Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η πρωτη κατηγορια ειναι για 24 ωρες οχι για 3 μερες.εκτος και αν αλλαξε κατι.......

 

ισχυε για 1 μερα αλλα αλλαξε και πλεον ισχυει για 3 μερες.για 3 μερες αξιζει,για 1 μερα δεν αξιζε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Δυστηχως εχασα την καρτουλα sim f2go , που ειχα ενεργοποιημενα τα 1000 λεπτα καθε μηνα. Τωρα γινεται αν παω να τους πω οτι την εχασα να μου βγαλουν αλλη για τον αριθμο μου? η το ξεχναω?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Δυστηχως εχασα την καρτουλα sim f2go , που ειχα ενεργοποιημενα τα 1000 λεπτα καθε μηνα. Τωρα γινεται αν παω να τους πω οτι την εχασα να μου βγαλουν αλλη για τον αριθμο μου? η το ξεχναω?

 

βεβαιως και γινεται. με 17 ευρψ κοστος βεβαια. πας σε ενα καταστημα και την παιρνεις σε 10 λεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα? δεν ξερω αν αξιζει... καλυτερα να παρω καινουρια με 5 ευρω. μπορει να γινει το ιδιο και με μια WATSHUP που εχω χασει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα? δεν ξερω αν αξιζει... καλυτερα να παρω καινουρια με 5 ευρω.

Έλεος ρε συ... Πόσο περίμενες να είναι δηλαδή; Τζάμπα; :confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και τζαμπα, αλλα οταν μοιραζουν τα δωρεαν νουμερα σαν καραμελες στις καφετεριες σου δινουν να καταλαβεις οτι το κοστος των sim ειναι μηδαμινο..
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε συ... Πόσο περίμενες να είναι δηλαδή; Τζάμπα; :confused::worry:

 

Εγω θα περιμενα να εχει ενα συμβολικο κοστος, πχ 3 Ευρω. Τα 17 Ευρω ειναι πολλα, ειδικα αν σκεφτεις οτι τις μοιραζουν δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμενα να εχει ενα συμβολικο κοστος, πχ 3 Ευρω. Τα 17 Ευρω ειναι πολλα, ειδικα αν σκεφτεις οτι τις μοιραζουν δωρεαν.

 

τα 17 ευρω δεν διακαιολογουνται με τιποτα. αλλα σου λεει εχασε το νουμερο του θα σκαλωσει στα 17 ευρω?κατσε να τον μαδησω και δεν θα πει και τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ποσό που ζητούν δεν είναι ουσιαστικά για το κόστος της κάρτας αλλά για τα γύρω από αυτήν. Για το ότι δε θες να αλλάξεις τον αριθμό σου, δε θες να χάσεις την όποια προσφορά προπληρωμένων λεπτών ομιλίας έχεις (όπως εδώ ο ababapanos π.χ. που είχε ενεργοποιημένη την υπηρεσία με τα 1000 λεπτά), για να μη χάσεις τα χρήματα που είχες πιστωμένα σε αυτήν κ.λ.π..
Link to comment
Share on other sites

Το ποσό που ζητούν δεν είναι ουσιαστικά για το κόστος της κάρτας αλλά για τα γύρω από αυτήν. Για το ότι δε θες να αλλάξεις τον αριθμό σου, δε θες να χάσεις την όποια προσφορά προπληρωμένων λεπτών ομιλίας έχεις (όπως εδώ ο ababapanos π.χ. που είχε ενεργοποιημένη την υπηρεσία με τα 1000 λεπτά), για να μη χάσεις τα χρήματα που είχες πιστωμένα σε αυτήν κ.λ.π..

 

για το οτι προτιμω την δικη τους εταιρεια ενω μπορω να παω σε καποια αλλη,εγω δεν εχω καμια επιβραβευση?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για το οτι προτιμω την δικη τους εταιρεια ενω μπορω να παω σε καποια αλλη,εγω δεν εχω καμια επιβραβευση?

 

χα χα χα, πολυ καλο. νομιζω οτι η προσφορα με τα 1000 λεπτα και οι μοναδες και ολα αυτα μεταφερονται συστεμικα οποτε δεν δικαιολογειται το κοστος των 17 ευρω. ειναι που σε βρισκουν στην αναγκη και σε βαρανε. προσωπικα μια φορα που μου κλεψαν το κινητο και πηγα σε καταστημα ζητωντας νεα σιμ, επειδη ημουν εμφανως νευριασμενος μου εδωσαν καινουρια χωρις να μου παρουν λεφτα. θυμαμαι μου ειχε κανει πολυ εντυπωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!! ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα της καρτοκινητης wind που να μπορεις να μιλας με 2 συγκεκριμενα νουμερα wind ??? οπως εχει αντιστοιχα προγραμματα η cosmote και η vodafone a la cart...........
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!! ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα της καρτοκινητης wind που να μπορεις να μιλας με 2 συγκεκριμενα νουμερα wind ??? οπως εχει αντιστοιχα προγραμματα η cosmote και η vodafone a la cart...........

 

Με το Non Stop 600 Προς 2 (Ομιλία) μπορείς να μιλάς με λιγότερο από 0,01€/λεπτό, αφού απολαμβάνεις:

 

* 600 ΔΩΡΕΑΝ λεπτά ομιλίας

* Προς ΔΥΟ αριθμούς WIND (καρτοκινητό ή συμβόλαιο)

* Με κόστος ενεργοποίησης μόνο 5€/30 ημέρες που αντιστοιχεί σε κάτω από 0,01€ ανά λεπτό

 

Η εγγραφή στην υπηρεσία πραγματοποιείται καλώντας το 1265 και διαλέγοντας την επιλογή «5», όπου μπορείς να καταχωρήσεις τους δύο αριθμούς WIND της επιλογής σου.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!! ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα της καρτοκινητης wind που να μπορεις να μιλας με 2 συγκεκριμενα νουμερα wind ??? οπως εχει αντιστοιχα προγραμματα η cosmote και η vodafone a la cart...........

 

Υπάρχει το f2g5 και το f2g6 που είναι τα αντίστοιχα πακέτα του αλακάρτ και της κοσμοκάρτας..

Θα καλέσεις το 1342 για να κάνεις αλλαγή του πακέτου σου σε ένα από τα παραπάνω και μετά το 1267 για να επιλέξεις τους 2 αριθμούς με τους οποίους θέλεις να μιλάς.

Το μόνο διαφορετικό στη wind είναι ότι χρειάζεται κάθε μήνα εκ νέου ενεργοποίηση η υπηρεσία και επανακαταχώρηση των δύο αριθμών.. Δεν έχει όμως και την προϋπόθεση για μια ανανέωση τουλάχιστον 10 ευρώ το μήνα όπως έχει το αντίστοιχο πρόγραμμα της vodafone..

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα, πολυ καλο. νομιζω οτι η προσφορα με τα 1000 λεπτα και οι μοναδες και ολα αυτα μεταφερονται συστεμικα οποτε δεν δικαιολογειται το κοστος των 17 ευρω. ειναι που σε βρισκουν στην αναγκη και σε βαρανε. προσωπικα μια φορα που μου κλεψαν το κινητο και πηγα σε καταστημα ζητωντας νεα σιμ, επειδη ημουν εμφανως νευριασμενος μου εδωσαν καινουρια χωρις να μου παρουν λεφτα. θυμαμαι μου ειχε κανει πολυ εντυπωση.

αν χασω την καρτα μου που εχει μεσα 60+ ευρω..αν δωσω τα 17 ευρω για αντικατασταση της καρτας,θα την παρω με μηδενικο υπολοιπο ή μετα 60+?:confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αν χασω την καρτα μου που εχει μεσα 60+ ευρω..αν δωσω τα 17 ευρω για αντικατασταση της καρτας,θα την παρω με μηδενικο υπολοιπο ή μετα 60+?:confused:

 

με τις μοναδες που ειχες μεσα. αυτο ελειπε, να σκασεις 17 ευρω και να χασεις και τις μοναδες σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει τις προάλλες ανανέωση χρόνου ομιλίας σε κατάστημα Wind, οπότε πήρα και τα 50+50. Χωρίς να έχω μιλήσει σχεδόν καθόλου (είχα υπόλοιπο 47 λεπτά χρόνου ομιλίας από την προσφορά), σήμερα με μήνυμα ΥΠ στο 1209 μου εμφανίζει μόνο τα 50 SMS και καθόλου χρόνο ομιλίας!

 

Ξέρει κανένας για ποιό λόγο έγινε αυτό?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει τις προάλλες ανανέωση χρόνου ομιλίας σε κατάστημα Wind, οπότε πήρα και τα 50+50. Χωρίς να έχω μιλήσει σχεδόν καθόλου (είχα υπόλοιπο 47 λεπτά χρόνου ομιλίας από την προσφορά), σήμερα με μήνυμα ΥΠ στο 1209 μου εμφανίζει μόνο τα 50 SMS και καθόλου χρόνο ομιλίας!

 

Ξέρει κανένας για ποιό λόγο έγινε αυτό?

 

κανε ενα τηλεφωνο στο cc να σου απαντησουν επισημα γιατι συμβαινει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι σου τελειωσαν τα λεπτα. ποσα ευρω εκανες ανανεωση και ποτε;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι σου τελειωσαν τα λεπτα. ποσα ευρω εκανες ανανεωση και ποτε;

 

αφου λεει οτι δεν τα μιλησε ολα τα λεπτα και μερες που διαρκουν δεν περασανε γιατι εμφανιζει υπολοιπο μηνυματων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι σου τελειωσαν τα λεπτα. ποσα ευρω εκανες ανανεωση και ποτε;

 

Παράλειψή μου: Έκανα ανανέωση €30 στις 11/07/09. Έχω ακόμα υπόλοιπο 50 μηνύματα.

 

αφου λεει οτι δεν τα μιλησε ολα τα λεπτα και μερες που διαρκουν δεν περασανε γιατι εμφανιζει υπολοιπο μηνυματων

 

Σωστή επισήμανση. Επειδή έκανα μια κλήση 2 λεπτών και ο άλλος βρισκόταν στο εξωτερικό (μου το είπε μετά), είναι δυνατόν να μου έφαγε 47 λεπτά χρόνο ομιλίας??

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Οχι, η λαθος συστηματος ειναι , η εκανες κληση που δεν θυμασαι και αφαιρεσε απο τα 50 λεπτα...θυμησου οτι η προτεραιοτητα καταναλωσης των δωρεαν λεπτων δεν ειναι και η καλυτερη δυνατη...
Link to comment
Share on other sites

Παράλειψή μου: Έκανα ανανέωση €30 στις 11/07/09. Έχω ακόμα υπόλοιπο 50 μηνύματα.

 

 

 

Σωστή επισήμανση. Επειδή έκανα μια κλήση 2 λεπτών και ο άλλος βρισκόταν στο εξωτερικό (μου το είπε μετά), είναι δυνατόν να μου έφαγε 47 λεπτά χρόνο ομιλίας??

 

μηπως πηρες σε f2g αριθμο?γιατι και σε f2g αριθμο να πηρες και να εχεις ενεργοποιημενη την προσφορα με τα 1000 λεπτα και 1000 μηνυματα τον μηνα, πρωτα απο τα 50 λεπτα τοθ bonus αφαιρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, η λαθος συστηματος ειναι , η εκανες κληση που δεν θυμασαι και αφαιρεσε απο τα 50 λεπτα...θυμησου οτι η προτεραιοτητα καταναλωσης των δωρεαν λεπτων δεν ειναι και η καλυτερη δυνατη...

 

Γμτ...το καρτοκινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για το Non-Stop for 2 ομιλία. Αν μου έτρωγε από τα δωρέαν λεπτά για αυτά τα δύο νούμερα, μιλάμε για μεγάλη αλητεία και όχι απλά για λάθη ή κακή προτεραιότητα! :mad:

 

Ας ελπίσουμε ότι θα έχει γίνει κάποιο προσωρινό λάθος του συστήματος...Σε ποιό νούμερο θα πρέπει να καλέσω για να το τσεκάρω και τι χρέωση έχει?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γμτ...το καρτοκινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για το Non-Stop for 2 ομιλία. Αν μου έτρωγε από τα δωρέαν λεπτά για αυτά τα δύο νούμερα, μιλάμε για μεγάλη αλητεία και όχι απλά για λάθη ή κακή προτεραιότητα! :mad:

 

Ας ελπίσουμε ότι θα έχει γίνει κάποιο προσωρινό λάθος του συστήματος...Σε ποιό νούμερο θα πρέπει να καλέσω για να το τσεκάρω και τι χρέωση έχει?

 

απο τα 50 λεπτα του bonus σου ετρωγε τα λεπτα εστω και αν πηρες σε αυτους τους 2 f2g αριθμους. δεν ειναι και το ποιο σωστο αλλα το λεει στο σαιτ της wind. γραφει ξεκαθαρα την σειρα προτεραιοτητας καταναλωσης των λεπτων ομιλιας. θα επρεπε να το διαβασεις για να το γνωριζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...