Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

apVga - "σ'ωραιος", καλοριζικο (!) :wink:

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤσΑκη εσυ εισαι ωραιος... Ανεστησα το θεμα μετα απο ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡ(Ε)ΙΣ ημερες, και τωρα θυμηθηκες τη συζητηση σου..! :p
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ η Nokia όπως την ξέραμε αποτελεί επίσημα παρελθόν από σήμερα, εγώ πρόσθεσα στην μικρή συλλογή μου το Nokia 6111

http://i62.tinypic.com/11kikwo.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

ΤσΑκη εσυ εισαι ωραιος... Ανεστησα το θεμα μετα απο ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡ(Ε)ΙΣ ημερες, και τωρα θυμηθηκες τη συζητηση σου..! :p

 

:rolleyes: - δεν μπαινω πολυ συχνα,οποτε γινει και δω πως στα θεματα υπο παρακολουθηση εχει γραφτει κατι ιδιως με παραθεση το απαντω για να μην νομιζει ο συνφορουμιτης πως αδιαφορησα

 

http://i58.tinypic.com/2qjc585.jpg

 

Το 2760,ακομη το εχω (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσο στοιχημα θελετε.... :shifty:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390587

 

Στις επομενες εβδομαδες η τιμη των nokia 3310 σε διαδικτυακες αγγελιες θα εκτιναχθει στα ύψη παλι.. :lol:

Θα γινουν συλλεκτικες και οι πετρες..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τεράστια ποσότητα 3310 οπότε δύσκολο να πιάσει λεφτά.

Ουφ.. ας κάνει ό,τι θέλει...Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν το συμπάθησα.

 

Ναι ρε! I went there

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τεράστια ποσότητα 3310 οπότε δύσκολο να πιάσει λεφτά.

Ουφ.. ας κάνει ό,τι θέλει...Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν το συμπάθησα.

 

Ναι ρε! I went there

Μαζί σου 100%! Ποτέ δεν μου άρεσε εμφανησιακά. Συν ότι το είχαν όλοι μα όλοι, για μένα είχε πεθάνει. Αντί αυτού, μάζεψα λίγα ακόμα λεφτά και πήρα το 6210. ΑΥΤΟ ήταν πραγματικό διαμάντι.

 

Επίσης:

A look back at iconic Nokia phones

Link to comment
Share on other sites

E, και εγώ με ένα 7110 ρόκαρα τότε.

Το 6210 κινητάρα επίσης.

 

Ανετα θα εβγαινα εξω με ενα 7110/6210 όμως φοβάμαι πως πλέον θα με κοιταγαν σαν εξωγηινο. Ειδικα κανας πιστιρικας.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανετα θα εβγαινα εξω με ενα 7110/6210 όμως φοβάμαι πως πλέον θα με κοιταγαν σαν εξωγηινο. Ειδικα κανας πιστιρικας.

 

Είναι και η ηλικία...:)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

E, και εγώ με ένα 7110 ρόκαρα τότε.

Το 6210 κινητάρα επίσης.

 

Ανετα θα εβγαινα εξω με ενα 7110/6210 όμως φοβάμαι πως πλέον θα με κοιταγαν σαν εξωγηινο. Ειδικα κανας πιστιρικας.

 

Πολλές φορές βγήκα βόλτα με το 8850. Κι είμαι 20... :p

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές βγήκα βόλτα με το 8850. Κι είμαι 20... :p

Και εγω συνηθιζω να τα βγαζω βολτα κατα την δυση του ηλιου που ο φωτισμος τα αναδεικνυει..

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44400&stc=1&d=1398724884

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας σήμερα σε ένα συρτάρι για να βρω ένα παλιό εξωτερικό σκληρό δίσκο, είδα το παμπάλαιο ξεχασμένο μου nokia 6110. Λέω, έτσι από περιέργεια μετά από 10 (ούτε και θυμάμαι ακριβώς) χρόνια ας το φορτίσω να δω αν είναι ζωντανό ακόμα. Ψάχνω και για ένα φορτιστή παλιό επίσης που είχα στο πατάρι, το συνδέω και έγινε αυτό που δεν περίμενα να γίνει με τίποτα, το κινητό ζωντάνεψε!!!!

Τώρα δεν έχω σιμ βέβαια, αλλά αύριο θα πάρω μία να το δοκιμάσω σε δράση και αν όλα πάνε καλά θα το χρισημοποιήσω σαν δεύτερο... Και μια φωτό για του λόγου το αληθές

 

[ATTACH]44604[/ATTACH]

[ATTACH]44605[/ATTACH]

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο με φιδάκι;

Για μένα πάντως σίγουρα ήταν το πρώτο που έπαιξα φιδάκι! Τι μου θύμησες τώρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο με φιδάκι;

Για μένα πάντως σίγουρα ήταν το πρώτο που έπαιξα φιδάκι! Τι μου θύμησες τώρα!

 

 

Νομίζω ναι. Όταν θα βάλω τη σιμ θα το ψάξω να το ξαναθυμιθώ. Εμένα να δεις τι μου θύμισε και όχι μόνο σαν κινητό, αλλά και flash back από την νιότη μου...

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας σήμερα σε ένα συρτάρι για να βρω ένα παλιό εξωτερικό σκληρό δίσκο, είδα το παμπάλαιο ξεχασμένο μου nokia 6110. Λέω, έτσι από περιέργεια μετά από 10 (ούτε και θυμάμαι ακριβώς) χρόνια ας το φορτίσω να δω αν είναι ζωντανό ακόμα. Ψάχνω και για ένα φορτιστή παλιό επίσης που είχα στο πατάρι, το συνδέω και έγινε αυτό που δεν περίμενα να γίνει με τίποτα, το κινητό ζωντάνεψε!!!!

Τώρα δεν έχω σιμ βέβαια, αλλά αύριο θα πάρω μία να το δοκιμάσω σε δράση και αν όλα πάνε καλά θα το χρισημοποιήσω σαν δεύτερο... Και μια φωτό για του λόγου το αληθές

 

[ATTACH]44604[/ATTACH]

[ATTACH]44605[/ATTACH]

 

Το είχε ο πατέρας μου αυτό, όταν ήμουν πολύ μικρός.. Α, ρε Nokia... :O

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας σήμερα σε ένα συρτάρι για να βρω ένα παλιό εξωτερικό σκληρό δίσκο, είδα το παμπάλαιο ξεχασμένο μου nokia 6110. Λέω, έτσι από περιέργεια μετά από 10 (ούτε και θυμάμαι ακριβώς) χρόνια ας το φορτίσω να δω αν είναι ζωντανό ακόμα. Ψάχνω και για ένα φορτιστή παλιό επίσης που είχα στο πατάρι, το συνδέω και έγινε αυτό που δεν περίμενα να γίνει με τίποτα, το κινητό ζωντάνεψε!!!!

Τώρα δεν έχω σιμ βέβαια, αλλά αύριο θα πάρω μία να το δοκιμάσω σε δράση και αν όλα πάνε καλά θα το χρισημοποιήσω σαν δεύτερο... Και μια φωτό για του λόγου το αληθές

 

[ATTACH]44604[/ATTACH]

[ATTACH]44605[/ATTACH]

Αυτα τα τηλεφωνα, ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ. ΤΕΛΟΣ!!

Τοεχω και εγω και δουλευει μια χαρα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι την μέρα που πήγα με τη μητέρα μου να κάνει την πρώτη της (και της οικογένειας) σύνδεση στην Telestet. Η επιλογή ήταν Ericson GF768 ή Nokia 6110. Φυσικά δωρεάν και τα δύο και τελικά αποφάσισε το GF για τον απλό λόγο ότι έδιναν και μια τηλεόραση δώρο... :lol::lol:

Άλλες εποχές τότε...

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα και τα 2 τοτε, τα εχω και τα 2 τωρα. Ολα τα χρωματα του 768 και πλεον ενα ολοκαινουργιο 6110, αλλα δυστηχως χωρις το κουτί του. Με την πρωτη ευκαιρια θα σας βαλω και φωτο, αλλα δεν ξερω αν θα μπορέσει ο φωτογραφικος φακος να αποδωσει την άψογη κατασταση του, την σαγρε του επιφανεια και το χρωμα που αλλαζει αναλογα με το φως!
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι την μέρα που πήγα με τη μητέρα μου να κάνει την πρώτη της (και της οικογένειας) σύνδεση στην Telestet. Η επιλογή ήταν Ericson GF768 ή Nokia 6110. Φυσικά δωρεάν και τα δύο και τελικά αποφάσισε το GF για τον απλό λόγο ότι έδιναν και μια τηλεόραση δώρο... :lol::lol:

Άλλες εποχές τότε...

 

χαχαχα, το ιδιο εκανα κι εγω! Κινητο και τηλεοραση μαζι! Παντως και τα δυο ηταν πολυ καλες συσκευες εκεινη την εποχη. Θυμαμαι ποσο αρχοντας ενοιωθα οταν ταχαμου ταχαμου εβγαζα το 6210 απο την τσεπη μου για να τσεκαρω αν ειχα κληση! :rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φοβερο πως μπορεσαν με αυτο το τηλ. να βελτιωσουν τοσο πολυ το ηδη τελειο design του 6110.

Δυστυχως, το δικο μου βγηκε ελαττωματικο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το 6210 ήταν το πρώτο πραγματικά δικό μου (και σε αγορά και σε χρήση) κινητό. Μάζευα αρκετό καιρό λεφτά από casual δουλειές (ήμουν σχολείο ακόμα) και ενώ όλοι οι γνωστοί και φίλοι συνομήλικοι πήγαιναν καρφωτοί για 3210 και 3310, εγώ πήρα το 6210. Για την εποχή του ήταν πραγματικά state of the art. Τότε ήταν και της μόδας τα SMS και θυμάμαι έπαιρνε 180 μηνύματα στη μνήμη σε αντίθεση με τα 30-35 των 3x10.

Μαζί με το 6630 και το Ν95 νομίζω ήταν πραγματικές ναυαρχίδες την εποχή του το καθένα. Κλάσσεις ανώτερο από το 2ο καλύτερο.

Το δικό μου δυστυχώς είναι πια με σπασμένη οθόνη και αν και έχω πάρει κάπου καινούρια, δεν έχω αξιωθεί να την αλλάξω. Επίσης θυμάμαι είχα στείλει και σε κάποιο διαγωνισμό της Nokia και μου είχαν στείλει ένα γκρι φιλετάκι για το κάτω μέρος με ένα γιαπωνέζικο ιδεόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

και ενώ όλοι οι γνωστοί και φίλοι συνομήλικοι πήγαιναν καρφωτοί για 3210 και 3310, εγώ πήρα το 6210. Για την εποχή του ήταν πραγματικά state of the art..

 

Αν ειχες ομως το 8210;; Το μικροτερο κινητο της εποχης..

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...