Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν Μπορούν να το εξηγήσουν οι Τεχνικοι; Χαχαχαχα. Έλεος! Μάλλον δεν τους αφήνουν να πουν Ότι το δίκτυο τους απλά σερνετε ... (Εάν συνεχίσει και σε ενοχλεί Σκέψου και αλλαγή παρόχου)

Σόρρυ αλλά τι σχέση έχει η κατάσταση του δικτύου με πρόβλημα συνδεσιμότητας??? :wacko::wacko:

Δεν είπε το παιδί ότι δεν έχει καλή ταχύτητα, αλλά ανέφερε ένα συγκεκριμένο πρόβλημα σύνδεσης ανάμεσα σε 2 συσκευές..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σόρρυ αλλά τι σχέση έχει η κατάσταση του δικτύου με πρόβλημα συνδεσιμότητας??? :wacko::wacko:

Δεν είπε το παιδί ότι δεν έχει καλή ταχύτητα, αλλά ανέφερε ένα συγκεκριμένο πρόβλημα σύνδεσης ανάμεσα σε 2 συσκευές..

 

Συγνώμη Αλλά είπε Ότι Είναι 2 τα προβλήματα.!!!!

Το Ένα Είναι ότι σερνετε το Ίντερνετ το απόγευμα καί άλλο Είναι το πρόβλημα της συνδεσημοτητας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πρωτον ευχαριστω για το ενδιαφερον! απανταω στον καθενα ξεχωριστα

 

Δοκιμασες να κανεις ενα reset στο modem σου?

 

ναι το εκανα καθε φορα που κολλαει.. βελτιωνεται καπως η κατασταση αλλα δν σημαινει οτι ειναι και καλα. Το περιεργο ειναι οτι τις τελευταιες δυο μερες παει μια χαρα ολη μερα. :confused:

 

Δεν Μπορούν να το εξηγήσουν οι Τεχνικοι; Χαχαχαχα. Έλεος! Μάλλον δεν τους αφήνουν να πουν Ότι το δίκτυο τους απλά σερνετε ... (Εάν συνεχίσει και σε ενοχλεί Σκέψου και αλλαγή παρόχου)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εχω αλλαξει δικτυο απο HOL πηγα forthnet αλλα μεχρι σημερα δεν ειχα κανενα παραπονο και δεν ξερω γιατι εχει γινει αυτο το μπερδεμα ετσι ξαφνικα.

 

Συγνώμη Αλλά είπε Ότι Είναι 2 τα προβλήματα.!!!!

Το Ένα Είναι ότι σερνετε το Ίντερνετ το απόγευμα καί άλλο Είναι το πρόβλημα της συνδεσημοτητας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

το προβλημα με την συνδεσημοτα προς το παρων ειναι δευτερον αλλα ειναι και αυτο προβλημα.. μηπως εκπεμπει σε αλλη συχνοτητα το ρουτερ απο αυτο που διαβαζει το λαπτοπ ? υπερβολικη μεν, αλλα μηπως γινεται αυτο δε?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις δηλώσει στα settings του router σου το ασύρματο να είναι Hidden; Αν αυτό έχεις κάνει, είναι λογικό να μη το βλέπει, οπότε θα πρέπει να πας με το χέρι από το laptop να δηλώσεις ένα νέο δίκτυο με το SSID που έχεις στο ασύρματο σου.

 

Για το πρόβλημα με τη σύνδεση, πάρε τηλέφωνο καλύτερα την εξυπηρέτηση πελατών. Λογικά θα σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρούτερ εχεις?Το 585?

Μπορείς να βάλεις 1 printscreen της σελίδας του μενού με τις ρυθμίσεις του Wifi?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το λαπτοπ ενταξει.. δν ξερω πως εγινε αλλα το ειδε επιτελους το ρουτερ δεν εκανα κατι απλα το ειδε... θαυμα...

οσο για το αλλο οτι κολλαει τα βραδια ακομα γινεται αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως την προηγουμενη εβδομαδα? μηπως φταιει οτι το δικτυο ειναι υπερφορτωμενο? αλλα παλια γιατι να μην γινοτανε αυτο?

 

Εχω το ρουτερ 585v8 ... ποια σελιδα θελεις να βαλω γιατι δεν καταλαβα?

 

και ομως soriana δεν μπορουν να βοηθησουν τους εχω παρει αλλα ακρη δεν εχουμε βγαλει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συνδρομή που λήγει στις 04/02/2011 πότε θεωρείτε ότι πρέπει να γίνει αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο? Απο την forthnet μου είπαν ότι αν γίνει πριν την ημερομηνία λήξης θα χρεωθεί με 70 ευρώ αν γινεί μετά όχι...αλλά μετά δεν θα χρεωθεί και άλλο μήνα στο λογαριασμό?
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Συνδρομή που λήγει στις 04/02/2011 πότε θεωρείτε ότι πρέπει να γίνει αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο? Απο την forthnet μου είπαν ότι αν γίνει πριν την ημερομηνία λήξης θα χρεωθεί με 70 ευρώ αν γινεί μετά όχι...αλλά μετά δεν θα χρεωθεί και άλλο μήνα στο λογαριασμό?

Θα χρεωθει αλλα κανονικα θα σου επιστρεψουν τα παγια τελη του εξτρα μηνα που θα πληρωσεις σε επομενο λογαριασμο.

Δυστυχως θα πρεπει να κανεις αιτηση οταν ληξει η συνδρομη σου για το λογο που ανεφερες κι εσυ.

Συνεπως θα περασει ενα διαστημα που δεν θα εχεις internet.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεωθει αλλα κανονικα θα σου επιστρεψουν τα παγια τελη του εξτρα μηνα που θα πληρωσεις σε επομενο λογαριασμο.

Δυστυχως θα πρεπει να κανεις αιτηση οταν ληξει η συνδρομη σου για το λογο που ανεφερες κι εσυ.

Συνεπως θα περασει ενα διαστημα που δεν θα εχεις internet.

Το μόνο διάστημα που μένεις χωρίς ίντερνετ είναι μερικές μέρες, την ημέρα που γίνεται η ενεργοποίηση στον νέο πάροχο.

Πρόσφατα έφυγα από forthnet για wind και έτυχε να περιμένω αρκετές ώρες, αλλά δεν μιλάμε για πάνω από 8-10 ώρες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να μου πείτε οτι αν κάνω την νέα αίτηση με το που τελειώσει η συνδρομή μου στην forthnet θα μου επιστρέψουν χρήματα σε επόμενο λογαριασμό?δεν με ενδιαφέρει αν θα μείνω χωρίς νετ για μερικές ώρες ή ημέρες...εγώ έλεγα να πάω στον άλλο πάροχο κανα 2 εβδομάδες πριν την λήξη της συνδομής να κάνω την αίτηση για να ξεκινήσει και η διαδικασία φορητότητας....
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πληρώσει συνδρομή στη forthnet, αλλά έχεις δεσμευθεί με συμβόλαιο για ένα χρόνο. Αν φύγεις πριν τη λήξη του συμβολαίου πληρώνεις, αν φύγεις μετά, δεν πληρώνεις. Δε θα σου γυρίσει κάποιος πίσω λεφτά αν φύγεις νωρίτερα. Να πληρώσεις θα σε βάλει :)
Link to comment
Share on other sites

σημερα η φορθνετ παει πολυ καλα στη θεσσαλονικη.

σε καθε μεταβαση η νεα σελιδα ανοιγει τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες βραδυ, το internet μου σέρνεται....:(

Ουτε video στο youtube δεν μπορω να δω.... Ειχα σταθερα γυρω στα 14 MBPS, και εχω παει σιγουρα κατω απο 1....

Παιζει κατι με τη forthnet στην Αθηνα?

Στα 4 χρονια που την εχω πρωτη φορα τοσο χαλι....

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες βραδυ, το internet μου σέρνεται....:(

Ουτε video στο youtube δεν μπορω να δω.... Ειχα σταθερα γυρω στα 14 MBPS, και εχω παει σιγουρα κατω απο 1....

Παιζει κατι με τη forthnet στην Αθηνα?

Στα 4 χρονια που την εχω πρωτη φορα τοσο χαλι....

κανε ενα reset στο ρουτερ σου! εγω μια χαρα ειμαι,παντα για Ηγουμενιτσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κατι παρομοιο με τον φιλο πιο κατω,επαθα κι εγω. πριν 2 χρονια εκανα αιτηση διακοπης της συνδεσης μου στην forthnet κ αφου με τα πολλα εγινε η διακοπη αυτοι εξακολουθουσαν να μου στελνουνε λογαριασμους,πηγα διαμαρτυρηθηκα κ η απαντηση ηταν οτι πρεπει να τα πληρωσω κ μετα θα μου ερθει επιστροφη,αρνηθηκα,ειπαν οτι θα ασχοληθουν με το θεμα κ θα με ενημερωσουνε.προχθες μου στειλανε εγγραφο απο το δικηγορικο συνεργατη τους να πληρωσω το ποσο με τις αναλογες προσαυξησεις μεσα σε μια εβδομαδα αλλιως θα πανε δικαστικως.αυτη ειναι η αντιμετωπιση τους....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291481

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε ηρθε πριν λιγες μερες λογαριασμος,αλλα ΠΟΤΕ δεν εχω συνδεθει στο ιντερνετ,ουτε εχω παρει τηλεφωνο απο τη φορθνετ ,γιατι πολυ απλα δεν ειχε ενεργοποιηθει η γραμμη...και με εχουν ξαναενοχλησει για αυτο το θεμα και τους εχω ξαναστειλει στα κεντρικα την αιτηση διακοποης...τι να κανω τωρα? Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει ένα θέμα με κλήσεις από δικαστικά γραφεία από το Δεκέμβρη. Δεν φαντάζομαι γιατί μπορεί να είναι τόσο επιθετικοί σε αυτή την τακτική. Ίσως θέλουν να αποκτήσουν σιγά σιγά έλεγχο και να κάνουν μια εκκαθάριση στο billing τους για να οργανωθεί όπως πρέπει. Απ' ότι έχω καταλάβει, το billing είναι ένα θέμα που πονάνε όλοι οι πάροχοι, καθώς παρόμοια παράπονα για χρεώσεις που δεν υπάρχουν έχω δει έντονα και στη HOL και στη Wind.
Link to comment
Share on other sites

O καλά είσαι, ειδικά της HOL. 1 χρόνο έκανε ένας γνωστός μου να βγαλει άκρη με κάτι χρεώσεις για υπεραστικές κλίσεις που δεν έπρεπε να χρεωθεί και στο τέλος τις πληρωσε γιατί βαρέθηκε να ασχολείται...
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

το έχετε δει; Διαγωνισμός για συνδρομητές nova και forthnet είναι για εισιτήρια για NBA.

 

Δεν ήξερα που να το βάλω. Εδώ ελπίζω να ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

το έχετε δει; Διαγωνισμός για συνδρομητές nova και forthnet είναι για εισιτήρια για NBA.

 

Δεν ήξερα που να το βάλω. Εδώ ελπίζω να ταιριάζει.

 

Καλή φάση φίλε μου. Ευχαριστώ. Το έστειλα το μηνυματάκι μου. Εστω και για ενα συνδρομητή πολύ καλή κίνηση από την εταιρεία.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

"φίλε μου" :-S :-Ρ

 

Γενικά παρατηρώ κινητικότητα από τη Nova τελευταία. Παίζει κι αυτή η προσφορά εδώ και λίγο καιρό για εισιτήρια για ποδόσφαιρο. Τα παίρνω αυτά σε mail κάθε μήνα με το newsletter και δεν ξέρω τι να τα κάνω :)

Link to comment
Share on other sites

"φίλε μου" :-S :-Ρ

 

Γενικά παρατηρώ κινητικότητα από τη Nova τελευταία. Παίζει κι αυτή η προσφορά εδώ και λίγο καιρό για εισιτήρια για ποδόσφαιρο. Τα παίρνω αυτά σε mail κάθε μήνα με το newsletter και δεν ξέρω τι να τα κάνω

Sorryyyyyy!!!:O:O:O:O

Παίξε να κερδίσεις να τα κάνεις δώρο στον φίλο σου!!!!Νομίζω ότι είναι καλη φάση και για σένα (αφού θα είναι τσάμπα) κ για αυτόν που θα σε λατρέψει!

Edited by dimp3
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

H Forthnet ας κοιταξει να φτιαξει κανα ONU και ας αφησει το marketing με τις διαφημισεις της Nova. Και να μην μιλησω για το AIX, γιατι θα γινω κακος και οσο και αν μου παει δεν το θελω....

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πάω μια χαρά από θέμα σύνδεσης οπότε δε με χαλάει να εκμεταλευτώ και κανένα από αυτά τα μαρκετινίστικα!!!!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πάω μια χαρά από θέμα σύνδεσης οπότε δε με χαλάει να εκμεταλευτώ και κανένα από αυτά τα μαρκετινίστικα!!!!

 

Εξαρταται απο ποια μερια το βλεπεις. Και εμενα στο σπιτι μου η γραμμη μια χαρα ειναι (αν και θα μπορουσε και καλυτερα)... αλλα καλως ή κακως καποιοι την επιλεγουν και για την δουλεια τους και αντε τωρα εγω να τους εξηγησω οτι δεν ειναι θεμα IT αλλα θεμα ΟΝU και να το καταλαβουν κιολας. ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...