Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ ένα WIND F2G τα τελευταία χρόνια και εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Συγκεκριμένα, έχει σταματήσει να μου έρχεται sms με τις κλήσεις που χάνω όταν έχω κλειστό το κινητό. :confused:

Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ!

 

θα παρεισ στο cc να σου πουν ποια ενεργεια πρεπει να κανεισ για να το ξαναενεργοποιησεισ. συμβαινει σε πολλουσ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα παρεισ στο cc...

 

Μήπως θυμάσαι αριθμό; :)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Η Wind άρχισε να στέλνει το εξής μήνυμα στα καρτοκινητά:"Η Wind μειώνει τις χρεώσεις περιαγωγής στην ΕΕ!.Από 1 Ιουλίου,Εξερχόμενες κλήσεις: 0,51€/λεπτό,Εισερχόμενες:0,23€/λεπτό, και SMS 0,13€ (τιμές με ΦΠΑ)".Πολύ καλή κίνηση από τη Wind να ενημερώνει τους κατόχους καρτοκινητών -μπορεί και συμβολαίων- για τις τροποποιήσεις που κάνει.:)
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εκαναν πατατα στη wind γιατι και σε μενα και στον αδερφο μου απενεργοποιηθηκε η ειδοποιηση κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εκαναν πατατα στη wind γιατι και σε μενα και στον αδερφο μου απενεργοποιηθηκε η ειδοποιηση κλησεων.

 

εκλεισα το κινητο μου για να το δοκιμασω κ εγω. πηρα απο 3 διαφορετικα κινητα κ μου γραφει η κληση απορριφθηκε. δεν βγαινει το μηνυμα που ελεγε παλια ο συνδρομητησ εχει κλειστο το κινητο κ θα ειδοποιηθει για την κληση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλεσα στο 1260 για να μαθω αν οντως ειναι επωνυμο..

ναι ειναι,με την μονη διαφορα πως δεν ειναι στο δικο μου ονομα,αλλα σε αλλου (μεγαλη ιστορια τι να σας λεω)

 

πρεπει να το αλλαξω ?

 

οταν "με καλω" και εχω κλειστο το κινητο λεει "ο συνδρομητης εχει κλειστο το κινητο" και δεν ερχεται καμια ειδοποιηση μετα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν το έχω κλειστό λέει "ο συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος".

Και όταν το ανοίξω έρχεται κανονικά το μήνυμα που μου λέει ποιος με κάλεσε όσο το είχα κλειστό.

 

 

Υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων

 

Xάρη στην υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων της WIND μπορείτε να ξέρετε ποιος σας κάλεσε όσο το κινητό σας ήταν εκτός λειτουργίας.

 

Μόλις το κινητό σας τεθεί ξανά σε λειτουργία θα λάβετε ένα γραπτό μήνυμα χωρίς χρέωση που θα σας ενημερώνει για τους 4 έως 6 τελευταίους αριθμούς τηλεφώνων (κινητών ή σταθερών) που σας κάλεσαν, ενώ ταυτόχρονα θα σας παρέχει πληροφορίες σχετικά με τις κλήσεις αυτές, όπως αριθμό τηλεφώνου, αριθμό προσπάθειας κλήσεων από το συγκεκριμένο νούμερο (εάν παρατηρηθούν περισσότερες από 1 φορές) καθώς και την ώρα και ημερομηνία που έγινε η τελευταία κλήση.

 

Αν για παράδειγμα σας έχει καλέσει το νούμερο 2106158000 τρεις φορές, στο γραπτό μήνυμα που θα λάβετε η ενημέρωση που αφορά στο συγκεκριμένο νούμερο θα είναι: ΚΛΗΣΕΙΣ: +302106158000 (13:00,24/10/2001-3ΦΟΡΕΣ).

 

Παράλληλα, το άτομο που σας καλεί ενημερώνεται με φωνητικό μήνυμα ότι θα ειδοποιηθείτε για τις τελευταίες κλήσεις που λάβατε μόλις το κινητό σας τεθεί ξανά σε λειτουργία.

 

Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε να ενημερώνονται όσοι σας καλούν για την ειδοποίηση σας, έχετε την επιλογή να ενεργοποιήσετε την απόκρυψη της υπηρεσίας.

 

Το βασικό μήνυμα της υπηρεσίας ισχύει αυτόματα και δωρεάν για όλους τους συνδρομητές με συμβόλαιο εφόσον δεν έχουν ενεργοποιήσει την προώθηση όλων των κλήσεων ή την προώθηση όταν το κινητό είναι κλειστό.

 

Όλοι οι συνδρομητές συμβολαίων και χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας μπορούν να ενεργοποιήσουν ή απενεργοποιήσουν την υπηρεσία χωρίς χρέωση όποτε επιθυμούν.

 

Για την ενεργοποίηση του βασικού μηνύματος της υπηρεσίας, στείλτε ένα γραπτό μήνυμα χωρίς χρέωση με την εντολή ΝΑΙ στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση της υπηρεσίας ή του μηνύματος απόκρυψης θα πρέπει να αποστείλετε γραπτό μήνυμα με την εντολή ΟΧΙ στο 1265.

 

Για την ενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης ενημέρωσης για την ύπαρξη της υπηρεσίας, στείλτε την εντολή KΡΥΦΑ NAI στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης, θα πρέπει να στείλετε την εντολή ΚΡΥΦΑ ΟΧΙ στο 1265.

 

Πηγή : http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=262&langID=1

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν από λίγο τηλέφωνο σε ένα σταθερό που είχαν κατεβάσει το ακουστικό και εγώ άκουγα:"Ο συνδρομητής που καλέσατε έχει το τηλέφωνο κλειστό".Πως μπορεί κάποιος να κλείσει το σταθερό; :lol::lol:.Είναι ένα από πράγματα της Wind που σε κάνουν -τουλάχιστον εμένα- και γελάς :lol:.
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι γιατι αν μιλουσε το σταθερο δεν θα σου εκανε τον ηχο 'τουτ τουτ τουτ' αλλα θα ελεγε πως ηταν κατειλλημενο.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αφού ένα post πιο πάνω σου απαντάνε ότι δε προσφέρεται διπλασιασμός μόνο σε μετατροπή από συμβόλαιο wind σε κάρτα και upgrade καρτες ειναι αυτές που κάνουν δώρο σε αναβαθμίσεις συμβολαίων. Οπότε είτε μεταφέρεις το carrefour νούμερο σου είτε πάρεις καινούργιο το ίδιο θα ναι

 

Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Από κάτι συζητήσεις που είχα διαβάσει σε αυτό το νήμα παλιότερα είχα συμπεράνει ότι η πρώτη ανανέωση διπλασιάζεται πάντα. Συγνώμη για τις άσκοπες ερωτήσεις, είχα καταλάβει λάθος... :O

Πάντως λέω να πάρω άλλο ένα f2g καβάντζα, το οποίο δεν θα πολυκινείται μήπως και του έρθει κανένα μήνυμα διπλασιασμού, όπως έλεγες κι εσύ προ ημερών:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2771912#post2771912

 

Το f2g που έχω τώρα το είχα αγοράσει και ενεργοποιήσει και το είχα στο συρτάρι για κάνα 6μηνο. Λίγο αφότου ξεκίνησα να χρησιμοποιώ, τον Σεπτέμβριο με Νοέμβριο του 2008 μου είχε έρθει ένα μήνυμα διπλασιασμού. Δεν ήξερα ότι αυτό είναι σπάνιο και είχα βάλει μόνο 16€ που έγιναν 32€. Από τότε, το χρησιμοποιώ συνέχεια ξοδεύοντας 10 με 15€ το μήνα και δεν ξαναήρθε SMS διπλασιασμου -λογικό έτσι όπως τα λέτε...

Οπότε λέω να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα δεύτερο f2g! Λέτε να είναι καλύτερα να αγοράσω ένα καινούργιο ή να κάνω φορητότητα εκείνο το carrefour που έχει συμπαθητικό νουμεράκι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Από κάτι συζητήσεις που είχα διαβάσει σε αυτό το νήμα παλιότερα είχα συμπεράνει ότι η πρώτη ανανέωση διπλασιάζεται πάντα. Συγνώμη για τις άσκοπες ερωτήσεις, είχα καταλάβει λάθος... :O

Πάντως λέω να πάρω άλλο ένα f2g καβάντζα, το οποίο δεν θα πολυκινείται μήπως και του έρθει κανένα μήνυμα διπλασιασμού, όπως έλεγες κι εσύ προ ημερών:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2771912#post2771912

 

Το f2g που έχω τώρα το είχα αγοράσει και ενεργοποιήσει και το είχα στο συρτάρι για κάνα 6μηνο. Λίγο αφότου ξεκίνησα να χρησιμοποιώ, τον Σεπτέμβριο με Νοέμβριο του 2008 μου είχε έρθει ένα μήνυμα διπλασιασμού. Δεν ήξερα ότι αυτό είναι σπάνιο και είχα βάλει μόνο 16€ που έγιναν 32€. Από τότε, το χρησιμοποιώ συνέχεια ξοδεύοντας 10 με 15€ το μήνα και δεν ξαναήρθε SMS διπλασιασμου -λογικό έτσι όπως τα λέτε...

Οπότε λέω να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα δεύτερο f2g! Λέτε να είναι καλύτερα να αγοράσω ένα καινούργιο ή να κάνω φορητότητα εκείνο το carrefour που έχει συμπαθητικό νουμεράκι;

 

αφου σε ενδιαφερει ο διπλασιασμοσ κ οχι να χρησιμοποιησεισ το νουμερο οποιο κ να κανεισ το ιδιο ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λέω να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα δεύτερο f2g! Λέτε να είναι καλύτερα να αγοράσω ένα καινούργιο ή να κάνω φορητότητα εκείνο το carrefour που έχει συμπαθητικό νουμεράκι;

 

...αν σε ενδιαφερει ο διπλασιασμος...παρε περισσοτερα νουμερα για να εισαι πιο τυχερη ;)....στην ομονοια τα πουλανε 75 λεπτα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...αν σε ενδιαφερει ο διπλασιασμος...παρε περισσοτερα νουμερα για να εισαι πιο τυχερη ;)....στην ομονοια τα πουλανε 75 λεπτα....

 

Ειναι λογικο αυτο που λες.μονο που θα πρεπει να τα χρησιμοποιει που κ που.μια δυο κλησεις το μηνα.ετσι αυξανονται οι πιθανοτητες να της ερθει μηνυμα διπλασιασμου.απλα αυξανονται οι πιθανοτητες,γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο.

 

αυτο σιγουρα.....παιχνιδι ειναι :p

 

 

..εχω καποια νουμερα στην καβατζα που δεν τα χρεισιμοποιω καθολου...κατα καιρους απλα τα τσεκαραρω....ε και λοιπον ερχονται μηνυματα...οχι πολλα....

αρκετα για μενα και την οικογενεια..για ολο τον χρονο ;) -ειπαμε...με μετρο το κινητο.....να μην ειμαστε και πλεονεκτες :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αυτο σιγουρα.....παιχνιδι ειναι :p

 

 

..εχω καποια νουμερα στην καβατζα που δεν τα χρεισιμοποιω καθολου...κατα καιρους απλα τα τσεκαραρω....ε και λοιπον ερχονται μηνυματα...οχι πολλα....

αρκετα για μενα και την οικογενεια..για ολο τον χρονο ;) -ειπαμε...με μετρο το κινητο.....να μην ειμαστε και πλεονεκτες :lol:

 

αν κανεισ ομωσ μεταφορα μοναδων δεν σου ξαναερχεται με τιποτα μηνυμα διπλασιασμου, οσο καιρο κ αν εχεισ το νομερο οσο περιορισμενη κ αν ειναι η κινηση του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν κανεισ ομωσ μεταφορα μοναδων δεν σου ξαναερχεται με τιποτα μηνυμα διπλασιασμου, οσο καιρο κ αν εχεισ το νομερο οσο περιορισμενη κ αν ειναι η κινηση του

 

μπα...λαθος...σου ερχεται...τσεκαρισμενο :lol:...υπομονη θελει :ninja:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. εχοντας διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες . εχω ορισμενες αποριες. ανγινετε καποιος να μου πει τι ισχυει μεχρι τωρα που μιλαμε απο προσφορες στο f2g.γιατι διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες και ομολογω οτι πολυ μπερδεμενο ειναι ολο αυτο με την πληθωρα προσφορων κατα καιρους .η χρηση που με ενδιαφερει ειναι, τηλ προς ολους, και σταθερα,, βιντεοκλησεις προς ολους, οι τρεχουσες τιμες πως ειναι;;δεν με αφορουν πακετα προς f2g, νον στοπ κλπ. εκτος αν αφορα τα παραπανω που ειπα. . ποια ειναι τα οφελη με αυτη την χρηση μεσω ηλεκτρονικης ανανεωσης πχ, η αυτο με την καρτα ανανεωσης νομιζω που τρεχει με τα 50+50. κλπ. βασικα δουλευω το φρογκ, λογω 0,10 λ. αλλα αν επιπλεον μεσω του f2gεχω παραπανω κερδος .θα ηθελα να το αξιοποιησω.

απο ολα οσα χω διαβασει περιπου εχω βγαλει ακρη , αλλα με τοσα μηνυματα, χανεις το ρυθμο με τι ισχυει τελικα ακομα.

ευχαριστω για την προσοχη σας

Link to comment
Share on other sites

απο ολα οσα χω διαβασει περιπου εχω βγαλει ακρη , αλλα με τοσα μηνυματα, χανεις το ρυθμο με τι ισχυει τελικα ακομα.

ευχαριστω για την προσοχη σας

 

Αφού καλέσεις το 1342 για να έχεις έκπτωση στις κλήσεις σου (επιλογή 1)

καλείς το 1265 για να ενεργοποίησεις τα παρακάτω:

850' F2G + 150' ΣΤΑΘΕΡΑ=7,5Ε

120' ΣΤΑΘΕΡΑ=5Ε

και το 1267 για:

100' προς όλους=27Ε

επίσεις στέλνεις ένα sms: BONUS στο 1209 για έξτρα μονάδες όταν ανανεώνεις με 10+ ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού καλέσεις το 1342 για να έχεις έκπτωση στις κλήσεις σου (επιλογή 1)

καλείς το 1265 για να ενεργοποίησεις τα παρακάτω:

850' F2G + 150' ΣΤΑΘΕΡΑ=7,5Ε

120' ΣΤΑΘΕΡΑ=5Ε

και το 1267 για:

100' προς όλους=27Ε

επίσεις στέλνεις ένα sms: BONUS στο 1209 για έξτρα μονάδες όταν ανανεώνεις με 10+ ευρώ

 

το 100 λ=27ε ειναι ακριβο . τα αλλα ενταξει τωρα αυτο με το εξτρα μοναδες δεν ξερω τι ειναι αλλα θα μαθουμε[. ευχαριστω για την ενημερωση /COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Boys ενεργοποιησα ενα f2g που ειχα,τωρα οτι καρτα ομιλιας τωρα βαλω θα μου διπλασιαστει το ποσο? και αυτο γινετε ασχετα αν ειναι καινουργιο νουμερο η απο φορητοτητα?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...