Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάστε πριν λίγο καιρό το παραπάνω διάλογο όταν έλεγα ότι εχω να βάλω κάρτα από τον Ιούνιο και θα βάλω μόνο όταν η wind δώσει κάτι καλύτερο από τις συνηθισμένες βλακείες της... άρα δε πάνε εκείνες οι εποχές όλα είναι στο χέρι μας... Και όταν η wind βλέπει ότι δεν ανανεώνει άνθρωπος κι ολοι με 5αρες κάρτες (έχω τουλάχιστον 5 καρτοκινητα οικογενεια-φίλοι που κανεις δεν ανανέωνε&σίγουρα αυτό θα το έκαναν πολλοί. Και φυσικά η τωρινή προσφορά είναι απλά ασυναγώνιστη&ενας καλός λόγος να βάλεις ακόμα και 2 εικοσαρες κάρτες αυτη η περίοδο!

Ήδη τα πρώτα δύο καρτοκινητά ανανεώθηκαν λοιπόν και με ένα απλό 20άρικο παίρνεις...

1) 17,5€ περίπου καθαρό χρόνο ομιλίας

2) 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς ολη τη wind/Q για 30 ημέρες

3) 600 sms προς ολη τη Wind/Q για 30 ημέρες

4) 300 λεπτά ομιλίας πρός όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα για 30 ημέρες

5) 120ΜΒ ιντερνετ για 30 ημέρες

6) 5€ bonus για ότι θες για 30 ημέρες (με ανανέωση σε κατάστημα wind)

 

Και φυσικά στο free2go2 χρέωση 0,106€ από το πρώτο δευτερόλεπτο που εννοείται ότι δεν αλλάζει

Θέλετε τίποτα καλύτερο;;;; Ένα μεγάλο μπραβό στη Wind αυτές τις γιορτές που πιστεύω ότι απλά τα έδωσε όλα (;)!!!

 

Και επιπλέον αν ήταν η δεύτερη ανανέωση μέσα στον μήνα θα έπαιρνες +20ευρώ για 15μέρες. Ένα μπράβο και από μένα στην WIND που πραγματικά τα έδωσε ΌΛΑ!!!Την δευτέρα πάω για ανανέωση μετά από 6 μήνες.Αν συνεχίσει έτσι θα ανανεώνω ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.:p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ένα μπράβο και από μένα στην WIND που πραγματικά τα έδωσε ΌΛΑ!!!Την δευτέρα πάω για ανανέωση μετά από 6 μήνες.Αν συνεχίσει έτσι θα ανανεώνω ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.:p

και οχι μονο εσυ! Εαν το προωθησει-διαφημισει σωστα αυτες τις μερες (του στυλ οπως το εγραψε ο pan82), θα κερδισει πολλους νεους συνδρομητες F2G, οι οποιοι θα βαζουν 20ε/μηνα χαλαρα (μαζι και με τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες)!

 

τι άλλο να θελει μια εταιρια μετα! ειδικα μεσα στη κριση (η οποια θα χειροτερευσει το 2012), η wind δειχνει οτι θα παρει τη πρωτιά...

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε πριν λίγο καιρό το παραπάνω διάλογο όταν έλεγα ότι εχω να βάλω κάρτα από τον Ιούνιο και θα βάλω μόνο όταν η wind δώσει κάτι καλύτερο από τις συνηθισμένες βλακείες της... άρα δε πάνε εκείνες οι εποχές όλα είναι στο χέρι μας... Και όταν η wind βλέπει ότι δεν ανανεώνει άνθρωπος κι ολοι με 5αρες κάρτες (έχω τουλάχιστον 5 καρτοκινητα οικογενεια-φίλοι που κανεις δεν ανανέωνε&σίγουρα αυτό θα το έκαναν πολλοί. Και φυσικά η τωρινή προσφορά είναι απλά ασυναγώνιστη&ενας καλός λόγος να βάλεις ακόμα και 2 εικοσαρες κάρτες αυτη η περίοδο!

Ήδη τα πρώτα δύο καρτοκινητά ανανεώθηκαν λοιπόν και με ένα απλό 20άρικο παίρνεις...

1) 17,5€ περίπου καθαρό χρόνο ομιλίας

2) 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς ολη τη wind/Q για 30 ημέρες

3) 600 sms προς ολη τη Wind/Q για 30 ημέρες

4) 300 λεπτά ομιλίας πρός όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα για 30 ημέρες

5) 120ΜΒ ιντερνετ για 30 ημέρες

6) 5€ bonus για ότι θες για 30 ημέρες (με ανανέωση σε κατάστημα wind)

 

Και φυσικά στο free2go2 χρέωση 0,106€ από το πρώτο δευτερόλεπτο που εννοείται ότι δεν αλλάζει

Θέλετε τίποτα καλύτερο;;;; Ένα μεγάλο μπραβό στη Wind αυτές τις γιορτές που πιστεύω ότι απλά τα έδωσε όλα (;)!!!

 

Σε μενα (οπως και σε καποια αλλα παιδια) που δινει ετσι κι αλλιως με ανανεωση απο 10 ευρω και πανω 120 προς ολους , αν κανω 20 ευρω ευρω θα δωσει τα 120 + 300 ??? !!!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα (οπως και σε καποια αλλα παιδια) που δινει ετσι κι αλλιως με ανανεωση απο 10 ευρω και πανω 120 προς ολους , αν κανω 20 ευρω ευρω θα δωσει τα 120 + 300 ??? !!!!

Το bonus που αναφέρεις είναι μόνο προς wind+q, τουλάχιστον αυτό ισχύει σε εμένα.

Μπορείς να επιβεβαιώσεις το αληθές καλώντας στο 1242.

Αν κάνω λάθος και ισχύει αυτό που λες (προς όλους) πως το ενεργοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Το bonus που αναφέρεις είναι μόνο προς wind+q, τουλάχιστον αυτό ισχύει σε εμένα.

Μπορείς να επιβεβαιώσεις το αληθές καλώντας στο 1242.

Αν κάνω λάθος και ισχύει αυτό που λες (προς όλους) πως το ενεργοποίησες;

Υπάρχουν και κάποιοι που με το απλό πρώτο 10αρικο παίρνουν KAI 120 προς όλους εδώ και χρόνια επειδή είχαν ενεργοποιήσει την προσφορά αυτή πριν χρόνια

Άντε γεια ...μπράβο wind

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε πριν λίγο καιρό το παραπάνω διάλογο όταν έλεγα ότι εχω να βάλω κάρτα από τον Ιούνιο και θα βάλω μόνο όταν η wind δώσει κάτι καλύτερο από τις συνηθισμένες βλακείες της... άρα δε πάνε εκείνες οι εποχές όλα είναι στο χέρι μας... Και όταν η wind βλέπει ότι δεν ανανεώνει άνθρωπος κι ολοι με 5αρες κάρτες (έχω τουλάχιστον 5 καρτοκινητα οικογενεια-φίλοι που κανεις δεν ανανέωνε&σίγουρα αυτό θα το έκαναν πολλοί. Και φυσικά η τωρινή προσφορά είναι απλά ασυναγώνιστη&ενας καλός λόγος να βάλεις ακόμα και 2 εικοσαρες κάρτες αυτη η περίοδο!

Ήδη τα πρώτα δύο καρτοκινητά ανανεώθηκαν λοιπόν και με ένα απλό 20άρικο παίρνεις...

1) 17,5€ περίπου καθαρό χρόνο ομιλίας

2) 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς ολη τη wind/Q για 30 ημέρες

3) 600 sms προς ολη τη Wind/Q για 30 ημέρες

4) 300 λεπτά ομιλίας πρός όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα για 30 ημέρες

5) 120ΜΒ ιντερνετ για 30 ημέρες

6) 5€ bonus για ότι θες για 30 ημέρες (με ανανέωση σε κατάστημα wind)

 

Και φυσικά στο free2go2 χρέωση 0,106€ από το πρώτο δευτερόλεπτο που εννοείται ότι δεν αλλάζει

Θέλετε τίποτα καλύτερο;;;; Ένα μεγάλο μπραβό στη Wind αυτές τις γιορτές που πιστεύω ότι απλά τα έδωσε όλα (;)!!!

 

Τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω ολες αυτες τις προσφορες;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω ολες αυτες τις προσφορες;

 

Να κάνεις ανανέωση 20 ευρώ από κατάστημα WIND. Αν έχεις κάνει αλλή ανανέωση αυτόν τον μήνα , θα σου δώσει και διπλασιασμό της 2ης ή 3ης κάρτας. (μπορείς να βάλεις πρώτα 5 ευρώ και μετά 20 , αν δεν έχεις κάνει ανανέωση αυτόν τον μήνα)

Link to comment
Share on other sites

vasileios δε σε καταλαβα..

εγω εχω να κανω ανανεωση μηνες...αν βαλω καρτα 20 ευρω τι γινεται?και τι γινεται αν βαλω πρωτα μια 5αρα και μετα 20ε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

1)το bonus απο τα καταστηματα wind που δινει εως 50% χρόνος ομιλίας καταναλωνεται προς αριθμους υψηλης χρεωσης(μνμ σε 5ψηφιους κτλ)??

2)το bonus απο το διπλασιασμο της δευτερης καρτας?

Link to comment
Share on other sites

1)το bonus απο τα καταστηματα wind που δινει εως 50% χρόνος ομιλίας καταναλωνεται προς αριθμους υψηλης χρεωσης(μνμ σε 5ψηφιους κτλ)??

2)το bonus απο το διπλασιασμο της δευτερης καρτας?

Και τα δύο ξέρω μέχρι πρόσφατα οτι καταναλώνονταν κανονικά γιατι ότι μου περίσσευε το έστελνα με κλήσεις στο χαμόγελο του παιδιού που ειναι 2,50€ η κλήση και αφαιρούσε κανονικά από το bonus

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

vasileios δε σε καταλαβα..

εγω εχω να κανω ανανεωση μηνες...αν βαλω καρτα 20 ευρω τι γινεται?και τι γινεται αν βαλω πρωτα μια 5αρα και μετα 20ε?

Αν βάλεις από κατάστημα 20 ευρώ , θα πάρεις όλα τα ανωτέρω Bonus . Αν βάλεις πρώτα και μία κάρτα 5 ευρώ (μπορείς και στο κατάστημα να βάλεις 5 και μετά 20) θα πάρεις διπλασιασμό στην δεύτερη κάρτα , δηλαδή θα πάρεις ακόμα 20 ευρώ για 15 ημέρες.

Δυστυχώς τα 5 ευρώ για 30 ημέρες καταναλώνονται πρώτα.... άρα πρέπει σε 15 ημέρες να καταφέρεις να φάς τα 25 ευρώ ...

1)το bonus απο τα καταστηματα wind που δινει εως 50% χρόνος ομιλίας καταναλωνεται προς αριθμους υψηλης χρεωσης(μνμ σε 5ψηφιους κτλ)??

2)το bonus απο το διπλασιασμο της δευτερης καρτας?

 

Ναι και τα δύο αυτά BONUS καταναλώνονται σε κλήσεις προς αριθμούς υψηλής χρέωσης π.χ 90ΧΧΧΧΧΧΧΧ ή 14545 (χαμόγελο του παιδιού )

Δεν καταναλώνονται όμως σε μηνύματα υψηλής χρέωσης , μόνο σε κλήσεις .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα 5 ευρώ για 30 ημέρες καταναλώνονται πρώτα.... άρα πρέπει σε 15 ημέρες να καταφέρεις να φάς τα 25 ευρώ ....

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ φίλε μου τα 300 προς όλους καταναλώνονται πρώτα.. άρα ο διπλασιασμός στην πραγματικότητα πάει χαμένος..

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ φίλε μου τα 300 προς όλους καταναλώνονται πρώτα.. άρα ο διπλασιασμός στην πραγματικότητα πάει χαμένος..

 

Κράτα τα 300' για ομιλία και τον διπλασιασμό για sms.Και μην ξεχνάτε και το χαμόγελο του παιδιού!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις από κατάστημα 20 ευρώ , θα πάρεις όλα τα ανωτέρω Bonus . Αν βάλεις πρώτα και μία κάρτα 5 ευρώ (μπορείς και στο κατάστημα να βάλεις 5 και μετά 20) θα πάρεις διπλασιασμό στην δεύτερη κάρτα , δηλαδή θα πάρεις ακόμα 20 ευρώ για 15 ημέρες.

Δυστυχώς τα 5 ευρώ για 30 ημέρες καταναλώνονται πρώτα.... άρα πρέπει σε 15 ημέρες να καταφέρεις να φάς τα 25 ευρώ ...

 

 

.

οποτε αν βαλω σε καταστημα 20 ευρω παιρνω

1) 17,5€ περίπου καθαρό χρόνο ομιλίας

2) 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς ολη τη wind/Q για 30 ημέρες

3) 600 sms προς ολη τη Wind/Q για 30 ημέρες

4) 300 λεπτά ομιλίας πρός όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα για 30 ημέρες

5) 120ΜΒ ιντερνετ για 30 ημέρες

6) 5€ bonus για ότι θες για 30 ημέρες

 

το 1 ειναι η αξια της καρτας που προστιθεται,οκ

το 3 ειναι σαφες.

το 2 και το 4 τωρα.πιο υπερισχυει?δλδ αν καλεσω κινητο γουιντ θα αφαιρεθει απο τα 600 ή απο τα 300??η μηπως απο τα 600 αφαιρουνται μονο οι κλησεις προς γουιντ και απο τα 300 ολα τα αλλα εκτος της γουιντ?

στο 6 πρεπει να δηλωσεις τι θα κανεις με τα 5ε? δλδ αν θα τα κανεις σμς,ομιλια ή ιντερνετ??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

To κινητό wind/q αφαιρείται από τα 600 φυσικά, πάρε με τηλέφωνο να το εξακριβώσεις !!! :p

Το σταθερό η κινητό άλλης εταιρίας λογικά από τα 300.

Σε αυτά όμως, νομίζω ότι έχει 3λεπτα, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Τα 5 ευρώ είναι 5 ευρώ. Λογικά ότι θες τα κάνεις, αλλά αυτά δεν ξέρω αν "τρώγονται" πριν η μετά τα υπόλοιπα... :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς με WIND αφαιρούνται από το 2. Αν μιλάς με άλλα δίκτυα , από το 4 . Αν σου τελειώσουν τα 600 της WIND τώτε αφαιρούνται από το 4.

Για το 6 και τον διπλασιασμό , μπορείς μόνο να καλέσεις 90 ή 14545 ή αντίστοιχα νούμερα ή εξωτερικό ή μηνύματα εσωτερικού εξωτερικού ( όχι σε 5ψήφια ) , εκτός αν καταφέρεις να τελειώσεις τα 300 λεπτά προς όλους πριν τις 15 ή 30 ημέρες.... Επίσης ο διπλασιασμός και τα 5 ευρώ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε Roaming

Link to comment
Share on other sites

To κινητό wind/q αφαιρείται από τα 600 φυσικά, πάρε με τηλέφωνο να το εξακριβώσεις !!! :p

 

Τα 5 ευρώ είναι 5 ευρώ. Λογικά ότι θες τα κάνεις, αλλά αυτά δεν ξέρω αν "τρώγονται" πριν η μετά τα υπόλοιπα... :)

θα σε παρω να σου δωσω και ευχεεεες :p

Για το 6 και τον διπλασιασμό , μπορείς μόνο να καλέσεις 90 ή 14545 ή αντίστοιχα νούμερα ή εξωτερικό ή μηνύματα εσωτερικού εξωτερικού ( όχι σε 5ψήφια ) , εκτός αν καταφέρεις να τελειώσεις τα 300 λεπτά προς όλους πριν τις 15 ή 30 ημέρες.... Επίσης ο διπλασιασμός και τα 5 ευρώ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε Roaming

οποτε τα 5 ευρω μπορω να τα κανω σμς...πρις τριτους γτ προς γουιντ εχω ηδη 600..σωστα???

αι σι!!

ευχαριστω πολυ.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Άρα, αν θέλω να κάνω σήμερα μια ανανέωση σε φ2γ2 που πχ λήγει η ημερομηνία ισχύος του, αλλά δεν με ενδιαφέρουν καθολου τα δώρα με περιορισμένη διάρκεια, δεν έχω κάποιο λογο να ανανεώσω με 20€, 10€ ή ακομα και με 5€. Αρκεί μια ανανέωση 1€ απο κατάστημα. Δεν υπάρχει κάποιο δώρο που να προστίθεται στο κανονικο υπολοιπο. Σωστά έχω καταλάβει;
Link to comment
Share on other sites

Άρα, αν θέλω να κάνω σήμερα μια ανανέωση σε φ2γ2 που πχ λήγει η ημερομηνία ισχύος του, αλλά δεν με ενδιαφέρουν καθολου τα δώρα με περιορισμένη διάρκεια, δεν έχω κάποιο λογο να ανανεώσω με 20€, 10€ ή ακομα και με 5€. Αρκεί μια ανανέωση 1€ απο κατάστημα. Δεν υπάρχει κάποιο δώρο που να προστίθεται στο κανονικο υπολοιπο. Σωστά έχω καταλάβει;

 

νομίζω πως όχι.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο σκέλος της προσφοράς σου δε το ξέρω τι γίνεται δεν είναι για όλους το πρώτο απλά από 12/12 δε θα παίρνεις 300 λεπτά προς wind αλλά 100 όπως πάντα http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/bonus-ananeosis/

Απλά αν ανανεώσεις απο κατάστημα wind ως 15/1 θα παίρνεις έξτρα και αυτά http://www.wind.com.gr/gr/f2g/always-win/hristougenniatiki-prosfora/ συν τα 100 λεπτα απο τη πιο πανω προσφορά οπότε κομπλέ θα εισαι πάλι

 

 

Χλωμό! Είχα ενεργοποιήσει από 6/12/2011 την προσφορά με τα 5 ευρώ και τα 300 λεπτά κτλ προς Wind για 30 μέρες (!!!) αυτή που ισχύει ακόμα και σήμερα αν καλέσει κανείς το 1268 και πατήσει το 9, αλλά οι μάγκες στις 12/12/2011 μου έκοψαν με το έτσι θέλω την προσφορά αυτή. Δηλαδή πλήρωσα 5 ευρώ για 6 μέρες!!! Τελευταία ανανέωση 10 ευρώ είχα κάνει στις 2/11/2011, οπότε στις 6/12/2011 είχαν ήδη τελειώσει σωστά τα 300 λεπτά αυτής της προσφοράς!!! <TA 300Λ ΔΩPO ΠPOΣ WIND/ Q ΣE ANANEΩΣEIΣ AΠO 10€ K TA 600Λ ΣE ANANEΩΣEIΣ AΠO 20E ME ΔIAPKEIA 30 MEPEΣ IΣXYOYN ΓIA ANANEΩΣEIΣ MEXPI 12/12! >

Δεν φτάνει που ανανεώνεις με 10 ευρά, δίνεις άλλα 5 και σε κλεβουν και από πάνω στεγνά!!!

Με βλέπω να σκάω σε καταστηματάκι Wind και να τρώνε το μπινελικάκι τους τα παλικάρια εκεί!!!

 

 

Ουστ κλέφτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζονται μπινελικια. Μπορεις απλα να παρεις ενα τηλεφωνο στο τμημα εξυπηρετησης και να ζητησεις εξηγησεις. Τα παλικαρια δεν σου φταινε σε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...