Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που κάνουν "σωστά" (αν εννοείς τυπικά) ταυτοποιήσεις.

 

η γειτονια... Ιλιον ...οπως εγραψα....δεν εξυπερετει......εχει "δικο" της ωραριο :wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

η γειτονια... Ιλιον ...οπως εγραψα..δεν εξυπερετει......εχει "δικο" της ωραριο :wacko:

 

Μπορείς να το αναφέρεις πάντως αυτό.

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια τέτοια εντολή από τη WIND για επιλεκτικές ταυτοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αναφέρεις πάντως αυτό.

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια τέτοια εντολή από τη WIND για επιλεκτικές ταυτοποιήσεις.

 

δεν γνωριζω αν υπαρχει τετοια εντολη...αλλα το εχω ακουσει απο πολλους -και οχι μονο απο την αδερφη μου- οτι στα καταστηματα τους διωχνουν λεγοντας τους να ερθουν καποια αλλη ωρα....δηλαδη το μεσημερι.....

 

για αυτο ρωτησα για καταστηματα της ιδιας της εταιρειας και οχι franchise στα οποια εγω τουλαχιστον ειδα πολυ καλυτερη εξυπερετηση....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

H wind εμενα μου εβαλε 10 ευρω στο λογαριασμο μου διοτι τις ειχα πει οτι οταν μπαινω στο ιντερνετ με χρεωνει συνεχεια . μπραβο της!!! ομως !! . τωρα οσες φορες εχω μπει δεν με χρεωνει και μου χαρησε και 10 ευρω καρτα! . προφανως το κανει για να κρατησει τους συνδρομητες της.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

H wind εμενα μου εβαλε 10 ευρω στο λογαριασμο μου διοτι τις ειχα πει οτι οταν μπαινω στο ιντερνετ με χρεωνει συνεχεια . μπραβο της!!! ομως !! . τωρα οσες φορες εχω μπει δεν με χρεωνει και μου χαρησε και 10 ευρω καρτα! . προφανως το κανει για να κρατησει τους συνδρομητες της.

 

Και σε άλλους το έκανε. Μια ανακοίνωση να δούμε θα βγάλει να ξέρουμε τί μας γίνεται με το ίντερνετ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε και εγώ το θέλω αυτό!. Αλλά χαμπάρι τόσο καιρό κοιμάται δίνει ανταγωνιστική προσφορά σε σχέση με τα αλλά δίκτυα αλλά την ενημέρωση των μβ την έχει στην άκρη. Ούτε μίλια. Και όταν πάρεις το 1260 μπορούνε να σου πούνε εάν έχεις ή όχι υπόλοιπο και δεν σου λένε πόσο. Εγώ θα τους πάρω και θα τους το ζητήσω να κατάγράψουν σαν πρόταση και ότι βγει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η ηλεκτρονική ανανέωση καταργήθηκε τελείως; Ούτε μέσω τράπεζας Πειραιώς έχει πια...
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε και εγώ το θέλω αυτό!. Αλλά χαμπάρι τόσο καιρό κοιμάται δίνει ανταγωνιστική προσφορά σε σχέση με τα αλλά δίκτυα αλλά την ενημέρωση των μβ την έχει στην άκρη. Ούτε μίλια. Και όταν πάρεις το 1260 μπορούνε να σου πούνε εάν έχεις ή όχι υπόλοιπο και δεν σου λένε πόσο. Εγώ θα τους πάρω και θα τους το ζητήσω να κατάγράψουν σαν πρόταση και ότι βγει.

 

Προφανώς και γίνεται και υπάρχει και η υποδομή (όπως γινεται με το γραπτό μήνυμα CHECK που σου λέει το υπόλοιπό σου), και επίσης δεν κοστίζει απολύτως τίποτα στην εταιρεία... Φταίμε εμείς δηλαδή να υποψιαζόμαστε ότι το κάνει για να μην καταλαβαίνεις τί κατεβάζεις και να σε γδύνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. πως μπορώ να μάθω αν στη Σαντορίνη η wind έχει full 3g?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Η ηλεκτρονική ανανέωση καταργήθηκε τελείως; Ούτε μέσω τράπεζας Πειραιώς έχει πια...

 

η ανανεωση μεσω του σαιτ εδω και πολυ καιρο. Μεσω της τραπεζας πειραιως, πρωτη φορα το ακουω απο εσενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^Υποτίθεται ότι είχε διακοπεί προσωρινά και κάποια στιγμή θα επανερχόταν. Αλλά δεν νομίζω να την ξαναβάλουν σύντομα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω αν υπαρχει τετοια εντολη...αλλα το εχω ακουσει απο πολλους -και οχι μονο απο την αδερφη μου- οτι στα καταστηματα τους διωχνουν λεγοντας τους να ερθουν καποια αλλη ωρα....δηλαδη το μεσημερι.....

 

για αυτο ρωτησα για καταστηματα της ιδιας της εταιρειας και οχι franchise στα οποια εγω τουλαχιστον ειδα πολυ καλυτερη εξυπερετηση....

 

Παιδιά καλά κάνετε και τα γράφετε εδώ, για να προστατευθούν και άλλοι καταναλωτές από αυτά τα καταστήματα, αλλά κάντε και τον κόπο να στείλετε ένα mail ή να καλέσετε την εταιρεία και να τους πείτε τα προβλήματα που σας δημιουργούν τα καταστήματα.

Σίγουρα θα σας απαντήσουν και σίγουρα θα σας δώσουν λύση.

Το γνωρίζω από πρώτο χέρι και μου έκανε εντύπωση όταν μετά από mail στην εταιρεία κάλεσαν από το κατάστημα που δε μπορούσε εκείνη την ώρα αλλά όποτε το βόλευε και ζήτησαν να πάει ο κάτοχος του καρτοκινητού όποτε ήθελε για να κάνουν τη ταυτοποίηση.

 

Οι εταιρείες θέλουν και μάλιστα δίνουν και προσφορές, για να πάει ο κόσμος να ταυτοποιήσει, τα (θέλω να πιστεύω λίγα) καταστήματα δημιουργούν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

^Η εταιρεία ξέρει και παρακολουθεί σε καθημερινή βάση τα όσα αναφέρονται για αυτήν στον τύπο και στο διαδίκτυο, καθώς και σε αυτήν εδώ την κοινότητα. Τώρα, το αν θα βρεθεί λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζει κάθε συνδρομητής που στέλνει mail ας μου επιτραπεί να το αμφισβητήσω. Και τέτοιου είδους προβλήματα, όπως να βαριούνται τα καταστήματα να κάνουν μία ταυτοποίηση, μπορεί με ένα τηλεφώνημα να τα επιλύει, όταν πρόκειται όμως για πιο σοβαρά ζητήματα, κάνει την πάπια. Αν δεν συνέβαινε αυτό, δεν θα παρουσίαζαν την εικόνα που παρουσιάζουν πολλά καταστήματα (βλ. thread «Καταστήματα Wind: είστε ευχαριστημένοι;» στην ίδια ενότητα).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι ήμουν σαφής και αναφέρθηκα μόνο στο συγκεκριμένο πρόβλημα που δημιουργούν τα καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω wind καρτοκινητή και έβαλα 10€ και κανονικά στο 1209 μου ανέφερε ότι είχα άλλα 10€ για 15 μέρες,παράλληλα το 1269 μου ανέφερε ότι έχω 20€.Εγώ δεν είχα βάλει άλλη κάρτα καθώς αυτή των 10€ ήταν η πρώτη από τότε που έβαλα την wind καρτοκινητή φανταζόμουν όμως ότι τα 10€ από τα 20€ ήταν εικονικά ας πούμε και με την πάροδο των 15 ημερών θα μου ανέφερε ότι έχω 10€ ως υπόλοιπο χρόνου ομιλίας καθώς θα φρόντιζα να ξοδέψω μόνο το ««δώρο».Μετά από 17 μέρες όμως το 1269 συνεχίζει να μου λέει ότι έχω 20€.Οχι οτι με πειράζει αλλά γνωρίζει κανείς τι μπορεί να έχει γίνει? Ευχαριστώ πολύ.

 

κατι προβληματα που εχει ο κοσμος....:X

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω wind καρτοκινητή και έβαλα 10€ και κανονικά στο 1209 μου ανέφερε ότι είχα άλλα 10€ για 15 μέρες,παράλληλα το 1269 μου ανέφερε ότι έχω 20€.Εγώ δεν είχα βάλει άλλη κάρτα καθώς αυτή των 10€ ήταν η πρώτη από τότε που έβαλα την wind καρτοκινητή φανταζόμουν όμως ότι τα 10€ από τα 20€ ήταν εικονικά ας πούμε και με την πάροδο των 15 ημερών θα μου ανέφερε ότι έχω 10€ ως υπόλοιπο χρόνου ομιλίας καθώς θα φρόντιζα να ξοδέψω μόνο το ««δώρο».Μετά από 17 μέρες όμως το 1269 συνεχίζει να μου λέει ότι έχω 20€.Οχι οτι με πειράζει αλλά γνωρίζει κανείς τι μπορεί να έχει γίνει? Ευχαριστώ πολύ.

 

Το bonus το ακούς στο 1268 ή sms στο 1209.

Στο 1269 ακούς τα λεφτά που έχεις βάλει.

Μπορεί πριν το γυρίσεις σε WIND καρτοκινητό να είχες βάλει λεφτά ενώ ήταν F2G.

Μπορεί όταν έβαλες την κάρτα να ίσχυε κάποιος διπλασιασμός ανεξάρτητα από την προσφορά.

 

Αφού μπήκαν παραπάνω μην το συζητάς καθόλου.

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Είδες ρε παιδί μου εσύ μπορείς να ασχοληθείς με ποιο ««σοβαρά»»θέματα,άσε αν μπορεί κάποιος άλλος να απαντήσει..

 

κακός το πήρες ειρωνικά!εδώ δεν είναι γήπεδο ανεγκέφαλων που πάνε να μαλώσουν άνευ λόγου μεταξύ τους...:confused:

 

εν ολίγοις,εννοούσα ότι από την στιγμή που Δεν έχεις αρνητική κατάληξη,δεν τίθεται θέμα να ασχοληθείς!:cool:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. πως μπορώ να μάθω αν στη Σαντορίνη η wind έχει full 3g?

Τηλεφωνικά στο 1231 που είναι δωρεάν.Θα τους αναφέρεις συγκεκριμένα τα μέρη και θα σου πουν.Γενικά μιλώντας,μέχρι πέρσι το καλοκαίρι,η κάλυψη 3ης γενιάς της Wind στην Σαντορίνη ήταν μακράν χειρότερη των άλλων 2 εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος γι' αυτό!! Ξέρεις όμως πολλές φορές στον γραπτό λόγο δεν μπορείς να διακρίνεις το ύφος του συνομιλητή,ειδικά αν δεν τον γνωρίζεις προσωπικά..:wink:

 

σωστά!

γιαυτό και έδωσα περαιτέρω διευκρίνηση!:D

όλα οκ!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η ηλεκτρονική ανανέωση καταργήθηκε τελείως; Ούτε μέσω τράπεζας Πειραιώς έχει πια...

 

Περίεργο. Μπήκα στο λογαριασμό μου στην τράπεζα Πειραιώς και δείχνει κανονικά την ανανέωση:

"Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας: Ανανεώστε το χρόνο ομιλίας του καρτοκινητού σας Vodafone, Cosmote, WIND, Q-Telecom, Mo Mad ή Frog χρεώνοντας τον τραπεζικό σας λογαριασμό."

 

Δε δοκίμασα όμως να ανανεώσω επειδή έχω αρκετό υπόλοιπο στην κάρτα και είμαι τώρα στο εξωτερικό. Εσένα δε σου δείχνει δηλαδή το link και τη σελίδα της ανανέωσης;

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε καταστημα στην Θεσσαλονικη στην Αγιου Δημητριου να κανω ανανεωση και μου ειπε ο υπαλληλος οτι εχουν προβλημα στα κεντρικα στην Αθηνα και δεν μπορει να με εξυπηρετησει.Αν ειναι δυνατον καθε μερα προβλημα εχουν ! Ελεος πια !:mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε καταστημα στην Θεσσαλονικη στην Αγιου Δημητριου να κανω ανανεωση και μου ειπε ο υπαλληλος οτι εχουν προβλημα στα κεντρικα στην Αθηνα και δεν μπορει να με εξυπηρετησει.Αν ειναι δυνατον καθε μερα προβλημα εχουν ! Ελεος πια !:mad::mad::mad::mad:

με τα τοσα ψεμματα εχουμε γινει πλεον δυσπιστοι. Μπορει οντως να ειχαν προβλημα αλλα αντε να τους πιστεψεις. Στις επαρχιακες πολεις παντως μια χαρα κανουν τις ταυτοποιησεις. Οταν ειναι μικρο το μερος φοβουνται την δυσφημιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλοτε ναι, άλλοτε ισχύει και το αντίστροφο, ελλείψει εναλλακτικού καταστήματος στην περιοχή, σου λέει θες δε θες από 'δώ θα έρθεις, οπότε γιατί να σκιστώ να σε εξυπηρετήσω και κόψε το λαιμό σου και τα σχετικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα οντως δεν ειχαν συστημα τα καταστηματα. Το απογευμα ωστοσο ταυτοποιησα το καρτοκινητο μου στο καταστημα στη Γρ. Λαμπρακη στα γκουντις χωρις "μα-μου" εκτος απο το πριξιμο για τελλας-συμβολαιο κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...