Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

Δεν μίλησα για την Βίσση,αυτή κοπανιόταν λες και είχε μπει στην μπρίζα,άλλωστε δεν ήταν και τραγούδι για eurovision.Την Βίσση μας την επιβάλλαν με το έτσι θέλω,το ίδιο πιστεύω και για το everything..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως στο fanclub της eurovision πρώτος είναι ο Δάντης και αυτό λόγω ονόματος πιστεύω,δεύτερη η Τάμτα και τρίτος ο Σαρμπέλ.Τους στίχους απο τα τραγούδια που μπορούμε να τους βρούμε;

 

Στο site της γιουροβιζιον απο την ερτ!!!

 

Όταν λες Μακώ...?

Έχει καμιά σχέση με την αγαπημένη μου Τησέρτ?

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Edit: Το τραγουδι της ταμτα δε μοιαζει με αυτα της σερβιας των τελευταιων χρονων που τα εγραφε ο ιδιος τυπος συνεχεια??? Αυτα 2η κ 3η θεση δεν ειχαν παρει??? Γιατι οχι και η ταμτα??? Εχει και τον ελληνικο στιχο στη γεφυρα που ζητανε ολοι καθε χρονο..... Why not λοιπον???:!:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

 

Σαρμπέλ: Ευχάριστο άκουσμα για τους ξένους και με μια καλή χορογραφία θα ξεσηκώσει το στάδιο. Εμένα προσωπικά δεν μ'αρέσει.

 

Δάντης: Καλό τραγούδι αλλά ανάλογο άκουσμα που έστειλε παλιότερα το Βέλγιο πάτωσε.

 

Τάμτα: Η Τάμτα δεν μ'αρέσει καθόλου αλλά το τραγούδι είναι φοβερό. Αν βάλουμε ότι σαν Βαλκανικό άκουσμα ίσως να πάρουμε βαθμούς από τις λοιπές βαλκανικές χώρες, αλλά συν το ότι κατάγεται από την πρώην ΕΣΣΔ και με ένα καλό προμόσιον σε αυτές τις χώρες, ίσως, να πάρουμε βαθμούς.

 

Από την άλλη, Eurovision είναι, διασκεδάστε το!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς να διασκεδάσουμε, από αυτό το πράγμα ? :confused:

 

Η Εurovision, θεωρείται η ΑΠΟΛΥΤΗ μουσική ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ διοργάνωση, η οποία πραγματοποιείται 1 φορά το χρόνο, εδώ και δεκαετίες.

 

Αν εσείς γκρινιάζετε με ΟΛΑ και έχετε πρόβλημα με ΟΛΑ και τα ΠΑΝΤΑ, είναι δικό σας το πρόβλημα. :!: :worry:

 

Εγώ πάντως ΔΕΝ γκρινιάζω. :cool: Υποστηρίζω και συμμετέχω ΕΝΕΡΓΑ σε αυτήν, εδώ και χρόνια. Όπως και να έχει, να είστε καλά ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

ta tragoudia gia to fetino epipedo ths eurovision -xamhlo opws fainetai- stekontai mia xara

 

7 xwres dialexan tragoudi

 

xehorizei makran ths LEYKORWSIAS - Work your magic.

 

KATEBASTE TA APO DW

http://www.ogaegreece.com/special_esc07.html

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δε διασκεδάζει ας μην το βλέπει.

Δεν είπαμε ποτέ ότι ψυχαγωγεί :wink:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

γενικα τα τραγουδια δεν με ενθουσιασαν και τοσο πολυ.

μαλλον πως θα παει ο δαντης αν και ειναι λιγος για τον διαγωνισμο και προσωπικα το τραγουδι του δεν με τρελανε κιολας.

του sarbel κατι εκανε απο μουσικη.

της ταμτα ειναι αρκετα slow και δεν νομιζω οτι μας κανει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μισο λεπτο

Η Ταμτα δεν πιστευω οτι θα καταφερει κατι διοτι το ταργουδι δεν ειναι για eurovision, δεν θα συγκινισει κανενα

Ο Δαντης ειναι πολυ εκτος, και επισεις το τραγουδι του ειναι πολυ συνηθυσμενο

Ο Σαρπελ ειναι καπωσ καλυτερος διοτι το τραγουδι του ειναι χορευτικο και εξαλλου ο Σαρπελ εχει παρα πολυ καλη σκηνικη παρουσια και ετσι θα μπορεί να το υποστιριξει

 

Γεννικα ακουω κατι σχολια του τυπου η ταμτα δεν θα κανει τιποτα διοτι ειναι φουντοτο το μαλλι της, Ο σαρπελ βγαζει το φρυδι του (so what και γω βγαζω το φρυδι μου). Αυτα δεν νομιζω οτι εχουν σχεση με το τι μπορουν να κανουν στη eurovision, αυτο ειναι το στιλ τους

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε τη διαφορά έπρεπε να στείλουμε άλλο στυλ τραγουδιού. Και εξηγούμαι: Δεν θα έκανε εντύπωση το "Φιλί φιλί με λυτρώνεις"; Και με έτοιμο videoclip. Εναλλακτικά το "Στραβά κοιτάς, αλλού μιλάς, αντε και δε μας παρατάς".

 

Ελπίζω να έχετε χιούμορ!!!

Για να σοβαρευτούμε πάντως μέχρι στιγμής και τα τρία τραγούδια είναι πολύ καλύτερα από τους αντιπάλους που έχουν ήδη επιλέξει τραγούδι. Προσωπικά μου άρεσε λίγο περισσότερο το τραγούδι του Δάντη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι κατεβαινει ο Morrissey για το Ην. Βασιλειο?

Ουδεν σχολιο για τα τραγουδια..:X

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μισο λεπτο

Η Ταμτα δεν πιστευω οτι θα καταφερει κατι διοτι το ταργουδι δεν ειναι για eurovision, δεν θα συγκινισει κανενα

 

Αναλόγου ύφους τραγούδια, το 2004 ήρθε 2ο (Jelico Jocimovich), το 2006 (Hari Mata Hari) 3o, kai to 2005 μπαλάντα ήρθε 2η (Μάλτα).

 

Κανένα δεν συγκινούν τέτοιοι ήχοι....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγου ύφους τραγούδια, το 2004 ήρθε 2ο (Jelico Jocimovich), το 2006 (Hari Mata Hari) 3o, kai to 2005 μπαλάντα ήρθε 2η (Μάλτα).

 

Κανένα δεν συγκινούν τέτοιοι ήχοι....

 

1ο κανένα! :lol: :p

 

για πρωτιά δεν πάμε; http://www.4troxoi.gr/phpBB2/images/smiles/iconcool5lw.gif

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγου ύφους τραγούδια, το 2004 ήρθε 2ο (Jelico Jocimovich), το 2006 (Hari Mata Hari) 3o, kai to 2005 μπαλάντα ήρθε 2η (Μάλτα).

 

Κανένα δεν συγκινούν τέτοιοι ήχοι....

 

Να σου θυμίσω πως οι δύο ελληνικές μπαλάντες,που συμμετείχαν πρόσφατα στον διαγωνισμό,δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.

Η Μαντώ κατέλαβε τη διόλου τιμητική 17η θέση το 2003 και η...κορυφαία Άννα Βίσση την 9η θέση το 2006.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να ξαναστειλουμε την Ελενιτσα να μας φερει το χρυσο να βαλει και κανενα στενο σορτσακι ή καμια μινι φουστα(:heat: ) να μας ξανατρελανει τελειως και εμας και τους Ευρωπαιους !!!!!:shifty: :p :p

 

Εγω ψηφιζω δαγκωτο Παπαpιζου!!!!!!:yahoo: :D

 

Η Ελενίτσα θα έρθει 13 Φεβ. σε ανοιχτή συναυλία στο κέντρο της πόλης στο Πατρινό Καρναβάλι :D :D

 

Για Eurovision ψηφίζω Σαρμπέλ! Εχει και το μπουζουκάκι μέσα... για να μην ξεχνιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι της Τάμτα μου άρεσε πάρα πολύ, πράγμα σπάνιο για τραγούδι από Eurovision. Τυχαία το κατέβασα από περιέργεια αλλά κατέληξε να μου 'χει κολλήσει. Η Τάμτα επίσης μου είναι πολύ συμπαθής, φαίνεται απλή και σοβαρή κοπελίτσα. Ελπίζω αυτή να πάει τελικά και να πάρει μια καλή θέση.

Όχι ότι θα κάτσω να σκάσω και τελευταίοι αν βγούμε, αλλά το κομμάτι όπως είπα πιστέυω ότι είναι καλό και με μια καλή σκηνική παρουσία μπορούμε να κάνουμε μια αξιοπρεπή εμφάνιση.

Τάμτα FTW! :music:

Link to comment
Share on other sites

Απορια για την ααδειξη του τραγουδιου στα προκριματικα μπορουν να ψηφισουν κι εκτος Ελλαδας?Γιατι αν ναι βλεπω να βγαινει χαλαρα ο Σαρμπελ:lol: :lol: .Λογικο ειναι να τον ψηφισει ολη η Κυπρος.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αξιόλογο, που πραγματικά ακούγεται είναι αυτό της Τάμτας (sic). Όμως με τέτοιο κομμάτι μάλλον άπατη θα πάει.

Οι βλαχοκιθαριές του Δάντη κάπως ακούγονται, αλλά και πάλι για Eurovision δεν πολυκάνει.

Του Sarmpel είναι άθλιο, όμως νομίζω πως θα έχει καλύτερη τύχη στον διαγωνισμό από τα άλλα 2.

 

Δε βγάζω άκρη :alien:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αξιόλογο, που πραγματικά ακούγεται είναι αυτό της Τάμτας (sic). Όμως με τέτοιο κομμάτι μάλλον άπατη θα πάει.

Οι βλαχοκιθαριές του Δάντη κάπως ακούγονται, αλλά και πάλι για Eurovision δεν πολυκάνει.

Του Sarmpel είναι άθλιο, όμως νομίζω πως θα έχει καλύτερη τύχη στον διαγωνισμό από τα άλλα 2.

 

Δε βγάζω άκρη :alien:

 

ακριβως το ιδιο πιστευω κι εγω,της ταμτα ειναι καλο ομως οχι για τα μουτρα της eurovision.και πως το εννοω?οτι εκει δεν θα βρει την τυχη που του αξιζει,εκει περνανε τα σκηνικα και τα dance κομματια περισσοτερο διχως να χουν νοημα <<χαζοτραγουδα>>.

του sarbel Οντως ειναι πιο καλο για τον διαγωνισμο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Της Τάμτα (ή της Τάμτας:confused:) τι βαθυστόχαστο νόημα έχει :p ?

H Κύπρος με τη μπαλάντα για τα παιδιά που πεινάν και κλαίνε με την κοπέλα με τη ΦΩΝΑΡΑ είδατε που πήγε :p

Και btw απ'τη eurovision γίνονται γνωστά φοβερά τραγούδια.

Καμιά φορά κερδίζουν κιόλας φοβερά τραγούδια (όπως πχ τo Νocturne)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να σου θυμίσω πως οι δύο ελληνικές μπαλάντες,που συμμετείχαν πρόσφατα στον διαγωνισμό,δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.

Η Μαντώ κατέλαβε τη διόλου τιμητική 17η θέση το 2003 και η...κορυφαία Άννα Βίσση την 9η θέση το 2006.

 

Και η Μαρινέλα 11η ήρθε σε σε 17 χώρες.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

η μαρινελα δεν νομιζω οτι χρειαζοταν την γιουροβιζιον για να γινει γνωστη.......οπου και να πας ειδικα σε αμερικα θα ακουσεις τραγουδια της
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα επιλεγεί ο Δάντης λόγω εμπειρίας του στο χώρο της μουσικής και επειδή αυτός έγραψε το Νumber one που μας έφερε την πρώτη θέση στην Eurovision .

 

Εγώ όμως έχω την εντύπωση ότι η Τάμτα αν επιλεγεί θα μας φέρει την καλή θέση λόγω της καταγωγής της...μπορεί να πάρουμε καμία ψήφο παραπάνω :)

To νέο mofeu :)
Link to comment
Share on other sites

O Νίκος Τερζής που έγραψε το τραγούδι της Τάμτα, πήρε μέρος το 1993 με την Καίτη Γαρμπή στα πλήκτρα στην σκηνή, έγραψε το 1995 το τραγούδι της Ελίνας Κωνσταντοπούλου φέρνοντας την 9η θέση, το 2001 έγραψε το τραγούδι των Antique (Έλενα Παπαρίζου) και έφερε την 3η θέση και το 2004 το τραγούδι του Σάκη Ρουβά, φέρνοντας πάλι 3η θέση. Το 2005 έγραψε το τραγούδι της Λευκορωσίας αλλά δεν κατάφερε να περάσε στον τελικό.

 

(Δηλαδή πολύ μεγάλη εμπειρία ο Δάντης!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Τί βλακείες είναι αυτές?

Αμα είναι να ψηφίσουμε αυτό που έχει την καλύτερη πορεία στον χώρο της μουσικής αφήστε το.Το καλύτερο τραγούδι ψηφίζουμε.Ούτε τον τραγουδιστή ούτε τίποτα άλλο...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...