Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω ποιός είναι ο λόγος να υπερασπιζόμαστε την οποιαδήποτε εταιρία και να τη υποστηρίζουμε με τέτοιο τρόπο εκτός και αν εργαζόμαστε σε/για αυτήν. Και δε μιλάω μόνο για αυτούς που το κάνουν για τη wind αλλά και για τις άλλες 2. Ο καθένας επιλέγει ανάλογα με τα κριτήρια του και τις ανάγκες του.

 

Ήμουν για πολλά χρόνια στη wind, και πριν λίγο καιρό άλλαξα σε cu. Πηγα με γνώση των χρεώσεων και των υπηρεσιών που προσφέρει οι οποίες μόνο εγω μπορώ να ξέρω αν με ικανοποιούν περισσότερο ή λιγότερο από τη wind. Και έχω να πω οτι δε μετάνιωσα καθόλου, πρώτα απ'ολα για τις προσφορές και τις υπηρεσίες της και το κυριότερο, γιατι από την πρώτη στιγμή νιώθω οτι είναι πιο σοβαρή στην αντιμετώπιση του πελάτη της. Δε θέλει μόνο να την επιλέξεις και να φύγεις από την άλλη εταιρία όπως θέλλουν όλες, αλλά με την αντιμετώπιση της στις λίγες μέρες που είμαι σε αυτήν , ακόμα και με την επιστροφή των 8€ , μου έδειξε οτι σε σέβεται περισσότερο από τη wind. Όπως επίσης και η ενημέρωση για την κατάσταση του λογαριασμού σου (υπολειπόμενα ΜΒ χρήσης, sms και λεπτά ομιλίας) ειναι πολύ πληρέστερα.

Δεν ξέρω για άλλους χρήστες f2g αλλά εγώ είχα πολύ συχνα προβλήματα λάθος χρεώσεων , (σε κάποια από αυτα μου είχαν επιστραφει τα χρήματα) με αποκορύφωση τις χρεώσεις που μου έκανε στο wind plus ενω δεν είχα ξεπεράσει το όριο των MB. Γι αυτούς και πολλούς άλλους λόγους έφυγα αφου δε με ικανοποιούσε .

 

Έχω βαρεθεί πια να διαβάζω μηνύματα από "οπαδούς" των εταιριών κινητής τηλεφωνίας, χωρίς να καταλαβαίνουν οτι είμαστε καταναλωτές και επιλέγουμε ελεύθερα την εταιρία που μας προσφέρει αυτό που θέλουμε. Με τη λογική κάποιων εδώ μέσα , όλοι οι χρήστες καρτοκινητής θα έπρεπε να έχουν f2g. Δεν είναι έτσι όμως.

 

Από τον ανταγωνισμό μεταξύ των εταιριών κερδισμένοι πρέπει να βγαίνουμε και εμείς, αφου ο στόχος των εταιριών είναι έτσι κ αλλιώς το κέρδος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και για να καταλάβω και κάτι ακόμα... Εσύ dolce7 δεν έχεις κανένα πρόβλημα που η Wind σου πήρε 10€ έναντι 1€ που πήρε η Cosmote και η Vodafone? Και δεν έχεις κανένα πρόβλημα που σου προσφέρει πολύ λιγότερα απ' όσα πληρώνουν οι άλλοι στις άλλες εταιρείες;

 

οταν μου δινει τοσα πολλα οπως την φτηνοτερη ανα δευτερολεπτο χρεωση προς ολους αλλα κ 1000 λεπτα προς ολα τα f2g θα κατσω να ασχοληθω αν η βονταφον δινει 30mb ιντερνετ ? ημαρτον δλδ....

 

και δεν ξερεις αν τα επιστρεψει η οχι τα 9ε ..θα δειξει... προσωπικα δεν με απασχολει

Link to comment
Share on other sites

και για να το τελειωσουμε ... το σωστο θα ηταν να δωσει η wind 30mb και mms ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ στο πακετο F2G3 αντιστοιχο του CU ...θα ηθελα να δω πραγματικα ποσοι θα το επελεγαν
Link to comment
Share on other sites

οταν μου δινει τοσα πολλα οπως την φτηνοτερη ανα δευτερολεπτο χρεωση προς ολους αλλα κ 1000 λεπτα προς ολα τα f2g θα κατσω να ασχοληθω αν η βονταφον δινει 30mb ιντερνετ ? ημαρτον δλδ....

 

Tα 30Mbs internet είναι όντως πενιχρά, καθώς δεν φτάνουν για τίποτα (είναι δε αστείος ο τρόπος που τα διαφημίζει η vodafone, με κάποιον να λέει "θα καώ στο search" - θα καεί στο ιντερνετ με τριάντα megabytes! :lol:)

 

Oι δωρεάν βιντεοκλήσεις και τα δωρεάν MMS όμως δεν είναι καθόλου αστεία για τους περισσότερούς μας. Εσύ μπορεί να έχεις διαφορετικά κριτήρια και είναι θεμιτό.

Link to comment
Share on other sites

Tα 30Mbs internet είναι όντως πενιχρά, καθώς δεν φτάνουν για τίποτα (είναι δε αστείος ο τρόπος που τα διαφημίζει η vodafone, με κάποιον να λέει "θα καώ στο search" - θα καεί στο ιντερνετ με τριάντα megabytes! :lol:)

 

Oι δωρεάν βιντεοκλήσεις και τα δωρεάν MMS όμως δεν είναι καθόλου αστεία για τους περισσότερούς μας. Εσύ μπορεί να έχεις διαφορετικά κριτήρια και είναι θεμιτό.

Για τον καθέναν διαφορετικά πράγματα είναι σημαντικα. Για εμένα είναι ΚΑΙ τα 30ΜΒ (που με 3,5€ τα επεκτείνεις σε 60) αφού τα χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά με χρήση push e-mail οπου με φτάνουν και με το παραπάνω καθώς και για ελάχιστο browsing αν είναι ανάγκη και δεν έχω πρόσβαση σε wifi εκείνη τη στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πηγαίντε μια βόλτα από την Cosmote να δείτε που περιόρισε το 0.01c/λεπτό....

 

Που το είδες αυτό; Για την ώρα δεν βρήκα κάτι σχετικό....

.
Link to comment
Share on other sites

και δεν ξερεις αν τα επιστρεψει η οχι τα 9ε ..θα δειξει... προσωπικα δεν με απασχολει

 

Προς το παρόν πάντως το customer care κάνει τη πάπια. Αντίθετα η Vodafone με το που έριξε τη τιμή το cc της ενημέρωνε πως την επόμενη μέρα θα πιστωθούν όλοι όσοι είχαν ενεργοποιήσει τη προσφορά τη διαφορά. Μακάρι να ακολουθήσει και η Wind.

 

Εσένα μπορεί να μην σε απασχολεί (που έχεις δώσει 9 ευρώ παραπάνω), όπως δεν σε απασχολούν μάλλον οι βιντεοκλήσεις, τα mms και τα 30ΜΒ (θα ήθελα βέβαια να δω τι θα έλεγες αν τα είχε δώσει η Wind), απασχολεί όμως πολύ κόσμο και είναι θεμιτό. To ότι η Vodafone επέστρεψε άμεσα τη διαφορά δείχνει μια σοβαρότητα και σεβασμό προς το πελάτη. Και το γεγονός επίσης ότι απάντησε αμέσως στις προσφορές με καλύτερη πρόταση δείχνει ότι μάλλον έχει ξυπνήσει.:O

 

Βέβαια δεν μπορώ παρα να συμφωνήσω απόλυτα για τις απαράδεκτες βασικές χρεώσεις του CU. :mad: Ας ελπίσουμε ότι θα τροποποιηθούν (που δεν νομίζω, μια και ο περισσότερος κόσμος κοιτάει μόνο τις προσφορές, δυστυχώς...).

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι προλαβα να δω τα 50 δωρεαν λεπτα και τα 50 μηνυματα προς ολους με καθε ανανεωση ισχυουν:

για 24 ωρες με την καρτα των 10ευρω

7μερες με την 20αρα

και ενα μηνα με την 30αρα

 

οσο για την 3αρα δεν ισχυει τιποτα

μπράβο στη wind αν και θα ήθελα λίγο ιντερνετ και mms δε πειράζει για όποιον τη χρησιμοποιεί σαν μόνιμο και βασικό νούμερο του η προσφορά τα σπάει αν και η 20άρα κάρτα θα πρεπε να δίνει 2 βδομάδες τουλάχιστον το χρόνο ομιλίας αλλά κι έτσι καλά ειναι. Μπράβο wind, τώρα οσον αφορά τα 9€ κανονικά από τη στιγμή που η vodafone τα επιστρέφει θα πρέπει να το κάνει και η wind αν και κανονικά δεν πρέπει γιατί είναι σα να λέτε ότι στις εκπτώσεις αγοράσετε κάτι με 30% και την επομένη πάει 50% η έκπτωση (και μου χει τύχει) σκάω αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι έτσι είναι η αγορά. Οπότε κάτι περί ΕΕΤΤ και τέτοια που διαβάζω ειναι αστειότητες θα γελάνε αμα τους καλέσετε να το αναφέρετε. Tώρα μόνο τη δέσμευση τιμής για τις νέες χρεώσεις της Q και frog μένει να δούμε και κλείσαμε για φέτος.

 

Προς το παρόν πάντως το customer care κάνει τη πάπια.

 

:lol::p αυτό το παίρνω ως αστείο το CC της wind δε ξέρει άλλα κι άλλα, για να ενημερωθεί είναι πιθανόν να ενημερωθεί πρώτα από το πελάτη το ίδιο και το site που κοιμάται όρθιο οπότε το τι λέει το CC σήμερα δεν έχει σημασία το θέμα είναι τι θα πει η wind τη Δευτέρα όσον αφορά την επιστροφή των χρημάτων.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Tα 30Mbs internet είναι όντως πενιχρά, καθώς δεν φτάνουν για τίποτα (είναι δε αστείος ο τρόπος που τα διαφημίζει η vodafone, με κάποιον να λέει "θα καώ στο search" - θα καεί στο ιντερνετ με τριάντα megabytes! :lol:)

 

Oι δωρεάν βιντεοκλήσεις και τα δωρεάν MMS όμως δεν είναι καθόλου αστεία για τους περισσότερούς μας. Εσύ μπορεί να έχεις διαφορετικά κριτήρια και είναι θεμιτό.

 

σιγα μην κατσω να σκασω για τα 30mb ! Αφου στην wind με 3.99ευρω εχω απεριοριστα mb .

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην κατσω να σκασω για τα 30mb ! Αφου στην wind με 3.99ευρω εχω απεριοριστα mb .

 

Νομίζω φίλε μου πως έχεις χάσει πάαααρα πολλές εξελίξεις...

Πάνε αυτά πλέον, δεν ισχύουν. Το plus non stop είναι μέχρι 40ΜΒ, και από εκεί και πέρα σε "τιμωρεί" για την χρήση που κάνεις...:mad:

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε μου πως έχεις χάσει πάαααρα πολλές εξελίξεις...

Πάνε αυτά πλέον, δεν ισχύουν. Το plus non stop είναι μέχρι 40ΜΒ, και από εκεί και πέρα σε "τιμωρεί" για την χρήση που κάνεις...:mad:

 

εγω δν εχω χασει καμια εξελιξη ! Μαλλον εσεις εχετε χασει πολλες εξελιξεις και δν ξερετε τι παιzει !

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν περασουμε το οριο δεν μας χρεωνει?

 

οχι δεν σε χρεωνει ειναι απεριοριστο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τοτε γιατι με χρεωσε οταν το ξεπερασα το οριο στο καρτοκινητο μου?

 

Μήπως σου έληξε η συνδρομή σου; Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το WIND PLUS NON-STOP ισχυεί κανονικά η ογκοχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τοτε γιατι με χρεωσε οταν το ξεπερασα το οριο στο καρτοκινητο μου?

 

αποκλειεται να σε χρεωσε ! Εκτος και αν μπαινεις με gint η δεν εχεις το plus nοn stοp.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπεράσεις το όριο βαράει κανονικά στα αυτιά! Εγώ χρεώθηκα 18Ε περίπου...

 

εμενα παντως δεν με χρεωνει ! Οπως και ολοι την παρεα μου ! Τωρα εσενα δν ξερω γιατι σε χρεωνει !

Link to comment
Share on other sites

Στο win plus non stop σου στέλνουν μήνυμα ειδοποίησης ότι λήγει ο μήνας? έτσι μου είπαν στη wind αλλά θέλω να το τσεκάρω...
Link to comment
Share on other sites

σιγα μην κατσω να σκασω για τα 30mb ! Αφου στην wind με 3.99ευρω εχω απεριοριστα mb .

Επειδή είμαι γνώστης και παρακολουθούσα το θέμα με το wind plus non stop, μπορώ να σε βεβαιώσω οτι με έχει χρεώσει 2 φορές ενώ δεν είχε λήξη η συνδρομή μου, ούτε καν είχα περάσει το όριο. Αλλα γενικά αυτά που αναφέρετε όλοι, οτι άλλα λεει , άλλα χρεώνει, δωρεάν άτυπα λεπτα, δωρεάν άτυπο απεριόριστο ιντερνετ που σε άλλους χρεώνει και σε άλλους όχι. Εμένα αυτό μου δείχνει ένα σύστημα χρεώσεων που δε λειτουργεί σωστα και δεν μπορώ να του έχω εμπιστοσύνη. Όσο για τα 30ΜΒ να σημειώσω οτι ειναι πραγματικό ιντερνετ χωρις proxy και άλλους περιορισμους, και δεν απευθύνεται μόνο σε αυτούς που θέλουν να κάνουν browsing με τον opera mini , αλλά σε όσου χρειάζονται ιντερνετ για emails και άλλους λόγους και δε χρειάζονται να ψάχνουν "κόλπα" όπως έχει γίνει στο παρελθόν για πολλούς εδω μέσα με vpn kai tunneling για να έχουν τα email τους για παράδειγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο win plus non stop σου στέλνουν μήνυμα ειδοποίησης ότι λήγει ο μήνας? έτσι μου είπαν στη wind αλλά θέλω να το τσεκάρω...

Ναι, μια μέρα μετά...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι γνώστης και παρακολουθούσα το θέμα με το wind plus non stop, μπορώ να σε βεβαιώσω οτι με έχει χρεώσει 2 φορές ενώ δεν είχε λήξη η συνδρομή μου, ούτε καν είχα περάσει το όριο. Αλλα γενικά αυτά που αναφέρετε όλοι, οτι άλλα λεει , άλλα χρεώνει, δωρεάν άτυπα λεπτα, δωρεάν άτυπο απεριόριστο ιντερνετ που σε άλλους χρεώνει και σε άλλους όχι. Εμένα αυτό μου δείχνει ένα σύστημα χρεώσεων που δε λειτουργεί σωστα και δεν μπορώ να του έχω εμπιστοσύνη. Όσο για τα 30ΜΒ να σημειώσω οτι ειναι πραγματικό ιντερνετ χωρις proxy και άλλους περιορισμους, και δεν απευθύνεται μόνο σε αυτούς που θέλουν να κάνουν browsing με τον opera mini , αλλά σε όσου χρειάζονται ιντερνετ για emails και άλλους λόγους και δε χρειάζονται να ψάχνουν "κόλπα" όπως έχει γίνει στο παρελθόν για πολλούς εδω μέσα με vpn kai tunneling για να έχουν τα email τους για παράδειγμα.

 

ρε φιλε δεν σε πιστευω οτι και να μου πεις ! 12 ατομα μπαινουμε απο pc κιολας και δεν μας χρεωνει ! Απλως μερικοι ειτε προπαγανδιzεται ειτε δεν ξερετε ! Οσο για τα 30 mb ενταξει καλα ειναι αλλα εδω μιλαμε για απεριοριστο !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...