Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[...]Η λογική του καρτοκινητού είναι ότι μπορείς να κάνεις σχετικά χαμηλές καταναλώσεις επειδή δεν έχεις μεγάλες ανάγκες. Ποιο το νόημα αν είναι να δίνεις 20 ευρώ το μήνα;[...]

μα με αυτές τις προσφορές είναι πολύ καλύτερο απ τα συμβόλαια των 20€ :p

Link to comment
Share on other sites

@Vasileios

Θυμήστε μου αν έχετε την καλοσύνη αν ο διπλασιασμός Wind Card to All ισχύει για αριθμούς υψηλής χρέωσης... (κλήση 11880,11821 κτλ)

Ή αν έχετε βρει κάποιον πιο οικονομικό τρόπο να καλώ τους συγκεκριμένους αριθμούς. Δυστυχώς δεν μπορώ να τους αποφύγω!

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η κάρτα νομίζω οτι παρέχει περισσότερα σε σχέση με συμβόλαιο στα 20ευρώ. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με τα 10ευρω παιρνεις τα 100λεπτα! με 5 απο καταστημα παιρνεις τα 300sms

 

Εγώ ανανέωσα 5ευρώ με κάρτα από περίπτερο και πήρα 100΄ προς WIND και Q χωρίς προηγουμένος να λάβω κάποιο sms που να με ενημερώνει για αυτήν την προσφορά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 20 ευρώ από κατάστημα, τα 5 ευρώ μπόνους μπορούν να χρησιμοποιηθούν για το πακέτο sms100; και τι ακριβώς στέλνουμε; Δεν είμαι σε pc για να το βρω εύκολα γι αυτό.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tο bonus σε χρόνο ομιλίας που προσφέρεται ως δώρο στις ανανεώσεις μέσα από τα Καταστήματα Wind έχει διάρκεια 30 ημέρες και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλες τις υπηρεσίες εκτός από κλήσεις & SMS σε καθεστώς περιαγωγής και αγορές πακέτων. To bonus σε χρόνο ομιλίας από οποιαδήποτε προσφορά διπλασιασμού έχει διάρκεια 15 ημέρες και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κλήσεις ομιλίας, βίντεο-κλήσεις και αποστολή SMS προς όλους τους εθνικούς προορισμούς.

--

Για το πακέτο των 100ΜΒ + 400 δώρο , στέλνουμε 100ΜΒ στο 1210

Και εγώ ανανέωσα με 5 ευρώ , και πήρα τα 100 λεπτά προς WIND + Q

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για να παρω τα 100 λεπτα προς γουιντ ανανεωνω απο καταστημα η με καρτα(5€);Μηνυματα δεν δινει μονο αλλαξε κατι;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Για να παρω τα 100 λεπτα προς γουιντ ανανεωνω απο καταστημα η με καρτα(5€);Μηνυματα δεν δινει μονο αλλαξε κατι;Ευχαριστω.

 

με καρτα τα λεπτα. απο καταστημα θα παρεις τα sms μονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, έχω χάσει την μπάλλα με τόσες προσφορές.. και πάνω που ήθελα να αλλάξω δίκτυο και να πάω σε Cosmo, τώρα δεν πάω πουθενά!

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει περίπτωση να συνεχιστούν τέτοιου είδους προσφορές για έναν απλό λόγο: Η wind έτσι θα κανιβαλίσει τα ίδια της τα προϊόντα. Έτσι, αν υποθέσουμε ότι το κάνει για ένα χρόνο, θα φύγουν πάνω από του μισούς συνδρομητές συμβολαίου και θα γίνουν καρτοκινητοί. Το θέλει όμως αυτό;

Οπότε μην τρέφετε πολλές ελπίδες. Κανένα internet όμως όπως εκείνο με το 1GB/μήνα θα ήταν πολύ ευπρόσδεκτο :-)

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει περίπτωση να συνεχιστούν τέτοιου είδους προσφορές για έναν απλό λόγο: Η wind έτσι θα κανιβαλίσει τα ίδια της τα προϊόντα. Έτσι, αν υποθέσουμε ότι το κάνει για ένα χρόνο, θα φύγουν πάνω από του μισούς συνδρομητές συμβολαίου και θα γίνουν καρτοκινητοί. Το θέλει όμως αυτό;

Οπότε μην τρέφετε πολλές ελπίδες. Κανένα internet όμως όπως εκείνο με το 1GB/μήνα θα ήταν πολύ ευπρόσδεκτο :-)

 

ετσι και αλλιως φέυγουν απο συμβολαια. Πιστευω οτι θα συνεφερε την εταιρια πιο πολυ να εχει πολλους στο καρτοκινητο, με το σιγουρο 20αρι/μηνα απο ολους, παρά να εχει λιγους στο καρτοκινητο και ακομη πιο λιγους στα συμβολαια. Και το οτι θα εφευγαν απο συμβολαια, αυτο θα ισχυει και για τα συμβολαια και απο τις άλλες 2 εταιριες

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η WIND AN ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΩΝ 20 ΜΕ ΤΑ 300Λ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!!!!ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Ή ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΜΑΙΛ ΣΤΗ WIND!!!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει περίπτωση να συνεχιστούν τέτοιου είδους προσφορές για έναν απλό λόγο: Η wind έτσι θα κανιβαλίσει τα ίδια της τα προϊόντα. Έτσι, αν υποθέσουμε ότι το κάνει για ένα χρόνο, θα φύγουν πάνω από του μισούς συνδρομητές συμβολαίου και θα γίνουν καρτοκινητοί. Το θέλει όμως αυτό;

Οπότε μην τρέφετε πολλές ελπίδες. Κανένα internet όμως όπως εκείνο με το 1GB/μήνα θα ήταν πολύ ευπρόσδεκτο :-)

 

Μην το λες.Μπορεί να χάσει μερικά συμβόλαια αλλά θα κερδίσει ΠΟΛΛΕΣ νέες κάρτες.Είδη ξέρω πολλούς που έκαναν αίτηση φορητότητας από cosmote σε WIND λόγω των προσφορών που έβγαλε.Ο κόσμος πλέον ξυπνησε με την οικονομική κρίση και κοιτάει τι τον συμφέρει. Και στην καρτοκινητή τηλεφωνία δεν τον συμφέρει ούτε η VODAFONE και πόσο λιγότερο η τραγική cosmote.Η οικονομικότερη καρτοκινητή με τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ προσφορές είναι στην WIND και δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο!!!

το θεμα ειναι τι θα γινει αν σταματησει την προσφορα οταν μαζεψει τους πελατες.....

φαυλος κυκλος?

εδω και 2 μηνες....εχω πεταξει το whatsup.....μονο f2go χρησιμοποιω. ουτε καν το πακετο 5ευρω whatsup 600

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί από τράπεζα Πειραιώς. Είχε ακόμα αφορολόγητους κωδικούς. Σε πια τράπεζα σου συνέβει;

 

απο εθνικη

Link to comment
Share on other sites

1) 17,5€ περίπου καθαρό χρόνο ομιλίας

2) 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς ολη τη wind/Q για 30 ημέρες

3) 600 sms προς ολη τη Wind/Q για 30 ημέρες

4) 300 λεπτά ομιλίας πρός όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα για 30 ημέρες

5) 120ΜΒ ιντερνετ για 30 ημέρες

6) 5€ bonus για ότι θες για 30 ημέρες (με ανανέωση σε κατάστημα wind)

 

Eμένα πάλι πέραν όλων των παραπάνω που μου έδωσε στο νουμερο που ειχα βαλει πρώτη φορά στο δικό μου σήμερα έδωσε τα ίδια συν 100 λεπτά ακόμα προς wind/Q που βλεπω το υπολοιπο στο 12410 λέει!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτη καινουργια προσφορα με τα 100 λεπτα προς γουιντ με ανανεωση 5ευρω δεν αναγραφετε πουθενα.Εχει παρει κανεις καποιο μηνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Αυτη καινουργια προσφορα με τα 100 λεπτα προς γουιντ με ανανεωση 5ευρω δεν αναγραφετε πουθενα.Εχει παρει κανεις καποιο μηνυμα;

 

Έγώ ανανέωσα και τα πήρα τα 100΄. Κάποιο sms που να με ενημέρώνει για κάτι τέτοιο δεν έχω λάβει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δ. ΥΠ στο 1237

 

mb : Yπ στο 1210 :lol:

 

Υπάρχει καμιά περίπτωση να γίνει online γιατί βαριέμαι να αλλάζω σιμ , Εχω 500ΜΒ σε E220 συνδεδεμένο με ενα netbook/ubuntu και με UTP στο PC/windows 7 :wacko: . Επειδή το Άθλιο άσχετο χαζό πρόγραμμα WInd δεν λύει να βρει σήμα ενω με cosmote δουλεύει ρολόι:lol:

 

καμια εεε..

 

 

Και αν άκουσα καλά η wind δίνει λεπτά προς cosmote και vodafone ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κληση στο 1242 και εχεις δωρα χωρις να χασεις ευρω, εκανα ανανεωση συν 20 ευρω και τωρα εχω ατελειωτη ομιλια, το υπολοιπο ομως το ακουω στο 1242 της προσφορας ή στο 1237 ότι υπολοιπο εχω στο f2g?

 

Λοιπον το εψαξα λιγο και το υπολοιπο της προσφορας γιορτων το ακουμε στο 1242, με χρεωση ανα λεπτο απο οσο διαπιστωσα, το καλο ειναι οτι σου δινει επιπλεον δωρο κσι 120ΜΒγια ενα μηνα! Μονο αν γραφτεις και κανεις ανανεωσα με 20ευρω το οποιο σου μενει ολοκληρο!!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα και χρονια πολλα.σημερα παρατηρησα το εξης.εχω ενα f2g2 και πριν καμια ωρα εβαλα καρτα 5ε και δεν μου εδωσε τα 100΄ προς wind/q.αυτο το εκανε για 2 λογους απο οτι πιστευω.εχω ενεργοποιηση το κολπο στο 1242.αλλα δεν εχω ανανεωση ποτε πανω απο 5ε ωστε να παρω λεπτα δωρεαν και ο ενας λογος ειναι αυτος.το οτι δηλαδη δεν εχω ξαναπαρη λεπτα και μαλον δεν μου τα εδωσε για αυτο τον λογο και επειδη δεν εχω ανανεωση με 10ε και πανω.ο αλλος λογος που πιστευω ειναι οτι μαλον με ξεχασανε και δεν μου τα δωσανε μαλον απιθανο.εσεις τι πιστευετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα και χρονια πολλα.σημερα παρατηρησα το εξης.εχω ενα f2g2 και πριν καμια ωρα εβαλα καρτα 5ε και δεν μου εδωσε τα 100΄ προς wind/q.αυτο το εκανε για 2 λογους απο οτι πιστευω.εχω ενεργοποιηση το κολπο στο 1242.αλλα δεν εχω ανανεωση ποτε πανω απο 5ε ωστε να παρω λεπτα δωρεαν και ο ενας λογος ειναι αυτος.το οτι δηλαδη δεν εχω ξαναπαρη λεπτα και μαλον δεν μου τα εδωσε για αυτο τον λογο και επειδη δεν εχω ανανεωση με 10ε και πανω.ο αλλος λογος που πιστευω ειναι οτι μαλον με ξεχασανε και δεν μου τα δωσανε μαλον απιθανο.εσεις τι πιστευετε?

Εγώ πάλι πιστεύω απλά ότι επειδή τέτοια προσφορά για ανανέωση 5€ δεν έχει ανακοινώσει η wind ποτε και δεν υπάρχει πουθενά ουτε στο site του free2go http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/xmas-bonus-ananeosis-f2g/ που αναφέρονται αναλυτικά όλα τα bonus, απλά ήταν επιλεκτική για κάποιους ως συνήθως και γι' αυτο δε τη πηρες εσυ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση:

 

Έχω καρτοκινητό Wind Card to all, με συμφέρει να το γυρίσω σε F2G ή όχι?

 

Είδα εδώ τις χρεώσεις που έχω τώρα και εδώ τις χρεώσεις του F2G, βλέπω ότι θα έχω κάποιο όφελος (μικρό) αν το γυρίσω αλλά σκέφτηκα να σας ρωτήσω μήπως μου διαφεύγει και κάτι άλλο.

Τι λέτε εσείς, με συμφέρει ή όχι?

 

Γ.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ ξέρεις την απάντηση .

Εγώ πρόχειρα να σημειώσω ότι το καρτοκινητό WIND έχει φτηνώτερες χρεώσεις για κλήσεις στην Ευρώπη, και γενικώτερα στην ζώνη 1 , αλλά πουθενά δεν μας λές εσύ , τί είδους κλήσεις κάνεις .

Επίσης το F2G διπλασιάζει την δεύτερη και την τρίτη κάρτα πάνω από 5 εύρω, ενώ το καρτοκινητό WIND όλες τις κάρτες πάνω από 10 ευρώ ακόμα και την πρώτη.

Ανάλογα λοιπόν πόσες κάρτες βάζεις .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...