Jump to content

Παγκόσμια Καρτοκινητή Τηλεφωνία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο cosmokarta ειδα τη σελιδα με τα τιμολογια αλλα ειλικρινα μπερδευτηκα και δεν βρηκα ποσο παει το μαλλι-η κληση.

 

Ο ΟΤΕ και η cosmote χρεώνουν πανάκριβα γιατί πληρώνουν υψηλά τέλη τερματισμού στη mobilkom. Πρόσφατα η Τελλας έκοψε την πρόσβαση στο πρόθεμα +4236. Τουλάχιστον εγώ δε μπορούσα να βγάλω γραμμή. Επίσης και μέσω betamax δυσκολεύομαι να βγάλω γραμμή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για Λιχτενστάιν η καλύτερη λύση είναι carrefour Μαρινόπουλος με χρέωση 0,25 το λεπτό.

 

http://www.carrefour.gr/mobile_carrefour/pages.asp?page=16&lang=gr

 

Που φαινεται εδω ποση ειναι η χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ και η cosmote χρεώνουν πανάκριβα γιατί πληρώνουν υψηλά τέλη τερματισμού στη mobilkom. Πρόσφατα η Τελλας έκοψε την πρόσβαση στο πρόθεμα +4236. Τουλάχιστον εγώ δε μπορούσα να βγάλω γραμμή. Επίσης και μέσω betamax δυσκολεύομαι να βγάλω γραμμή

 

Aμα ειναι να μη μπορει καποιος να βγαλει γραμμη προς το νουμερο μας (απο Ελλαδα), το ειδους παγκοσμια καρτοκινητη ειναι τουτη????

Link to comment
Share on other sites

Aμα ειναι να μη μπορει καποιος να βγαλει γραμμη προς το νουμερο μας (απο Ελλαδα), το ειδους παγκοσμια καρτοκινητη ειναι τουτη????

 

Αυτό αφορά την tellas. Η Hol στο evoice συνδέει κανονικά και χρεώνει 0,48/λεπτό

Link to comment
Share on other sites

το carrefur mobile

 

Υπάρχει λύση On-Net, δηλαδή μεταξύ κινητών unied mobile ισχύει ειδική ταρίφα και πολύ καλή, δες τον πίνακα χρεώσεων στο united-mobile.gr :lol:

Link to comment
Share on other sites

To 423 6 είναι ειδικός αριθμός που ο οτε χρεώνειγύρω στο 1.6 ευρώ

 

υπάρχει λύση on-net με πολύ καλή ταρίφα, όταν όλοι έχουν κινητό united-mobile. ΚΙΝΗΤΌ ΠΡΟς ΚΙΝΗΤΌ δηλαδή. δες για την ταρίφα στο united-mobile.gr :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.carrefour.gr/mobile_carrefour/pages.asp?page=16&lang=gr

 

Που φαινεται εδω ποση ειναι η χρεωση?

 

Φένετε στο παρακάτω link

 

http://www.carrefour.gr/mobile_carrefour/pages.asp?page=14&lang=gr

Link to comment
Share on other sites

Διεθνής Χρεώσεις

Ζώνη-1 Ευρώπη 0,0042€/δευτ*

Και οπως βλεπω στη ζωνη 1 εχει και το Λιχτενσταιν

 

Αυτη ειναι λοιπον η φτηνοτερη κληση απο κινητο ελλαδος, προς κινητο UM.

Link to comment
Share on other sites

Διεθνής Χρεώσεις

Ζώνη-1 Ευρώπη 0,0042€/δευτ*

Και οπως βλεπω στη ζωνη 1 εχει και το Λιχτενσταιν

 

Αυτη ειναι λοιπον η φτηνοτερη κληση απο κινητο ελλαδος, προς κινητο UM.

Link to comment
Share on other sites

Διεθνής Χρεώσεις

Ζώνη-1 Ευρώπη 0,0042€/δευτ*

Και οπως βλεπω στη ζωνη 1 εχει και το Λιχτενσταιν

 

Αυτη ειναι λοιπον η φτηνοτερη κληση απο κινητο ελλαδος, προς κινητο UM.

 

δεν ξερω αν το εχω ξαναγραψει...μπορεις να κανει προωθηση απο ενα νουμερο καρφουρ στο νουμερο του λιχτενσταιν ... ετσι δεν θα χρειαζεται να μπερδευεις τον κοσμο....θα δινεις ενα ελληνικο νουμερο σε φιλους γνωστους και θα σε βρισκουν ευκολα οταν εισαι εξω.....απλα θα χρεωνεσε εσυ την κληση....ειδικα αν πας εκτος ευρωταριφας συμφερει πολυ ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι αλλα ετσι χανεται το βασικο πλεονεκτημα της UM που ειναι οτι δεν πληρωνεις κατα τις εισερχομενες κλησεις.

 

"Ναι μεν αλλα" την κοβω την ολη κατασταση με την UM...

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι αλλα ετσι χανεται το βασικο πλεονεκτημα της UM που ειναι οτι δεν πληρωνεις κατα τις εισερχομενες κλησεις.

 

"Ναι μεν αλλα" την κοβω την ολη κατασταση με την UM...

 

μα δεν πληρωνεις...:)...ειναι σαν να σε περνει το καρφουρ κινητο σου.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλα το carrefour κινητο, ποιος θα το πληρωνει; Παλι εγω!

Δηλαδη πρεπει να πληρωνω και το carrefour και το UM.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι αλλα ετσι χανεται το βασικο πλεονεκτημα της UM που ειναι οτι δεν πληρωνεις κατα τις εισερχομενες κλησεις.

 

"Ναι μεν αλλα" την κοβω την ολη κατασταση με την UM...

 

Προκειμένου η εταιρία (UM) να σου προσφέρει δωρεάν εισερχόμενες (με πάγιο τέλος κλήσης 0,19 ευρώ έστω) θα πρέπει κάποιος να πληρώνει για αυτό. Ετσι πληρώνει ο καλών το νούμερο +4236 το οποίο έχει υψηλά τέλη τερματισμού προκειμένου να καλύπτει τις δωρεάν εισερχόμενες. Το θέμα είναι ότι έχει πολύ υψηλά τέλη τερματισμού.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλα το carrefour κινητο, ποιος θα το πληρωνει; Παλι εγω!

Δηλαδη πρεπει να πληρωνω και το carrefour και το UM.

 

το carrefour θα το πληρωνεις....το UM οχι διοτι εχει δωρεαν εισερχομενες....εκτος και αν εισαι σε καποια χωρα που ΔΕΝ εχει δωρεαν εισερχομενες....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω στειλει mail στην κεντρικη εξυπηρετηση πελατων, εδω και 2 βδομαδες, και ακομη δεν εχω παρει απαντηση....

πολυ κακη εντυπωση μου κανει αυτο.

Μου ηρθε αυτοματο mail απο αυτους, οτι το ελαβαν το mail κι οτι ισως καθυστερησουν, αλλα αμα ειναι παιδια να κανετε 2 βδομαδες(κι ακομη τιποτε) και να μην απαντατε καν, τοτε, κλαφτα χαραλαμπε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει mail στην κεντρικη εξυπηρετηση πελατων, εδω και 2 βδομαδες, και ακομη δεν εχω παρει απαντηση....

πολυ κακη εντυπωση μου κανει αυτο.

Μου ηρθε αυτοματο mail απο αυτους, οτι το ελαβαν το mail κι οτι ισως καθυστερησουν, αλλα αμα ειναι παιδια να κανετε 2 βδομαδες(κι ακομη τιποτε) και να μην απαντατε καν, τοτε, κλαφτα χαραλαμπε...

 

Για ποιο θέμα έστειλες email;

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει mail στην κεντρικη εξυπηρετηση πελατων, εδω και 2 βδομαδες, και ακομη δεν εχω παρει απαντηση....

πολυ κακη εντυπωση μου κανει αυτο.

Μου ηρθε αυτοματο mail απο αυτους, οτι το ελαβαν το mail κι οτι ισως καθυστερησουν, αλλα αμα ειναι παιδια να κανετε 2 βδομαδες(κι ακομη τιποτε) και να μην απαντατε καν, τοτε, κλαφτα χαραλαμπε...

 

πραγματι δεν ειναι καλο σημαδι....σε ερωτημα μου πριν αρκετο καιρο (καπου 2 χρονια αν θυμαμαι καλα) μου απανατησαν σε 2 μερες....

 

..παντως...γεγονος ειναι οτι μετα την ευρωταριφα...ολες αυτες οι εταιρειες εχουν προβληματα και εχουν πεσει κανονια....οποτε να εχετε τον νου σας οι νεοι πελατες....:ninja:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα mail γιατι με ενδιαφερει το σερφαρισμα στο internet, οταν ειμαι εξωτερικο, και ηθελα καποιες διευκρινησεις.
Link to comment
Share on other sites

1,2 με 1,8 ευρώ αν χρησιμοποιεί ΟΤΕ (ανάλογα την χώρα της κάρτας)
Link to comment
Share on other sites

Τότε εννοείται οτι δε συμφέρει! Δε πληρώνεις εσύ αλλά πληρώνουν όλοι όσοι σε καλούν... και με το παραπάνω! Ειδικά με τις χρεώσεις της ΕΟΚ τα πράγματα δεν είναι και τόσο τραγικά κυρίως όταν σε καλούν (πληρώνεις περίπου τα μισα!).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...