Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ενδεχόμενο να αποφασισει η wind τη χρεωση 10λ/λεπτο να τη σταματησει; Μιλάω για το F2G-2.

Φυσικά και υπάρχει.

 

Κάτι άλλο , μπορεις να μεταβιβασεις καρτοκινητό σε άλλο προσωπο; Ειναι μανούρα;

Αν αυτο το καρτοκινητο εχει προγραμμα F2G-2 , μετά τη μεταβιβαση απενεργοποιειται το προγραμμα;

Ναι μπορείς, πρέπει να πας με το άλλο πρόσωπο στο κατάστημα και να συμπληρώσετε μια αίτηση, δεν αλλάζει κάτι σε σχέση με το πρόγραμμα.

 

αν και ειμαι σπαστικος, μη προτεινετε το 1269 ως λυση για το τι πακετο εχουμε! δεν αναφερει μηπως πρεπει να παρουμε εξυπηρετηση πελατων?λολ
Αν αφήσεις το μήνυμα να παίξει ολόκληρο, σου λέει το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενδεχόμενο να αποφασισει η wind τη χρεωση 10λ/λεπτο να τη σταματησει; Μιλάω για το F2G-2.

 

Κάτι άλλο , μπορεις να μεταβιβασεις καρτοκινητό σε άλλο προσωπο; Ειναι μανούρα;

Αν αυτο το καρτοκινητο εχει προγραμμα F2G-2 , μετά τη μεταβιβαση απενεργοποιειται το προγραμμα;

 

Το f2g 2 είναι ο μοναδικός λόγος για να είναι κάποιος στην wind.Πείτε αν το καταργούσαν θα παραμένατε στην εταιρεία?Είναι μακρά η πιο αφερέγγυα από τις 3.Αν καταργηθεί τότε (μιας που όλες έχουν τα ίδια πακέτα) πας στην εταιρεία που έχει την καλύτερη κάλυψη (gprs έχουν όλες,ενώ 3g μόνο η cosmote έχει αξιόλογο) και σε αυτή που έχει του περισσότερους πελάτες (48% cosmote).

Link to comment
Share on other sites

ας μην μιλαμε τι μπορει να γινει,αλλα να δουμε πως περναμε τωρα!

ολα καλα μεχρι στιγμης!

ολοι ξερουμε τι να κανουμε οταν δεν μας συμφερει κατι.τωρα το να ρωταει καποιος,ποτε και αν θα καταργηθει ενα πακετο και ισως και ντροπη τους και κουραφεξαλα δεν προκειται να ωφελησει την τσεπη σου αμεσα ουτε θα χασεις το τρενο...

ειμαστε μια χαρα και συνεχιζουμε!( οι f2go-2 )

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ας μην μιλαμε τι μπορει να γινει,αλλα να δουμε πως περναμε τωρα!

ολα καλα μεχρι στιγμης!

ολοι ξερουμε τι να κανουμε οταν δεν μας συμφερει κατι.τωρα το να ρωταει καποιος,ποτε και αν θα καταργηθει ενα πακετο και ισως και ντροπη τους και κουραφεξαλα δεν προκειται να ωφελησει την τσεπη σου αμεσα ουτε θα χασεις το τρενο...

ειμαστε μια χαρα και συνεχιζουμε!( οι f2go-2 )

 

ΣΩΣΤΟΣ!!!!

Εγώ ξέρω ότι τα τελευταία 3 χρόνια είμαι βασιλιάς με το Free2go2.

ΛΟΙΠΟΝ.....Είναι ντροπή της απαίσιας, αφερέγγυας μακράν και ξεφτιλισμένης Wind που μου έχει δώσει το καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει στην Ελλάδα και έχω τρελαθεί στο τσάμπα και στις φθηνές κλήσεις.

Ρε είσαστε για τα μπάζα. Κάνετε τη μέρα – νύκτα για να την λέτε στη WIND που σας καλόμαθε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση βλεπω τα σχολια και παρατηρω οτι υπαρχουν διαφορα free2go (2,3,4...) πηρα τηλεφωνο στο 1269 και λεει οτι εχω free2go σκετο.Τι εχω τι ειναι το καθε ενα απο αυτα και ποιες οι διαφορες τους.Σιγουρα καπου θα εχετε αναφερθει!

(το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι το free2go2 rules:lol::p:p)

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση βλεπω τα σχολια και παρατηρω οτι υπαρχουν διαφορα free2go (2,3,4...) πηρα τηλεφωνο στο 1269 και λεει οτι εχω free2go σκετο.Τι εχω τι ειναι το καθε ενα απο αυτα και ποιες οι διαφορες τους.Σιγουρα καπου θα εχετε αναφερθει!

(το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι το free2go2 rules:lol::p:p)

Τα free2go1,2,3,4....δεν υπάρχουν πλέον. Το free2go που δίνουν τώρα δεν λέει.

Πήγαινε για Q που έχει φθηνή κλήση χωρίς minimum χρέωση και δωρεάν προς wind.

Κοίτα ακόμα frog και ότι άλλο δεν έχει minimum χρέωση 45 δευτερόλεπτα ή 1 λεπτό.

Ψάξε το πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

WIND F2G!!Έχεις πολλά να πεις; Τώρα με το F2G έχεις 10 ώρες για να τα πεις όλα! Γιατί τώρα, με κάθε ανανέωση 10€ έχεις 10 ώρες ΔΩΡΕΑΝ προς όλη τη Wind & όλη την Q!

Αν πάλι είσαι τύπος του γραπτού… τότε στείλε “SMS” στο 1255 και θα έχεις 600 SMS για να γράψεις ό,τι θέλεις, σε όλους τους F2G φίλους σου! Και σου μένουν και 3,9€ για να τα χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις!

 

Αυτο βρισκεται στο facebook.

 

Αρα αν παρουμε και το διπλασιασμο θα εχουμε 13,9€ βαζουμε και την προσφορα με τα 500ΜB και μας μενουν 8,9€ πριν τελειωσει ο μηνας βαζουμε και την προσφορα με τα 7€ για 1500' και 1500sms και μας μενουν και 1,9€ (τωρα τον επομενο μηνα δε θα εχω ιντερνετ στο κινητο αλλα θα επιζήσω )

 

σωστα???;););):confused::confused::O

 

Τα free2go1,2,3,4....δεν υπάρχουν πλέον. Το free2go που δίνουν τώρα δεν λέει.

Πήγαινε για Q που έχει φθηνή κλήση χωρίς minimum χρέωση και δωρεάν προς wind.

Κοίτα ακόμα frog και ότι άλλο δεν έχει minimum χρέωση 45 δευτερόλεπτα ή 1 λεπτό.

Ψάξε το πολύ πάντως.

 

το νουμερο το εχω εχω απο το 2009.

Απλα βλεπω λενε οτι το F2g2 που σταματησε το Μαρτιο εχει τη χαμηλότερη χρέωση!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ!!!!

Εγώ ξέρω ότι τα τελευταία 3 χρόνια είμαι βασιλιάς με το Free2go2.

ΛΟΙΠΟΝ.....Είναι ντροπή της απαίσιας, αφερέγγυας μακράν και ξεφτιλισμένης Wind που μου έχει δώσει το καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει στην Ελλάδα και έχω τρελαθεί στο τσάμπα και στις φθηνές κλήσεις.

Ρε είσαστε για τα μπάζα. Κάνετε τη μέρα – νύκτα για να την λέτε στη WIND που σας καλόμαθε.

 

Με πολύ ευγενικό τρόπο επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς

Ίσα ίσα είμαι από τους υποστηρικτές της αλλά στα τόσα χρόνια μου έχουν συμβεί πολλά περιστατικά τα οποία από μέρους της wind αντιμετωπίστηκαν με παιδαριώδη τρόπο και με έλλειψη επαγγελματισμού.Όλα αυτά τα χρόνια που είμαι συνδρομητής της όσες φορές και αν πήρα στο 1260 τύχαινε να γνωρίζω περισσότερα από αυτούς που δούλευαν εκεί.Όσες φορές είχα πρόβλημα η σύνδεση ήταν προς Κάιρο.Και ξαναλέω είμαι από αυτούς που έχουν προμοτάρει την wind περισσότερο από πάρα πολλούς εδωμέσα.Αλλά όσο και αν λέμε τα καλά της δεν παύει να είναι όπου φυσάει ο άνεμος, εεε η wind.

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ ευγενικό τρόπο επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς

Ίσα ίσα είμαι από τους υποστηρικτές της αλλά στα τόσα χρόνια μου έχουν συμβεί πολλά περιστατικά τα οποία από μέρους της wind αντιμετωπίστηκαν με παιδαριώδη τρόπο και με έλλειψη επαγγελματισμού.Όλα αυτά τα χρόνια που είμαι συνδρομητής της όσες φορές και αν πήρα στο 1260 τύχαινε να γνωρίζω περισσότερα από αυτούς που δούλευαν εκεί.Όσες φορές είχα πρόβλημα η σύνδεση ήταν προς Κάιρο.Και ξαναλέω είμαι από αυτούς που έχουν προμοτάρει την wind περισσότερο από πάρα πολλούς εδωμέσα.Αλλά όσο και αν λέμε τα καλά της δεν παύει να είναι όπου φυσάει ο άνεμος, εεε η wind.

 

Συμφωνώ απόλυτα όσον αφορά το 1260 αλλά επειδή έχω και whats up μπορώ να πω ότι η wind είναι κάπως καλύτερη στην εξυπηρέτηση!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ ευγενικό τρόπο επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς

Ίσα ίσα είμαι από τους υποστηρικτές της αλλά στα τόσα χρόνια μου έχουν συμβεί πολλά περιστατικά τα οποία από μέρους της wind αντιμετωπίστηκαν με παιδαριώδη τρόπο και με έλλειψη επαγγελματισμού.Όλα αυτά τα χρόνια που είμαι συνδρομητής της όσες φορές και αν πήρα στο 1260 τύχαινε να γνωρίζω περισσότερα από αυτούς που δούλευαν εκεί.Όσες φορές είχα πρόβλημα η σύνδεση ήταν προς Κάιρο.Και ξαναλέω είμαι από αυτούς που έχουν προμοτάρει την wind περισσότερο από πάρα πολλούς εδωμέσα.Αλλά όσο και αν λέμε τα καλά της δεν παύει να είναι όπου φυσάει ο άνεμος, εεε η wind.

 

Τι σχέση έχει το 1260 και το cc με την αναξιοπιστία, τους χαρακτηρισμούς: την wind την μπήξε την δείξε που λέτε ορισμένοι.

3 χρόνια τώρα είμαστε οι καλύτεροι μακράν.

Σταματήστε επιτέλους, ΑΠΛΑ, να γκρινιάζετε.

Έχουμε τα καλύτερα με αυτή την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

netswim μηπως μπορεις να μου πεις αν γινετε το παρακατω?

 

(Αν γνωριζεις)!!

 

WIND F2G!!Έχεις πολλά να πεις; Τώρα με το F2G έχεις 10 ώρες για να τα πεις όλα! Γιατί τώρα, με κάθε ανανέωση 10€ έχεις 10 ώρες ΔΩΡΕΑΝ προς όλη τη Wind & όλη την Q!

Αν πάλι είσαι τύπος του γραπτού… τότε στείλε “SMS” στο 1255 και θα έχεις 600 SMS για να γράψεις ό,τι θέλεις, σε όλους τους F2G φίλους σου! Και σου μένουν και 3,9€ για να τα χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις!

 

Αυτο βρισκεται στο facebook.

 

Αρα αν παρουμε και το διπλασιασμο θα εχουμε 13,9€ βαζουμε και την προσφορα με τα 500ΜB και μας μενουν 8,9€ πριν τελειωσει ο μηνας βαζουμε και την προσφορα με τα 7€ για 1500' και 1500sms και μας μενουν και 1,9€ (τωρα τον επομενο μηνα δε θα εχω ιντερνετ στο κινητο αλλα θα επιζήσω )

 

σωστα???;););):confused::confused::O

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

netswim μηπως μπορεις να μου πεις αν γινετε το παρακατω?

 

(Αν γνωριζεις)!!

 

Δεν καταλαβαίνω αυτό το 3,9 που μένει. Με μπέρδεψε.

Εγώ πάντως θα σου έλεγα το πακετάκι με 20 ευρώ που σου δίνει τα πάντα και sms και internet.

Με το διπλασιασμό σπαταλάς τον μήνα σου το μπόνους των 20 και σου μένουν τα άλλα 20.

Τώρα αν πριν λήξει ο μήνας πας και δώσεις για non stop για να έχεις τον άλλο μήνα προς free2go, το βλέπω χαζομάρα, διότι πληρώνεις για το non stop, ενώ μπορείς να βάλεις πάλι χρήματα (5,10,20) που δεν τα χάνεις και να σπαταλάς το μπόνους του διπλασιασμού.

Δηλαδή μπορείς να μαζεύεις χρήματα βάζοντας κάθε μήνα ένα ποσό με διπλασιασμό έως τέλος Ιουνίου που τελειώνει η προσφορά.

(Τελειώνει αυτή η προσφορά και θα έρθει άλλη, πάλι καλύτερη από τις άλλες εταιρίες.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω αυτό το 3,9 που μένει. Με μπέρδεψε.

Εγώ πάντως θα σου έλεγα το πακετάκι με 20 ευρώ που σου δίνει τα πάντα και sms και internet.

Με το διπλασιασμό σπαταλάς τον μήνα σου το μπόνους των 20 και σου μένουν τα άλλα 20.

Τώρα αν πριν λήξει ο μήνας πας και δώσεις για non stop για να έχεις τον άλλο μήνα προς free2go, το βλέπω χαζομάρα, διότι πληρώνεις για το non stop, ενώ μπορείς να βάλεις πάλι χρήματα (5,10,20) που δεν τα χάνεις και να σπαταλάς το μπόνους του διπλασιασμού.

Δηλαδή μπορείς να μαζεύεις χρήματα βάζοντας κάθε μήνα ένα ποσό με διπλασιασμό έως τέλος Ιουνίου που τελειώνει η προσφορά.

(Τελειώνει αυτή η προσφορά και θα έρθει άλλη, πάλι καλύτερη από τις άλλες εταιρίες.)

 

Ναι να βαλω τα 20€ αλλα θα μου τρωει απο το διπλασιασμο τα 20€ Η απο την καρτα (δλδ θελω να πω θα εχω 40 ευρο τρωω εγω τα 20 ειτε σε προσφορες ειτε σε κλησεις στο τελος του μηνα θα εχω 20 Η 0)

Με πιο τροπο περνει τα χρηματα πρωτα απο την προσφορα και μετα απο την καρτα?

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!!

Edited by aegina24

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

φιλε netswim: το f2g2 ηταν ενα λαθος της εταιριας, που μετα εσπευσε να σταματησει τη διαθεση του. Ενα ακομη λαθος (που ξανα εσπευσε να σταματησει) ηταν το περσινο 1,5gb, που άλλα εγραφε στην αρχη και τα αλλαξε μετα.. Οι άλλαγες αφεντικων και οι φημες για ξεπλυμα σου λενε τιποτα; Το οτι εαν καλεσεις 3 διαφορετικους υπαλληλους στο cc για την ιδια ερωτηση, την ιδια ημερα, θα σου πουν 3 διαφορετικες απαντησεις, σου λεει τιποτα; Το ανεκδοτο 'για παντα' της wind το ξερεις;

 

Μπορει εσενα να σε βολεψε το f2g2, αλλά πόσοι νομιζεις οτι ειστε; μερικες εκατονταδες ειστε με αυτο το προγραμμα. Το λενε τα νουμερα: Απο την αρχη εως το τελος της ιστοριας της, τελευταια ειναι και θα ειναι.

 

Υ.Γ: ειναι σοβαρη μια εταιρια που δινει 0,14/sms στα συμβολαια της;

Link to comment
Share on other sites

φιλε netswim: το f2g2 ηταν ενα λαθος της εταιριας, που μετα εσπευσε να σταματησει τη διαθεση του. Ενα ακομη λαθος (που ξανα εσπευσε να σταματησει) ηταν το περσινο 1,5gb, που άλλα εγραφε στην αρχη και τα αλλαξε μετα.. Οι άλλαγες αφεντικων και οι φημες για ξεπλυμα σου λενε τιποτα; Το οτι εαν καλεσεις 3 διαφορετικους υπαλληλους στο cc για την ιδια ερωτηση, την ιδια ημερα, θα σου πουν 3 διαφορετικες απαντησεις, σου λεει τιποτα; Το ανεκδοτο 'για παντα' της wind το ξερεις;

 

Μπορει εσενα να σε βολεψε το f2g2, αλλά πόσοι νομιζεις οτι ειστε; μερικες εκατονταδες ειστε με αυτο το προγραμμα. Το λενε τα νουμερα: Απο την αρχη εως το τελος της ιστοριας της, τελευταια ειναι και θα ειναι.

 

Υ.Γ: ειναι σοβαρη μια εταιρια που δινει 0,14/sms στα συμβολαια της;

Μου λες πάλι για το 1260 και τους υπαλλήλους, ή τις φήμες κλπ.

Στο free2go2 και free2go1 ήμαστε πάρα πολλοί.

Άκου τελευταία....για μένα είναι η καλύτερη, για κάποιον άλλον μπορεί όχι. Τι ισοπέδωση είναι αυτή;

Εγώ ξέρω ότι 3 χρόνια τώρα είμαι ο πιο φθηνός μακράν από όλους.

Όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ και είναι γκρίνιες όπως πάντα για ανούσια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Aφου σας χαλαει η wind να φυγετε να πατε στους αλλους τους αξιοπιστους να ειστε ευτυχισμενοι..:)ποιος ο λογος να την κραζετε συνεχεια;δεν σας αφηνει να φυγετε;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι η φτηνότερη και φυσικά έχει τις περισσότερες προσφορές αλλά και φυσικά είναι αφερέγγυα.Παρακάτω παραθέτω 2 από τα πιο προσφατα γεγονότα που συνέβησαν είτε σε εμένα είτε σε κάποιο φιλικό πρόσωπο.

 

Γεγονός 1:

 

Α)13-04-10, 11:27 Περίεργες χρεώσεις στην Wind

Θα ήθελα να καταθέσω ένα περιστατικό που συνέβη πριν από 2 εβδομάδες σε ένα φίλο μου.Ο συγκεκριμένος φίλος ζει τα 2 τελευταία χρόνια στο εξωτερικό (Αγγλία-Ιταλία, Ζώνες 1 για την Wind).Όλο αυτό το διάστημα χρησιμοποιούσε το ελληνικό του το κινητό για να στέλνει sms και να κάνει και μερικές κλήσεις.Οι χρεώσεις για τα sms είναι 13 cents/sms , οι εισερχόμενες 23 cents/min και οι εξερχόμενες 52 cents/min.Σε πρόσφατο ταξίδι του στην Ολλανδία πραγματοποίησε μια κλήση προς Αγγλία διάρκειας 6 λεπτών.Πόσο θα έπρεπε να χρεωθεί?Με άπλα μαθηματικά θα έπρεπε να ήταν 6x52 cents/min=3,12ευρω. Αντί για 3,12 ευρω η κλήση αυτή κόστισε 50 ευρω!!!!Φυσικά δεν ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποιούσε το ελληνικό το νούμερο στο εξωτερικό και του ξένισε αυτή η παράλογη χρέωση.Έστειλε πολλά email για να δει για ποιο λόγο χρεώθηκε τόσο πολύ και μετά από αρκετά αναπάντητα email τον πήραν τηλέφωνο στο κινητό του. Η κοπέλα που του μίλησε είχε ήδη υφάκι του στυλ "Κύριε μου καλέσατε από Ολλανδία στην Αγγλία ..." λες και ο άνθρωπος καλούσε πρώτη φορά και δεν ήξερε τι χρεώσεις υπήρχαν.Με τα πολλά αφού κατάλαβαν ότι δεν ήταν δυνατόν να χρεωθεί 50 ευρω για ένα τηλεφώνημα διάρκειας 6 λεπτών του είπαν θα σας καλέσουμε σε λίγο και του το έκλεισαν.Φυσικά ακόμα τον καλούν..... Απαράδεκτη συμπεριφορά σε πελάτη και μάλιστα σε πελάτη που ανήκει στο δίκτυο της από το 1999.

 

ΥΓ.Και σε εμένα που είμαι στο δίκτυο της με έχουν χρεώσει κάποια μικροποσά χωρίς να υπάρχει λόγος (από 15 - 60 cents) αλλά δεν τους πήρα τηλ για να το κάνω θέμα.Άλλο 15 - 60 cents και άλλο 50 ευρω!!!!

 

Β)15-04-10, 00:07

Η κλήση που έκανε ήταν 6 min 35 sec σε κανονικό κινητό της Αγγλίας και κόστισε 49,8... ευρω!!!Και εγώ που τον επισκεύτηκα τον Μάρτιο στην Ιταλία και χρησιμοποιούσα το ελληνικό μου το κινητό είχα τις χρεώσεις που αναγράφονται στο site της Wind.Μόνο μια μέρα που περάσαμε τα σύνορα της Ιταλίας και πήγαμε στην Ελβετία με χρέωνε το κάθε sms 50 cents.Με παραξένεψε λίγο αλλά όταν είδα ότι η Ελβετία δεν ήταν στην ζώνη 1 και είχε άλλες χρεώσεις ηρέμησα.Η Ολλανδία όμως είναι ζώνη 1 και είτε καλείς Ελλάδα είτε Ιταλία είτε Αγγλία θα έπρεπε να χρεώνει το ΙΔΙΟ.Λάθος έχει γίνει αλλά το θέμα είναι να μην του σπάσουν τα νεύρα μέχρι να λυθεί και τον ωθήσουν να αλλάξει πάροχο. Αυτό που ξέρω είναι ότι όταν ο άλλος είναι 11 χρόνια πελάτης σου και σου κάνει ΔΩΡΕΑΝ διαφήμιση είσαι λίγο πιο προσεκτικός.Και όπως και να το κάνουμε όταν σε χρεώνουν 50 ευρω για μια κλήση (άδικα) και δεν βρίσκεις το δίκιο σου γίνονται αναξιόπιστοι και σε χάνουν από πελάτη.

 

Γ)19-04-10, 17:59

Σήμερα του απάντησαν και του είπαν ότι δεν υπήρχε πρόβλημα!!!Αποφάσισα να κάνω ένα τεστ.Πήρα τηλ στο 1260 και ρώτησα μία ευγενική κοπέλα πόσο κοστίζει μία κλήση 1 λεπτού από Ολλανδία προς Αγγλία.Μου απαντάει επειδή είναι χώρες της ζώνης 1 η χρεωση ειναι 0.52 cent/min.Της λέω δηλαδή αν καλέσω και μιλήσω 6 λεπτά πόσο θα χρεωθώ και μου απαντάει 6 x 0,52 ... . Και τότε της ξεφουρνίζω την παραπάνω ιστορία.Μου ζήτησε τα στοιχεία και το νούμερο του κολλητού μου και μου λέει ότι βλέπει στο pc της ότι έχει ξαναγίνει καταγγελία.Με τα πολλά αφού και αυτή κατάλαβε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ξαναπροώθησε το αίτημα.Ελπίζω να λυθεί το ζήτημα γιατί διαφορετικά θα αλλάξω και εγώ πάροχο. Θα πει κανείς σιγά την ζημιά που θα κάνουμε στην εταιρία.Το θέμα είναι να ενημερωθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι συνδρομητές για το πώς συμπεριφέρονται στους πελάτες τους.

 

Δ)21-04-10, 09:53

Στο καρτοκινητό του είχε περιπου 100 ευρω τα οποία ήταν από διπλασιασμούς που κατα καιρούς έκανε (πχ ανανέωνε τον χρονο ομιλιας και του διπλασιαζόταν το ποσο.Για την ακρίβεια έβαζε σε κατάστημα Wind 50 ευρω και του έδιναν άλλα 50 από τον διπλασιασμό+άλλα 7,5 ευρώ δώρο λόγω της ανανέωσης με άυλη κάρταΈβαζες 50 και είχες 107.5!!!).Σε ανανεώσεις 20 ευρω και πάνω δεν κρατάνε τον φόρο 12%.Ακόμα κανενα νέο.Ελπίζω να λυθεί γιατί αν είναι να μας αφαιρούνται τα χρήματα μας χωρις ιδιαίτερο λόγο τότε πρέπει να αναζητήσουμε άλλη πιο σοβαρή εταιρία.

 

ΥΓ.Και εγώ από διπλασιασμούς είχα στο καρτοκινητό περίπου στα 250 ευρω.Ελπίζω να μην δω το ίδιο story...

 

Ε)27-04-10, 00:00

Τελικά του έδωσαν πίσω 10 ευρώ για το λάθος που εγινε.Τι να πω!!!Ο αγώνας δεν έχει τελειώσει.Θα τους τα πριζω μέχρι να δώσουν και τα υπόλοιπα.Ηθικό δίδαγμα

είναι επιμονή.Αυτά.

 

Ζ)27-04-10, 14:19

Απαντήσεις από την Wind στο κινητό

 

SMS 1: "ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΟΥ ΔΙΕΝΕΡΓΗΘΗΚΕ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΛΑΘΟΣ ΧΡΕΩΣΗ".

Ημ/νία και ώρα: 19/04/2010, 14:19:33

 

Μέχρι εδώ δεν υπήρχε πρόβλημα άλλα μετά από δικό μου τηλεφώνημα στο τμήμα εξυπηρέτησης ....

 

SMS 2: "ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΚΑΛΕΣΤΕ 1269 ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ"

Ημ/νία και ώρα: 26/04/2010, 17:13:31

 

Που σημαίνει ότι κάποιοι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους.Δεν μπορεί να μην υπήρχε πρόβλημα και μετά να σου πιστώνουν 10 ευρώ.

 

Θα τους πάρει και θα τους σηκώσει μέχρι να λυθεί το θέμα.Είναι και τυχεροί μιας που έχει κατάστημα Wind 10 μέτρα από το σπίτι μου.Θα δουν την άλλη όψη του νομίσματος.Κολλητάρια θα γίνουμε

 

Η)20-05-10, 19:55

Νενικήκαμεν!!!Σημερα πιστώθηκαν και αλλα 36,5 ευρω στο φιλαρακι μου.Μετα απο δεκάδες μειλ, τηλεφωνα στο 1260 και επισκεψεις στα καταστηματα της wind δοθηκαν πισω ολα τα λεφτα (10 ευρω αρχικα+36,5 ευρω στη συνεχεια).Δειτε τι ημερομηνια ξεκινησα να γραφω στο συγκεκριμενο νημα και τι εχουμε σημερα.Γραφειοκρατια σε ολο της το μεγαλειο.Τελικα ο επιμενων νικα.

 

Γεγονός 2:

Όπως έχω γράψει παραπανω και εμένα με χρέωνε στο άσχετο μικροποσά.

 

Πριν απο 4 μήνες παρατήρησα ότι μου αφαιρούσε κάθε μήνα 0,62 ευρώ.3 μήνες *0,62 ευρώ.Επειδή παρακολουθώ το υπόλοιπο των χρημάτων μου μετά από κάθε χρήση κατάλαβα ότι χρεωνόμουν άδικα. και κάθε φορά το ίδιο ποσό.Καλώ το 1260 και τους λέω να το κοιτάξουν.Αφού περνούν 5-6 μέρες μου απαντούν το κλασικό ηλίθιο μήνυμα ότι και καλά όλα ήταν οκ μετά από έλεγχο που υποτίθεται έκαναν.Τρίχες.Περνάει ένας μήνας ακόμα χωρίς όμως να χρεωθώ αυτή τη φορά τπτ αλλά μου έστειλαν ένα σμσ που έλεγε να κάνω ανανέωση γιατί η συνδρομή μου στο My tone έληγε σε 5 μέρες.Μπαίνω στο site τους και βλέπω ότι αυτή είναι η χρέωση της υπηρεσίας My tone.Αγορά κομματιού κόστιζε 1,8 περίπου και κάθε μήνα χρήσης του κομματιού 0.62.Να σημειώσω ότι εγώ τον Μάιο του 2007 αγόρασα ένα κομμάτι και το χρησιμοποίησα κανένα 3μηνο.Μετά διέκοψα την συνδρομή μου και όπως είναι φυσικό σταμάτησε να με χρεώνει.Έλα που η wind είχε άλλη γνώμη.Αφού πέρασαν κοντά στα 2,5 χρόνια θυμήθηκαν να με χρεώσουν για μια υπηρεσία που φυσικά δεν χρησιμοποιούσα και ούτε χρωστούσα κάτι.Το ίδιο έγινε και σε ένα φιλικό μου πρόσωπο.Τι να λέμε κουκουρούκου ειναι

 

 

----------------------------

Αυτά είναι 2 από τα πιο πρόσφατα παραδείγματα του πόσο σοβαρή εταιρεία είναι.Τι να το κάνω αγαπητέ μου αν με προσφορές έχω μαζέψει 250 ευρώ στην κάρτα αλλά η wind μου τα αφαιρεί χωρίς λογική?Ή είναι αντιμετώπιση όταν καλείς στο 1260 για κάποιο πρόβλημα και σου έρχεται το άκυρο μήνυμα ότι μετά από έλεγχο που έγινε δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.Στο πρώτο παράδειγμα που έφαγαν στον φίλο μου 50 ευρώ αν δεν τους είχα ζαλίσει ακόμα θα είχαμε μείνει στο μετά από έλεγχο που έγινε δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.Εγώ μίλησα με αποδείξεις για περιστατικά που συνέβησαν και το πως αντιμετωπίστηκαν από μέρους της wind.

 

 

ΥΓ.Κάποιοι εδωμέσα πρέπει να παίρνουν ποσοστά γιατί πολύ διαφήμιση έχουν ρίξει.Είναι κλασσική περίπτωση ελληνάρα.Δεν ανοίγει τα στραβά του να δει ότι υπάρχουν προβλήματα μέχρι να του έρθει το πρόβλημα στο κεφάλι.

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

"λαθη" σε λογαριασμους κανουν και οι τρεις.δηλ,εμενα που η βονταφον με χρεωνε εισοδους στο vf live με κινητο που τοτε δεν υποστηριζε ιντερνετ(αλκατελ ασπρομαυρο)πως το βλεπεις;ε ρε,νομιζετε οτι η wind σας κλεβει και οι αλλοι σας αγαπανε.οπως εγραψα και παραπανω να πατε στους αλλους τι καθεστε;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι εδωμέσα πρέπει να παίρνουν ποσοστά γιατί πολύ διαφήμιση έχουν ρίξει.Είναι κλασσική περίπτωση ελληνάρα.Δεν ανοίγει τα στραβά του να δει ότι υπάρχουν προβλήματα μέχρι να του έρθει το πρόβλημα στο κεφάλι.

 

 

εγω απο την αλλη μερια ταξιδευω ΠΟΛΥ συχνα...χρεισιμοποιω και τo Wind κινητo μου που εχει πολυ μεγαλο υπολοιπο....κανω κλησεις προς παντου....και βεβαια ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα....

 

ποτε δεν ειδα αδικαιολογητα να αφαιρειτε χρονος...

 

δεν ξερω αν εντασομαι στην κατηγορια του Ελληναρα.... :X

 

και δυο πραγματακια...

 

το οτι εδωσαν χχ Ε για να τον ξεφορτωθουνε δεν σημαινει οτι εκαναν λαθος

 

το οτι πηρε απο Ολλανδια Αγγλια δεν σημαινει τιποτα....στην αγγλια υπαρχουν παρα πολλα νουμερα που εχουν διαφορετικη χρεωση οταν τα καλεις...

 

ΥΓ...ειμαι κατοχος καρτοκινητου wind απο τοτε που βγηκε στην αγορα....

Edited by HEO
προσθηκη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

"λαθη" σε λογαριασμους κανουν και οι τρεις.δηλ,εμενα που η βονταφον με χρεωνε εισοδους στο vf live με κινητο που τοτε δεν υποστηριζε ιντερνετ(αλκατελ ασπρομαυρο)πως το βλεπεις;ε ρε,νομιζετε οτι η wind σας κλεβει και οι αλλοι σας αγαπανε.οπως εγραψα και παραπανω να πατε στους αλλους τι καθεστε;

 

πεστα χρυσόστομε:ninja::ninja:

 

να φυγετε να πατε αλλού κυριοι:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

πεστα χρυσόστομε:ninja::ninja:

 

να φυγετε να πατε αλλού κυριοι:p:p:p

 

ΩΡΑΙΟΣ!!!!!!

 

Πια άλλη εταιρία θα του έδινε όπως λέει 250 ευρώ από διπλασιασμούς και στο τέλος και 50 ευρώ για να τον ξεφορτωθεί!!!!!!

Από ότι κατάλαβα είμαι Ελληνάρας.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι εδωμέσα πρέπει να παίρνουν ποσοστά γιατί πολύ διαφήμιση έχουν ρίξει.Είναι κλασσική περίπτωση ελληνάρα.Δεν ανοίγει τα στραβά του να δει ότι υπάρχουν προβλήματα μέχρι να του έρθει το πρόβλημα στο κεφάλι.

 

Καλά είσαι απίστευτος!!!!! Δεν έχω λόγια να πω.......Έχεις πάντως πλάκα:lol::lol::lol:

 

Εμείς:WindFreeToGO2 FOREVER.

Εσείς:Πηγαίνετε με την Αγγελικούλα:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...