. Και μην ξεχνάτε! Κάθε μήνα από το Μάιο και για όλο το 2010 το F2G θα σας χαρίζει αυτόματα χωρίς να χρειαστεί να ανανεώσετε ακόμα 1.500 λεπτά ομιλίας και 1.500 SMS προς F2G και 100 ΜB mobile Internet που θα έχετε διαθέσιμα για όλο το μήνα.

 

'Εμείς που κάναμε δηλαδή εγγραφή και μας έδινε 3.000 λεπτά ομιλίας και 3.000 SMS προς F2G και 3 GB και μετά από 30/4 1.500 λεπτά ομιλίας και 1.500 SMS προς F2G και 1.5 GB τι γίνεται? γυρνάμε σε αυτό το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το έκανε πάλι το θαύμα της!

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2041

 

Με την εγγραφή στη μοναδική προσφορά του WIND F2G θα αποκτήσετε αυτόματα 3.000 λεπτά ομιλίας και 3.000 SMS προς F2G και ακόμα 100 ΜB mobile Internet που ισχύουν έως 30/4/10. Και μην ξεχνάτε! Κάθε μήνα από το Μάιο και για όλο το 2010 το F2G θα σας χαρίζει αυτόματα χωρίς να χρειαστεί να ανανεώσετε ακόμα 1.500 λεπτά ομιλίας και 1.500 SMS προς F2G και 100 ΜB mobile Internet που θα έχετε διαθέσιμα για όλο το μήνα.

 

'Εμείς που κάναμε δηλαδή εγγραφή και μας έδινε 3.000 λεπτά ομιλίας και 3.000 SMS προς F2G και 3 GB και μετά από 30/4 1.500 λεπτά ομιλίας και 1.500 SMS προς F2G και 1.5 GB τι γίνεται? γυρνάμε σε αυτό το πρόγραμμα?

Οχι φιλε μου ολοι εμεις που καναμε ενεργοποιηση μεχρι της 23 θα απολαμβανουμε τ απολλα ΜΒ....αφου ειναι ΕΛΕΙΝΟΙ τι περιμενεις!!!!σε μια βδομαδα και απεσυραν την προσφορα την καλη προσφορα :mad:..........

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον εν λόγω οδηγό, ποιες ακριβώς ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να εκμεταλλευτώ την προσφορά με το 1,5GB;

MMS, GPRS, GPRS via proxy, 3G και Tethering - Firmware 3.x

 

Να ενεργοποιήσω και το 3G;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Πριν από 10 λεπτά κάλεσα στο 1245 από ένα άλλο μου νούμερο που (νομίζω) δεν είχα ήδη ενεργοποιήσει την υπηρεσία, και αφού επέλεξα να την ενεργοποιήσω, μου είπε πως πήρα 3GB Internet και θα έχω και 1.5GB Internet το μήνα. Έλεγα μήπως καταλάβαν πως κάνανε πατάτα και το ξανααλλάξαν σε 1.5GB, στο Site τους όμως δεν βλέπω κάποια αλλαγή, για 100mb μηλάει (και μάλιστα τώρα έχουν και στη κεντρική σελίδα διαφήμιση που μηλάει για 100mb).

 

Τι τρέχει μ'αυτή τη wind τελικά;

Edited by Powerfull

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου F2G2 είναι ακόμα με αρνητικό υπόλοιπο. Το πρόβλημα ξεκίνησε περίπου στις 5:50 τα ξημερώματα (ήμουν online εκείνη την ώρα), όταν έπεσε η σύνδεση. Μέχρι και το μεσημέρι δεν μπορούσε να καλέσει 1269 (πριν λίγο που το δοκίμασα, δούλεψε και έμαθα ότι το υπόλοιπο έπεσε στα -4,5€), SMS στο 1269 ακόμα δεν στέλνει. Το ηχογραφημένο μήνυμα πράγματι πλέον παραλείπει το "αντίστοιχο του Frog", κάτι αναμενόμενο μετά το τέλος της δέσμευσης τιμής.

Ευτυχώς που για κύριο αριθμό έχω το συμβόλαιο μου, αλλιώς θα τα είχα πάρει big time...:!:

 

Απίστευτο το έκανε πάλι το θαύμα της!

Αυτή η εταιρία είναι σαν τον Σίσυφο. Κάνει κάτι πρωτοποριακό, μετά το παίρνει πίσω ή καταφέρνει με κάποιο τρόπο να κάνει όλο το κόσμο να την κράζει, μετά ξαναπροσφέρει κάτι επαναστατικό, εξιλεώνεται, τα ξαναχαλάει κ.ο.κ....:wacko:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...