Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει καταλαβαίνω! Αλλά εμένα το πρόβλημα μου είναι ότι όποτε ''θέλει'' η γραμμή μου αποσυγχρονίζει όποιο μόντεμ και να έχω σε λειτουργία!

Τώρα εδώ που γράφω η σύνδεση μου δουλεύει κανονικά και δοκίμασα και έχω download 1,3Mb αν δευτερόλεπτο δουλεύει πάρα πολύ καλά......

Αυτό μπορεί να κρατήσει ώρες....μπορεί επίσης σε μισή ώρα πάλι να αρχίζει να αποσυγχρονίζει......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμενα μου εστειλαν χθες το Technicolor TD5136 το οποιο το εβαλα στη γραμμη και κλειδωσε στο εξωπραγματικο 16800 οταν με το ZTE κλειδωνε 13400

Κεραίες έχει αυτό; Τι ταχύτητα δίνει, 150 ή 300?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα του zte. To technicolor το ζήτησες εσύ;
το ζητησα εγω αλλα μολις το εβαλαν στο SNR 6 αρχισε η γραμμη της αποσυνδεσης και τωρα μου το πηγαν στο 8 μπας και δω σωστο ιντερνετ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας!

 

Από τις 22 Σεπτέμβρη έχω ένα θέμα με το ίντερνετ με την συγκεκριμένη εταιρία... Έχω συνεχείς αποσυγχρονισμούς στα μόντεμ...

Καλά διαβάσατε στα μόντεμ μιας κι έχω δοκιμάσει τέσσερα! Το ένα είναι το D-link dsl2680 το είχα σχεδόν δυο χρόνια με την forthnet

και κανένα πρόβλημα δεν είχα ως τις 21 του περασμένου Σεπτέμβρη όπου και ξεκίνησε το πρόβλημα....

Το δεύτερο μόντεμ ου επίσης κατά την forthnet είναι κι αυτό προβληματικό είναι το TP-link TW-D8961....

Το τρίτο μόντεμ είναι το Thomson TG585 v8 κι αυτό κάνει το ίδιο πρόβλημα!

Το τέταρτο μόντεμ που κι αυτό παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα είναι το Net Faster 1 .....

 

Τώρα να αναφέρω και πιο είναι το πρόβλημα που έχω.... μπορεί για κάποιες ώρες την μέρας να δουλεύει το ίντερνετ μου κανονικά!

Όμως όταν το πιάνει η ''τρέλα'' του αρχίζει να αποσυγρονίζει κάθε 2 λεπτά και όταν ξανασυγχρονίζει ενώ τα στατιστικά του μόντεμ

λένε ότι έχω download 13Mbps και upload κάπου 1020 Kbps δεν ανοίγει καμιά σελίδα και δεν υπάρχει γενικώς κίνηση δεδομένων

στη γραμμή μου και φυσικά πριν περάσουν 2 λεπτά αποσυγχρονίζει......

Στη forthnet έχω που παίρνω τηλέφωνο και δηλώνω βλάβη από τότε που ξεκίνησε το πρόβλημα.... παίρνουν και καλά μετρήσεις από την

γραμμή και τα βρίσκουν όλα καλά.....

Εγώ από πλευράς μου λίγες μέρες μετά που άρχισε το πρόβλημα με το ίντερνετ άλλαξα όλη την καλωδίωση που έχει σχέση με την

τηλεφωνική μου γραμμή ως το κουτί του ΟΤΕ από εκεί και μετά δεν μπορώ να επέμβω...... Δεν διορθώθηκε κάτι με αυτό αφού προφανώς

το πρόβλημα είναι αλλού!

Ήρθε τεχνικός εδώ στον χώρο μου δυο βδομάδες μετά που ξεκίνησε το πρόβλημα και ενώ έβλεπε οτι όσο ήταν εδώ το μόντεμ αποσυγχρόνιζε

κάθε ένα λεπτό είπε ότι δεν μπορεί να κοιτάξει κάτι επειδή το μόντεμ που είχα δεν ήταν της εταιρίας και σηκώθηκε κι έφυγε χωρίς να κάνει

τίποτα!

Ιντερνετ ακόμα δεν έχω όποτε θέλει δουλεύει και μου είπαν εχθές εκεί που για πολλοστή φορά πήρα τηλέφωνο να ξανακάνουν ένα ρεσέτ

στη γραμμή μου γιατί μετά από αυτό συνήθως χαζοδουλεύει για λίγο όπως και τώρα!

Μόλις χθες μου είπαν ότι δήλωσαν αυτοί την βλάβη στον ΟΤΕ γιατί τελικά λένε δεν είναι από αυτούς το πρόβλημα και περιμένουν τώρα λύση

από τον ΟΤΕ !

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος από την forthnet κάποιο πρόβλημα ανάλογο; Αν ναι πως ξέμπλεξε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή σας! :)

ακριβως τα ιδια εχω και γω εδω και 10 μηνες ανα διαστηματα και παντα μου λενε τα ιδια οποτε περιμενω να τελειωσει το συμβολαιο μου να βαλω hol να υσηχασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κεραίες έχει αυτό; Τι ταχύτητα δίνει, 150 ή 300?
εχει 2 εσωτερικες και ειναι λιγο καλυτερο απο το ZTE που δινει η εταιρια
Link to comment
Share on other sites

στείλε τους το πρόβλημα που έχεις στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 για να σε βοηθήσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας!

 

Από τις 22 Σεπτέμβρη έχω ένα θέμα με το ίντερνετ με την συγκεκριμένη εταιρία... Έχω συνεχείς αποσυγχρονισμούς στα μόντεμ...

Καλά διαβάσατε στα μόντεμ μιας κι έχω δοκιμάσει τέσσερα! Το ένα είναι το D-link dsl2680 το είχα σχεδόν δυο χρόνια με την forthnet

και κανένα πρόβλημα δεν είχα ως τις 21 του περασμένου Σεπτέμβρη όπου και ξεκίνησε το πρόβλημα....

Το δεύτερο μόντεμ ου επίσης κατά την forthnet είναι κι αυτό προβληματικό είναι το TP-link TW-D8961....

Το τρίτο μόντεμ είναι το Thomson TG585 v8 κι αυτό κάνει το ίδιο πρόβλημα!

Το τέταρτο μόντεμ που κι αυτό παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα είναι το Net Faster 1 .....

 

Τώρα να αναφέρω και πιο είναι το πρόβλημα που έχω.... μπορεί για κάποιες ώρες την μέρας να δουλεύει το ίντερνετ μου κανονικά!

Όμως όταν το πιάνει η ''τρέλα'' του αρχίζει να αποσυγρονίζει κάθε 2 λεπτά και όταν ξανασυγχρονίζει ενώ τα στατιστικά του μόντεμ

λένε ότι έχω download 13Mbps και upload κάπου 1020 Kbps δεν ανοίγει καμιά σελίδα και δεν υπάρχει γενικώς κίνηση δεδομένων

στη γραμμή μου και φυσικά πριν περάσουν 2 λεπτά αποσυγχρονίζει......

Στη forthnet έχω που παίρνω τηλέφωνο και δηλώνω βλάβη από τότε που ξεκίνησε το πρόβλημα.... παίρνουν και καλά μετρήσεις από την

γραμμή και τα βρίσκουν όλα καλά.....

Εγώ από πλευράς μου λίγες μέρες μετά που άρχισε το πρόβλημα με το ίντερνετ άλλαξα όλη την καλωδίωση που έχει σχέση με την

τηλεφωνική μου γραμμή ως το κουτί του ΟΤΕ από εκεί και μετά δεν μπορώ να επέμβω...... Δεν διορθώθηκε κάτι με αυτό αφού προφανώς

το πρόβλημα είναι αλλού!

Ήρθε τεχνικός εδώ στον χώρο μου δυο βδομάδες μετά που ξεκίνησε το πρόβλημα και ενώ έβλεπε οτι όσο ήταν εδώ το μόντεμ αποσυγχρόνιζε

κάθε ένα λεπτό είπε ότι δεν μπορεί να κοιτάξει κάτι επειδή το μόντεμ που είχα δεν ήταν της εταιρίας και σηκώθηκε κι έφυγε χωρίς να κάνει

τίποτα!

Ιντερνετ ακόμα δεν έχω όποτε θέλει δουλεύει και μου είπαν εχθές εκεί που για πολλοστή φορά πήρα τηλέφωνο να ξανακάνουν ένα ρεσέτ

στη γραμμή μου γιατί μετά από αυτό συνήθως χαζοδουλεύει για λίγο όπως και τώρα!

Μόλις χθες μου είπαν ότι δήλωσαν αυτοί την βλάβη στον ΟΤΕ γιατί τελικά λένε δεν είναι από αυτούς το πρόβλημα και περιμένουν τώρα λύση

από τον ΟΤΕ !

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος από την forthnet κάποιο πρόβλημα ανάλογο; Αν ναι πως ξέμπλεξε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή σας! :)

 

Με τα τηλέφωνα και τα λοιπά δεν βγάινει άκρη . όπως σου είπα τους στέλνεις το πρόβλημα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 και μετά σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο για να στο λύσουν

Link to comment
Share on other sites

στείλε τους το πρόβλημα που έχεις στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 για να σε βοηθήσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με τα τηλέφωνα και τα λοιπά δεν βγάινει άκρη . όπως σου είπα τους στέλνεις το πρόβλημα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 και μετά σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο για να στο λύσουν

εσυ εισαι της Forthnet ?καθε φορα που καποιος εχει προβλημα τους λες το ιδιο...εγω τους εχω στειλει τους εχω παρει και στα παπακια τους
Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι της Forthnet ?καθε φορα που καποιος εχει προβλημα τους λες το ιδιο...εγω τους εχω στειλει τους εχω παρει και στα παπακια τους

 

καλύτερα να στέλνει κάποιος εκεί παρά να έχει αναμονές στο τηλέφωνο αφού μετά σε παίρνουν εκείνοι τηλέφωνο και γλυτώνεις την ταλαιπώρια

Link to comment
Share on other sites

ακριβως τα ιδια εχω και γω εδω και 10 μηνες ανα διαστηματα και παντα μου λενε τα ιδια οποτε περιμενω να τελειωσει το συμβολαιο μου να βαλω hol να υσηχασω

 

:( Κατάλαβα..........

 

Μόλις ήρθα πάλι από το σπίτι, πήγα εκτάκτως στο σπίτι αυτή την ώρα μιας και πήγαν εκεί οι τεχνικοί της φόρθνετ.......

Βάλανε αναλαϊζερ στη γραμμή και δείχνουν όλα καλά και σίγουρα είναι όλα καλά από εχθές το βράδυ....... μου έδωσε τηλ ο τεχνικός

να του τηλεφωνήσω όταν θα υπάρχει το πρόβλημα μπας και φανεί κάτι εκεί τρελάθηκα αλλά τι να έκανα; Ήρθαν οι ίδιοι και πριν 15 περίπου

μέρες! Τότε το μόντεμ αποσυγχρόνιζε συνεχώς αλλά δεν κοίταξαν τίποτα γιατί δεν είχα το μόντεμ το δικό τους!

 

Θα περιμένω κι εγώ να λήξει το συμβόλαιο το οποίο ανανεώθηκε προφορικά στις 1-3-2014 και θα πάω σε άλλη εταιρία τους βαρέθηκα....

Μια τελευταία ερώτηση η ανανέωση του συμβολαίου προφορικώς ισχύει? :blink:

Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι της Forthnet ?καθε φορα που καποιος εχει προβλημα τους λες το ιδιο...εγω τους εχω στειλει τους εχω παρει και στα παπακια τους

 

Προχθές συμπλήρωσα τα στοιχεία μου στο facebook και με πήραν την ίδια μέρα. Δουλεύει.

Μια τελευταία ερώτηση η ανανέωση του συμβολαίου προφορικώς ισχύει? :blink:

 

Αν δε βάλεις τζίφρα δεν ισχύει τίποτα.

Συνεπώς, αν από 1-3-14 που λες ότι ανανεώθηκε προφορικά, δεν υπέγραψες τίποτα, σημαίνει ότι εδώ και 7 μήνες μπορείς να απαλλαγείς :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βάλεις τζίφρα δεν ισχύει τίποτα.

Συνεπώς, αν από 1-3-14 που λες ότι ανανεώθηκε προφορικά, δεν υπέγραψες τίποτα, σημαίνει ότι εδώ και 7 μήνες μπορείς να απαλλαγείς :p

 

Έτσι μου είπε κι ένας γνωστός αλλά αυτοί για να φύγω ζητάνε να πληρώσω ποινή επειδή και καλά έχει ηχογραφηθεί η προφορική

ανανέωση!

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση προφορική στη wind, μετα από κάποιους μήνες φευγω για forthnet, όλα καλά και μια χαρά. Μου έρχεται και ο μηδενικος εκκαθαριστικος. Πριν από λίγες μέρες μου έρχεται ενας λογαριασμός 41€ περίπου.

Τους παίρνω τηλ και μου λένε οτι είναι η διαφορά των μηνών που είχα προσφορά απο 28€ σε 22€. Δηλαδή μου ζητησαν την διαφορά της έκπτωσης πίσω για τους μήνες που έκανα χρήση της προσφοράς.

Το τονίζω σε προφορική προσφορά όλα αυτά. Τους το ζήτησα να μου το δείξουν που ισχύει κάτι τέτοιο, έστω και να μου το ειπαν στο τηλ, αλλά μου τα μασουσε και μπλα μπλα μπλα.

Πριν κλείσω της είπα να μου βρει αν ειπώθηκε κάτι τέτοιο στην προφορική ανανέωση για να τους στείλω τα λεφτά.

Αν δεν έχεις υπογράψει κάτι είστε ελεύθεροι να πάτε σε όποια εταιρεία θέλετε.

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Θα το ψάξω κι εγώ λίγο καλύτερα κι' άν είναι έτσι θα τους πω άντε γεια να ησυχάσω!
Link to comment
Share on other sites

η forthnet μου έδωσε ZTE H108L ρουτερ σήμερα το πρωί είχα ίντερνετ και τηλέφωνο .Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει πως να δω που κλειδώνει η γραμμή μου ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο είναι.

Κλειδώνεις στα 22003 kbps, πολύ καλά!

Το upload σου είναι λίγο πεσμένο, θα έπρεπε να είναι στα ~1000 kbps.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Downstream Upstream

SNR Margin

:

6.0 5.5 db

Line Attenuation

:

21.2 6.6 db

Data Rate

:

22003 899 kbps

 

αυτό είναι ;

σε ποια περιοχη πιανεις 22000 και με το zte κι ολας ?εγω με το συγκεκριμενο επιανα 12 και τωρα με το technicolor 17 αλλα εκανε αποσυνδεσεις και μου πηγαν το snr στο 8 και τωρα πιανει 13600
Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη πιανεις 22000 και με το zte κι ολας ?εγω με το συγκεκριμενο επιανα 12 και τωρα με το technicolor 17 αλλα εκανε αποσυνδεσεις και μου πηγαν το snr στο 8 και τωρα πιανει 13600

 

αν θέλεις το πιστεύεις ούτε κι εγώ το περίμενα , πάντως από εκεί που μένω ο κόμβος είναι 50 μέτρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο 2μιση μηνες χρησης με το ΖΤΕ εχω να πω τα εξης.απο σημα ειναι μια χαρα.απο αποσυνδεσεις επισης δεν εχει θεμα.το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι σε live streaming και σε παρκολουθηση βιντεο.εχει καταντησει τοσο σπαστικο που νομιζω οτι εχω adsl πριν ετων.

το interface του Downstream Upstream

SNR Margin

:

0.1 15.4 db

Line Attenuation

:

7.7 4.2 db

Data Rate

:

21449 1020 kbps

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα στατιστικα μου ειναι λιγο περιεργα η εγω τα βλεπω λαθος?

 

 

http://s28.postimg.org/ylh458r0t/image.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Σαν συγχρονισμός είναι πολύ καλά. Ο θόρυβος πρέπει να έχει σκαλωσει το ρουτερ , κάνε ένα restart
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω το εξής,εάν συνεχίσω να συνδέομαι με netfaster 3 της hol ενώ έχω περάςει σε forthnet,θα αντιμετωπίσω προβλήματα;Ρωτάω γιατί δεν εχω διαβάσει κ πολύ καλά σχόλια για τα ρουτεράκια που δίνει η forthnet!Επίσης αν το ρούτερ καεί(ναι μου έχει τύχει κ αυτό) ή παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα,η αλλαγή θα γίνει δωρεάν;
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω το εξής,εάν συνεχίσω να συνδέομαι με netfaster 3 της hol ενώ έχω περάςει σε forthnet,θα αντιμετωπίσω προβλήματα;Ρωτάω γιατί δεν εχω διαβάσει κ πολύ καλά σχόλια για τα ρουτεράκια που δίνει η forthnet!Επίσης αν το ρούτερ καεί(ναι μου έχει τύχει κ αυτό) ή παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα,η αλλαγή θα γίνει δωρεάν;

 

Οχι δε θα εχεις κανενα προβλημα, μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιο modem/router θες εσυ.

 

Αν σου χαλασεις δικο σου modem δε θα στο αντικαταστησουν, αν σου χαλασει αυτο που εδωσαν, ναι!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω το εξής,εάν συνεχίσω να συνδέομαι με netfaster 3 της hol ενώ έχω περάςει σε forthnet,θα αντιμετωπίσω προβλήματα;Ρωτάω γιατί δεν εχω διαβάσει κ πολύ καλά σχόλια για τα ρουτεράκια που δίνει η forthnet!Επίσης αν το ρούτερ καεί(ναι μου έχει τύχει κ αυτό) ή παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα,η αλλαγή θα γίνει δωρεάν;

 

δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά το technicolor που δίνει σαν ρούτερ είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Σε μία από τις γραμμές που έχω στη Forthnet έχω μόνο ίντερνετ με 14,90 ευρώ (που δεν χρησιμοποιώ από τότε που έβαλα vdsl σε άλλη γραμμή στον ίδιο χώρο) και πήρα σήμερα τις προσφορές για να δω τι παίζει και να αποφασίσω αν θα διακόψω τη γραμμή τελείως ή θα την συνεχίσω με βελτιωμένη προσφορά.

Ο υπάλληλος πρότεινε να συνεχίσω με 24, απεριόριστα σε σταθερά και 300' σε κινητά για 1 χρόνο με 19,90 που τη βρίσκω συμπαθητική ακόμη και σε σχέση με εκείνη της wind η οποία έχει μεν επιπλέον και 120' σε f2g αλλά έχει δέσμευση από 18-24 μήνες, χρεώσεις στις ψηφιακές ευκολίες κλπ. Το καλό είναι ότι μπορεί να γίνει αμέσως η αλλαγή και όχι να περιμένω να λήξει το ισχύον (περυσινό) συμβόλαιο.

 

Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει καλλίτερη προσφορά σ' αυτή ή σε άλλη εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Σε μία από τις γραμμές που έχω στη Forthnet έχω μόνο ίντερνετ με 14,90 ευρώ (που δεν χρησιμοποιώ από τότε που έβαλα vdsl σε άλλη γραμμή στον ίδιο χώρο) και πήρα σήμερα τις προσφορές για να δω τι παίζει και να αποφασίσω αν θα διακόψω τη γραμμή τελείως ή θα την συνεχίσω με βελτιωμένη προσφορά.

Ο υπάλληλος πρότεινε να συνεχίσω με 24, απεριόριστα σε σταθερά και 300' σε κινητά για 1 χρόνο με 19,90 που τη βρίσκω συμπαθητική ακόμη και σε σχέση με εκείνη της wind η οποία έχει μεν επιπλέον και 120' σε f2g αλλά έχει δέσμευση από 18-24 μήνες, χρεώσεις στις ψηφιακές ευκολίες κλπ. Το καλό είναι ότι μπορεί να γίνει αμέσως η αλλαγή και όχι να περιμένω να λήξει το ισχύον (περυσινό) συμβόλαιο.

 

Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει καλλίτερη προσφορά σ' αυτή ή σε άλλη εταιρεία;

Δεν συμφέρει να πας σε άλλη εταιρεία αφού είσαι ικανοποιημένος με τη forthnet γιατί θα πρέπει να πληρώσεις τέλη ενεργοποίησης και είναι πολύ δύσκολο να βρεις καλύτερη προσφορά από αυτή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...