Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο και μόνο για τη μοναδικότητα του σχεδιασμού. :) Αν θυμάμαι καλά, από μέσα ήταν ένα 6600, αλλά νομίζω ότι δεν τραβούσε βίντεο, χωρίς πείραγμα έστω.

Ναι μπράβο, κάτι τέτοιο. Ο σχεδιασμός του μοναδικός βέβαια, αλλά ποτέ δεν με ενθουσίασε. Γούστα είναι αυτά ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπράβο, κάτι τέτοιο. Ο σχεδιασμός του μοναδικός βέβαια, αλλά ποτέ δεν με ενθουσίασε. Γούστα είναι αυτά ...

 

Αν σου πω ότι μου άρεσε και το 7650; Με το συρταρωτό πληκτρολόγιο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι μου άρεσε και το 7650; Με το συρταρωτό πληκτρολόγιο;

Αυτό μου άρεσε και εμένα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον δεν αρεσε το 3650 μην γινει χαμος εδω μεσα? :p

 

το απολυτο ηταν!

μολις το μαθαινες εγραφες πολυ πιο γρηγορα απο το κανονικο πληκτρολογιο!

τι ομορφο που ηταν..και εφαρμογες απειρες και κολληματα και κολπακια..ωραιες εποχες!

 

ελαχιστες πληροφοριες τοτε με internet και τετοια..ολα τα μαθαιναμε με τον κακο τροπο..αφου τεζαρε το κινητο με καθε τι :p

 

αν και καλυτερα τοτε..τωρα εκ τους ασφαλους παλι κανουμε τις κοτες καμια φορα

 

 

οτι θυμαμαι χαιρομαι παλι :lost:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, από μέσα ήταν ένα 6600, αλλά νομίζω ότι δεν τραβούσε βίντεο, χωρίς πείραγμα έστω.

 

Αυτο που πηρα σημερα τραβαει βιντεο, αν και δεν ξερω εαν ειναι εφαρμογη της συσκευης ή απλως καποιος προκατοχος του την περασε. Κατι που με παρεξενεψε ειναι οτι η εφαρμογη camera και video recorder ειναι σε διαφορετικους φακελους, και οχι σε εναν πχ με το ονομα "πολυμέσα". Και κατι αλλο που δεν ηξερα ειναι οτι επαιρνε τελικα καρτες μνημης.

 

Καλο κινητο ηταν, αλλα τελικα ειναι αρκετα ογκωδες, καθως γεμιζει κυριολεκτικα η παλαμη.

Η καμερα επισης πολυ καλη, ακομα και τωρα εχει καλη vga αναλυση.

 

Οσον αφορα το μενου.. series 60, δεν μπορω να το συνηθισω ευκολα. Ειχα αγορασει και περυσι το nokia 7610 και αυτο ειχε τα ιδια χαλια! Σορυ nokia funs αλλα εγω ειμαι νοσταλγος του σχεδιου cover των nokia, οχι του μενου-λειτουργικου τους.

 

Επομενος σταθμος αναζητησης συσκευης το nokia 7250i που μου εκλεψαν πριν 7 χρονια, να το βαλω διπλα στην πανεμορφη μελιτζανα, και να ολοκληρωσω την συλλογη μου μοντελων πριν το 2005..

:secret:

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον δεν αρεσε το 3650 μην γινει χαμος εδω μεσα? :p

 

το απολυτο ηταν!

μολις το μαθαινες εγραφες πολυ πιο γρηγορα απο το κανονικο πληκτρολογιο!

τι ομορφο που ηταν..και εφαρμογες απειρες και κολληματα και κολπακια..ωραιες εποχες!

 

ελαχιστες πληροφοριες τοτε με internet και τετοια..ολα τα μαθαιναμε με τον κακο τροπο..αφου τεζαρε το κινητο με καθε τι :p

 

αν και καλυτερα τοτε..τωρα εκ τους ασφαλους παλι κανουμε τις κοτες καμια φορα

 

 

οτι θυμαμαι χαιρομαι παλι :lost:

 

Μόλις έδωσες τον τελειότερο ορισμό της σχέσης μου με το e71 και το symbian. Τόσα χρόνια κι ακόμα με συναρπάζει, δεν αλλάζει εύκολα η συνήθεια. Αυτό με τραβούσε σε αυτά τα κινητά, τα κότσια που ήθελε να τα κανείς όπλα. Νιώθω περήφανος καμία φορά, ξέρω πως στα 200- ευρώ δεν έχω αντίπαλο τις πιο πολλές φορές...

 

Πρέπει να βρω ένα 3650, με τραβούσε το περίεργο πληκτρολόγιο του πάντα...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Καλο ηταν το 3650, αλλα οταν μιλαμε για πρωτη φουρνια s60 μια ηταν η απολυτη κινηταρα

 

http://i.imgur.com/iQvkkial.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο ηταν το 3650, αλλα οταν μιλαμε για πρωτη φουρνια s60 μια ηταν η απολυτη κινηταρα

 

http://i.imgur.com/iQvkkial.jpg

 

Να τος ο σκληροπυρηνικος!:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι μου άρεσε και το 7650; Με το συρταρωτό πληκτρολόγιο;

 

απιστευτο το 7650!! απο τα αγαπημενα μου, και απο τα πιο καινοτομα! εφερε νεα εποχη τοτε...

 

το 7600 θυμαμαι το χε μια συμμαθητρια μου στο γυμνασιο..! επρεπε να του χαν βαλει S60, ειχε τις προδιαγραφες...

 

το N-GAGE απο την αλλη αποτελει μια κατηγορια απο μονο του!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο το 7650!! απο τ αγαπημενα μ, και απο τα πιο καινοτομα! εφερε νεα εποχη τοτε...

 

Και ταυτόχρονα έφερε είχε και το χειρότερο της εποχής: Το joystick. Τρεις συσκευές έχω με joystick, και στις 3 έχει "πεθάνει" μία από τις κατευθύνσεις. :lol:

 

P.S.: Δοκίμασα ένα site, σε αυτό το thread, που σου βγάζει κωδικό ξεκλειδώματος ανάλογα με το IMEI, αν θυμάμαι καλά, αλλά σε ένα 7110 που έχω δεν έγινε τίποτα..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και ταυτόχρονα έφερε είχε και το χειρότερο της εποχής: Το joystick. Τρεις συσκευές έχω με joystick, και στις 3 έχει "πεθάνει" μία από τις κατευθύνσεις. :lol:

 

δεν ειχα ποτε, μα ποτε συσκευη με joystick... σε καθημερινη χρηση εννοω... παντα d-pad :happy:

αλλα και το 6600 που περασε απο τα χερια μ, ειχε θεμα με το joystick...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα ποτε, μα ποτε συσκευη με joystick... σε καθημερινη χρηση εννοω... παντα d-pad :happy:

αλλα και το 6600 που περασε απο τα χερια μ, ειχε θεμα με το joystick...

 

Ποτέ θέμα με joystick στα τόσα χρόνια... Περίεργο... :confused:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο το 7650!! απο τα αγαπημενα μου, και απο τα πιο καινοτομα! εφερε νεα εποχη τοτε...

 

το 7600 θυμαμαι το χε μια συμμαθητρια μου στο γυμνασιο..! επρεπε να του χαν βαλει S60, ειχε τις προδιαγραφες...

 

το N-GAGE απο την αλλη αποτελει μια κατηγορια απο μονο του!

Και για μένα το καλύτερο κινητό που έχει βγάλει η Nokia, βάση εποχής φυσικά. Ήταν πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ θέμα με joystick στα τόσα χρόνια... Περίεργο... :confused:

 

Ericsson K700 ( δε θυμάμαι αν είναι το i ), W800i, Nokia 6600. Στο W800 θέλει αρκετή δύναμη για την κάτω κατεύθυνση, στο 6600 δεν υφίσταται αριστερή κίνηση του κέρσορα και το K700 δε θυμάμαι τι έχει..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εδω εχει πολλα παλια μοντελα.ειναι καινουρια στοκ η ανακατασκευασμενα?πρεπει να ειναι κυπριακο!εχει κανεις αποψη?ενδιαφερον παντως....για οσους ψαχνουν τετοια κινητα.εβαλα την σελιδα με το αγαπημενο μου 6233

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/-/1014/1259/3-/Refine.html?searchfilters=ae63{Nokia}%20&cpage=5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπαρχει κανεις απο θεσσαλονικη που μαζευει παλια Νοκια?

 

Πολλοί είμαστε...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα n90 και ενα 6600 που απλα καθονται σε ενα συρταρι οποιος τα θελει ας μου πει ,δεν ειναι σε τελεια κατασταση αλλα λειτουργουν
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα n90 και ενα 6600 που απλα καθονται σε ενα συρταρι οποιος τα θελει ας μου πει ,δεν ειναι σε τελεια κατασταση αλλα λειτουργουν

 

Για πες ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι αλλο, ενα ν90 και ενα 6600 (για θεσσαλονικη μονο γιατι βαριεμαι ταχυδρομεια κτλ :rolleyes: ) οποιος/α θελει μιλαμε με πμ και ερχετε απο β.Ολγας και τα παιρνει στην κουτρα.

Λυπαμε να τα δωσω για ανακυκλωση, οπως ειπα δουλευουν απλα το 6600 χθες ειδα οτι η μπαταρια μαλλον ειναι dead ,αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρουν αλλα δεν είμαι Θεσσαλονίκη. Βαριέσαι να μου τα στείλεις και με courier;
Link to comment
Share on other sites

Οντως κριμα να πανε σε ανακυκλωση. Το Ν90 τουλαχιστον, γιατι 6600 εχει και η κουτση μαρια.

Τα πουλας ή τα δινεις? Δεν καταλαβα ακριβως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν κατάλαβα καλά, το παιδί δεν θέλει χρήματα. Aς απαντήσει πάντως για τυχόν παρανοήσεις...

 

N90 δεν έχω, τώρα που το σκέφτομαι...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Tσιλικο κινητο το 90αρι, αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι οτι χειροτερο υπαρχει για refurb.

Περιστρεφομενες οθονες, περιστρεφομενες καμερες, αν ειναι οτιδηποτε κοντα στο 6260, ουτε στον εχθρο μου η ανακατασκευη.

 

Υπαρχουν parts στο ebay παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα n90 και ενα 6600 που απλα καθονται σε ενα συρταρι οποιος τα θελει ας μου πει ,δεν ειναι σε τελεια κατασταση αλλα λειτουργουν

 

Πουλα τα. Θα εισαι "παρα μα παρα πολυ καλος ανθρωπος" αν δωσεις τηλεφωνα που λειτουργουν, τζαμπα, σε καποιον αγνωστο, μονο και μονο επειδη αυτοι οι "αγνωστοι", κανουν και καλα "συλλογη". Και εγω τα θελω, να πω σε εναν δικο μου ανθρωπο απο την θεσσαλονικη να του τα δωσεις "τζαπμα"?

 

Αυτο για την μιση ανθρωποτητα μεταφραζεται αλλιως..

 

Στειλε μου pm!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...