Jump to content

Παγκόσμια Καρτοκινητή Τηλεφωνία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O οτε έριξε πρόσφατα το κόστος για κλήσεις προς +42366 σε 1 ευρώ/λεπτό περίπου.

Οι κάρτες αυτές έχουν επίσης δωρεάν εισερχόμενες (με πάγιο τέλος κλήσης έστω) σε χωρες όπως η Αίγυπτος και άλλες εκτός ΕΕ που οι ελληνικές είναι πανάκριβες οπότε δεν είναι μόνο για εντός ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O οτε έριξε πρόσφατα το κόστος για κλήσεις προς +42366 σε 1 ευρώ/λεπτό περίπου.

Οι κάρτες αυτές έχουν επίσης δωρεάν εισερχόμενες (με πάγιο τέλος κλήσης έστω) σε χωρες όπως η Αίγυπτος και άλλες εκτός ΕΕ που οι ελληνικές είναι πανάκριβες οπότε δεν είναι μόνο για εντός ΕΕ

 

...εχω χασει κανενα επεισοδιο;;;...στις δωρεαν εισερχομενες δεν πληρωνεις τιποτα.....αυτο ισχυει σε ολες τις καρτες αυτου του τυπου......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...εχω χασει κανενα επεισοδιο;;;...στις δωρεαν εισερχομενες δεν πληρωνεις τιποτα.....αυτο ισχυει σε ολες τις καρτες αυτου του τυπου......

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Στη UM πλέον, εδώ και λίγο καιρό, έχει πάγιο τέλος κλήσης 0,19 ευρω στις εισερχόμενες ανεξάρτητα τη χωρα στην οποία βρίσκεσαι. Μπορείς να το δεις στο site της UM (* Call set up rate for all calls (one time) EUR 0.19 )

Επίσης πάγιο τέλος κλήσης στις εισερχόμενες πληρώνεις και στις κάρτες ekit σε όλες τις χώρες πλήν της ζωνης 1α.

Δυστυχώς έχουν αρχίσει να χαλάνε τα πράγματα και σε αυτό το πεδίο.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Στη UM πλέον, εδώ και λίγο καιρό, έχει πάγιο τέλος κλήσης 0,19 ευρω στις εισερχόμενες ανεξάρτητα τη χωρα στην οποία βρίσκεσαι. Μπορείς να το δεις στο site της UM (* Call set up rate for all calls (one time) EUR 0.19 )

Επίσης πάγιο τέλος κλήσης στις εισερχόμενες πληρώνεις και στις κάρτες ekit σε όλες τις χώρες πλήν της ζωνης 1α.

Δυστυχώς έχουν αρχίσει να χαλάνε τα πράγματα και σε αυτό το πεδίο.....

 

δυστυχως οι καρτες UM (Αγγλια-Λιχτεν) που εχω εχουν προβλημα να συνδεθουν..κακο σημαδι αυτο :cry:....αλλα η travel sim που εχω συνδεθηκε και το δοκιμασα αυτο που λες....πηρα με το βατραχι μου 2 φορες τηλεφωνο....και οπως ακριβως το περιμενα δεν χρεωθηκε τιποτα στην travel sim....

 

...θα δοκιμασω και με τις καρτες UM...αν βεβαια η UM δεν εχει φουνταρει....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα βρηκα ενα διαφημιστικο φυλλαδιο της http://www.planetsim.gr οπου αναφερει οτι ολες οι εισερχομενες κλησεις σε πανω απο 60 χωρες ειναι δωρεαν. Εγω δεν ταξιδευω ουτε εχω κανει χρηση της απλα ειπα να σας το πω.
Link to comment
Share on other sites

...θα δοκιμασω και με τις καρτες UM...αν βεβαια η UM δεν εχει φουνταρει....:wacko:

 

...δεν χρειαζεται να δοκιμασω τιποτα....απο την στιγμη που το λεει στο σιτε ετσι θα ειναι...τεσπα...δεν μπορω να το πιστεψω....οπως δεν μπορω να πιστεψω οτι οι καρτες δεν συνδεονται.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...δεν χρειαζεται να δοκιμασω τιποτα....απο την στιγμη που το λεει στο σιτε ετσι θα ειναι...τεσπα...δεν μπορω να το πιστεψω....οπως δεν μπορω να πιστεψω οτι οι καρτες δεν συνδεονται.....

 

Στο ppgsm έχει σχολιαστεί εκτενώς το συγκεκριμένο θέμα εδώ και καιρό. Οι estonia based sims δε χρεώνουν πάγιο τέλος κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα βρηκα ενα διαφημιστικο φυλλαδιο της http://www.planetsim.gr οπου αναφερει οτι ολες οι εισερχομενες κλησεις σε πανω απο 60 χωρες ειναι δωρεαν. Εγω δεν ταξιδευω ουτε εχω κανει χρηση της απλα ειπα να σας το πω.

 

Χρησιμοποιούν νούμερο Εσθονίας και ισχύει ότι έχουν δωρεάν εισερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

Στο ppgsm έχει σχολιαστεί εκτενώς το συγκεκριμένο θέμα εδώ και καιρό. Οι estonia based sims δε χρεώνουν πάγιο τέλος κλήσης.

 

..ναι;;;...εχω καιρο να το κοιταξω αυτο το φορουμ....κριμα παντως για την UM...θα ειναι η χαριστικη βολη αυτο με το παγιο τελος κλησης....

 

...για μενα παντως τελος η UM......0,19 € για "δωρεαν" δεν λεει...

 

travelsim....οσο αντεξει και αυτη....:confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Aπο τη μια δε συνδεονται...

Απο την αλλη εβαλαν παγιο τελος για τις εισερχομενες...

Και τελος...να σας πω οτι δεν εχω λαβει ακομη απαντηση στο email που τους εστειλα εδω και κατι εβδομαδες!!!!!!!!!!

 

Τι να πω...φαινονταν πολυ καλο για να ειναι αληθινο. Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οι καρτες UM (Αγγλια-Λιχτεν) που εχω εχουν προβλημα να συνδεθουν..κακο σημαδι αυτο :cry:....αλλα η travel sim που εχω συνδεθηκε και το δοκιμασα αυτο που λες....πηρα με το βατραχι μου 2 φορες τηλεφωνο....και οπως ακριβως το περιμενα δεν χρεωθηκε τιποτα στην travel sim....

 

...θα δοκιμασω και με τις καρτες UM...αν βεβαια η UM δεν εχει φουνταρει....:wacko:

 

Εμένα δουλεύουν κανονικα. Δοκίμασε και πάλι αλλιώς θυμήσου πότε τις χρησιμοποίησες για τελευταία φορά γιατί μπορεί να έχουν λήξει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύουν κανονικα. Δοκίμασε και πάλι αλλιώς θυμήσου πότε τις χρησιμοποίησες για τελευταία φορά γιατί μπορεί να έχουν λήξει

 

...σιγουρα δεν εχουν ληξει γιατι τις τσεκαρω και στελνω ενα χρεωσιμο SMS καθε φορα....δεν ειναι οτι δεν συνδεονται....η 423 συνδεεται μονο στην voda και οχι στις αλλες....και δεν περνουν τηλεφωνο....ακομα και για ελεγχο υπολοιπου....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

....παντως βλεπω οτι και αλλοι -ανα τον κοσμο- εχουν προβληματα με την UM...τοσο σε δυσκολια συνδεσης οσο και στην καθυστερηση απαντησεις σε ηλ. ταχυδρομειο....

 

:(

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

....παντως βλεπω οτι και αλλοι -ανα τον κοσμο- εχουν προβληματα με την UM...τοσο σε δυσκολια συνδεσης οσο και στην καθυστερηση απαντησεις σε ηλ. ταχυδρομειο....

 

:(

 

To cc της UM μείωσε δραστικά τις ώρες λειτουργίας του πρόσφατα από 24ωρο που ήταν. Επίπλέον καθυστερεί να απαντά στα email που στέλνονται.

 

Παντως εγώ που δοκίμασα χτες κλήθηκαν και οι 2 κάρτες κανονικά. Ειδικά για την +4236 πρέπει να χρησιμοποιείται για την κλήση κάποιος πάροχος με όχι φτηνό τιμολόγιο (π.χ. betamax) γιατί δεν είναι αξιόπιστος προς αυτόν τον προορισμό.

voip πάροχοι εμφανίζουν κάποιες φορές προβλήματα κλήσεις και προς το +447937

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγώ που δοκίμασα χτες κλήθηκαν και οι 2 κάρτες κανονικά.

 

Spartak....εισαι στην Ελλαδα;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Γιατί ρωτάς;

 

γιατι μου φανηκε περιεργο που οι δικες σου καρτες δουλευαν και οι δικες μου οχι....παντως τωρα η +44 δουλευει μια χαρα....η +423 ακομα :mad:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου φανηκε περιεργο που οι δικες σου καρτες δουλευαν και οι δικες μου οχι....παντως τωρα η +44 δουλευει μια χαρα....η +423 ακομα :mad:

 

Αν τυχόν έχεις πρόβλημα με κάποιο από τα 3 δίκτυα κάνε χειροκίνητη αναζήτηση και συνδέσου με κάποιο άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν έχεις πρόβλημα με κάποιο από τα 3 δίκτυα κάνε χειροκίνητη αναζήτηση και συνδέσου με κάποιο άλλο

 

το εκανα...με Wind και Cote δεν συνδεεται καθολου....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα...με Wind και Cote δεν συνδεεται καθολου....:wacko:

 

Εμένα συνδέεται κανονικά αλλά δε μπορώ να κάνω εξερχόμενες κλήσεις. Το πρόβλημα φαίνεται ότι είναι γενικό. Οι εισερχόμενες δουλεύουν. Φαίνεται ότι η κάρτα της UM +42366 εφτασε στο τέλος της........

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι η κάρτα της UM +42366 εφτασε στο τέλος της........

 

ναι...ετσι διαβασα και εγω.....λενε οτι στελνουν δωρεαν μια +44 στους παλιους πελατες που εχουν +42366....η πλακα ειναι οτι εμενα μου εχουν ηδη στειλει μια +44 δωρεαν οταν την προτοεβγαλαν....:p...λες να μου στειλουν και αλλη;;;...:lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που αγορασα καρτα 423 απο mediamarkt, και σκοπευα να την ενεργοποιησω σε κανα 6μηνο, πρεπει να την ενεργοποιησω τωρα για να μου την αντικαταστησουν?

 

Μα αν κανω ενεργοποιηση τωρα, ενω δεν την θελω για χρηση τωρα, θα πρεπει να την 'ταιζω' χρηματα-μοναδες διχως να την εχω αναγκη!

 

Τι να κανω?

 

Δεν μπορω να βγαλω κι ακρη με helpdesk, αφου παει σχεδον μηνας απο το προηγουμενο μαιλ που εστειλα, κι απαντηση δεν πηρα!!! Με τα ποδια να ειχα ξεκινησει, θα ειχα φτασει στα γραφεια τους για μια απαντηση!!!

 

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μα αν κανω ενεργοποιηση τωρα, ενω δεν την θελω για χρηση τωρα, θα πρεπει να την 'ταιζω' χρηματα-μοναδες διχως να την εχω αναγκη!

 

δεν χρειαζεται να την ταιζεις....αρκει μια χρεωσιμη κληση καθε 9 μηνες για να ειναι ενεργη....

 

At least 1 billed event every 9 month

http://www.prepaidgsm.net/en/international.html

 

ενα SMS αρκει...κανει καπου 29 ευρωλεπτα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...