Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Όταν θα παω σπίτι θα το κοιτάξω αναλυτικά για να δω εαν κάνει για PSTN και θα γράψω στο forum και το μοντέλο του. Πάντως από θύρες είδα ότι έχει μια USB μια Ethernet και μια ADSL.

 

Ειπαμε μην ασχολειστε με τα δεκαδες τυχοντα router που σας στελνουν.

 

D-Link G624T και εχετε σωθει...:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλά μην υπερβάλουμε! Δεν θα έλεγα την siemens "τυχαία" στον τηλεπικοινωνιακό τομέα. Είναι πολύ "βαρύ" όνομα, με πολύ καλά και αξιόπιστα μηχανήματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

To router που μου στείλαν είναι το Siemens adsl combo router CL100 και το οποίο συνδέεται και με γραμμή PSTN και ISDN σύμφωνα με το manual.

Δεν μπόρεσα να βρω τίποτα στο Internet για αυτό. Επιπλέον δεν έχει drivers για linux. Μόλις μου ενεργοποιήσουν την σύνδεση και το δοκιμάσω θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε παιδιά. Ειχαμε τον ΟΤΕ, αλλά αυτοί ειναι χειρότεροι!

 

"Το να μην λειτουργεί σωστά το τηλ/κό κέντρο μιας Δημόσιας υπηρεσίας να το καταλαβω. Αλλά μιας ιδιωτικής εταιρείας

παροχής τηλεπικοινωνιών ειναι α π α ρ α δ ε κ τ ο. Σαν να πηγαίνω στον αλεργιολόγο, και αυτός να ναι γεμάτος...σπυράκια. Η αναλγησία σας ειναι απίστευτη. Έχετε βάλει και στη homepage εκείνο το link"δειτε τη πορεία της αίτησή σας" και στ α%^&^% σας, σιγα μην μπείτε στον κόπο να το ενημερώσετε. Πρέπει να "σκάσεω" ΕΓΩ, να πιάσω γραμμή, για να μάθω οτι ..."υπάρχει ακύρωση απ τον ΟΤΕ" αλλιώς εσεις δεν μπορείτε να κάνετε ενα τηλέφωνο να μου πείτε : "M@λ@κ@ που περιμένεις σαν ζώον, έχουμε κάποιο πρόβλημα ξέρεις, θ αργήσουμε". Και εντάξει, δεν τσακίζεστε να πάρετε ενα τηλέφωνο, εκείνη τη π@π@ρι@ το link, τι στο διαολο το βάζετε, αφού δεν το ενημερώνετε? Δεν φτάνει η γαιδουριά σας, μας δουλευετε κι απο πάνω.

Κι αν ρωτήσουμε και γιατί έχουμε πρόβλημα, τη καραμέλα την πιπιλάτε στο στομα..."φταίει ο ΟΤΕ".

Αμ΄δε φταίει ο ΟΤΕ, μόνο.

Ο μ@λ@κ@ς που σας εμπιστευεται φταίει. Γιατί ειστε ανίκανοι ενα τηλεφωνικό κέντρο να οργανώσετε, μου θέλετε και...."πελατιακή βάση"!

Εκεί που τα "πήρα" τελείως, ειναι όταν ζήτησα να μιλήσω με κάποιον ο οποίος να μου εξηγήσει περί τίνος προκειται και ...κολλάει ο ΟΤΕ.

Πόσο απασχολημένος ειναι επιτέλους ο ...."προιστάμενος" που αφήνει το ...γαιδούρι να περιμένει άλλα 20-25 λεπτά προκειμένου να ενημερωθεί για την πορεία της αίτησής του?

Τέτοια αναλγησία ξαναρωτάω? Λεφτά έρχομαι να σας δώσω καραγκιόζηδες, οχι να σας πάρω. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ."

 

Το παραπάνω εστάλει στη Forthnet telephonie S.A. σήμερα το μεσημέρι.

Όποιο σχόλιό σας δεκτό.-

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην υπερβάλουμε! Δεν θα έλεγα την siemens "τυχαία" στον τηλεπικοινωνιακό τομέα. Είναι πολύ "βαρύ" όνομα, με πολύ καλά και αξιόπιστα μηχανήματα.

 

Εννοουσα το συγκεκριμενο μοντελο φιλε μου γιατι πιστευω οτι δινουν

συνηθως κακης ποιοτητας & με μικρες δυνατοτητες (Ethernet,Wireless)

 

Ελεος ρε παιδιά. Ειχαμε τον ΟΤΕ, αλλά αυτοί ειναι χειρότεροι!

 

"Το να μην λειτουργεί σωστά το τηλ/κό κέντρο μιας Δημόσιας υπηρεσίας να το καταλαβω. Αλλά μιας ιδιωτικής εταιρείας

παροχής τηλεπικοινωνιών ειναι α π α ρ α δ ε κ τ ο. Σαν να πηγαίνω στον αλεργιολόγο, και αυτός να ναι γεμάτος...σπυράκια. Η αναλγησία σας ειναι απίστευτη. Έχετε βάλει και στη homepage εκείνο το link"δειτε τη πορεία της αίτησή σας" και στ α%^&^% σας, σιγα μην μπείτε στον κόπο να το ενημερώσετε. Πρέπει να "σκάσεω" ΕΓΩ, να πιάσω γραμμή, για να μάθω οτι ..."υπάρχει ακύρωση απ τον ΟΤΕ" αλλιώς εσεις δεν μπορείτε να κάνετε ενα τηλέφωνο να μου πείτε : "M@λ@κ@ που περιμένεις σαν ζώον, έχουμε κάποιο πρόβλημα ξέρεις, θ αργήσουμε". Και εντάξει, δεν τσακίζεστε να πάρετε ενα τηλέφωνο, εκείνη τη π@π@ρι@ το link, τι στο διαολο το βάζετε, αφού δεν το ενημερώνετε? Δεν φτάνει η γαιδουριά σας, μας δουλευετε κι απο πάνω.

Κι αν ρωτήσουμε και γιατί έχουμε πρόβλημα, τη καραμέλα την πιπιλάτε στο στομα..."φταίει ο ΟΤΕ".

Αμ΄δε φταίει ο ΟΤΕ, μόνο.

Ο μ@λ@κ@ς που σας εμπιστευεται φταίει. Γιατί ειστε ανίκανοι ενα τηλεφωνικό κέντρο να οργανώσετε, μου θέλετε και...."πελατιακή βάση"!

Εκεί που τα "πήρα" τελείως, ειναι όταν ζήτησα να μιλήσω με κάποιον ο οποίος να μου εξηγήσει περί τίνος προκειται και ...κολλάει ο ΟΤΕ.

Πόσο απασχολημένος ειναι επιτέλους ο ...."προιστάμενος" που αφήνει το ...γαιδούρι να περιμένει άλλα 20-25 λεπτά προκειμένου να ενημερωθεί για την πορεία της αίτησής του?

Τέτοια αναλγησία ξαναρωτάω? Λεφτά έρχομαι να σας δώσω καραγκιόζηδες, οχι να σας πάρω. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ."

 

Το παραπάνω εστάλει στη Forthnet telephonie S.A. σήμερα το μεσημέρι.

Όποιο σχόλιό σας δεκτό.-

 

Θα σου πω τι εγινε με μενα..

Πολλα τηλεφωνα οπου τους τα σερνεις και ζητας τα ονοματα των συνομιλητων σου , να σε συνδεσουν με προϊσταμενο , και να απαιτησεις συνδεση με τεχνικη υπηρεσια με απευθειας τηλεφωνο....

 

Ετσι εκανα εγω και τελειωσα σε 3 μερουλες ....:D

 

Οσο παιρνεις και περιμενεις...περιμενεις και απλα εκθετεις το προβλημα bye...

 

Οσο αφορα τον ΟΤΕ κλπ κλπ εγω κερδισα 1 μηνα ΔΩΡΕΑΝ γιατι με αφησαν

χωρις εξηγηση χωρις τηλεφωνο 5 ημερες...:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πολλα τηλεφωνα οπου τους τα σερνεις και ζητας τα ονοματα των συνομιλητων σου , να σε συνδεσουν με προϊσταμενο , και να απαιτησεις συνδεση με τεχνικη υπηρεσια με απευθειας τηλεφωνο....

 

Ετσι εκανα εγω και τελειωσα σε 3 μερουλες ....:D

 

Οσο παιρνεις και περιμενεις...περιμενεις και απλα εκθετεις το προβλημα bye...

 

αυτο κανω κ εγω φιλε μου καθε φορα που περνω τηλ αλλα απο τελη φεβρουαριου που εκανα αιτηση κ μεχρι σημερα τπτ.

το καλο ειναι οτι επειδη ελιξε το adsl in abox στις 12/6 κ εχουν εντολη απο την εεττ να μην κοβετε η συνδεση μεχρι την ενεργοποιηση κ ειμαι τωρα με δωρεαν παραταση τησ συνδεσης μου μεχρι την ενεργοποιηση τησ αιτησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα το συγκεκριμενο μοντελο φιλε μου γιατι πιστευω οτι δινουν

συνηθως κακης ποιοτητας & με μικρες δυνατοτητες (Ethernet,Wireless)

 

 

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο ρουτεράκι και έτσι δεν μπορώ να πω κάτι εναντίον ή υπέρ. Σίγουρα κακής ποιότητας δεν θα είναι, αλλά για τις δυνατότητες του ούτε λόγος. Ένα απλό ρουτεράκι θα είναι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει γίνει η αναβάθμιση σε 24mbps στην Καλαμαριά?

 

Γιατί έως τώρα δεν βλέπω φως.... και αναρωτιέμαι μήπως έως 9800 είναι η δυνατότητα της γραμμής μου...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει γίνει η αναβάθμιση σε 24mbps στην Καλαμαριά?

 

Γιατί έως τώρα δεν βλέπω φως.... και αναρωτιέμαι μήπως έως 9800 είναι η δυνατότητα της γραμμής μου...

 

λογικα εφοσον εισαι στο ιδιοκτητο θα γινει απο μονο του.ετσι λενε και οτι δεν χρειαζεται να κανουμε τιποτα.οποτε δκιμασε κανενα ρεσετ ή βγαλε βαλε το καλωδιο ωστε να συγχρωνισει απ την αρχη και βλεπεισ μετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω έχω κάνει αίτηση στην forthnet 2 play μετά από 4 μήνες άσκοπης αναμονής στην Vivodi. Στο site τους φράφουν ότι σήμερα θα γίνει η ενεργοποίηση (εκτιμώμενη ημερομηνία). Να τρέφω ελπίδες ή με δουλεύουν. Προσπάθησα να τους πάρω τηλ. αλλά δεν τα κατάφερα γιατί το ένα δεν απαντάει 8011008000 ενώ το 8011009000 μιλάει συνέχεια είτε πρωί είτε μεσημέρι είτε βράδι. Χειρότερο ακόμα και από της Vivodi. Έχω στείλει δυο e-mail το πρώτο το απαντήσαν αλλά το δεύτερο που το έστειλα πριν μια εβδομάδα δεν απαντήσαν.

Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους γνωρίζει κανείς;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω έχω κάνει αίτηση στην forthnet 2 play μετά από 4 μήνες άσκοπης αναμονής στην Vivodi. Στο site τους φράφουν ότι σήμερα θα γίνει η ενεργοποίηση (εκτιμώμενη ημερομηνία). Να τρέφω ελπίδες ή με δουλεύουν. Προσπάθησα να τους πάρω τηλ. αλλά δεν τα κατάφερα γιατί το ένα δεν απαντάει 8011008000 ενώ το 8011009000 μιλάει συνέχεια είτε πρωί είτε μεσημέρι είτε βράδι. Χειρότερο ακόμα και από της Vivodi. Έχω στείλει δυο e-mail το πρώτο το απαντήσαν αλλά το δεύτερο που το έστειλα πριν μια εβδομάδα δεν απαντήσαν.

Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους γνωρίζει κανείς;

Ευχαριστώ

 

Μόλις μίλησα στο 801 και εγώ σήμερα επικοινώνησα και μου είπαν θα μου στείλουν sms στο κινητό μόλις ενεργοποιηθώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέσα σε λιγότερο από ένα μήνα από τότε που έστειλα την αίτηση ενεργοποιήθηκε, την ημερομηνία που έγραφαν στο site τους και χωρίς κανένα πρόβλημα. Χωρίς τηλέφωνο έμεινα μόνο για μερικές ώρες. Την ημέρα που ενεργοποιείται στου στέλνουν sms με username/password και σου λένε ότι η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί σε μερικές ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε παιδιά. Ειχαμε τον ΟΤΕ, αλλά αυτοί ειναι χειρότεροι!

 

"Το να μην λειτουργεί σωστά το τηλ/κό κέντρο μιας Δημόσιας υπηρεσίας να το καταλαβω. Αλλά μιας ιδιωτικής εταιρείας

παροχής τηλεπικοινωνιών ειναι α π α ρ α δ ε κ τ ο. Σαν να πηγαίνω στον αλεργιολόγο, και αυτός να ναι γεμάτος...σπυράκια. Η αναλγησία σας ειναι απίστευτη. Έχετε βάλει και στη homepage εκείνο το link"δειτε τη πορεία της αίτησή σας" και στ α%^&^% σας, σιγα μην μπείτε στον κόπο να το ενημερώσετε. Πρέπει να "σκάσεω" ΕΓΩ, να πιάσω γραμμή, για να μάθω οτι ..."υπάρχει ακύρωση απ τον ΟΤΕ" αλλιώς εσεις δεν μπορείτε να κάνετε ενα τηλέφωνο να μου πείτε : "M@λ@κ@ που περιμένεις σαν ζώον, έχουμε κάποιο πρόβλημα ξέρεις, θ αργήσουμε". Και εντάξει, δεν τσακίζεστε να πάρετε ενα τηλέφωνο, εκείνη τη π@π@ρι@ το link, τι στο διαολο το βάζετε, αφού δεν το ενημερώνετε? Δεν φτάνει η γαιδουριά σας, μας δουλευετε κι απο πάνω.

Κι αν ρωτήσουμε και γιατί έχουμε πρόβλημα, τη καραμέλα την πιπιλάτε στο στομα..."φταίει ο ΟΤΕ".

Αμ΄δε φταίει ο ΟΤΕ, μόνο.

Ο μ@λ@κ@ς που σας εμπιστευεται φταίει. Γιατί ειστε ανίκανοι ενα τηλεφωνικό κέντρο να οργανώσετε, μου θέλετε και...."πελατιακή βάση"!

Εκεί που τα "πήρα" τελείως, ειναι όταν ζήτησα να μιλήσω με κάποιον ο οποίος να μου εξηγήσει περί τίνος προκειται και ...κολλάει ο ΟΤΕ.

Πόσο απασχολημένος ειναι επιτέλους ο ...."προιστάμενος" που αφήνει το ...γαιδούρι να περιμένει άλλα 20-25 λεπτά προκειμένου να ενημερωθεί για την πορεία της αίτησής του?

Τέτοια αναλγησία ξαναρωτάω? Λεφτά έρχομαι να σας δώσω καραγκιόζηδες, οχι να σας πάρω. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ."

 

Το παραπάνω εστάλει στη Forthnet telephonie S.A. σήμερα το μεσημέρι.

Όποιο σχόλιό σας δεκτό.-

 

Καθομαι και διαβαζω ολα τα μηνυματα που εχουν γραφτει για τη forthnet απο το πρωι και πραγματικα αναρωτιεμαι. Αναρωτιεμαι για αυτους τους ανθρωπους που εχουν στελεχωσει αυτη την εταιρια και δινουν υποσχεσεις στον κοσμο που δεν μπορουν να πραγματοποιησουν. Το λιγοτερο που θα επρεπε να κανουν ειναι να ντερπονται. Ομως βρισκουν και τα κανουν. Γι αυτο και η καημενη Ελλαδιτσα μας παει απο το κακο στο χειροτερο. Γιατι καταρτιζεται απο τετοιους ανθρωπους, που το μονο που σκεφτονται ειναι πως θα βαλουν στο χερι τα λεφτα μας χωρις να προσφερουν τις υπηρεσιες που υποσχονται. Και δεν καταλαβαινω μερικους φιλους απο το forum, που μετα απο δυο και περισσοτερους μηνες αναμονης ερχεται η πολυποθητη συνδεση, με τα όποια προβληματα κουβαλαει μαζι της και χωρις ουσιαστικα τεχνικη υποστηριξη, να λενε "χαλαλι, αφου συνδεθηκαμε τωρα ειμαστε οκ." Μα ειναι δυνατον;

 

Θα σας παραθεσω λοιπον και την δικη μου εμπειρια απο αυτη τη "μεγαλη" εταιρια που λεγεται Forthnet.

Εκανα αιτηση για το 2play soho στις 28-2-2007 και με διαβεβαιωσαν οτι σε μερικες ημερες θα παραλαβω τον εξοπλισμο και το πολυ σ' ενα μηνα θα γινει και η συνδεση. Περναγαν οι ημερες και εξοπλισμος πουθενα. Με γαϊδουρινη υπομονη λοιπον, χωρις ιντερνετ και υστερα απο ενα μηνα, στις 2-4-2007 αποφασισα να τους "ενοχλησω" για να μου πουν σε τι σταδιο βρισκομαστε. Τζιφος. Προσπαθουσα να επικοινωνησω επι τρεις μερες χωρις κανενα αποτελεσμα. Τα τηλεφωνα δεν τα σηκωνε κανεις. Οποιαδηποτε ωρα και να επαιρνα δεν απαντουσε κανεις.

Μετα απο λιγο καιρο λοιπον και αφου ειχα μεινει και δυο ημερες χωρις τηλεφωνο, μου ηρθε μηνυμα οτι η γραμμη μου εχει ενεργοποιηθει με ενα μακριναρι user name διαφορετικο απο αυτο που ειχα δωσει στην αιτηση μου. Σας ρωταω ομως, τι να την κανω την συνδεση χωρις εξοπλισμο; Για να μην σας τα πολυλογω τραβηχτηκα με τον εξοπλσιμο κοντα στο μηνα. Με τηλεφωνα στο μαγαζι που εκανα την αιτηση και που ακουγανε τα σχολιανα τους οι ανθρωποι χωρις να φταινε, με τις εταιριες courier,με την ανυπαρκτη εξυπηρετηση πελατων, να λενε απο τη Forthnet οτι φαινεται να εχει παραδοθει ο εξοπλισμος και γενικα η μονη εικονα που υπαρχει στο μυαλο μου απο την αρχη κιολας της συνεργασιας μας ειναι ενα "μπαχαλο." Ασε δε τις ψηφιακες ευκολιες. Δεν τις ειχα ποτε, μεχρι προσφατως. Ουτε καν την αναγνωριση κλησης.

Η μεγαλη αγανακτηση ομως ηρθε οταν στο διμηνο πανω, μου σταλθηκε ο λογαριασμος o οποιος με εκπληξη βλεπω οτι δεν εχω το προγραμμα που εχω αιτηθει, δηλ. το 2play soho, αλλα το 2play και το ποσο που πρεπει να πληρωσω ειναι 79,80 ευρω. 79,80 για κατι το οποιο δεν ηθελα και σε τελευταια αναλυση δεν ειχα. Μου ειπαν οτι θα επικοινωνησει καποιος υπευθυνος μαζι μου για να διευθετηθει το ζητημα, αλλα οσο τον ειδατε εσεις αλλο τοσο τον ειδα κι εγω. Και σαν να μην εφτανε αυτο, εκαναν και αναληψη απο τον λογαριαμο μου το παραπανω ποσο, λογω παγιας εντολης.

Οπως καταλαβαινετε το μονο πραγμα που με δε με απασχολει αυτη τη στιγμη ειναι με τι ταχυτητα κατεβαζω.

Προσοχη λοιπον φιλοι σε ποιες "μεγαλες" εταιριες οπως στη forthnet καταθετουμε τα λεφτουδακια μας, που με τοσο κοπο βγαζουμε εμεις και τοσο ευκολα παιρνουν αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Χθες ενεργοποιήθηκε και η δικιά μου σε λιγότερο από μήνα, ακριβώς την ημέρα που έλεγαν. Όλα καλά εκτός του ότι μου είχαν στείλει το router στην παλιά διεύθυνση. Τεσπα, το πήρα σήμερα μόνος μου από το courier και το απόγευμα το βάζω. Μου έστειλαν ένα AIRTIES...Τί είναι αυτό, το ξέρει κανένας;.. Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μαζί με το router είχε και ένα μικρό πραγματάκι speedtouch, adsl over pots filter. Τι είναι αυτό ρε παιδιά; (δεν είμαι και ειδικός). Εκεί που θα βάλω το router πως θα μπορώ να έχω ταυτόχρονα συνδεδεμένο και το ασύρματο τηλέφωνό μου; Α..χθες μίλησα με το τηλ. κέντρο τους σε 3 λεπτά!!! Φοβερό; :)
Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα αλλά από ότι βλέπω σε κάτι μετρήσεις μόνο με 1,κάτι mbps. εντάξει δεν βγάζω συμπεράσματα γιατί το pc στο σπίτι είναι μπακατέλα. Πάντως ένα update που έκανα στο antivirus, κατέβασε 10mb σε 1 λεπτό. Καλός χρόνος δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!! Να κάνω μια ερώτηση για να καταλάβω...

Εμένα από το site της Forthnet μου βγάζει αυτό:

15/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Τίποτε άλλο.

Όταν είχα πάρει τηλ. για να κάνω την ενεργοποίηση για 2play μου είχαν πει (αρχές Ιουνίου) ότι θα κάνει περίπου 1,5 μήνα. Μετά από λίγες μέρες μπήκα στο site και είδα να βγάζει αυτό και λέω οκ σε κανά μήνα θα είμαι με τη Forthnet στο σπίτι άντε το πολύ μέχρι τέλη Ιουλίου. Με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα εγώ έχω πολύ μέλλον ακόμα δηλαδή...??? Ούτε τέλη του καλοκαιριού δεν θα έχει ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση??

Το ρωτάω αυτό γιατί δεν μου λέει τίποτε άλλο στη σελίδα της όταν βάζω τον αριθμό τηλεφώνου μου...

Μένω Θεσσαλονίκη δίπλα στο Υπουργείο. Το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet στην περιοχή μου είναι στην Ερμού. Θα έχω αρκετές απώλειες στην ταχύτητα από τα 24mbit του ιδιόκτητου? (Κάνω την ερώτηση βεβαίως σε αυτούς που γνωρίζουν από Θεσσαλονίκη ή μένουν εδώ):p

 

Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει ρε παιδιά.

Συγνώμη αν έχει ξ αναφερθεί παραπάνω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα, έως την ενεργοποίηση είναι αυτό που ακολουθεί:

 

16/05/2007 Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης

02/05/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής.

27/04/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

20/04/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

 

Έχεις λοιπόν άλλα τρια στάδια έως την ενεργοποίηση....

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα, έως την ενεργοποίηση είναι αυτό που ακολουθεί:

 

16/05/2007 Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης

02/05/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής.

27/04/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

20/04/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

 

Έχεις λοιπόν άλλα τρια στάδια έως την ενεργοποίηση....

 

emena leei akoma 27/4/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet :) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα, έως την ενεργοποίηση είναι αυτό που ακολουθεί:

 

16/05/2007 Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης

02/05/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής.

27/04/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

20/04/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

 

Έχεις λοιπόν άλλα τρια στάδια έως την ενεργοποίηση....

 

Κατάλαβα...Τον ήπια δηλαδή...:( :( Σε κανά 4μηνο με βλέπω και αν... Εσένα φίλε μου απ'ότι βλέπω έγιναν όλα μπαμ μπαμ!!! Είσαι τυχερός μάλλον!!!!

Ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Κανε τους ενα τηλ (αν τους πιασεις) γιατι φαινεται να καθυστερει τη γραμμη ο ΠΟΤΕ!!!

Και εγω παντως ενεργοποιηθηκα σε 3 εβδομαδες παρ ολο που με διαβεβαιωσανε στη 4νετ οτι η αιτηση μου θα απορριφθει!!!! Επεμενα, εστειλα την υπαλληλο στον προισταμενο και μετα "μου κανανε τη χαρη να παραλαβουν την αιτηση"!!! Τελικα οπως επεμεινα ολα οκ!!! Βεβαια στην εταιρια που φερνει τον εξοπλισμο πηγα μονος μου γιατι αν περιμενω απο αυτους παραλαβη σωθηκαμε!!!! Αλλα απο την αλλη τι ειναι αυτο το φθηνο siemens που δωσανε??? με τον τονο τα αγορασανε???:confused:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

ti na leme re paidia gia to xali tous?egw exw kanei tin aitisi edw kai ena mina kai molis x8es mou ebgale paralabi kai kataxwrisi tis aitisis.ena mina ti kanane?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει γίνει η αναβάθμιση σε 24mbps στην Καλαμαριά?

 

Γιατί έως τώρα δεν βλέπω φως.... και αναρωτιέμαι μήπως έως 9800 είναι η δυνατότητα της γραμμής μου...

 

NAI Εγινε 20040

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οεοε συνδεθηκα.ολα καλα.μονο που δεν εχω δει πανω απο 350 κατεβασμα ενω εχω συγχρονησει στα 18 000 περιπου.επισης ειχα ζητησει τα χαρακτηστικα του τηλεφωνου να μεινουν ως εχουν.αλλα Π@Π@ρια ουτε αποκρυψη ουτε απορητο.τελικα μου λενε οτι θα το δουνε.για το dsl τωρα πηγε να μου πει η κοπελια που μιλησα πριν λιγο τα δικα τις αλλα επιμενωντας και εξηγωντας της πως εχουν τα πραγματα ειπε πως η γραμμη μου ειναι καλη και δεν δικαιολογειται να μην εχω εστω 1500, κατεβασμα στην <<ξεφτιλα>>,κανονικα επρεπε να επαιζα 1800-2000.ρε που πεσαμεεεεεε.αντε φτου και τρεξιμο απο την αρχη παλι.350 απο το θεωρητικο 3000.το 1/10 περιπου.ρε ****το.αρχισα να φορτωνω με το καλημερα μολις ξεμπερδεψα μετα απο 3 μηνες μετην αιτηση τωρα πρεπει να τους κυνηγαω για να μου προσφερουν μια τυπικη ποιοτητα των υπηρησειων που τοσο διαφημιζουν και θα πληρωσω.τι θα τους κανουμε αυτους ρε.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.η γραμμη μου σηκωνει 18000 εστω 16000 δεν μπορω να εχω????:angry: :down: :rocket: :chair: :kill: :knife:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μετράς την ταχύτητα;

Κατέβασε ένα αρχείο απο ftp.ntua.gr με download manager με 5-10 connections και πες μας τι ταχύτητα πιάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μετράς την ταχύτητα;

Κατέβασε ένα αρχείο απο ftp.ntua.gr με download manager με 5-10 connections και πες μας τι ταχύτητα πιάνεις.

 

05/07/2007 12:16:05

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 436.34Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 6.19Mb/s

 

αλλα ουτε και αυτα δεν πιανω.τι να μου κανει το download manager.αν θες δοκιμασε και αυτο ftp://ftp.forthnet.gr/pub/fedora/updates/6/SRPMS/

δηλαδη τι? να πιασω 800?δεν μου λεει κατι να πιασω 800 απο τη στιγμη που συγχρονιζω στα 18 000 και η γραμμη μου δεν εχει προβλημα, γιατι αφου συγχρονισε εκει παει να πει οτι μπορει να τα σηκωσει.τα 800 ειναι απαραδεκτα αφου τα σηκωνει η γραμμη ακομη και για τα 10000.και δεν θελω να πιασω ουτε τα 18000 ασ πιασω ομως 15000 -16000 ικανοποιημενος θα ειμαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...