Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Άλλο το "καλό" κινητό και άλλο το αξιόπιστο. Όταν αγόρασα το κινητό πριν ένα χρόνο έκανε 330 Ευρώ. Στον μισό χρόνο που το είχα το κινητό εμφάνισε πρόβλημα και με τα άνοιξε κλείσε της Omnitech το κινητό δεν είναι στην ίδια κατάσταση με πριν (συναρμογή, κλπ). Επίσης, η τιμή του κινητού έχει πέσει πλέον ήδη κατά 100 Ευρώ. Τι τιμή θα μπορούσε να πιάσει αυτό το κινητό σήμερα ως μεταχειρισμένο; Αν σκεφτούμε πως οι περισσότεροι έχουν και επιδότηση τότε η τιμή του διαμορφώνεται στα 150 max. Χάσιμο της μισής του αξίας δηλαδή μέσα σε ένα χρόνο, συν την ταλαιπωρία με τα service και τις μέρες που έμεινα χωρίς κινητό. Προφανώς τα ίδια ισχύουν και για τον φίλο Sonic. Περαστικά μας φίλε μου :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τιμη του κινητου δεν σημαινει οτι το κινητο δεν πουλαει..!

τωρα η πολιτικη της εταιριας ειναι οι χαμηλες τιμες των κινητων και μετα απο ενα διαστημα η μειωση ακομη περισσοτερο.

Περαστικα σας!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

K τα κινεζικα προιοντα πουλανε αλλα μεχρι να τα παρεις στα χερια σου εχουν χαλασει...

 

Αμα η SE εχει σαν πολιτικη της να βγαζει φτηνιαρικα κινητα κ μετα να τα πουλαει κ φτηνα να μας το πει...

 

Περαστικα για εμας θα ειναι σιγουρα φιλε axel γιατι ο ανθρωπος πρεπει να παθαινει κ να μαθαινει, οχι να ειναι κολλημενος με μια μαρκα λες κ ανηκει στον μπαρμπα του στην Σουηδια... :cool:

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Κακο ειναι να εισαι "κολλημενος" με κατι που εισαι ευχαριστημενος!! ολα μου τα κινητα ειναι Sony ericsson παλιοτερα Ericsson και ειμαι ευχαριστημενος.

δεν ειπα τιποτα παραλογο..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δε σχετίζεται με την πολιτική της εταιρίας σχετικά με την τιμή των προϊόντων της, αλλά αποκλειστικά με την αξιοπιστία της. Έχω αλλάξει μόλις τρία κινητά. Ένα Siemens ME45, ένα SE Z530 και το Κ810ι. Το Ζ530 εμφάνισε κάτι προβλήματα με την αγορά αλλά μετά το service λειτουργεί χωρίς πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια. Με το Κ810 η ιστορία είναι γνωστή. Το ME45 το έχω 5 1/2 χρόνια στα οποία το χρησιμοποιώ ανελλιπώς. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει service Siemens στη Θεσσαλονίκη γιατί πολύ απλά ποτέ δε χρειάστηκε. Μπορεί να έχει μειωθεί σημαντικά ο χρόνος που κρατάμε πλέον ένα κινητό, παρόλα αυτά όταν αγοράζω ένα προϊόν θέλω να μου προσφέρει αξιοπιστία, κάτι το οποίο δυστυχώς δε φαίνεται να αποτελεί το δυνατό χαρτί της SE.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δε σχετίζεται με την πολιτική της εταιρίας σχετικά με την τιμή των προϊόντων της, αλλά αποκλειστικά με την αξιοπιστία της. Έχω αλλάξει μόλις τρία κινητά. Ένα Siemens ME45, ένα SE Z530 και το Κ810ι. Το Ζ530 εμφάνισε κάτι προβλήματα με την αγορά αλλά μετά το service λειτουργεί χωρίς πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια. Με το Κ810 η ιστορία είναι γνωστή. Το ME45 το έχω 5 1/2 χρόνια στα οποία το χρησιμοποιώ ανελλιπώς. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει service Siemens στη Θεσσαλονίκη γιατί πολύ απλά ποτέ δε χρειάστηκε. Μπορεί να έχει μειωθεί σημαντικά ο χρόνος που κρατάμε πλέον ένα κινητό, παρόλα αυτά όταν αγοράζω ένα προϊόν θέλω να μου προσφέρει αξιοπιστία, κάτι το οποίο δυστυχώς δε φαίνεται να αποτελεί το δυνατό χαρτί της SE.

 

Τα κινητα τα φτιαχνουν σημερα αναλωσιμα κ για να τα κραταμε 1-2 χρονια το πολυ..κ γω εχω παλια ericsson,το T65 και Τ68, κ λειτουργουν,κ αν εξαιρεσεις μερικα πεσιματα που εσπασαν λιγο μεσα στα χρονια,ακομα λειτουργουν κανονικοτατα..

Ομως πλεον καθε εταιρια ενδιαφερεται να βγαζει νεες τεχνολογιες κ να κρατανε ενα χρονο το πολυ.Λες κ αν θελουν δε μπορουν να χωσουν 10mp wifi, HD κλπ κλπ δε ενα κιν..Αν ηθελαν το εκαναν,ομως αν τη δωσουν ολη την τεχνολογια σημερα,αυριο θα πρεπει να φτιαχνει καφε το κινητο,κ τι θα πουλανε?

Μην τρελαινεστε..εγω πλεον αγοραζω ενα κινητο ενα χρονο αφοτου βγει..px k850 θα το παρω τον νοεμβρη..ουτε πολλα λεφτα πεταω(μαζι με την επιδοτηση..) ουτε με νοιαζει αν θαντεξει κ πολυ..

Σιγουρα η πολλη τεχνολογια ταχει κανει κ πιο ευαισθητα βεβαια!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

paidia mipos kserete kamia istoselida me paixnidia gia to k810i????

 

Πλακα κανεις ! ! !

Εψαξες εδω καθολου?

Υπαρχουνε δεκαδες παιχνιδια....

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

paidia mipos kserete kamia istoselida me paixnidia gia to k810i????

 

 

:worry: εδώ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ! ! !

Εψαξες εδω καθολου?

Υπαρχουνε δεκαδες παιχνιδια....

 

ntaksei re file iremise den se evrisa..... aplos koita mia poses selides einai.... pou na tis psakso oles aftes????

Link to comment
Share on other sites

Paidia 3erete an yparxei free gps gia k810i(oxi nav4all k.l.p,8elw na mhn xrewnomai!)

;)

Epishs an 3erei kapoios an ginetai sindesi tou k810i se asirmato diktio kai pws(gia msn messenger kal alla)

 

free gps δεν υπαρχει, για wifi παλι ξεχνατο. Ενα απλο κινητο με καλη καμερα ειναι και τιποτε παραπανω.

Αν θες να μπεις στο internet μεσο του κινητου θα εχεις φυσικα χρεωση wap.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

free gps δεν υπαρχει, για wifi παλι ξεχνατο. Ενα απλο κινητο με καλη καμερα ειναι και τιποτε παραπανω.

Αν θες να μπεις στο internet μεσο του κινητου θα εχεις φυσικα χρεωση wap.

THANKS PEHLIS:)

xios 4ever re !!!
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλα χρονια σαν χρηστης ΝΟΚΙΑ εγινα κατοχος αυτου του πολυσυζητημενου κ800ι .ακομα το ψαχνω και μου λειπουν μερικες ευκολιες που ειχαν τα ΝΟΚΙΑ για αυτο και θα σας ρωτησω γιατι δεν καταφερα να διαβασω και τις 80σελιδες αυου του ποστ ...¨

 

1)ξερει κανεις αν γινεται και πως μπορω να αλλαξω τον ηχο υπενθυμησεων στο ημερολογιο πχ υπενθυμιση γενεθλιων, επετειων ,καποιας σημαντικης δουλειας κτλ, γιατι αυτο το λιγο που χτυπαει ποτε δεν το εχω ακουσει .(στο νοκια χτυπαγε μεχρι να το κλεισεις εσυ).

2) ακομα δεν μου βγαζει το τελικο ς οταν γραφω εγω ονοματα και μυνηματα

3) πρεπει να κανω αναβαθμιση ή οχι (εμενα εχει το αρχικο λογισμικο που το αγορασα )γιατι θα χασω την ηχογραφηση και δεν ξερω αν θα κερδισω κατι πιο σημαντικο ..

εν ολιγοις σας ευχαριστω εκ των προτερων και θα προσπαθησω να διαβασω ολες τις σελιδες του ποστ γιατι πιστευω οτι θα βγαλω θησαυρους απο εκει μεσα :lol::lol::lol::lol::lol:

καλως σας βρηκα

βασιλης:rolleyes:

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Paidia 3erete an yparxei free gps gia k810i(oxi nav4all k.l.p,8elw na mhn xrewnomai!)

;)

Epishs an 3erei kapoios an ginetai sindesi tou k810i se asirmato diktio kai pws(gia msn messenger kal alla)

 

Να ρωτησω κατι ειχα δει σε ενα φορουμ μια φορα κ810 και λεει ειχε βαλει εξωτερικο bluetooth gps και google maps και δουλευε αψογα λετε να παιζει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλα χρονια σαν χρηστης ΝΟΚΙΑ εγινα κατοχος αυτου του πολυσυζητημενου κ800ι .ακομα το ψαχνω και μου λειπουν μερικες ευκολιες που ειχαν τα ΝΟΚΙΑ για αυτο και θα σας ρωτησω γιατι δεν καταφερα να διαβασω και τις 80σελιδες αυου του ποστ ...¨

 

1)ξερει κανεις αν γινεται και πως μπορω να αλλαξω τον ηχο υπενθυμησεων στο ημερολογιο πχ υπενθυμιση γενεθλιων, επετειων ,καποιας σημαντικης δουλειας κτλ, γιατι αυτο το λιγο που χτυπαει ποτε δεν το εχω ακουσει .

 

Συγνωμη αλλα εγω γιατι δεν εχω βρει υπενθυμηση γενεθλιων κ γενικα επετειων στο δικο μου Κ810?

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Για τα γενέθλια πας στην επαφή που θες, την επεξεργάζεσαι και στο τελευταίο tab έχει καταχώρηση γενεθλίων, για την οποία όταν αποθηκεύεις τις αλλαγές σε ρωτάει αν θες να την περάσεις στο ημερολόγιο. Επιπλέον το ημερολόγιο για κάθε καταχώρηση σου δίνει την επιλογή να έχει περιοδικότητα ετήσια ή άλλη.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Για τα γενέθλια πας στην επαφή που θες, την επεξεργάζεσαι και στο τελευταίο tab έχει καταχώρηση γενεθλίων, για την οποία όταν αποθηκεύεις τις αλλαγές σε ρωτάει αν θες να την περάσεις στο ημερολόγιο. Επιπλέον το ημερολόγιο για κάθε καταχώρηση σου δίνει την επιλογή να έχει περιοδικότητα ετήσια ή άλλη.

 

αυτο το ξερω φιλε μου ..το θεμα ειναι να μπορεσω να αλλαξω τον ηχο υπενθυμισης γιατι απλα δεν τον ακουω...ξερει κανεις κατι τετοιο??????:help:

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε μπέρδεψα μάλλον, η απάντησή μου στον sonic πήγαινε...

 

Αυτό που ρωτάς δεν το γνωρίζω...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Re paidia,3erei kanenas an borw na alla3w tin emfanish tou kinitou mou(tin prosopsh)

Kai an nai pws, exei diadikasia na to steileis stin antiprosopia kai tetoia...?

Epishs 3erei kaneis kolpa gia to K810i diladh sindiasmous koumpiwn...dn 3erw an eimai safis...

xios 4ever re !!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να αλλάξεις, εννοείς να βάλεις καινούρια ή να βάλεις άλλο χρώμα πχ;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

επιδη ειμαι καινουργιος εδω καλος σας βρικα παιδια

 

λιπον εδω και 5 μηνες ειμαι κατοχος ενως sony ericsson k810 στης 18 μαιου αποφασησα να κανω μια αναβαθμιση απο το Update Service απο προχθες αρχησε να ζβηνει μονο οταν ειναι στην αναμονη. και για να ξανα ανοιξει πρεπει να βγαλω την μπαταρεια και να την ξανα βαλω ειναι ας πουμε κατι σαν να το μπλοκαρει. να σημιοσω οτι δεν υπαρχει προβλημα στην φορτιση με τον φοριτιση

 

εχω απενεργοποιοσει ολες της λειτουργιες 3G αλα επιδει το χρισμιμοποιο σαν wokman μην πως τα εφτισε η μπαταρεια?

 

να σας βαλω και το προιγουμενο Firmware ηταν R6BC002 και εγινε μεταβασει στο R8BΑ024 οποιος ξερει ας βοηθησει σας παρακαλω πολυ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ποιο ειναι το τελευταιο firmware για k810i?? Αξιζει η τσαμπα κοπος?? Τωρα εχω το R6BC002...Ευχαριστω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...