Jump to content

Pirates of the Caribbean Movies


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

1 member has voted

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • The Curse of the Black Pearl
      1
    • The Dead Man's Chest
      0
    • At World's End
      0


Recommended Posts

Και όχι μόνο αυτός.Το είδα σήμερα με κάτι παιδιά και μου έλεγε ένας φίλος μου ότι είναι αδερφός του και επέμενε κιόλας! Δεν μπορώ να καταλάβω πως το σκέφτηκε!

Πάντως,μιας και έγραψα,καλή η ταινιούλα,αρκετή δράση,πολύ γέλιο και ελπίζω να έχει άξιο διαδοχο η τριλογία αυτή!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και όχι μόνο αυτός.Το είδα σήμερα με κάτι παιδιά και μου έλεγε ένας φίλος μου ότι είναι αδερφός του και επέμενε κιόλας! Δεν μπορώ να καταλάβω πως το σκέφτηκε!

Πάντως,μιας και έγραψα,καλή η ταινιούλα,αρκετή δράση,πολύ γέλιο και ελπίζω να έχει άξιο διαδοχο η τριλογία αυτή!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό. Είχε βουΐξει ο τόπος πως ο Richards θα έπαιζε τον πατέρα του Depp στην ταινία, είχε αναφερθεί παντού όπου αναφερόταν η τρίτη ταινία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...τα άτομα με οποία πήγα,τους λέω,να,αυτός είναι ο Kith Richards και μόνο που δεν με ρωτήσανε σε ποιες άλλες ταινίες έχει παίξει....

Οπότε όσο και αν είχε βουήξει ο τόπος,δεν έχει σημασία αν δεν έχεις ξανακούσει το όνομα...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό. Είχε βουΐξει ο τόπος πως ο Richards θα έπαιζε τον πατέρα του Depp στην ταινία, είχε αναφερθεί παντού όπου αναφερόταν η τρίτη ταινία...

Ζηλευουνε παιδι μου γιατι ο Ντεπ ειναι πιο ωραιος απο αυτους...:p

Μα βρε Τοτο οσο και να μην τον ξερει κανεις, η χαωδης διαφορα στην ηλικια ειναι εμφανης...:lol:

Να μην τους ξανακανεις παρεα! :lol:

 

By the way 3 αγαπημενες μου ατακες απο το εργο.:p

 

Jack σαν ψαροκεφαλος στην σκηνη με τους πολλαπλους εαυτους: "Nobody move...I've droped my brain..."

 

Elizabeth Swann: (οταν αρχιζουν να πλακωνονται οι Αρχι-Πιρατες) This is madness!

Jack Sparrow: This is politics!

 

Παλι Τζακ: "We have to fight...to run away!"

 

 

Α επισης η ταινια εχει αρκετα περισσοτερη βια(σε καποια στιγμη απορησα κιολας γιατι προκειται για ταινια της Disney) σε σχεση με τις προηγουμενες, γι'αυτο αν καποιος σκοπευει να παει με/ παρει μαζι παιδακια πολυ μικρης ηλικιας ας το εχει υποψιν του.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...τα άτομα με οποία πήγα,τους λέω,να,αυτός είναι ο Kith Richards και μόνο που δεν με ρωτήσανε σε ποιες άλλες ταινίες έχει παίξει....

Οπότε όσο και αν είχε βουήξει ο τόπος,δεν έχει σημασία αν δεν έχεις ξανακούσει το όνομα...

 

Όσο γι' αυτό, πάσο, αλλά και πάλι, σαν βλέπεις την ταινία και τον δεις μπροστά σου, δεν μπορεί να σου έρθει στο μυαλό πως είναι αδερφός του... Σίγουρα είναι πιο φυσικό - και λογικό να είναι πατέρας του...

 

Υ.Γ.

Αύριο θα πάω να την δω τελικά, έκλεισε. Μέχρι το βραδάκι θα έχω κριτική.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ζηλευουνε παιδι μου γιατι ο Ντεπ ειναι πιο ωραιος απο αυτους...:p

Μα βρε Τοτέ οσο και να μην τον ξερει κανεις, η χαωδης διαφορα στην ηλικια ειναι εμφανης...:lol:

Να μην τους ξανακανεις παρεα! :lol:

 

Οκ boss :D

 

By the way 3 αγαπημενες μου ατακες απο το εργο.:p

 

 

 

Elizabeth Swann: (οταν αρχιζουν να πλακωνονται οι Αρχι-Πιρατες) This is madness!

Jack Sparrow: This is politics!

 

 

 

 

Κορυφαίο αυτό και ειλικρινά δεν ξέρω γιατί κρατήθηκα να μην πω δυνατά το...

This is Sparta

:lol:

 

Επείσης μου άρεσε στο τέλος μέσα στην βάρκα η φάση με την πιξίδα και το ρούμι! Το βρήκα αρκετά έξυπνο!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

This is Sparta

 

:respect: :up: :lol: :rotfl:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα παιδιά μήπως ξέρει κανείς κάποια διεύθυνση όπου μπορεί κανείς να στείλει αν όχι e-mail, ένα γράμμα στον Johnny Depp? ΄μ'έχει φάει μια φίλη αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι και δεν είμαι και σίγουρος κατα πόσο είναι αληθινές όλες αυτές οι διευθήνσεις που έχει στο ίντερνετ.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Μ'άρεσε η ταινία πιο πολλύ από τον Spiderman γιατί είχε σωστές αναλογίες romance/action (30/70 %) και όχι όπως του spiderman που ήταν το αντίθετο
Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα παιδιά μήπως ξέρει κανείς κάποια διεύθυνση όπου μπορεί κανείς να στείλει αν όχι e-mail, ένα γράμμα στον Johnny Depp? ΄μ'έχει φάει μια φίλη αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι και δεν είμαι και σίγουρος κατα πόσο είναι αληθινές όλες αυτές οι διευθήνσεις που έχει στο ίντερνετ.

Πες της φιλης οτι ειναι παντρεμενος με παιδια.:lol:

Αν βρεις/βρει τιποτα παντως πεστο και σε μας κατα δω...:p :O :ninja: :X

 

Υ.Γ.: Αν καποιος βρει αγγλικους subs για την ταινια ας κανει εναν κοπο να μου στειλει p.m.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

Α επισης η ταινια εχει αρκετα περισσοτερη βια(σε καποια στιγμη απορησα κιολας γιατι προκειται για ταινια της Disney) σε σχεση με τις προηγουμενες, γι'αυτο αν καποιος σκοπευει να παει με/ παρει μαζι παιδακια πολυ μικρης ηλικιας ας το εχει υποψιν του.;)

 

Και δεν ειναι μονο η βια, αλλα και οι αρκετες σιχαμενες σκηνες, πχ

Οταν πηγαινουν για το μπαουλο, και εχουν παγωσει και ο ενας σπαει ενα δακτυλο του...:X :cry:

 

 

Παντως οταν πηγα να κλεισω εισιτηρια με ρωτησαν αν θα ειναι καποιο απο αυτα για παιδι μεχρι 13 ετων, οποτε υποθετω ειτε προειδοποιουν ειτε εχει οριο ηλικιας. :)

 

Υ.Γ: Ασχετως κριτικης ειδικα για τη συγκεκριμενη ταινια, νομιζω πως οσο και καλα γυρισμενη να ειναι μια ταινια, κοντα στις 3 ωρες δεν θα επρεπε να ειναι. Στο (πολυ)σινεμα τουλαχιστον, κουραζει...

 

EDIT: Το υστερογραφο παει κυριως σε σενα χαριποτερικε Veco! :p

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι μονο η βια, αλλα και οι αρκετες σιχαμενες σκηνες, πχ

Οταν πηγαινουν για το μπαουλο, και εχουν παγωσει και ο ενας σπαει ενα δακτυλο του...:X :cry:

 

 

Παντως οταν πηγα να κλεισω εισιτηρια με ρωτησαν αν θα ειναι καποιο απο αυτα για παιδι μεχρι 13 ετων, οποτε υποθετω ειτε προειδοποιουν ειτε εχει οριο ηλικιας. :)

 

Υ.Γ: Ασχετως κριτικης ειδικα για τη συγκεκριμενη ταινια, νομιζω πως οσο και καλα γυρισμενη να ειναι μια ταινια, κοντα στις 3 ωρες δεν θα επρεπε να ειναι. Στο (πολυ)σινεμα τουλαχιστον, κουραζει...

 

Εντάξει οι σκηνές βίας, είναι ταινία με πειρατές, δεν έλυναν τις διαφορές τους παίζοντας Scrabble, αλλά η συγκεκριμένη σκηνή - η οποία είμαι σίγουρος πως μπήκε ως «αστεία», ήταν και περιττή και ενοχλητική.

 

Στην αίθουσα πάντως, είχε τουλάχιστον 3 παιδιά κάτω των 10 ετών, οπότε μάλλον είναι απαραίτητη η συνοδεία από ενήλικα.

 

Η ταινία δεν χρειάζεται και δεν θα έπρεπε να είναι τρίωρη.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αν ελειπαν μερικες σκηνες θα ηταν καλυτερα. Αφενος δεν θα κραταγε τοσο και δεν θα κουραζε κι αφετερου δεν θα ενιωθες οτι ξεχειλωνει. Δεν ειχαν δα και χρονο να "γεμισουν", ας κραταγε 2 ωρες αντι για 2 και 40 λεπτα.

 

Veco ωραια κριτικη αλλα εβαλες χαμηλη βαθμολογια στην σκηνοθεσια, κακε!:p:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν με κούρασε? Όσο για τις "όχι και τόσο αστείες σκηνές"...ο καθένας έχει διαφορετικό χιούμορ.

Χελοοοου? Βλέπουμε Μπομπ και μας αρέσει! Εκεί θα κολήσουμε?

 

( Δεν κρατήθηκα! )

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν με κούρασε? Όσο για τις "όχι και τόσο αστείες σκηνές"...ο καθένας έχει διαφορετικό χιούμορ.

Χελοοοου? Βλέπουμε Μπομπ και μας αρέσει! Εκεί θα κολήσουμε?

 

( Δεν κρατήθηκα! )

Ουτε εμενα με κουρασε. Απλα επειδη ακουω οτι γενικα κουρασε. Τους αλλους μαλλον.:p

Εγω παντως εκει γυρω στις 2 ωρες σκεφτομουν οτι εχει μονο αλλα 40 λεπτα και ηθελα κι αααααλλο!:(

Το εχω ξαναπαθει στον Αρχοντα.:p

Οσο για τις αστειες σκηνες, δεν ξερω...Τις περισσοτερες τις ειχα δει τοσες φορες απο πριν στα τρειλερ και στα behind scenes που ισως γι'αυτο δεν μου φανονται τοσο αστειες πλεον...

 

Λοιπον μιας και εκανα ποστ. :p

Curse of the Black Pearl: 9/10 Κυριως λογω Τζεφρι Ρας,χιουμορ και σεναριου.

Dead Man's Chest: 10/10 Λογω σεναριου,χιουμορ και love story. :p

At Wold's End: 7/10 Κυριως λογω τελους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

At Wold's End: 7/10 Κυριως λογω τελους...

 

Παντως εχω παρατηρησει οτι κυριως σε γυναικες δεν αρεσε το τελος της ταινιας,εγω το βρηκα πολυ καλο,ουτε "η αγαπη παντα νικα" αλλα ουτε και ξενερωμα του τυπου να ειχε πεθανει ο Γουιλ,δεν ηταν δηλαδη κατι που περιμενα για το τελος,ασε που εαν εχουν στα υποψιν τους 4η ταινια προφανως για σεναριακους λογους δεν μπορουσαν να βαλουν τον τζακ στον Ιπταμενο.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχω παρατηρησει οτι κυριως σε γυναικες δεν αρεσε το τελος της ταινιας,εγω το βρηκα πολυ καλο,ουτε "η αγαπη παντα νικα" αλλα ουτε και ξενερωμα του τυπου να ειχε πεθανει ο Γουιλ,δεν ηταν δηλαδη κατι που περιμενα για το τελος,ασε που εαν εχουν στα υποψιν τους 4η ταινια προφανως για σεναριακους λογους δεν μπορουσαν να βαλουν τον τζακ στον Ιπταμενο.

Βασικα το τελος για μενα ηταν η διαλυση του χαρακτηρα της Elizabeth οπως μας την ειχαν "χτισει" στις 3 ταινιες. Ειχε πλεον γινει "πειρατης". Δεν μου κολλησε τωρα να

κατσε να περιμενει 10 χρονια τον καλο της, παραμενοντας πιστη σε ενα νησι μεγαλωνοντας ενα πιτσιρικι μονη

 

Eπισης εγω απλα ηθελα

Jack και Lizzie μαζι. Κατα την ταπεινη μου γνωμη υπηρχε πολυ περισσοτερη "ερωτικη χημεια" εκει.;)

 

Επισης δεν μου αρεσε το τελος του Τζακ.

Ελεος, ουτε το κοριτσι πηρε, ουτε το πλοιο ουτε καν τις κλωσσες! Μονο το ρουμι του εμεινε...

 

Τωρα οσο για τον Will... μακραν ο πιο αντιπαθητικος στο 3. Περισσοτερο κι απο τον Μπεκετ δηλαδη.:p

Αν και μ'αρεσε στο τελος με την μπαντανα και το πειρατικο στυλ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κολλησε τωρα να

κατσε να περιμενει 10 χρονια τον καλο της, παραμενοντας πιστη σε ενα νησι μεγαλωνοντας ενα πιτσιρικι μονη

 

Όπα!:lol:

Ποιό πιτσιρικι?

 

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Όπα!:lol:

Ποιό πιτσιρικι?

Να φανταστω δεν εκατσες στην σκηνη μετα τους τιτλους τελους ε;:p

Αυτο:

http://www.fantasymagazine.it/imgbank/ARTICOLI/dominicscottkayfront.jpg

 

Στην σκηνη αυτη μας δειχνει το παιδακι(εμενα μου φαινεται οτι μοιαζει στον Τζακ...Ειμαι σε φαση αρνησης μαλλον:lol: ) και την Λιζ στο νησι να κοιτανε τον οριζοντα απο οπου ερχεται ο Γουιλ και το παιδακι χαμογελαει και τελος. Και δειχνει μια πρασινη λαμψη που σημαινει οτι καποιος επιστρεφει απο τους "νεκρους" αρα μαλλον εσπασε η καταρα του Γουιλ. Αυτα.:p

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sofi το λινκ που εδωσες δεν δουλευει.

η ταινια δεν μου αρεσε καθολου,ηταν αρκετα ξεχειλωμενη,το μονο που εκανε αισθηση ηταν η Κιρα Ναιτλι!

η κοπελα ειναι απλα πανεμορφη!τελος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι μονο η βια, αλλα και οι αρκετες σιχαμενες σκηνες, πχ

Οταν πηγαινουν για το μπαουλο, και εχουν παγωσει και ο ενας σπαει ενα δακτυλο του...:X :cry:

 

 

Παντως οταν πηγα να κλεισω εισιτηρια με ρωτησαν αν θα ειναι καποιο απο αυτα για παιδι μεχρι 13 ετων, οποτε υποθετω ειτε προειδοποιουν ειτε εχει οριο ηλικιας. :)

 

Υ.Γ: Ασχετως κριτικης ειδικα για τη συγκεκριμενη ταινια, νομιζω πως οσο και καλα γυρισμενη να ειναι μια ταινια, κοντα στις 3 ωρες δεν θα επρεπε να ειναι. Στο (πολυ)σινεμα τουλαχιστον, κουραζει...

 

EDIT: Το υστερογραφο παει κυριως σε σενα χαριποτερικε Veco! :p

η μόνη σιχαμένη σκηνή ήταν αυτή που σιγά κιόλας,πιο πολύ είχα αηδιάσει εγώ με το ένα που κυνηγούσαν συνεχώς το μάτι του βρωμερού πειρατή..

μονο εμένα δεν με κούρασε η τρίωρη ταινία? την καταδιασκέδασα μέχρι το τέλος αφού έκατσα και είδα και υπότιτλους και την last σκηνή και όλα

 

Η αληθεια ειναι οτι αν ελειπαν μερικες σκηνες θα ηταν καλυτερα. Αφενος δεν θα κραταγε τοσο και δεν θα κουραζε κι αφετερου δεν θα ενιωθες οτι ξεχειλωνει. Δεν ειχαν δα και χρονο να "γεμισουν", ας κραταγε 2 ωρες αντι για 2 και 40 λεπτα.

 

Veco ωραια κριτικη αλλα εβαλες χαμηλη βαθμολογια στην σκηνοθεσια, κακε!:p:p:p

σκηνοθεσία χαμηλή βαθμολογία? τι άλλο περίμενες δηλαδή? το έργο ειδικά για τα ελληνικά δεδομένα είναι υπερπαραγωγάρα αλλά και για τα χολιγουντιανά

 

Βασικα το τελος για μενα ηταν η διαλυση του χαρακτηρα της Elizabeth οπως μας την ειχαν "χτισει" στις 3 ταινιες. Ειχε πλεον γινει "πειρατης". Δεν μου κολλησε τωρα να

κατσε να περιμενει 10 χρονια τον καλο της, παραμενοντας πιστη σε ενα νησι μεγαλωνοντας ενα πιτσιρικι μονη

 

Eπισης εγω απλα ηθελα

Jack και Lizzie μαζι. Κατα την ταπεινη μου γνωμη υπηρχε πολυ περισσοτερη "ερωτικη χημεια" εκει.;)

 

Επισης δεν μου αρεσε το τελος του Τζακ.

Ελεος, ουτε το κοριτσι πηρε, ουτε το πλοιο ουτε καν τις κλωσσες! Μονο το ρουμι του εμεινε...

 

Τωρα οσο για τον Will... μακραν ο πιο αντιπαθητικος στο 3. Περισσοτερο κι απο τον Μπεκετ δηλαδη.

Αν και μ'αρεσε στο τελος με την μπαντανα και το πειρατικο στυλ.:O

ένα τέτοιο τελος φανταζόμουν και γώ, μην σου πώ απο το πρώτο κιόλας παρακαλούσα τα ζευγάρια να αλλάξουν αλλά πού?

το τέλος με τον Jack με στεναχώρησε και μένα..κρίμα τον καιμενούλη αλλά γι αυτο τον πάω, στην πραγματικότητα είναι αδύναμος και φοβιτσιάρης αλλά το παίζει δυνατός έχει και την αίσθηση του χιούμορ και δεν το βάζει κάτω :D το πολεμάει!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν με κούρασε? Όσο για τις "όχι και τόσο αστείες σκηνές"...ο καθένας έχει διαφορετικό χιούμορ.

Χελοοοου? Βλέπουμε Μπομπ και μας αρέσει! Εκεί θα κολήσουμε?

 

( Δεν κρατήθηκα! )

 

Αναμφίβολα, γι' αυτό πρόσθεσα πως δεν έβρισκα μόνο εγώ κάπως «άνοστα» τα αστεία, αλλά και το υπόλοιπο κοινό, καθώς πολύ λίγοι γελούσαν.

 

Υ.Γ.

Εμείς δηλαδή δεν βλέπουμε Μπομπ; :p

 

Η αληθεια ειναι οτι αν ελειπαν μερικες σκηνες θα ηταν καλυτερα. Αφενος δεν θα κραταγε τοσο και δεν θα κουραζε κι αφετερου δεν θα ενιωθες οτι ξεχειλωνει. Δεν ειχαν δα και χρονο να "γεμισουν", ας κραταγε 2 ωρες αντι για 2 και 40 λεπτα.

 

Veco ωραια κριτικη αλλα εβαλες χαμηλη βαθμολογια στην σκηνοθεσια, κακε!:p

 

Συμφωνώ απόλυτα. Όσο για τη σκηνοθεσία, πόσο να βάλω; :p

 

Ουτε εμενα με κουρασε. Απλα επειδη ακουω οτι γενικα κουρασε. Τους αλλους μαλλον.:p

Εγω παντως εκει γυρω στις 2 ωρες σκεφτομουν οτι εχει μονο αλλα 40 λεπτα και ηθελα κι αααααλλο!:(

Το εχω ξαναπαθει στον Αρχοντα.:p

Οσο για τις αστειες σκηνες, δεν ξερω...Τις περισσοτερες τις ειχα δει τοσες φορες απο πριν στα τρειλερ και στα behind scenes που ισως γι'αυτο δεν μου φανονται τοσο αστειες πλεον...

 

Ίσως να φταίει κι αυτό για τις σκηνές... Στον Άρχοντα πάντως κι εγώ ήθελα κι άλλο (κι άλλο, κι άλλο, κι άλλο :p).

 

Λοιπον μιας και εκανα ποστ. :p

Curse of the Black Pearl: 9/10 Κυριως λογω Τζεφρι Ρας,χιουμορ και σεναριου.

Dead Man's Chest: 10/10 Λογω σεναριου,χιουμορ και love story. :p

At Wold's End: 7/10 Κυριως λογω τελους...

 

Πολλά βάζεις στο πρώτο και στο δεύτερο. Το πρώτο από μένα παίρνει γενική βαθμολογία 7,5 και το δεύτεο 7,75

 

Παντως εχω παρατηρησει οτι κυριως σε γυναικες δεν αρεσε το τελος της ταινιας,εγω το βρηκα πολυ καλο,ουτε "η αγαπη παντα νικα" αλλα ουτε και ξενερωμα του τυπου να ειχε πεθανει ο Γουιλ,δεν ηταν δηλαδη κατι που περιμενα για το τελος,ασε που εαν εχουν στα υποψιν τους 4η ταινια προφανως για σεναριακους λογους δεν μπορουσαν να βαλουν τον τζακ στον Ιπταμενο.

 

Ήταν ένα τέλος για να τους ικανοποιήσει όλους - στο μέτρο του δυνατού - και για να δώσει τη δυνατότητα για 4η ταινία.

 

Τωρα οσο για τον Will... μακραν ο πιο αντιπαθητικος στο 3. Περισσοτερο κι απο τον Μπεκετ δηλαδη.

 

Πράγματι. Δεν μου άρεσε καθόλου...

 

Στην σκηνη αυτη μας δειχνει

το παιδακι(εμενα μου φαινεται οτι μοιαζει στον Τζακ...Ειμαι σε φαση αρνησης μαλλον)[...]

 

Μάλλον... :p

 

σκηνοθεσία χαμηλή βαθμολογία? τι άλλο περίμενες δηλαδή? το έργο ειδικά για τα ελληνικά δεδομένα είναι υπερπαραγωγάρα αλλά και για τα χολιγουντιανά

 

Το ότι η ταινία είναι υπερπαραγωγή, κάτι που είναι αναντίρρητο, δε σημαίνει ότι η σκηνοθεσία ήταν αριστουργηματική.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

το τέλος με τον Jack με στεναχώρησε και μένα..κρίμα τον καιμενούλη αλλά γι αυτο τον πάω, στην πραγματικότητα είναι αδύναμος και φοβιτσιάρης αλλά το παίζει δυνατός έχει και την αίσθηση του χιούμορ και δεν το βάζει κάτω :D το πολεμάει!

Ουσιαστικα σου δειχνει οτι ο Τζακ

κατεληξε εκει απο οπου ξεκινησε. Αν θυμασαι την πρωτη σκηνη του στο 1 ηταν σε μια μικρη βαρκουλα, χωρις το Black Pearl. Ηταν σαν ενας "κυκλος". Εμενα δεν μ'αρεσε αυτο, θα προτιμουσα να ειχε κερδισει κατι απο ολη την περιπετεια ο ανθρωπος.:p

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Όσο για τη σκηνοθεσία, πόσο να βάλω; :p

Εγω θα ελεγα ενα 8 στα 10...8μιση...:worry:

Πολλά βάζεις στο πρώτο και στο δεύτερο. Το πρώτο από μένα παίρνει γενική βαθμολογία 7,5 και το δεύτεο 7,75

Ε, ειμαι λιγο υπερβολικη ως μεγαλη fan των ταινιων.:O :O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα ενα 8 στα 10...8μιση...:worry:

 

Ε, ειμαι λιγο υπερβολικη ως μεγαλη fan των ταινιων.:O :O :O

 

Ένα 8 θα μπορούσα να το βάλω, αλλά θα ήμουν αρκετά επιεικής. Επειδή όμως η ταινία δεν έχει καλό συνδυασμό σεναρίου και σκηνοθεσίας, έπεσε στο 7,5.

 

Πάντως, μίας και λες ότι είσαι φαν των ταινιών, θα πρέπει να αναφέρω πως η βαθμολογία είναι καθαρά υποκειμενική. Δηλαδή εμένα μου αρέσουν αρκετά, εσένα πολύ, άρα είναι προφανές πως θα βάλεις ψηλότερο βαθμό στις ταινίες. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...