Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να μάθουμε το υπόλοιπο από τα δωρεάν λεπτά sms κλπ

που στέλνουμε μήνυμα; (καινούργιος χρήστης f2g :confused:)

 

άκυρο, το βρήκα, για τα 50' +50 στέλνεις ΥΠ στο 1209

και για τα 1000' + 1000 σκέτο 1209

 

:D

 

δεν μου τα έχει δώσει τα 50' + 50 η βλακεία γμτ! έκανα πρώτα ανανέωση 30 ευρώ και μετά έστειλα bonus στο 1209 και με χρεώνει κανονικά στις κλήσεις! wtf?

ναι οντως τη πάτησες για να ισχύσει το bonus πρέπει πρώτα να έχεις στείλει μηνυμα στο 1209 να το ενεργοποιήσεις και με το που θα βαλεις καρτα θα στα καταχωρίσει. ******* αλλά προσπαθούν να κλέψουν από όποιον μπορούν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση γίνεται κανονικά ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο χωρίς καν ελάχιστη χρέωση, μιλάς 10 δεύτερα σου αφαιρεί 10 δεύτερα και το χρησιμοποιώ σχεδόν 15 ημέρες. Αν αλλάξει κάτι στο μέλλον το συζητάμε τότε

 

Πως μαθαίνεις το υπόλοιπο; Στέλνοντας μήνυμα στο 1209 μου απαντά: Η ενεργοποίηση δεν ήταν επιτυχής. Μόλις έβαλα την κάρτα μου είπε ότι έχω 50 λεπτά και να στείλω sms στο 1209 για το υπόλοιπο αλλά τζίφος....

Link to comment
Share on other sites

Πως μαθαίνεις το υπόλοιπο; Στέλνοντας μήνυμα στο 1209 μου απαντά: Η ενεργοποίηση δεν ήταν επιτυχής. Μόλις έβαλα την κάρτα μου είπε ότι έχω 50 λεπτά και να στείλω sms στο 1209 για το υπόλοιπο αλλά τζίφος....

 

και μένα το ίδιο μήνυμα μου στέλνει εδώ και μια ώρα.

αν κάνεις πρώτα ανανέωση κάρτας και μετά στείλεις το BONUS στο 1209 δεν ισχύει η προσφορά ρε παιδιά; πρέπει δλδ πρώτα να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία και μετά να κάνεις ανανέωση; μεγάλη μακακία αν είναι έτσι... :blink:

Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις πρώτα ανανέωση κάρτας και μετά στείλεις το BONUS στο 1209 δεν ισχύει η προσφορά ρε παιδιά; πρέπει δλδ πρώτα να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία και μετά να κάνεις ανανέωση; μεγάλη μακακία αν είναι έτσι... :blink:

Όχι δεν ισχύει γιατί η υπηρεσία δεν ήταν ενεργοποιημένη από πρίν ώστε με την ανανέωση που έκανες να πάρεις το bonus.:)

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως τη πάτησες για να ισχύσει το bonus πρέπει πρώτα να έχεις στείλει μηνυμα στο 1209 να το ενεργοποιήσεις και με το που θα βαλεις καρτα θα στα καταχωρίσει. ******* αλλά προσπαθούν να κλέψουν από όποιον μπορούν

 

φτού! :X:)

Link to comment
Share on other sites

Πως μαθαίνεις το υπόλοιπο; Στέλνοντας μήνυμα στο 1209 μου απαντά: Η ενεργοποίηση δεν ήταν επιτυχής. Μόλις έβαλα την κάρτα μου είπε ότι έχω 50 λεπτά και να στείλω sms στο 1209 για το υπόλοιπο αλλά τζίφος....

γράφεις όμως ΥΠ στο μηνυμα που στελνεις στο 1209 ή το στέλνεις κενό;;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αν το στείλεις κενό μαθαίνεις το υπόλοιπο από την προσφορά 1000' + 1000

αν το στείλεις με ΥΠ μαθαίνεις το υπόλοιπο από την προσφορά 50' + 50

Link to comment
Share on other sites

γράφεις όμως ΥΠ στο μηνυμα που στελνεις στο 1209 ή το στέλνεις κενό;;;

 

Το στέλνω με ΥΠ. Εχω ενεργοποιήσει την υπηρεσια πριν να βαλω την κάρτα, κάνω κλήσεις, δε φαίνεται να τις χρεώνει αλλά δε μου λέει και το υπόλοιπο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν στελνετε μνμ,καλειτε 1209 για τα 1000

 

έχεις δίκιο, έχω μπλέξει τα αυγά με τα πασχάλια με τόσα νούμερα και προσφορές..

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο, έχω μπλέξει τα αυγά με τα πασχάλια με τόσα νούμερα και προσφορές..

προσωπικά αναφέρομαι στο bonus των 50 λεπτών με ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε ΥΠ στο 1209.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε ΥΠ στο 1209.

 

εμένα από χτες μου λεει οτι η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη και να προσπαθήσω αργότερα

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

εμένα από χτες μου λεει οτι η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη και να προσπαθήσω αργότερα

 

Το ίδιο λέει και σε μένα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα υπαρχει προβλημα συστηματος...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσε καποιο καλο παιδακι να στειλει ενα email στη wind για μενα για να μου επιστραφουν τα 9€ απ την προσφορα?εγω μπαινω απο κινητο στο ιντερνετ κ ετσι...δν μπορω.βαριεμαι κ να ψαχνομαι τωρα.περιμενω καποιον να μου πει οτι μπορει για ν δωσω κ νουμερο.
Link to comment
Share on other sites

εμένα από χτες μου λεει οτι η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη και να προσπαθήσω αργότερα

Eμένα πάλι και χθες και σήμερα που δοκίμασα μου απαντάει κανονικά με 2 sms με τα υπολοιπόμενα λεπτά και sms δωρεάν που έχω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να κάνω, κι εγώ ο αδαής, μια ερώτηση που με απασχόλησε σήμερα που χάζευα το site της Wind.

 

Υπάρχει κάποιο νόημα να συνεχίζει κάποιος να είναι στο πακέτο F2G και να μη μεταβαίνει σε κάποιο από τα F2G* (πχ το F2G1) που προκύπτουν από τη δέσμευση τιμής;

 

Προσωπικά παλεύω εδώ και καιρό με τα MINI SMS της WIND μπας και στείλω ψιλοφτηνά μηνύματα και παρατηρώ εδώ ότι το F2G1 έχει σταθερά 4 λεπτά / SMS.

 

Το F2G λοιπόν γιατί υπάρχει; Τι δε μπορείς να έχεις στα άλλα; Και αν μπορείς να τα έχεις όλα τότε το F2G υπάρχει για να τα σκάμε όσοι δεν ενημερωθήκαμε από τα δελτία τύπου; :O

 

Και μια πιο συγκεκριμένη ερώτηση η προσφορά για 50 μηνύματα + 50 λεπτά παίζει και στα FG*?

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αποφασισα (και η παρεα μου μαζι) και εκανα φορητοτητα στην Wind για f2g. Καλη η vodafone αλλα οι χρεωσεις εσωτερικου απαγορευτικες οποτε..wind ηταν μονοδρομος.
Link to comment
Share on other sites

WIND F2G στο πρόγραμμα F2G1 (Q-Telecom)

 

προς f2g 0.102/min

προς others 0.210/min

sms f2g 0.02

sms others 0.04

sms foreign 0.02

mms all 0.36

video call 0.714

 

Online recharge με πιστωτική: +50%

Προσοφρά 1: 50' και 50 sms προς όλους με κάρτα 30 ευρώ

Προσφορά 2: 1000' και 1000 sms προς f2g με ανανέωση 3 ευρώ το μήνα

 

Άρα με μια αγορά κάρτας 30 ευρώ online έχουμε: 1000' προς f2g + 1000 sms προς f2g + 50' προς όλους + 50 sms προς όλους + 214' προς όλους (45 ευρώ) για κατανάλωση σε όσο χρονικό διάστημα επιθυμούμε...

χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο. (χρέωση ανά 3' στα 1000' προς f2g)

------------------------------------------------------------------------------------------

 

WHAT'S UP

 

προς what's up 0.294/min

προς others 0.354/min

sms what's up 0.0514

sms others 0.0514

sms foreign 0.1749

mms all 0.4403

 

 

 

Προσφορά 1: 100 sms προς όλους με κάρτα 30 ευρώ

Προσφορά 2: 1000' και 1000 sms προς WU με ανανέωση 3 ευρώ το μήνα (ή 1000' video call)

Προσφορά 3: +3 ευρώ στην κάρτα των 30.

 

Άρα με μια αγορά κάρτας 30 ευρώ έχουμε: 1000' προς WU + 1000 sms προς WU + 100 sms προς όλους + 93,2' προς όλους (33 ευρώ) για κατανάλωση σε όσο χρονικό διάστημα επιθυμούμε...

ελάχιστη χρέωση 30'' (χρέωση ανά 3' στα 1000' προς WU)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

FROG

 

ίδια με WIND F2G1 χωρίς καμία προσφορά, με χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το 1ο '' ''

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

MO MAD

 

προς momad 0.366/min

προς others 0.366/min

sms momad 0.068

sms others 0.068

sms foreign 0.1428

mms all 0.4

video call 0.714/min

 

Προσφορά1: με κάρτα 30 ευρώ δωρεάν 500 sms προς όλους και 500' προς MOMAD

Προσφορά2: με κάρτα 30 ευρώ σου πιστώνουν 60 ευρώ.

Προσφορά3: με online recharge +50 % αλλά ακυρώνει την προσφορά 2.

 

Άρα με μια αγορά κάρτας 30 ευρώ έχουμε: 500' προς MO + 500 sms προς όλους + 164' ομιλίας προς όλους (60 ευρώ) για κατανάλωση σε όσο χρονικό διάστημα επιθυμούμε...

ελάχιστη χρέωση 30'' (χρέωση ανά 1' στα 500' προς ΜΟ)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

VODAFONE CU

 

προς CU 0.294/min

προς others 0.348/min

sms CU 0.0514

sms others 0.0514

sms foreign 0.1714

mms all 0.4641

 

Προσφορά1: Online recharge +15%

Προσφορά2: 1000' προς CU + 1000 sms προς CU + 30mb internet

 

Άρα με μια αγορά κάρτας 30 ευρώ έχουμε: 1000' προς CU + 1000 sms προς CU + 99' ομιλίας προς όλους (30 ευρώ) για κατανάλωση σε όσο χρονικό διάστημα επιθυμούμε...

ελάχιστη χρέωση 30''(χρέωση ανά 3' στα 1000' προς CU και μετά ανά 1'')

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

COSMOTE 210'

 

Πάγιο 33.5 ευρώ το μήνα

Δωρεάν χρόνος ομιλίας 210' προς όλους (και βιντεοκλήσεις)

 

προς others 0.252/min * νομίζω με την αύξηση πάει 0,264/min

sms others 0.1071 * νομίζω με την αύξηση πάει 0.12

sms foreign 0.1904

mms all 0.4403

 

 

Άρα με 30 ευρώ το μήνα έχουμε 210' λεπτά προς όλους ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ για όσο χρονικό διάστημα θέλουμε (max +1 μήνας,εν ολίγης *κίες)

ελάχιστη χρέωση 30''

 

*με τιμές προ αύξησης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να κάνω, κι εγώ ο αδαής, μια ερώτηση που με απασχόλησε σήμερα που χάζευα το site της Wind.

 

Υπάρχει κάποιο νόημα να συνεχίζει κάποιος να είναι στο πακέτο F2G και να μη μεταβαίνει σε κάποιο από τα F2G* (πχ το F2G1) που προκύπτουν από τη δέσμευση τιμής;

 

Προσωπικά παλεύω εδώ και καιρό με τα MINI SMS της WIND μπας και στείλω ψιλοφτηνά μηνύματα και παρατηρώ εδώ ότι το F2G1 έχει σταθερά 4 λεπτά / SMS.

 

Το F2G λοιπόν γιατί υπάρχει; Τι δε μπορείς να έχεις στα άλλα; Και αν μπορείς να τα έχεις όλα τότε το F2G υπάρχει για να τα σκάμε όσοι δεν ενημερωθήκαμε από τα δελτία τύπου; :O

 

Και μια πιο συγκεκριμένη ερώτηση η προσφορά για 50 μηνύματα + 50 λεπτά παίζει και στα FG*?

 

Η αλήθεια είναι ότι το F2G υπάρχει πλέον μόνο γι αυτούς που δεν παρακολουθούν τα δελτία τύπου! :lol: :)

Tα 50 λεπτά + 50 SMS, πάντως, ισχύουν για όλα τα πακέτα F2G.

Link to comment
Share on other sites

FROG

 

ίδια με WIND F2G1 χωρίς καμία προσφορά και με ελάχιστη χρέωση 30''

 

μικρη διορθωση,χρεωση ανα δευτερολεπτο,οχι ανα 30δ,και χωρις ελαχιστη χρεωση

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το F2G υπάρχει πλέον μόνο γι αυτούς που δεν παρακολουθούν τα δελτία τύπου! :lol: :)

Από την παρέα μου είναι πολλοί που δεν παρακολουθούν τα δελτία τύπου και έχουν τις χρεώσεις του F2G.Πρέπει κάποια στιγμή και αυτοί που δεν ξέρουν για την προσφορά να ειδοποιηθούν από την Wind.:)

Link to comment
Share on other sites

μικρη διορθωση,χρεωση ανα δευτερολεπτο,οχι ανα 30δ,και χωρις ελαχιστη χρεωση

 

χμμ.. αυτό πολύ πρόσφατα πρέπει να άλλαξε. όταν το κοίταξα στο site τους εγώ έλεγε ελάχιστη 30 νομίζω, τώρα λέει χωρίς ελάχιστη χρέωση. Ευχαριστώ για την υπόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...