Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στέλνεις μήνυμα(από οποιοδήποτε κινητό VODAFONE-συμβόλαιο και καρτοκινητό) με τον αριθμό μου σε ενδιαφέρει στο 1292 και σου λέει σε ποιο δίκτυο ανήκει(με χρέωση απλού μηνύματος). Πάντως η υπηρεσία της ON είναι εξαιρετική και δωρεάν.

 

:blink:

 

Συμβόλαια και μη ?

 

Από πότε λειτουργεί αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο, ειδικα που δεν εχασες το πακετο, αλλα και για την wind που τηρησε αυτο που ειπε. Την συμφερει να μην χαθουν τα συγκεκριμενα πακετα, γιατι μαζι με αυτα θα χαθουν και οι αντιστοιχοι συνδρομητες..
Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μία ερώτηση,έλαβα μήνυμα ότι ο bonus χρόνος ομιλίας που είχα τελείωσε. Κάθε φορά που κάνω κλήση στέλνω ΥΠ στο 1237 οπότε ξέρω ακριβώς πόσο υπόλοιπο είχα!Κοίταξα τις κλήσεις μου και δεν έχω κάνει κάποια άλλη κλήση μετά την αποστολή του μηνύματος στο 1237.Έχει γίνει και σε κανέναν άλλο αυτό να εξαφανιστεί έτσι ξαφνικά το bonus; Μήπως κανά κόλλημα του συστήματος! Στην εξυπηρέτηση πελάτων να υποθέσω θα βρω το δίκιο μου αφού έχω το μηνύματα από το 1237;!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είχε λήξει.Πριν 2 μέρες είχα βάλει κάρτα & το ελέγχω πολύ συχνά!Το υπόλοιπο της κάρτας κανονικά απείραχτο.Θα επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση να δω τι έγινε!thanks!
Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Συμβόλαια και μη ?

 

Από πότε λειτουργεί αυτό ?

 

Ναι, συμβόλαια και καρτοκινητά! Αυτό λειτουργεί από πέρσι, που πρώτη η Vodafone παρουσίασε τα unlimited προγράμματα!

Edited by stpanos
Link to comment
Share on other sites

http://www.on.gr/el/call_rating.html

 

Πρέπει να την έκλεισαν την εφαρμογή!

 

Γράφει κινητά Ελλάδος... Πάει και αυτό!

Link to comment
Share on other sites

http://www.on.gr/el/call_rating.html

 

Πρέπει να την έκλεισαν την εφαρμογή!

 

Γράφει κινητά Ελλάδος... Πάει και αυτό!

 

(OnPhoneDestination developer here...) πράγματι, βλέπω ότι έφυγε η λεπτομέρεια για το ποιο δίκτυο κινητής είναι... :(

Link to comment
Share on other sites

@hypest

Κρίμα και είχες φτιάξει καλή εφαρμογή...

 

Στόχος της κίνησης αυτής από την On είναι να σου λεει τις χρεώσεις από το σταθερό σου! Οπότε σε ποιο δίκτυο ανήκει κάποιος δεν έπαιζε ρόλο για τις χρεώσεις!

 

Σίγουρα την κατσάδιασαν και οι εταιρίες κινητής!!!

Link to comment
Share on other sites

Να στειλουμε ε-μαιλ στην ον να την κατσαδιασουμε κι εμεις!!!Τι είναι αυτα ρε!!!!!!!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κολπάκια φίλε μου... Ψάχνοντας λίγο στο internet ανακάλυψα ότι η ΕΕΤΤ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ τις εταιρίες να προσφέρουν δωρεάν στους συνδρομητές τους την υπηρεσία αυτή. Η μόνη που την έχει είναι η voda. Για τις άλλες η ΕΕΤΤ κάνει το κορόιδο όπως και σε πολλά άλλα. Αλλά δηστυχώς αυτή είναι η Ελλάδα. :)

 

Εάν μου δώσεις το ακριβές απόσπασμα του νομικού κειμένου που ομιλεί περί ΥΠΟΧΡΕΩΣΗΣ των εταιριών κινητής να παρέχουν ΔΩΡΕΑΝ μια τέτοια υπηρεσία, είμαι διατεθειμένος να τους στείλω επίσημη, γραπτή επιστολή.

 

:blink:

 

Συμβόλαια και μη ?

 

Από πότε λειτουργεί αυτό ?

 

Είναι γνωστή υπηρεσία. Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ είναι δωρεάν.

 

http://www.on.gr/el/call_rating.html

 

Πρέπει να την έκλεισαν την εφαρμογή!

 

Γράφει κινητά Ελλάδος... Πάει και αυτό!

 

Βρε τους αλήτες. Πρέπει να κάνουμε κάτι παιδιά.

 

https://www.data24-7.com/

 

Σου δείχνει τον πάροχο για κινητά όλου του κόσμου.Το τσέκαρα με ελληνικά νούμερα που πρόσφατα άλλαξαν κι ήταν ενημερωμένο!

Μόνο που...δεν είναι τζάμπα! Όταν γράφεσαι σου δίνει 0,15$ να το δοκιμάσεις και το κόστος μιας αναζήτησης είναι 0,007$. Άρα,έχετε 21 αναζητήσεις δωρεάν!

 

Περίπου μισό eurocent για κάθε αναζήτηση δηλαδή με βάση την ισοτιμία. Καλά ξηγιέται... αλλά δεν είναι δυνατόν αν πληρώνουμε για μια υπηρεσία που πρέπει να είναι δωρεάν. Που έχουμε φτάσει ρε πστη μου να μην σου επιτρέπουν να ξέρεις ΣΕ ΠΟΙΟΝ μιλάς. ΚΑΡΤΕΛ ΚΑΡΤΕΛ ΚΑΡΤΕΛ ΚΑΡΤΕΛ. gmt

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να στειλω για να εχω με 5 ευρο τα 500mb ιντερνετ?Και ποιος ειναι ο αριθμος για να δω ποσο καρτα εχω ακομα?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

εμεινα εκπληκτος οταν εκανα ανανεωση 20€ στη wind απο καταστημα και μου εστειλε η wind οτι εχω δωρο 120ΜΒ ιντερνετ για 30 μερες,σε αντιθεση με την cosmote(wu) που εκανα 30€ ανανεωση και μου δωσει 60ΜΒ για 7(!!) ολοκληρες μερες!
Link to comment
Share on other sites

εμεινα εκπληκτος οταν εκανα ανανεωση 20€ στη wind απο καταστημα και μου εστειλε η wind οτι εχω δωρο 120ΜΒ ιντερνετ για 30 μερες,σε αντιθεση με την cosmote(wu) που εκανα 30€ ανανεωση και μου δωσει 60ΜΒ για 7(!!) ολοκληρες μερες!

γιατί έμεινες έκπληκτος αφού είναι γνωστές οι προσφορές από τις αρχές του μήνα. Το μόνο που θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση είναι ότι στη wind δεν αφαιρέθηκε ο φόρος κινητής. Το whats up κανονικά δε δίνει καθόλου ιντερνετ στη προσφορά φαντάζομαι αυτό το πήρες μέσω του reload οπότε και πάλι καλά να λες.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εμενα και 500MBs να μου εδινε η wind, και να κρατουσαν 10 μηνες, απο τη στιγμη που η καλυψη της σε 3G ειναι ελαχιστη, δε θα μου εκανε αισθηση
Link to comment
Share on other sites

To ιντερνετ της wind από το κινητό για κάποιον ανεξήγητο λόγο κολλάει όταν λειτουργεί σε 3g mode. Στο απλό gprs λειτουργεί συνεχόμενα, ομαλά και χωρίς διακοπές. Στο 3g όμως νεκρώνει κατά διαστήματα και πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση της σύνδεσης ή να περιμένεις 3-4 λεπτά (αν είναι δυνατόν). Το φωνάζω εδώ και μήνες και πάνε να με βγάλουν τρελό. Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα;

 

Όταν έχω την επιλογή ΧΡΗΣΗ ΜΟΝΟ 2G ΔΙΚΤΥΩΝ η σύνδεση λειτουργεί καλά και δεν διακόπτεται (αλλά αργά). Όταν βάζω χρήση 3g ανά διαστήματα ΠΑΓΩΝΕΙ εντελώς και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως. Θα τους κάνω μαύρη διαφήμιση (γιατί αυτή είναι η αλήθεια!) μέχρι να βρω το δίκιο μου.

 

HELPPPPP!!!! thanks :)

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

To ιντερνετ της wind από το κινητό για κάποιον ανεξήγητο λόγο κολλάει όταν λειτουργεί σε 3g mode. Στο απλό gprs λειτουργεί συνεχόμενα, ομαλά και χωρίς διακοπές. Στο 3g όμως νεκρώνει κατά διαστήματα και πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση της σύνδεσης ή να περιμένεις 3-4 λεπτά (αν είναι δυνατόν). Το φωνάζω εδώ και μήνες και πάνε να με βγάλουν τρελό. Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα;

 

Όταν έχω την επιλογή ΧΡΗΣΗ ΜΟΝΟ 2G ΔΙΚΤΥΩΝ η σύνδεση λειτουργεί καλά και δεν διακόπτεται (αλλά αργά). Όταν βάζω χρήση 3g ανά διαστήματα ΠΑΓΩΝΕΙ εντελώς και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως. Θα τους κάνω μαύρη διαφήμιση (γιατί αυτή είναι η αλήθεια!) μέχρι να βρω το δίκιο μου.

 

HELPPPPP!!!! thanks :)

 

επειδη δε ξερω τη συσκευη σου, στις 'επιλογες' εχεις ''α) μονο 2g και β) μονο 3g'', ή ''α) μονο 2g και β) 2+3g'';

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει,δεν ειναι και τοσο μειωμενη η καλυψη 3g της wind μην τα παραλεμε.Παντως για 3g προτεινω vodafone.
Link to comment
Share on other sites

http://www.on.gr/el/call_rating.html

 

Πρέπει να την έκλεισαν την εφαρμογή!

 

Γράφει κινητά Ελλάδος... Πάει και αυτό!

 

(OnPhoneDestination developer here...) πράγματι, βλέπω ότι έφυγε η λεπτομέρεια για το ποιο δίκτυο κινητής είναι... :(

 

Τη στιγμή μάλιστα που στα κινητά του εξωτερικού συνεχίζει να δείχνει σε ποια εταιρεία ανήκει ο αριθμός...

 

Μάλιστα. Καλό θα ήταν να έχουμε αυτή την πληροφόρηση.

Από τη στιγμή που όπως λέει ο makisoglou στα νούμερα του εξωτερικού εμφανίζεται κανονικά η εταιρία κινητής,

υποθέτω ότι όλο και κάποια αντίστοιχη υπηρεσία θα υπάρχει από πάροχο του εξωτερικού που να δίνει πληροφορίες ΚΑΙ για Ελλάδα.

Οπότε αν πέσει στην αντίληψή σας κάτι, πείτε το εδώ. :shifty:

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Καλό θα ήταν να έχουμε αυτή την πληροφόρηση.

Από τη στιγμή που όπως λέει ο makisoglou στα νούμερα του εξωτερικού εμφανίζεται κανονικά η εταιρία κινητής,

υποθέτω ότι όλο και κάποια αντίστοιχη υπηρεσία θα υπάρχει από πάροχο του εξωτερικού που να δίνει πληροφορίες ΚΑΙ για Ελλάδα.

Οπότε αν πέσει στην αντίληψή σας κάτι, πείτε το εδώ. :shifty:

 

Η πληροφόρηση γπου δίνει η on για τα προθέματα κινητών εξωτερικού δεν περιλαμβάνει φορητότητες. Σε ένα αγγλικό κινητό που δοκίμασα μου έβγαλε τι θα ήταν με βάση το πρόθεμα και όχι αυτο που είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Που καλω για να αλλαξω απο καρτοκινητη σε f2g?
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Που καλω για να αλλαξω απο καρτοκινητη σε f2g?

1342 αλλά δε συμφέρει και τόσο αν δεν έχεις free2go2 γιατι οι χρεώσεις είναι ίδιες και με 10€ ανανέωση παίρνεις 600 λεπτά προς wind μεν αλλά στη wind καρτοκινητή έχεις και έξτρα διπλασιασμό για 15 ημέρες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

είχα κλειστό το κινητό (fg2) και μόλις το άνοιξα μου ήρθε το εξής μήνυμα:

----------------WIND---------------

Message for +306973550000 with identification χχχχ (δωδεκαψήφιος αριθμός) has been delivered on 2011-02-22 at 10:47:45.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

-----------------------------------------------

τι είναι αυτό;

το κινητό δεν υποστηρίζει μμσ. μήπως είναι κανένα μμσ;

Link to comment
Share on other sites

To ιντερνετ της wind από το κινητό για κάποιον ανεξήγητο λόγο κολλάει όταν λειτουργεί σε 3g mode. Στο απλό gprs λειτουργεί συνεχόμενα, ομαλά και χωρίς διακοπές. Στο 3g όμως νεκρώνει κατά διαστήματα και πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση της σύνδεσης ή να περιμένεις 3-4 λεπτά (αν είναι δυνατόν). Το φωνάζω εδώ και μήνες και πάνε να με βγάλουν τρελό. Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα;

 

Όταν έχω την επιλογή ΧΡΗΣΗ ΜΟΝΟ 2G ΔΙΚΤΥΩΝ η σύνδεση λειτουργεί καλά και δεν διακόπτεται (αλλά αργά). Όταν βάζω χρήση 3g ανά διαστήματα ΠΑΓΩΝΕΙ εντελώς και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως. Θα τους κάνω μαύρη διαφήμιση (γιατί αυτή είναι η αλήθεια!) μέχρι να βρω το δίκιο μου.

 

HELPPPPP!!!! thanks :)

Είναι γνωστό πρόβλημα, και έχει να κάνει με το στήσιμο του 3G, δυστυχώς εδώ και χρόνια, κανείς δεν έχει ασχοληθεί να το διορθώσει, η μόνη προσωρινή λύση είναι να ανοίξεις ένα Command Prompt και να κάνεις συνεχώς Ping προς κάποια IP, παράλληλα με το Surfing σου... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να στειλω για να εχω με 5 ευρο τα 500mb ιντερνετ?Και ποιος ειναι ο αριθμος για να δω ποσο καρτα εχω ακομα?Ευχαριστω.

 

 

Sms στο 1210 για τα mb. και sms ή κληση στο 1269 για το υπολοιπο της καρτας

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...