Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

1.Τα πλήκτρα συντόμευσης δεν αλλάζουν.Παραμένουν πάντα το ένα Μενού και το άλλο Επαφές.

2.Φωνητική κλήση δεν υποστηρίζει καθόλου.

3.Το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν είναι κλειστό.

4.Ηχογράφηση συνομιλίας και ηχογράφηση γενικά υποστηρίζονται.

5.Ναι.Καλές βγάζει,όταν όμως έχεις ενεργοποιημένα τα 2 megapixel.

6.Υποστηρίζει 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

7.Μπορεί να επιλέξεις πολλούς ήχους αλλα και αθόρυβο!

*Μπορείς να το δεις και να το δοκιμάσεις στη fnac στο The Mall αλλά και στο Πλαίσιο στην Στουρνάρη καθώς επίσης και σε κατάστημα Γερμανός.Στη Θεσσαλονίκη στο Public και στο Γερμανό στο Mediterranean Cosmos.

 

Ευχαριστώ πολύ! πολύ κατατοπιστικά. Τελικά με "μάγεψε" το Ε65 (τα 2 κ 3 τα θεωρώ μειονέκτημα). Επιπλέον, το βρήκα κάπως αργό στην κύληση του menu από το μεσαίο πλήκτρο.

 

Βεβαια η εμφάνηση και η γραμματοσειρά του menu... :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες να ρωτησω κατι. Το πηρε η κοπελα μου το κινητο και εχει μια απορια. Εχει βαλει στο outlook τις επαφες της (τις μετεφερε απο το Κ750 που ειχε) και θελει να τις μεταφερει στο ΚΕ970. Γινεται συγχρονισμος με το outlook και αν ναι πως?? Η μηπως μεταφερονται με καποιον αλλο τροπο???

 

Thanks!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε αν παίρνει κάρτα μνήμης 2GB ή μόνο μέχρι 1GB.Σε πολλά reviews έχω δει ότι παίρνει μόνο μέχρι 1GB,αλλά στο αγγλικό site της LG λέει για 2GB και σε sites που το πουλούν έχει στα προτεινόμενα αξεσουάρ κάρτες micro SD 2GB!Έχω μπερδευτεί!!!Επίσης έχω 2 ερωτησούλες:

α)Πώς κάνουμε zoom είτε φωτογραφίζοντας είτε βλέποντας φώτο???Τα δύο κουμπάκια στο πλάι δεν κάνουν τίποτα στις φωτογραφίες!!!

β)Γαιτί τις παλιές φωτογραφίες από το V3i τις εμφανίζει pixelιασμένες???

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Να και η 3G έκδοση του τηλεφώνου, αποκλειστικά στα καταστήματα της 3 προς το παρόν, έναντι 399 ευρώ: http://www.tre.it/3foryou/Videofonini/index_12565_ITA_HTML.htm

 

Edit: η έκδοση αποκλειστικά για την 3 λέγεται U970. Το ίδιο τηλέφωνο το είδα στο site της Vodafone Γερμανίας ως KU970. Η διαφορές από το ΚΕ970 είναι η δεύτερη κάμερα και η μνήμη που στο 3G ανέρχεται στα 512ΜΒ χωρίς δυνατότητα επέκτασης.

 

Στη δεύτερη σελίδα αναφέρθηκε ότι το ξυπνητήρι δεν έχει snooze και ότι δεν μπορείς να ακούς μουσική κάνοντας και κάτι άλλο ταυτόχρονα. Το video του KU970 άλλα λέει: http://www.gsmarena.com/lg_ku970_shine-video-1912.php

Δεν πρόλαβα να δω το video του ΚΕ970 (θα το δω τώρα, ελπίζω να είναι σαν το προηγούμενο) αλλά αν δεν είναι ίδιο το μενού τότε τι να πω... η LG τα σκάτωσε μου φαίνεται με τις λειτουργίες.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησο και εγω κατη με την σηρα μου.μετα απο ολα αυτα που διαωασα γ αυτο το κινιτο απο εκει που ηθελα να το αγορασο τωρα εχω αρχιση και το σκευτομε αν ακι σαν εμφανιση το θεωρο ενα απο τα ποιο ομορφα που κυκλοφορουν ,εχω να κανω 2 ερωτησεις γιατη θελω αν ειναι αυριο να παο να το αγορασο

1¨- το μενου απο οτη βλεπο ειναι μαυρο,μπορει καποιος αν θελει να βαλει εκει μια αλλη εικονα η αυτο το μαυρο φοντο δεν αλαζη με τπτ?

 

2- μπορεις να εχεις προσβαση με λειτουργειες να περνας δλδ μεσα games η προγραμματακια?

 

αυτα παιδια και θα παρακαλουσα οποιος ξερει κατη να μου απαντησει πριν το παρω και το μετανιοσω ;)

 

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

1¨- το μενου απο οτη βλεπο ειναι μαυρο,μπορει καποιος αν θελει να βαλει εκει μια αλλη εικονα η αυτο το μαυρο φοντο δεν αλαζη με τπτ?

 

Δεν αλλάζει με τίποτα, αλλά προσωπικά μου αρέσει πολύ.

 

2- μπορεις να εχεις προσβαση με λειτουργειες να περνας δλδ μεσα games η προγραμματακια?

 

Δέχεται java games και εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά,έλυσε κανείς το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα μηνύματα;Αναφέρομαι σ'αυτούς που το είχαν αγοράσει από το εξωτερικό.Το πήγα για αναβάθμιση,μου είπαν οτι γίνεται αλλά τελικά τίποτα δεν έγινε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Titanium Black version

 

Being satisfied with sales of LG Shine designer’s handset with metal shell LG Electronics decided to differentiate color

solutions of its popular model and introduced today LG Shine with darker shell color called “Titanium Black”.

 

The technical specs of the new LG Shine “Titanium Black” are the same as the original: a 2-megapixel camera with Schneider Kreuznach,

a scrolling wheel, a music player, GSM/GPRS/EDGE and Bluetooth support.

 

http://www.imageshack.gr/images/iwmm0ittykjlb2imzomn.jpg

Link to comment
Share on other sites

paides extes to pira k egw to kinitaki auto... prwtes entiposeis poly wraio k finetsato... to menu kalo... apo vasikes eleipseis pou paratirisa gia prosopiki xrisi einai to radiofono....
Link to comment
Share on other sites

re paides mia aporeia... toso aisxos einai to hxeio??? den to akouw katholou... kai otan paizei mp3 poly xamilo einai to hxeio enw tin entasi tin exw sto terma.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά κυκλοφορεί η συσκευή στο εξωτερικό κλειδωμένη? Βρήκα μία κάπου ένας φίλος μου και δεν δέχεται καμία SIM.Βγάζει το μήνυμα βάλτε την σωστή SΙΜ. Ξέρει κανείς κάτι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχουν διαθέσιμα διάφορα themes για το shine και να ναι που μπορώ να τα βρω?

Με ενδιαφέρει να αλλάξω το μέγεθος της γραμματοσειράς (πιο μεγάλα γράμματα) και το φόντο των επαφών

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διαθέσιμα διάφορα themes για το shine και να ναι που μπορώ να τα βρω?

Με ενδιαφέρει να αλλάξω το μέγεθος της γραμματοσειράς (πιο μεγάλα γράμματα) και το φόντο των επαφών

 

 

Για ψαξε εδω...Δεν ειμαι σιγουρος

 

http://www.zedge.net

Link to comment
Share on other sites

re pedes na kano kai ego mia erotisoula?

auto to kinito to theorite ginekio?????:!::!: to rotao auto epeidh poli apo esas lete oti to pire i kopela sas i tha parete doro stin kopela sas..:D:D

ego gia na po tin alithia to brisko paro poli omorfo kai poli cool :respect::respect:adikimeno na exei kapios.... ti lete eseis?

Link to comment
Share on other sites

re pedes na kano kai ego mia erotisoula?

auto to kinito to theorite ginekio?????:!::!: to rotao auto epeidh poli apo esas lete oti to pire i kopela sas i tha parete doro stin kopela sas..:D:D

ego gia na po tin alithia to brisko paro poli omorfo kai poli cool :respect::respect:adikimeno na exei kapios.... ti lete eseis?

 

Και εγώ στο ίδιο κολλούσα, αλλά μόλις ήρθε στην έκδοση Titanium Black, κάθε ενδοιασμός μου έφυγε. Καλή αγορά…:)

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας θελω να κανω και εγω μια ερωτησει για αυτο το κινητο..θελω να το κανω αναβαθμησει ξερει κανεις αν μπορω να το κανω μονος μου? και αν ναι πως? (το τηλ σβηνη που και που και υποψιαζομε πως θελει αναβαθμησει) και αν μπωρο να περασο καμια εφαρμογη μεσα στη κινητο και αν γινοντε ολα τα παραπανο θελει τα προγραμματα τα δικα του? η καποιο αλο,οποιος γνωρηζει παρακαλω ας απαντησει,ευχαρηστο εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, το χρησιμοποιεί κανείς με Macintosh? Ηθελα να ξέρω αν υπάρχει τρόπος συγχρονισμού... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας θελω να κανω και εγω μια ερωτησει για αυτο το κινητο..θελω να το κανω αναβαθμησει ξερει κανεις αν μπορω να το κανω μονος μου? και αν ναι πως? (το τηλ σβηνη που και που και υποψιαζομε πως θελει αναβαθμησει) και αν μπωρο να περασο καμια εφαρμογη μεσα στη κινητο και αν γινοντε ολα τα παραπανο θελει τα προγραμματα τα δικα του? η καποιο αλο,οποιος γνωρηζει παρακαλω ας απαντησει,ευχαρηστο εκ των προτερων.

 

Καλυτερα κανε μια βολτα απο το Service της LG.

Πιθανον να φταιει κατι αλλο και να μην χρειαζεται αναβαθμιση

.Δεν χανεις τιποτα να στο κανουν ενα ελεγχο και οτι χρειαστει θα στο φτιαξουν εφοσον ειναι στην εγγυηση...:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανενας αν σε ολα του τα χρωματα που βγαινει εχει την ιδια τιμη?(π.χ το χρυσο)εχει την ιδια τιμη?:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανενας αν σε ολα του τα χρωματα που βγαινει εχει την ιδια τιμη?(π.χ το χρυσο)εχει την ιδια τιμη?:)

 

Το εχει το play247.gr και ειναι στην ιδια τιμη.

Το εχει καποιος στα χερια του να μας πει θετικα/αρνητικα?

Τι παιζει με τον τροχο κυλισης του μενου? Παρουσιασε προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το play247.gr και ειναι στην ιδια τιμη.

Το εχει καποιος στα χερια του να μας πει θετικα/αρνητικα?

Τι παιζει με τον τροχο κυλισης του μενου? Παρουσιασε προβληματα?

 

οποτε θα ειναι επιχρυσο,(για να εχει την ιδια τιμη) και ισως να μαυριζει ευκολα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To έχει η αδερφή μου δυο μήνες και σήμερα που πηγε να το ανοίξει δεν ανοίγει..Τι να έπαθε?Αυτή η wind από που τα πέρνει τα κινητά??Δυο τηλέφωνα έχω πάρει και τα δύο χαλασανε..
Link to comment
Share on other sites

To έχει η αδερφή μου δυο μήνες και σήμερα που πηγε να το ανοίξει δεν ανοίγει..Τι να έπαθε?Αυτή η wind από που τα πέρνει τα κινητά??Δυο τηλέφωνα έχω πάρει και τα δύο χαλασανε..

 

Κανε ενα τηλεφωνακι στο Call Center της LG 80011200300

για να σου πουνε.

Αλλα ετσι να μην ανοιγει απο μονο του μου φαινεται λιγο απιθανο:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...