Jump to content

Pirates of the Caribbean Movies


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

1 member has voted

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • The Curse of the Black Pearl
      1
    • The Dead Man's Chest
      0
    • At World's End
      0


Recommended Posts

To γελιο εφοσον υπαρχει ο Τζακούλης ειναι παραπανω απο δεδομενο. ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tελικα προκειται να ερθει και στην Ελλαδα 25 Μαιου η παλι κανεναν Αυγουστο?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Tελικα προκειται να ερθει και στην Ελλαδα 25 Μαιου η παλι κανεναν Αυγουστο?:worry:

 

Πρεμιέρα στην Ελλάδα: 24 Μαϊου 2007

Συμφωνα με το cine.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρεμιέρα στην Ελλάδα: 24 Μαϊου 2007

Συμφωνα με το cine.gr

 

Οπότε δεν έρχονται 25 Μαΐου...

 

Έρχονται 24 Μαΐου! :up: :wink: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειδικά την τελευταία και αυτή με τον Bill Nighy, πρώτη φορά τις βλέπω... :up:

 

Υ.Γ.

Τελικά θα πας Gold Class Σοφία;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά την τελευταία και αυτή με τον Bill Nighy, πρώτη φορά τις βλέπω... :up:

 

Υ.Γ.

Τελικά θα πας Gold Class Σοφία;

Μα η τελευταια ειναι με τον Bill Nighy(αντε για σενα την εβαλα επειδη σ'αρεσει αυτος:p ).

Κατι μου λεει οτι θα εχουμε Οσκαρ εφε παλι.

Οχι τελικα θα αρκεστουμε σε απλη θεση γιατι η παρεα δεν θελει.:(

Θα παω πρεμιερα ομως.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα η τελευταια ειναι με τον Bill Nighy(αντε για σενα την εβαλα επειδη σ'αρεσει αυτος:p ).

Κατι μου λεει οτι θα εχουμε Οσκαρ εφε παλι.

Οχι τελικα θα αρκεστουμε σε απλη θεση γιατι η παρεα δεν θελει.:(

Θα παω πρεμιερα ομως.:happy:

 

:oops:

 

Μάλλον δεν τις άνοιξα με την σειρά... Εννοούσα αυτή με τον Jack και την καινούργια στολή. :)

Κατά τα άλλα, Bill Nighy :respect: :p

 

Υ.Γ.

Αναμένουμε εντυπώσεις φυσικά! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα αυτή με τον Jack και την καινούργια στολή. :)

Αυτη τελικα απο οτι διαβασα σε ενα ξενο σαιτ ειναι fanmade. Καλη δουλεια παντως, με ξεγελασε...:O

 

Λοιπον ειδα την ταινια.

Οι σκηνες δρασης και μαχων ηταν επικες(με αποκορυφωμα την μεγαλη μαχη).

Το χιουμορ ηταν λιγοτερο απο οτι στις προηγουμενες ταινιες μου φαινεται...Υπηρχαν καποιες σκηνες με τον Jackουλη που ενω περιμενες να εχει γελιο δεν ειχε. Plus δεν ειχε αρκετο Jackουλη! Αλλα ειναι λογικο γιατι εχουμε πολλους(και μερικους καινουργιους) χαρακτηρες στην ταινια.

Ο Barbossa θεος.

Υπηρχε και ρομαντζο

μεταξυ Will και Liz δυστυχως:( Εγω ηθελα Jack και Liz μαζιιιιι:cry:

 

Επισης θανατος στα %^*&$#@!~#πιτσιρικια απο πισω μας που εφτυναν ποπκορν,ρευοντουσαν,μιλουσαν συνεχεια παρα τις συνεχεις παρατηρησεις πολλων απο εμας και γενικα παιδακια μου πατε αλλου να παιξεται, οχι στο σινεμα! Εξ'αιτιας τους αποσυντονιστηκα απο τα νευρα και δεν καταλαβα μια σημαντικη σκηνη.

Toν λογο που ο Λορδος Μπεκετ εκατσε να πεθανει χωρις αντισταση.

 

Επισης πολυ touching σκηνη

ο θανατος του Norrington

 

 

Παροτι πολυ φαν της τριλογιας θα βαλω μαλλον ενα 8/10...

 

By the way οπως σε ολους τους Πειρατες, ετσι κι εδω υπαρχει μια σκηνη μετα τα γραμματα τελους. Πρωτη φορα εκατσα να την δω, ευτυχως εκατσε κι αλλη μια παρεα εκτος απο μας...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τελικα απο οτι διαβασα σε ενα ξενο σαιτ ειναι fanmade. Καλη δουλεια παντως, με ξεγελασε...:O

 

:shock:

 

Πραγματικά εξαιρετική δουλειά.

 

Λοιπον ειδα την ταινια.

Οι σκηνες δρασης και μαχων ηταν επικες(με αποκορυφωμα την μεγαλη μαχη).

Το χιουμορ ηταν λιγοτερο απο οτι στις προηγουμενες ταινιες μου φαινεται...Υπηρχαν καποιες σκηνες με τον Jackουλη που ενω περιμενες να εχει γελιο δεν ειχε. Plus δεν ειχε αρκετο Jackουλη! Αλλα ειναι λογικο γιατι εχουμε πολλους(και μερικους καινουργιους) χαρακτηρες στην ταινια.

Ο Barbossa θεος.

Υπηρχε και ρομαντζο

μεταξυ Will και Liz δυστυχως:( Εγω ηθελα Jack και Liz μαζιιιιι:cry:

 

Επισης θανατος στα %^*&$#@!~#πιτσιρικια απο πισω μας που εφτυναν ποπκορν,ρευοντουσαν,μιλουσαν συνεχεια παρα τις συνεχεις παρατηρησεις πολλων απο εμας και γενικα παιδακια μου πατε αλλου να παιξεται, οχι στο σινεμα! Εξ'αιτιας τους αποσυντονιστηκα απο τα νευρα και δεν καταλαβα μια σημαντικη σκηνη.

Toν λογο που ο Λορδος Μπεκετ εκατσε να πεθανει χωρις αντισταση.

 

Επισης πολυ touching σκηνη

ο θανατος του Norrington

 

 

Παροτι πολυ φαν της τριλογιας θα βαλω μαλλον ενα 8/10...

 

By the way οπως σε ολους τους Πειρατες, ετσι κι εδω υπαρχει μια σκηνη μετα τα γραμματα τελους. Πρωτη φορα εκατσα να την δω, ευτυχως εκατσε κι αλλη μια παρεα εκτος απο μας...:p

 

Το Σαββάτο θα πάω να την δω κι εγώ, αύριο θα πάω για tickets...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

kai gw ayrio bradaky 8a paw...einai alh8eia oti krataei konta stis 3 wres me ta prosexws?

 

168 λεπτά η ταινία, περίπου 155 λεπτά καθαρής διάρκειας. Χαλαρά 3 ώρες μαζί με τα trailers...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δυστυχως μερικες σκηνες(ακομα και μερικες με τον Τζακ) μοιαζουν να ειναι εκει για να γεμιζουν απλα τον παραπανω χρονο...

 

Ελπιζω αυτη η αρρωστια με τα sequels(Spiderman, Pirates of the Caribbean) να περασει γρηγορα γιατι βγαινει και το Die Hard 4 συντομα και δεν θελω να απογοητευτω ξανα...

 

Παντως η ταινια αφηνει ενδεχομενα για 4η συνεχεια. Αντε να δουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι φήμες για 4η ταινία υφίστανται. Ίσως περιμένουν τις εισπράξεις και το feedback από την τρίτη ταινία για να το επισημοποιήσουν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η Κιρα Ναιτλι παντως εχει πει οτι σκεφτεται να σταματησει την ηθοποιια και ο Ορλαντο εχει πει οτι δεν θελει να κανει αλλους Πειρατες. Ο μονος θετικος ειναι ο Τζονι και πολυ χαιρομαι κιολας...Δεν χρειαζομαστε αλλους...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

168 λεπτα...Στα multiplex κανουν διαλειμμα ή οχι; Να ξερω αν θα πιω υγρα πιο πριν... :p

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Η Κιρα Ναιτλι παντως εχει πει οτι σκεφτεται να σταματησει την ηθοποιια και ο Ορλαντο εχει πει οτι δεν θελει να κανει αλλους Πειρατες. Ο μονος θετικος ειναι ο Τζονι και πολυ χαιρομαι κιολας...Δεν χρειαζομαστε αλλους...:p

 

Για την Knightley το είχα ακούσει κι εγώ, αλλά είχα την εντύπωση πως δεν εννοούσε αμέσως, αλλά σε μερικά χρόνια. Για τον Bloom δεν ξέρω...

 

168 λεπτα...Στα multiplex κανουν διαλειμμα ή οχι; Να ξερω αν θα πιω υγρα πιο πριν... :p

 

Καλύτερα να μην... :p

 

Υ.Γ.

Όπως διάβασα σε ένα site, αντί να κάνουν κι άλλα sequels, μπορούν να περιμένουν 16 χρόνια και να αρχίσουν τα prequels! :up: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειδα την ταινια.

Οι σκηνες δρασης και μαχων ηταν επικες(με αποκορυφωμα την μεγαλη μαχη).

Το χιουμορ ηταν λιγοτερο απο οτι στις προηγουμενες ταινιες μου φαινεται...Υπηρχαν καποιες σκηνες με τον Jackουλη που ενω περιμενες να εχει γελιο δεν ειχε. Plus δεν ειχε αρκετο Jackουλη! Αλλα ειναι λογικο γιατι εχουμε πολλους(και μερικους καινουργιους) χαρακτηρες στην ταινια.

Ο Barbossa θεος.

Υπηρχε και ρομαντζο

μεταξυ Will και Liz δυστυχως:( Εγω ηθελα Jack και Liz μαζιιιιι:cry:

 

Επισης θανατος στα %^*&$#@!~#πιτσιρικια απο πισω μας που εφτυναν ποπκορν,ρευοντουσαν,μιλουσαν συνεχεια παρα τις συνεχεις παρατηρησεις πολλων απο εμας και γενικα παιδακια μου πατε αλλου να παιξεται, οχι στο σινεμα! Εξ'αιτιας τους αποσυντονιστηκα απο τα νευρα και δεν καταλαβα μια σημαντικη σκηνη.

Toν λογο που ο Λορδος Μπεκετ εκατσε να πεθανει χωρις αντισταση.

 

Επισης πολυ touching σκηνη

ο θανατος του Norrington

 

 

Παροτι πολυ φαν της τριλογιας θα βαλω μαλλον ενα 8/10...

 

By the way οπως σε ολους τους Πειρατες, ετσι κι εδω υπαρχει μια σκηνη μετα τα γραμματα τελους. Πρωτη φορα εκατσα να την δω, ευτυχως εκατσε κι αλλη μια παρεα εκτος απο μας...:p

 

 

Mολις γυρισα κι εγω απο την ταινια.

 

Απογοητευτηκα πολυ απο την εξελιξη

με τον Will και την Elizabeth. Δεν ειμαι φαν Sparrabeth :p γιατι ο Jackούλης επρεπε να μεινει ελευθερο πουλι αλλα ηταν λιγο ξενερωμα που ο Will εγινε ο,τι εγινε. Επισης απ΄οτι διαβαζω πρεπει να κοπηκε σκηνη sex (πριν απο κει που δειχνει το Γουιλ να βαζει τις μποτες του)

 

 

To απολυτο ρομαντζο ομως ηταν ένα

Tia Dalma-Davy Jones

:lol: :lol:

 

Προσκυνω παρομοιως Barbossa και βρηκα θεικο το γκεστ περασμα του Κιθ Ριτσαρντς. Κατα τα αλλα οντως δοθηκε πολλη εμφαση στους δευτερευοντες και στις σκηνες μαχης και ο Jackoύλης περιοριστηκε καπως, αλλα μας αποζημιωσαν με τον πολλαπλο εαυτο του. :lol:

 

Στενοχωρηθηκα πολυ κι εγω

με τον θανατο του Νοrrington. Αδικα πηγε ο κακομοιρης. Επισης συγκινητικη ηταν η σκηνη με την Εlizabeth και τον πατερα της στον αλλο κοσμο.

 

 

Σε γενικες γραμμες παντως το ευχαριστηθηκα αλλα λιγοτερο απο τα 2 πρωτα. 7/10 απο μενα.

 

ps. Sofi-K

o Μπεκετ απλως αποδεχτηκε την ανωτεροτητα των αλλων και τη μοιρα του γι'αυτο εκατσε να πεθανει αμαχητι

.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Απο οπτικα εφε, η ταινια ειναι χαρμα οφθαλμων..Αντιθετως με τη sofi-k, πιστευω πως αυτη τη φορα το εριξαν περισσοτερο στο χιουμοριστικο, αν και δεν βγηκε και τοοοσο καλο αποτελεσμα, γιατι σε μερικες σκηνες δρασης δεν πολυκολλαγαν τα αστειακια..Α, και μου φανηκε πολυ γελοια η σκηνη με

το ζευγος που πλακωνοταν και ταυτοχρονα..παντρευοταν..:wacko:

. Επισης, ηθελα

να εμφανιστει περισσοτερο η Καλυψω..

 

Γενικα μ'αρεσε αρκετα ως πολυ, βαρεθηκα σε μερικα σημεια, αλλα :respect: σε Johnny!:D

 

Συγγνωμη αν τα'γραψα λιγο αποτομα, αλλα νυσταζω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

paides kai ego molis gyrisa. tha sumfoniso me tous proigoumenous o barbossa apla theos opos kai o kith. i tainia emena mou arese polu kai tin theoro isaxia me tis protes. genika ehei apisteuta skinika kai ontos VeCo pisteuo kai ego etsi opos to lixane pos an tha xanaupograpsoun oi protagonistes kai paei kala kai apo kritikes kai eispraxeis, giati na min doume kai 4?

 

pantos den tin poulisan katholou tin tainia kanontas apla mia alli arpahti opos ehoume dei polles fores me tis suneheies tainion mono kai mono gia ta $.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μολις γυρισα.Πραγματικα πολυ ωραια η ταινια!Στα περισσοτερα συμφωνω με τους προλαλησαντες.Sofi δεν μας λες τι ηταν η extra σκηνη?Εμεις ημασταν απο εκεινους που εφυγαν.:O .

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μολις γυρισα.Πραγματικα πολυ ωραια η ταινια!Στα περισσοτερα συμφωνω με τους προλαλησαντες.Sofi δεν μας λες τι ηταν η extra σκηνη?Εμεις ημασταν απο εκεινους που εφυγαν.:O .

 

Kαλα δε χασατε και τιποτα φοβερο...

Εδειχνε την Ελιζαμπεθ με το γιο της μετα απο 10 χρονια που περιμεναν στη στερια και τον Γουιλ να ερχεται με τον "Ιπταμενο Ολλανδο" στον οριζοντα.

 

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εγώ θα διαφωνήσω.

Με κούρασε αφάνταστα η ταινία και να φανταστείτε οτι είμαι fan των προηγούμενων δύο.Πολύ αρπαχτή μου μυρίζει, άσε που όσο και να θέλεις να παρακολουθήσεις,πολλά είναι ακαταλαβίστικα τελείως(γιατί ο φλώρος ο Μπέκετ είχε βάλει την Χταποδόφατσα να καθαρίσει το Κράκεν;)

Μόνο η τελευταία ώρα είχε ενδιαφέρον για εμένα, οι πρώτες δύο θα έπρεπε να παίζονται σε fast forward.:worry:

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εγώ θα διαφωνήσω.

Με κούρασε αφάνταστα η ταινία και να φανταστείτε οτι είμαι fan των προηγούμενων δύο.Πολύ αρπαχτή μου μυρίζει, άσε που όσο και να θέλεις να παρακολουθήσεις,πολλά είναι ακαταλαβίστικα τελείως(γιατί ο φλώρος ο Μπέκετ είχε βάλει την Χταποδόφατσα να καθαρίσει το Κράκεν;)

Μόνο η τελευταία ώρα είχε ενδιαφέρον για εμένα, οι πρώτες δύο θα έπρεπε να παίζονται σε fast forward.:worry:

 

file coolajami

to kraken o beket to katharise

gia na min kinduneuoun ta ploia tou stolou (vale kai kanena spoiler giati mporei na enohleithoun osoi den eidan tin tainia)

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι πολυ ωραια η ταινια,οι πειρατες δεν μας απογοητευουν ποτε.:) Ειδικα οι σκηνες της τελικης μαχης επικες!Aν και η αληθεια ειναι οτι μπορουσαν να το κανουν πιο απλο και οχι τοσο εκτενες.

 

Εχω καποιες ερωτησουλες ομως:

 

1)Υπαρχει περιπτωση να βγει και αλλο sequel?Γιατι το

τελος αφηνει περιθωρια.Π.χ ο Τζακ κατευθυνεται προς την πηγη της νιοτης κτλ δηλαδη ανετα βρισκονται πατηματα για νεο σεναριο

 

2)Και τελος αν μπορει να μου εξηγησει καποιος περιληπτικα

τι ακριβως συμφωνιες ειχαν γινει μεταξυ Τζακ,Μπεκετ πως καταμοιραστηκαν ετσι στα πλοια δλδ γιατι πηγε η ΕΛιζαμπεθ με τον Σαο,γιατι εγινε μετα η ανταλλαγη Τζακ,Γουιλ στο νησακι κτλ.Ειχα χασει λιγακι το μπουσουλα εκει:O.Γενικα υπηρχαν πολλες πληροφοριες στο εργο και δεν θυμομουν καλα και το 2ο μερος.Αμα υπαρχει καποιο λινκ με αναλυτικη περιληψη του εργου να διαβασω καποια σημεια που θελω...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...