Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωωωωχχχχ.... :O

 

Ωχχ:confused: έκανα κάτι λάθος.... Έχουν περάσει και τα χρόνια, το N93 δεν είναι;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

6260 ειναι σε σκούρο καφέ, απιστευτα ομορφο. Ρωτα και τον mol που το χει δει και απο κοντα

mr47 ποιο είναι μονο του δε καταλαβα

Edited by tron
Link to comment
Share on other sites

6260 ειναι σε σκούρο καφέ, απιστευτα ομορφο. Ρωτα και τον mol που το χει δει και απο κοντα

 

Ναι φίλε μου, σορρυ για το λάθος, είχε περάσει ένα ασημένιο μεταχειρισμενο από τα χεράκια μου, μου είχε κάνει εντύπωση η περιστροφή που έκανε, με μπέρδεψε το χρώμα στην φώτο, ωραία κινητά :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωχχ:confused: έκανα κάτι λάθος.... Έχουν περάσει και τα χρόνια, το N93 δεν είναι;

 

Λάθος εγώ έκανα. Δεν πρόσεξα ότι ήταν clamshell....

 

6260 ειναι σε σκούρο καφέ, απιστευτα ομορφο. Ρωτα και τον mol που το χει δει και απο κοντα

mr47 ποιο είναι μονο του δε καταλαβα

 

Το 6260 έλεγα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω στο "οπλοστάσιό" μου 2 6110 χαμαιλεων, και από ένα 8210, 8310, 6600, 7210 και νομίζω ένα 7250. Λέτε να τα δώσω? Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω στο "οπλοστάσιό" μου 2 6110 χαμαιλεων, και από ένα 8210, 8310, 6610, 7210 και νομίζω ένα 7250. Λέτε να τα δώσω?

 

Εξαρτάται. Να σου πω τι κάνω, μήπως και σε βοηθήσω. Μετά από την πρώτη "συλλογή" που είχα και την έδωσα όλη για ένα 6600 (ίσως το πιο ανθεκτικό κινητό που έχω αγοράσει), δεν πουλάω κανένα κινητό μου. Πρώτο, γιατί ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μου φέρουν τα λεφτά που έδωσα, δεύτερον, δε βλέπω το λόγο και τρίτο - και σημαντικότερο - είναι συνδεδεμένα με κάποια πράγματα που έχω ζήσει και όταν τα χρησιμοποιώ, μου τα θυμίζουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Tο χρωμα στο 3410 ειχα και εγω την ιδια απορια γιατι το εκαναν γαλαζιο.. Ηταν ξεχωριστο, ναι (ειχε και ζωγραφικη) αλλα θα μπορουσαν να το κανουν μαυρο ή ασπρο τελειως, θα ταν καλυτερο..

http://web.tiscali.it/emiltel/anteprime/cover_nokia/nokia_3410_skr239_silver.jpg

 

Κυκλοφορουσατε με παντοφλες ή με κραγιον στο σχολειο? :p

Καποιοι εκτος απο τα νοκια και αλλων εταιριων επαιρναν τα.. (ακομα ποιο ασχημα, αλλα.. ) μικρα κινητακια της alcatel!

http://www.oldmobil.hu/mobiles_img_small/alcatel-ot511-1.jpg

Σιγουρα δεν ηταν ποιο μικρο απο το παρακατω αλλα λεμε τωρα..

http://s12.postimg.org/pppv2xwv1/DSC01273.jpg

 

Παντως το 7250i, ηταν το πρωτο κινητο στο οποιο επαιξα 3d games (απο free download ενoς site της εποχης)! Ειχε ενα παιχνιδι θυμαμαι σαν το counter strike οπου ησουν μεσα σε ενα λαβυρινθο και επρεπε να βρεις την εξοδο, αφου πρωτα σκοτωνες διαφορα τερατα και ρομποτ. Μου ειχε φανει πολυ παραξενο εκεινη την εποχη να ειχα τετοιο παιχνιδι στο κινητο μου..(128x128 pixels)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πουλήσω καποια απο αυτα τι λέτε να ζητήσω?

 

Το δεύτερό από αριστερά δε θυμάμαι μοντέλο αλλα ήταν τρομερό κινητό και με πολύ καλή οθόνη και ηχείο.

Με ενδιαφέρει.

 

Τα υπόλοιπα.

7110 banana...πρώτος το έφερε εδώ στο Ηράκλειο το ράδιο Μακράκης.αξέχαστα έφερνε 6 κομμάτια αλλα είχε γίνει μεγάλος ντόρος.

Από τις 5 τα ξημερώματα ήμουν έξω από το μαγαζί με πολλούς καφέδες και περίμενα.

Τελικά το πήρα.πιτσιρικάς τότε βέβαια.γύρω στα 20.

ΜΕ τα πολλά δεν με ενθουσίασε.3 μέρες το κράτησα κι έφυγε.

8210.μία φορά μου το πήρε σαν δώρο μία μεγαλύτερη από μένα πού τα είχαμε.δεν με τρέλανε ποτέ και σίγουρα δεν θα το έπαιρνα αν δεν ήταν δώρο.μόνο το χρώμα σε πορτοκαλί μου άρεσε.

6260.παταγώδης αποτυχία.γεμάτο bugs....

8310.απλά όνειρό τηλέφωνο.κι αυτό το φως τής οθόνης τέλειο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε μενα αρεσει το 6100; Το πιο λεπτο κινητο της νοκια. Αργησε πολυ να βγαλει δευτερο λεπτο.. N76.. απολυτα λεπτο.. και.. Nokia 6500 classic.. μετα απο.. 5 χρονια!!!.... μιλαμε για παχος 13.5 mm!!!..........(και κατω)

 

Το εχεις και σε ωραιο χρωμματακι το ατιμο...:O

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερό από αριστερά δε θυμάμαι μοντέλο αλλα ήταν τρομερό κινητό και με πολύ καλή οθόνη και ηχείο.

Με ενδιαφέρει.

 

Τα υπόλοιπα.

7110 banana...πρώτος το έφερε εδώ στο Ηράκλειο το ράδιο Μακράκης.αξέχαστα έφερνε 6 κομμάτια αλλα είχε γίνει μεγάλος ντόρος.

Από τις 5 τα ξημερώματα ήμουν έξω από το μαγαζί με πολλούς καφέδες και περίμενα.

Τελικά το πήρα.πιτσιρικάς τότε βέβαια.γύρω στα 20.

ΜΕ τα πολλά δεν με ενθουσίασε.3 μέρες το κράτησα κι έφυγε.

8210.μία φορά μου το πήρε σαν δώρο μία μεγαλύτερη από μένα πού τα είχαμε.δεν με τρέλανε ποτέ και σίγουρα δεν θα το έπαιρνα αν δεν ήταν δώρο.μόνο το χρώμα σε πορτοκαλί μου άρεσε.

6260.παταγώδης αποτυχία.γεμάτο bugs....

8310.απλά όνειρό τηλέφωνο.κι αυτό το φως τής οθόνης τέλειο.

Πραγματικα αυτο το κινητό το λάτρεψα, ήταν αν θυμαμαι καλά απο τα πρώτα με 3D ήχο. Ειναι τοσο ποιοτικός και δυνατος ο ηχος του που δε πηγαίνε το μυαλο σου οτι έπαιζε κινητό. Για το 6260 που λες στο εξαμηνο που το δουλευα δε συνάντησα κανενα bug. Ολα τα κινητα εκτος του 7110 και του samsung ειναι αγορασμενα απο εμενα με τις τοτε καλές επιδοτήσεις που δίναν. Στο 6100 φορεσα πρόσοψη σφραγισμενη γνησια της Νοκια που τη βρηκα τυχαια στις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Να σου πω τι κάνω, μήπως και σε βοηθήσω. Μετά από την πρώτη "συλλογή" που είχα και την έδωσα όλη για ένα 6600 (ίσως το πιο ανθεκτικό κινητό που έχω αγοράσει), δεν πουλάω κανένα κινητό μου. Πρώτο, γιατί ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μου φέρουν τα λεφτά που έδωσα, δεύτερον, δε βλέπω το λόγο και τρίτο - και σημαντικότερο - είναι συνδεδεμένα με κάποια πράγματα που έχω ζήσει και όταν τα χρησιμοποιώ, μου τα θυμίζουν.

 

Από λάθος έγραψα 6610. 6600 είναι.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από λάθος έγραψα 6610. 6600 είναι.....

 

Πάντως, για το 6600, θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς. Το δικό μου έχει ένα θέμα με το joystick, αλλά δεν το δίνω με τίποτα. Το "παράπονό" μου είναι που δεν έχω βρει 3210 σε καλή κατάσταση..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω καινούργια καπάκια για 3210 σε διάφορα χρώματα στις συσκευασίες τους :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω καινούργια καπάκια για 3210 σε διάφορα χρώματα στις συσκευασίες τους :)

 

Κι εγώ έχω κάποια καπάκια και "συλλεκτικά", όπως μου έλεγε αυτός που τα αγόραζα. Η συσκευή μου λείπει. :lol: Έχω άλλα έξοδα αυτή την περίοδο και δεν ψάχνω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κινητά έχω 2-3, αλλά καμία λειτουργική μπαταρία. Και δεν αξίζει να πάρω γιατί θα χαλάσει από την μη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Κινητά έχω 2-3, αλλά καμία λειτουργική μπαταρία. Και δεν αξίζει να πάρω γιατί θα χαλάσει από την μη χρήση.

 

Η μπαταρία τού 6110 δουλεύει ακόμη. Αγορά το 1998 (περίπου).....!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κινητά έχω 2-3, αλλά καμία λειτουργική μπαταρία. Και δεν αξίζει να πάρω γιατί θα χαλάσει από την μη χρήση.

 

Στα μαγαζια οι μπαταριες στις βιτρινες, δε χαλανε; Ειναι μια απορια απο τις πολλες που εχω. Δεν εχουν ημερομηνια ληξης;

Link to comment
Share on other sites

Στα μαγαζια οι μπαταριες στις βιτρινες, δε χαλανε; Ειναι μια απορια απο τις πολλες που εχω. Δεν εχουν ημερομηνια ληξης;

Σαφώς και έχουνε, ίσως όχι τόσο πολύ οι σφραγισμένες αλλά έχουνε.

Υπάρχουν καταστήματα, στο εξωτερικό, που μπορείς να βρεις σφραγισμένη ότι μοντέλο θέλεις σε 10 ή και 20ετίες κινητά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι μπαταρίες πρέπει να έχουν ημερομηνία λήξης. Αν κάτσουν πολύ μπορεί να 'κοιμηθουν" και ίσως χρειαστεί να τους δώσεις τάση για να ξυπνήσουν. Νομίζω ότι όσο πιο πολύ κάθονται χωρίς να δουλεύουν πέφτει η απόδοση τους, αλλά μιλάμε και για να μην δουλέψουν πάνω από χρόνο, που και πάλι δεν είναι απόλυτο. Έχει να κάνει και με την ποιότητα της μπαταρίας πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στα μαγαζια οι μπαταριες στις βιτρινες, δε χαλανε; Ειναι μια απορια απο τις πολλες που εχω. Δεν εχουν ημερομηνια ληξης;

 

Οι λιθιου εχουν, και μαλιστα αναλογο με το ποσο φορτισμενη ειναι η μπαταρια, τις συνθηκες φυλαξης και τον ποσο καιρο καθονται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια φωτογραφία από τη μικρή μου συλλογή

http://i804.photobucket.com/albums/yy321/Greekfox/L1050199.jpg

Ένα Nokia N91 με τη βάση φόρτισης του και ένα Nokia 8800 Special edition.Λειτουργούν άριστα από το διακόπτη κλειδώματος του N91. Να ρωτήσω ξέρετε αν τα Nokia Care αναλαμβάνουν την αναβάθμιση του firmware στο Nokia 8800; Είναι ακόμα με την 3.28

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...