Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω παντως αν αξιζει καποιος που εχει το 800 να παρει το 810,προσωπικα καλυτερα να περιμενει καποιο απο τα καινουρια μοντελα που εχει ανακοινωσει η se.

 

σωστος...εγω προσωπικα θα μεινω με το κ800 μου ως οτου βγει ΚΑΙ τεσταριστει το πολυποθητο κ850 και βλεπουμε...:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην παρασύρεστε και παίρνετε τα μετριότατα κινητά που βγάζει τελευταία η SonyEricsson. Είμαι και εγώ "πορωμένος" με τα καλά κινητά αλλά δεν με έχει πείσει κάποιο από τα μέχρι τώρα μοντέλα της SonyEricsson ότι είναι άξιος αντικαταστάτης του W800 μου. Καλύτερα να περιμένεται τον αντικαταστάτη του Κ810 με την 5mp camera.
Link to comment
Share on other sites

σορρυ που θα το ξαναπω αλλα νομιζω πως πρεπει να ειναι σαφες... τα κινητα εχουν ολοιδια καμερα. οι δυσπιστοι μπορουν να τσεκαρουν συγκριτικες φωτο http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-k810-en.shtml

 

Και γενικα ειναι εσωτερικα ιδια με βελτιωμενα τα εξης σημεια:

 

  • εμφανιση (κατα τη γνωμη μου)
  • μεγεθος (5χιλ λεπτοτερο!)
  • επιπλεον το καλυμα της καμερας δεν προεξεχει πια
  • λειτουργια photo fix της καμερας
  • χρηστες αναφερουν γρηγοροτερο μενου, δυνατοτερο ακουστικο.

 

αν ξεχναω κατι συμπληρωστε με.

 

ενα κ800 βελτιωμενο στα σημεια δλδ με 50 ευρω παραπανω.

the choice is yours...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι ειναι μετριoτατο στα Κ800/810 σε σχεση με το W800??? :wacko: Αφου υπερεχουν σε ΟΛΑ τα σημεια σε σχεση με το W800! :blink:

 

Δεν είπα ότι δεν είναι καλύτερο από το W800. Το μόνο καλύτερο που έχει το W800 είναι οι μουσικές του δυνατότητες. Απλά για 'μένα δεν είναι αρκετά τα επιπλέον χαρακτηριστικά των Κ800/810 για να αλλάξω κινητό. Γενικά το Κ810 δεν έφερε την "επανάσταση" στα κινητά όπως είχε γίνει με τα Κ750/W800 όταν είχαν κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν είναι καλύτερο από το W800. Το μόνο καλύτερο που έχει το W800 είναι οι μουσικές του δυνατότητες. Απλά για 'μένα δεν είναι αρκετά τα επιπλέον χαρακτηριστικά των Κ800/810 για να αλλάξω κινητό. Γενικά το Κ810 δεν έφερε την "επανάσταση" στα κινητά όπως είχε γίνει με τα Κ750/W800 όταν είχαν κυκλοφορήσει.

 

Το 800 δεν έχει καλύτερες αισθητές τουλάχιστον μουσικές δυνατότητες απτο

κ800, μάλλον το αντιθετο.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

To K810 ΔΕΝ ειναι λεπτοτερο στο κυριως σωμα, απλα απουσιαζει το καλυμμα της καμερας. Η SE, πονηρα σκεπτομενη, αλλαξε τον τροπο μετρησης του παχους! :whip:

 

χμμ πολυ σωστα! απλα πριν ακομα πιο πονηρα σκεπτομενη δεν υπολοιζε στο παχος το τεραστιο καλυμα της καμερας, τωρα που τη συμφερει την υπολογιζει.

 

αρα απλα στα + μενει το οτι δεν προεξεχει το καλυμα...

Link to comment
Share on other sites

Paidia gousta einai auta;)

Gia mena aresei perissotero to k810i apo to k800i!!!

Giauto 8a paw na to parw apo vdomada:D:)Episis to an 8a dwsei kapoios 60-70 eurw parapanw gia na parei to k810 anti tou k800i einai diki tou apofasi kai an 8elei na ta dia8esei gia na parei 2 parapanw leitourgies

 

Panta Filika

 

Scottas:respect:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν είναι καλύτερο από το W800. Το μόνο καλύτερο που έχει το W800 είναι οι μουσικές του δυνατότητες. Απλά για 'μένα δεν είναι αρκετά τα επιπλέον χαρακτηριστικά των Κ800/810 για να αλλάξω κινητό. Γενικά το Κ810 δεν έφερε την "επανάσταση" στα κινητά όπως είχε γίνει με τα Κ750/W800 όταν είχαν κυκλοφορήσει.

 

Συμφωνώ απολύτως. Εχω ακούσει και το Κ800 ( δεν έχω ακούσει το Κ810 ) πως παράγει ήχο και το Κ750/W800 και οποιαδήποτε σύγκριση είναι αστεία ( στο Κ800 λείπει το Megabass και έχει και ποίο χαμηλή ένταση ). Είναι προφανές οτι η $ony έριξε τη ποιότητα ήχου στις "Κ" σειρές της για να είναι ποιο έντονος ο διαχωρισμός με τη "W" σειρά της.

 

Απο τη πλευρά του marketing τους καταλαβένω... γιατι μάλλον θα αντιλήφθηκαν τι "πατάτα" έκαναν που κυκλοφόρησαν 2 πανομοιότυπα κινήτα ( Κ750/W800 ), και πόσο εύκολα μπορούσε το ένα να μετατραπεί στο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα ολοκληρο χρονο σκληρης δουλειας με στοχο τη βελτιωση του Κ800 δε θα ελεγα οτι πρεπει να αισθανονται και ιδιαιτερα υπερηφανοι για το μεγεθος των επιτευγματων τους!!! :grin: :rotfl: :lol: :tease:

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Σωστοοοοοοοος!!!!!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ από χθες το απόγευμα :happy:.

Από όσο το δούλεψα παρατηρώ ότι κάνει πολλές καθιστερίσεις στο μενού :(..

Πιστεύω να διορθοθούν τέτοια προβλήματα με καμία αναβάθμιση.

 

 

Και μερικές Φωτογραφίες που τράβηξα σήμερα :D.

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/jzyyemn1d2cdrcjmzzjn.jpg....http://www.imageshack.gr/thumbs/zn3yomnjj4ew5mwdzuun.jpg....http://www.imageshack.gr/thumbs/tjn3ygkztkjfefjzm4zd.jpg....http://www.imageshack.gr/thumbs/ymnwm2rjwyi20jmyt2ne.jpg

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/xodjeyiz5mmcqynid3yn.jpg....http://www.imageshack.gr/thumbs/izdiw1awkvn0znymyy2j.jpg....http://www.imageshack.gr/thumbs/yjtmyd2indmez5okzqjt.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Scottas: Μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα! ΔΕΝ εννουσα οτι δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ βελτιωση, εννοουσα οτι μετα απο ενα χρονο οι βελτιωσεις ειναι γελοιωδως μικρες!

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι αντικαταστατης του ωστε να βελτιωθει σε καποια πραγματα σημαντικα.Οποτε βλεπω λιγο αδικο τον ''πολεμο'΄που γινεται στο κινητο αυτο..μεγαλυτερο κραξιμο πχ επρεπε να φαει το w880.που αντι να προσθετει καποια πραγματα η εταιρια αφαιρει ...

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις οτι "δεν ειπε κανεις οτι ειναι αντικαταστατης του";;; :confused:

 

EINAI αντικαταστατης του!

Εσυ μιλας για το τι ειπε η ΣΕ η οι χρηστες? Εγω λεω για το 2ο

Link to comment
Share on other sites

καλα στην ουσια κι εγω το 850 περιμενω για αντικαταστατη του 800.το 810 δεν με πειθει με τιποτα οτι ειναι ο αντικαταστατης του 800.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@Scottas: Μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα! ΔΕΝ εννουσα οτι δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ βελτιωση, εννοουσα οτι μετα απο ενα χρονο οι βελτιωσεις ειναι γελοιωδως μικρες!

 

Egw file mou genika milousa kai oxi sugekrimena gia to diko sou post!!!Ennoeitai pws perimename OLOI mas kati poli kalitero apo to k800i:respect:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Egw file mou genika milousa kai oxi sugekrimena gia to diko sou post!!!Ennoeitai pws perimename OLOI mas kati poli kalitero apo to k800i:respect:

 

Σίγουρα έχεις δίκιο αλλά και επειδή το είχα και το κ800 και το κ810 δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε άσχετα ότι το έδωσα! Το θέμα είναι ότι πάντα θα βγαίνουν καλά κινητά και πάντα θα αντικαταστούν κάποιο! Άρα λοιπόν άμα σηκώνει η τσέπη μας να αλλάζουμε κινητά κάθε 3 μήνες κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

geia re paidia.aurio tha paro kinito k de xero ti..pos to vlepete to k810?to mono p fovamai einai na mi vgazei provlimata kai to joystik...ti lete eseis p to exete xrisimopoiisei?exo skalosei giauto...!
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

geia re paidia.aurio tha paro kinito k de xero ti..pos to vlepete to k810?to mono p fovamai einai na mi vgazei provlimata kai to joystik...ti lete eseis p to exete xrisimopoiisei?exo skalosei giauto...!

Πριν λιγες μερες κυκλοφορησε ..οποτε ειναι λιγο δυσκολο να βγουν συμπερασματα για το joyst...

Link to comment
Share on other sites

sosti i apopsi sou re file...alla an isoun sti thesi mou ti tha ekanes? k810 i u600??exo skalosei..

 

Φιλε μου και εγω στο ιδιο σκαλωμα ειμαι με αυτα τα 2 κινητα.Στο μονο που με φρεναρει για το κ810 προσωρινα βεβαια,το μεγαλο sar που εχει:(

Link to comment
Share on other sites

ti na po .. eimai kolimenos re file sto pc meres k ta blepo k de boro na apofasiso re gmt...m psiloaresei k to n73....tora u600,n73,k810??? de xero k de boro na apofasisiso.to mono p fovamai mi bgei problimatiko to k810..
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

ti na po .. eimai kolimenos re file sto pc meres k ta blepo k de boro na apofasiso re gmt...m psiloaresei k to n73....tora u600,n73,k810??? de xero k de boro na apofasisiso.to mono p fovamai mi bgei problimatiko to k810..

 

Analoga ti 8es file mou;)

An 8es symbian pas se n73 an 8es mourato tilefwno me kali fotografia pas se k810

Gia to u 600 dn ekferw apopsi gt dn exw asxoli8ei me to sugekrimenw tilefwno:D:);):p

 

Anoikse ena 8ema stous Διαξυφισμούς

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ti na po .. eimai kolimenos re file sto pc meres k ta blepo k de boro na apofasiso re gmt...m psiloaresei k to n73....tora u600,n73,k810??? de xero k de boro na apofasisiso.to mono p fovamai mi bgei problimatiko to k810..

 

Analoga ti 8es file mou;)

An 8es symbian pas se n73 an 8es mourato tilefwno me kali fotografia pas se k810

Gia to u 600 dn ekferw apopsi gt dn exw asxoli8ei me to sugekrimenw tilefwno:D:);):p

 

Anoikse ena 8ema stous Διαξιφισμούς

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ti na po file mou.thelo na ta do k apo konta giati exo akousei oti to n73 exei tin kaliteri othoni alla einai poli megalo...thelo na do k to k810 apo konta giati exo akousei oti se look exei allages polles me to k800..to mono p me endiaferei einai k i axiopistia..giauto fovamai to k810...
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

ti na po file mou.thelo na ta do k apo konta giati exo akousei oti to n73 exei tin kaliteri othoni alla einai poli megalo...thelo na do k to k810 apo konta giati exo akousei oti se look exei allages polles me to k800..to mono p me endiaferei einai k i axiopistia..giauto fovamai to k810...

 

Ενα Νόκια έχει τις ίδιες πιθανότητες να χαλάσει με ένα ΣΕ!!!

Και στο κάτω κάτω όλα είναι ευαίσθητα προσωπικά αντικείμενα!!!

Οποτε άφοβα κ810!!!Απο βδομάδα παίζει να πάρω το κ810 απο μία φίλη μου που το πήρε την παρασκευή και δεν της άρεσε:)

Ως τότε υπομονή:( :D :rolleyes: :cool: :O :X

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...