Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

Οχού ρε παιδάκι μου μες την γκρίνια!

Για χαλάρωσε λιγάκι..

Μια πλάκα κάνουμε. Γιατί τσαντίζεσαι τόσο;

Δεν είναι και η ζωή σου η Eurovision.

 

Σωστα αυτα που είπε... Στο κάτω κάτω αμα δεν σ'αρεσουν άδειασε μας την γωνία εμείς την πλάκα μας κάνουμε και γελάμε με την κατάντια του κατα τ'άλλα "ποιοτικού" διαγωνισμού της Γιουροβίζιον...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι γιατί να μην ξαναπάμε δλδ??

Μια χαρά είναι, άντε γκρινιάρηδες όλοι...

 

Μια χαρά ήταν 1 φορά μόνο (βλέπε Παπαρiζου),όλες οι υπόλοιπες ήταν 2 τρομάρες.Ε αν είναι να περιμένουμε 1 φορά στα 30 χρόνια για να "χαρούμε" τότε άστα να πάνε,ας το παρατήσουμε το άθλημα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο ότι χαιρόμαστε μια στις τόσες.. είναι και ότι πληρώνουμε τα μαλλιοκέφαλά μας.. ακόμη και για τον τοπικό διαγωνισμό για την επιλογή τραγουδιού.. 700000 ευρώ μας κόστισε το όλο πανηγύρι! Δλδ για κάτσε.. είπαμε γιορτή γιορτή.. Αλλά μη το χεσουμε(σορρυ) το όλο θέμα!
Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν 1 φορά μόνο (βλέπε Παπαρiζου),όλες οι υπόλοιπες ήταν 2 τρομάρες.Ε αν είναι να περιμένουμε 1 φορά στα 30 χρόνια για να "χαρούμε" τότε άστα να πάνε,ας το παρατήσουμε το άθλημα καλύτερα.

 

Δλδ μόνο όταν κερδίζουμε αξίζει? :lol:

Προσωπικά βλέπω κάθε χρονιά eurovision. Με παρέα και το διασκεδάζω. Είναι γμτο ευρωπαικό μουσικό get together.

Μου αρκεί που συμμετέχουμε. Ανάμεσα σε 30+ χώρες δε νομίζω πως έχει σημασία να κερδίζουμε. Η συμμετοχή μετράει και ο χαβαλές που γίνεται. Έτσι το έχουν δει οι περισσότερες χώρες, εκτός από κάτι κομπλεξικές σαν εμάς που νομίζουν ότι η νίκη στην eurovision είναι εθνική υπόθεση και βάζουν πρωθυπουργούς και προέδρους δημοκρατίας (όπως και στην Ουκρανιά) να συγχαίρουν τους νικητές...

 

Αυτό που έγινε προχτές δε μου άρεσε καθόλου, αλλά δεν έχει και πολύ σχέση με την eurovision. Ήταν καθαρά για εθνική κατανάλωση

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: το χτένισμα της Αντζελας που ήταν σαν τον μονόκερο σε μια παλια της παρουσίαση, το προσέξατε?:lol:

 

:lol: πως δεν το προσεξα,πολλα γελια σου λεω.:)
το δικοχο στο μαλλι λετε?

ενταξει βρε παιδια,τετοια ηταν η μοδα τοτε..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

 

Έτσι μπράβο, συνεχίστε έτσι και θα πάτε μπροστά σαν άνθρωποι ... (γενικά) ...

 

Οκ, η ζωή του καθενός είναι αποκλειστικά ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του υπόθεση και την ''οδηγεί'', όπως εκείνος επιθυμεί ...

 

Αν συνεχίσεις να κάνεις προσωπικά σχόλια και επιθέσεις ειλικρινά μα ειλικρινά θα κάνω παράπονα.

Ε δεν γίνεται πια να μπαίνουμε εδώ και να ανταλλάζουμε απόψεις και να κάνουμε την πλάκα μας για να μην μας παίρνει απο κάτω η μαυρίλα της καθημερινότητας και οι δυσκολίες που έχουμε στις ζωές μας, έχουμε και εσένα που γίνεται κριτής όλων και νομίζεις πως κάτι είσαι.

Α στο καλό σας πια.

 

Στο θέμα μας:

Η Κύπρος απο ότι διαβάζω απο ξένα forum και μου λένε φίλοι απο το εξωτερικό ανεβαίνει πάρα πολύ. Τα καλύτερα εύχομαι, πολύ όμορφο τραγούδι.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε το σόου. Είχε ένα θέμα, την ειρωνεία προς όλους όσους έχουν άποψη για κάτι που δεν ξέρουν σφαιρικά. Είδα βίντεο στις ανασκοπήσεις που δεν τα βάζουν εύκολα, γιατί δεν είναι ευρύτερα γνωστά. Όσο για το θέμα το οικονομικό, όλοι προβληματίζεστε για το ποσό που ξοδεύουμε για τη Eurovision μια φορά το χρόνο. Δεν σκέφτεστε τα 15.000 ευρώ για κάθε εκπομπή της Δρούζας κάθε μέρα ή για το ότι πληρώνουμε εργαζόμενους στην ΕΡΤ οι οποίοι έχουν σαν ενασχόληση να βολοδέρνουν στους διαδρόμους κάθε μέρα. Ας μη χρησιμοποιούμε κάτι που δεν ξέρουμε και είμαστε προκατειλημένοι ότι είναι κίτσ και ντροπιαστικό για αυτοδιαφήμιση. Γιατί κάθε χρόνο βγαίνουν τα ίδια άτομα στην τηλεόραση και βρίζουν το θεσμό.

Δεν είναι ότι καλύτερο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μόνο όταν κερδίζουμε αξίζει? :lol:

Προσωπικά βλέπω κάθε χρονιά eurovision. Με παρέα και το διασκεδάζω. Είναι γμτο ευρωπαικό μουσικό get together.

Μου αρκεί που συμμετέχουμε. Ανάμεσα σε 30+ χώρες δε νομίζω πως έχει σημασία να κερδίζουμε. Η συμμετοχή μετράει και ο χαβαλές που γίνεται. Έτσι το έχουν δει οι περισσότερες χώρες, εκτός από κάτι κομπλεξικές σαν εμάς που νομίζουν ότι η νίκη στην eurovision είναι εθνική υπόθεση και βάζουν πρωθυπουργούς και προέδρους δημοκρατίας (όπως και στην Ουκρανιά) να συγχαίρουν τους νικητές...

 

Αυτό που έγινε προχτές δε μου άρεσε καθόλου, αλλά δεν έχει και πολύ σχέση με την eurovision. Ήταν καθαρά για εθνική κατανάλωση

 

+1

 

Αλλά είναι γνωστό χαρακτηριστικό των Ελλήνων να φερόμαστε ηλίθια με τα σοβαρά θέματα και να παίρνουμε στα σοβαρά τις γιορτές και τα πανηγύρια!

 

Μια χαρά παρεΐστικη είναι η Eurovision. Εγώ κάθε χρόνο μαζεύω όλη την παρέα, παίρνουμε πίτσες και πλακωνόμαστε για το ποιο τραγούδι θα βγει (συγκεκριμένα οι κοπέλες συζητάνε τα ρούχα και εμείς τα "μπαλκόνια" :X :p ;) )

 

Τώρα γιατί είναι τοσο σημαντικό θέμα για κάποιους...τι να πω. Μπορεί απλά να μην έχουν τίποτα πιο σημαντικό στη ζωή τους...:X

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, αρχικά ήθελα να επιλεχθεί το "With Love". Αφού είδα, όμως, την παρουσίαση των τραγουδιών, προτίμησα το "Γεια σου Μαρία". Ο Σαρμπελ είχε μοναδικό "αέρα" και το τραγούδι του ακούγεται παραπάνω από ευχάριστα.

 

Από τις υπόλοιπες συμμετοχές, της Κύπρου δε μου άρεσε καθόλου. Της Λευκορωσίας αρκετά, της Βουλγαρίας καθόλου. Έλεος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to tragoudi tis Kiprou ine telio:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

 

δεν ξερω αλλα κι εμενα μου αρεσει πολυ,λετε να δουμε καμια εκπληξη?:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παραδέχομαι τον Θέμο Αναστασιάδη για αυτο που ειπε :

 

KΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ 'ΒΓΕΙ' ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ Η ΦΘΗΝΙΑΡΙΚΗ ΕΚΠΡΟΣΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΡΜΠΕΛ !!!

 

Καλύτερα η ΕΡΤ φέτος να αποσύρει την συμμετοχή....

 

Πρόκειται για μία ακραία λύση και δεν πρόκειται να υιοθετηθεί από την ΕΡΤ.

Ο Θέμος πάντως έχει δίκιο.

Είναι ξεπεσμός να στέλνουμε τον Sarbel σε έναν διαγωνισμό όπου η ελληνική συμμετοχή μπαίνει ανελλιπώς στην πρώτη δεκάδα τα τελευταία τρία χρόνια,κάτι το οποίο δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να συμβεί φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξατε ότι η ξανθιά χορεύτρια στο τραγούδι του Σαρμπέλ κόντεψε να σαβουρντιστεί προς το τέλος?:lol: Λίγο ακόμα και θα την μάζευαν από τα πατώματα!!!

2:50 στο ακόλουθο

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να υπάρξει διασυρμός φέτος! Εντάξει, πρόκειται για απλό, χορευτικό κομμάτι. Είναι ευχάριστο, ρυθμικό, με μελωδία που σου μένει στο μυαλό και, σε αντίθεση με τα περισσότερα τραγούδια του είδους, δε σου δημιουργεί την εντύπωση ότι ακούς ένα σκέτο... θόρυβο. Μια χαρά θα πάει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε παιδιά.

Σιγά μην υπάρξει και εθνικός διασυρμός.

Δεν έχετε δει τι στέλνουν οι αλλοι ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ?

 

Χαλαρώστε κι απολαύστε :cool:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

To καλύτερο το άκουσα σε αθλητικό ραδιοφωνο την επομένη του θριάμβου του Σαρμπέλ.

Βγαίνει ένας ντύπος και λέει: «Ευτυχώς που βγήκε ο Σαρμπέλα για να πάρουμε ψηφους από το Λίβανο» :rotfl:

Τελικά έχουμε τρομερό χιούμορ όσοι ακούμε αθλητικές εκπομπές στο ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ξεχασατε περυσι το "WE ARE THE WINNERS OF EUROVISION" που ηταν στην πεμπτη ή εκτη θεση.Δεν εχω ακουσει χειροτερο τραγουδι...κι ομως πηγε καλα.Ε του Σαρμπελ ειναι καλυτερο απο αυτο αρα ολα μπορουν να συμβουν.Και τελικα ακομα και αν πατωσουμε ε δεν θα ειναι και η πρωτη φορα...δεν θα αλλαξει κατι στην ζωη μας...Ελεος τοση γκρινια :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ξεχασατε περυσι το "WE ARE THE WINNERS OF EUROVISION" που ηταν στην πεμπτη ή εκτη θεση.Δεν εχω ακουσει χειροτερο τραγουδι...κι ομως πηγε καλα.Ε του Σαρμπελ ειναι καλυτερο απο αυτο αρα ολα μπορουν να συμβουν.Και τελικα ακομα και αν πατωσουμε ε δεν θα ειναι και η πρωτη φορα...δεν θα αλλαξει κατι στην ζωη μας...Ελεος τοση γκρινια :cool:

 

ontos..

παντως ο σαρμπελ ηταν ο τελευταιος που ηθελα να παει.

η ταμτα μου ειναι συμπαθης ομως το τραγουδι της ηταν αργο.δεν θα εντυπωσιαζε.

μ'αρεσε το τραγουδι του δαντη αρκετα.ομως δεν μ'αρεσε...ο δαντης!

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε παιδιά.

Σιγά μην υπάρξει και εθνικός διασυρμός.

Δεν έχετε δει τι στέλνουν οι αλλοι ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ?

 

Χαλαρώστε κι απολαύστε :cool:

Έλα ντε! Η Γαλλία πέρυσι είχε στείλει μια κομμώτρια! Φανταστείτε σε τι εκτίμηση έχουν το διαγωνισμό! Μόνο εμείς λυσσάμε! :D

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για μία ακραία λύση και δεν πρόκειται να υιοθετηθεί από την ΕΡΤ.

 

Ο Θέμος πάντως έχει δίκιο.

 

Είναι ξεπεσμός να στέλνουμε τον Sarbel σε έναν διαγωνισμό όπου η ελληνική συμμετοχή μπαίνει ανελλιπώς στην πρώτη δεκάδα τα τελευταία τρία χρόνια,κάτι το οποίο δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να συμβεί φέτος.

:X Ούτε εγώ που δεν μου αρέσει το τραγούδι δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα μπούμε στην 1η δεκάδα. :worry: Πως και τέτοια σιγουρία;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά πιστεύω πως θα πάμε αρκετά καλά.. Έχει καλά στοιχεία το κομμάτι.. Απλά θέλει βελτίωση η σκηνική παρουσία! Ας μην απελπιζόμαστε..
Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ξεχασατε περυσι το "WE ARE THE WINNERS OF EUROVISION" που ηταν στην πεμπτη ή εκτη θεση.Δεν εχω ακουσει χειροτερο τραγουδι...κι ομως πηγε καλα.Ε του Σαρμπελ ειναι καλυτερο απο αυτο αρα ολα μπορουν να συμβουν.Και τελικα ακομα και αν πατωσουμε ε δεν θα ειναι και η πρωτη φορα...δεν θα αλλαξει κατι στην ζωη μας...Ελεος τοση γκρινια :cool:

Το We are the winners κτλ πήρε καλή θέση επειδή ήταν επίτηδες ΤΡΙΣΑΘΛΙΟ. Αυτοί προσπάθησαν να ξεχωρίσουν, στέλνοντας κάτι διαφορετικό.

Η δική μας συμμετοχή δεν είναι ακριβώς έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...