Jump to content

[Επίσημο] Nokia N76


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello!!mporei na mou pei kapoios pou tha vrw "dwrean" programmata k paixnidia gia to n76??

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1286114#post1286114

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 817
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω αν έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση από την alpha copy ότι στα Ν76 που ξεφλουδίζουν γίνεται αλλαγή ή είναι πως θα πέσεις στο κάθε κατάστημα? εγώ πήγα σε 2 διαφορετικά κ στο ένα μου είπαν δεν γίνεται τίποτα(και αν θέλω να μιλήσω με τα κεντρικά για παράπονα!) και στο άλλο ότι πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά για να μου πούν(που σημαίνει 1 εβδομάδα το λιγότερο!)

Μπορούν οι φίλου που τους το άλλαξαν να πουν σε ποιο κατάστημα το πήγαν και είχαν αμεση εξυπηρέτηση??

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ,

Αγόρασα το N76 χθες και παρατήρησα ένα τρομερό για εμένα πρόβλημα το οποίο δεν ξέρω αν είναι της συσκευής ή αν είναι ολόκληρου του λογισμικού.

Το πρόβλημα έχει να κάνει με τα μηνύματα και τις επαφές.

Για να γίνω πιο ακριβής, όταν παίρνω ένα μήνυμα, στο όνομα του αποστολέα έχει τον αριθμό του και όχι το όνομα του, αν και είναι στις επαφές μου. Για παράδειγμα έρχεται σε μορφή +35799xxxxxx (από Κύπρο είμαι εξ’ου και το +357) και όχι σαν όνομα. Άλλαξα κάποιες επαφές μου σε μορφή 0035799xxxxxx για να δω αν θα αλλάξει κάτι, και όντως τώρα γράφει το όνομα όσων μου στέλνουν μήνυμα.

Το παράδοξο; Δεν μου δείχνει το όνομα τους όταν καλούν! Δηλαδή, μου δείχνει το τηλέφωνο σε μορφή +35799xxxxxx! Μια τρύπα στο νερό δηλαδή έκανα. Δεν μπορώ να κατανοήσω τον λόγο.

Διάβασα στα επίσημα forums της Nokia και έγραφε ότι αυτό συμβαίνει αν έχεις τις επαφές διπλές. Κάτι το οποίο εγώ δεν έχω. Υπάρχει κάποιος με το ίδιο πρόβλημα;

 

Σημείωση: Μόλις το αγόρασα έβαλα την κάρτα μου μέσα και ήταν όλα καλά. Τόσο στα μηνύματα όσο και στις κλήσεις. Λόγο όμως της μανίας μου για τα Updates μόλις πήγα σπίτι εγκατέστησα το Nokia Software Updater και αναβάθμισα το λογισμικό του κινητού μου στο latest version: 20.0.041. Μόλις το έκανα αυτό εμφανίστηκαν τα προβλήματα που προανέφερα.

 

Είναι περίεργο γιατί δεν είναι λογικό ένα update δημιουργεί προβλήματα αντί να λύνει.

Απολογούμαι αν δεν είναι εδώ που έπρεπε να κάνω το Post. Ευχαρίστως να το ξαναγράψω κάπου αλλού στην σελίδα.

When I was a child, I caught a fleeting glimpse, out of the corner of my eye. I turned to look, but it was gone. I cannot put my finger on it now. The child has grown, the dream is gone...
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν έχω κάνει κανένα update και το κινητό λειτουργεί μια χαρά. το έχω ενα μήνα και δεν το μετάνιωσα καθόλου που το πήρα. είναι για μένα ενα απο τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ!!! το μόνο πρόβηλημα η μπαταρία που τελειώνει γρήγορα με ανοιχτό bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ,

Αγόρασα το N76 χθες και παρατήρησα ένα τρομερό για εμένα πρόβλημα το οποίο δεν ξέρω αν είναι της συσκευής ή αν είναι ολόκληρου του λογισμικού.

Το πρόβλημα έχει να κάνει με τα μηνύματα και τις επαφές.

Για να γίνω πιο ακριβής, όταν παίρνω ένα μήνυμα, στο όνομα του αποστολέα έχει τον αριθμό του και όχι το όνομα του, αν και είναι στις επαφές μου.

 

Καλησπερα .Απο οσο ξερω δεν εχει παρουσιαστει κατι

αναλογο σε οσους χρησιμοποιουν το Ν76 .

Καταρχην να σιγουρευτεις οτι δεν εχεις διπλο-εγγραφες .

Τις επαφες τις εχεις περασμενες και στο τηλεφωνο

και στην καρτα σιμ ?

Μηπως φταιει αυτο ?

 

Κρατωντας καποιο back-up μεσω συγχρονισμου pc-suite & outlook,

δοκιμασε να περασεις παλι τις επαφες ,αφου πρωτα κανεις

ενα φορματ στην συσκευη.

 

=======================================================

 

Δοκιμαστηκε η νεα San Disk 6GB micro SDHC σε Ν76 και φυσικα δουλευει ΟΚ!

 

http://img214.imageshack.us/img214/497/n762bo9.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση από την alpha copy ότι στα Ν76 που ξεφλουδίζουν γίνεται αλλαγή ή είναι πως θα πέσεις στο κάθε κατάστημα? εγώ πήγα σε 2 διαφορετικά κ στο ένα μου είπαν δεν γίνεται τίποτα(και αν θέλω να μιλήσω με τα κεντρικά για παράπονα!) και στο άλλο ότι πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά για να μου πούν(που σημαίνει 1 εβδομάδα το λιγότερο!)

Μπορούν οι φίλου που τους το άλλαξαν να πουν σε ποιο κατάστημα το πήγαν και είχαν αμεση εξυπηρέτηση??

ευχαριστώ:)

Εγω το πηγα στα κεντρικα (Βουλιαγμένης) μου το κρατησαν περιπου 2 βδομαδες και αλλαζουν και τα 3 καπακια.

Το μπροστα κατω απο την οθονη, το γυρω γυρω απο τα πλήκτρα και τισω της καμερας. Δεν είχαν το τριτο και ετσι με πηραν να παω να το παρω αν ηθελα και να με ειδοποιησουν μολις ερθει το πισω.(εδω να σημειωσω οτι ξεχασαν κατα τη συναρμολογηση να βαλουν το μαυρο πλαστικο προστατευτικο της θυρας usb.

και κατι ακομα αγορασα απο ebay, ΔΥΟ silicon case με μεταφορικα μαζι 6 δολαρια. Ενταξει δεν ειναι οτι πιο ομορφο αλλα δε τρεχεις συνεχεια στη ΝΟΚΙΑ.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το πρωτο πρωτο αγορασα...

τα παιδια που εχουν αγορασει τελευταιο μηπως ειναι πιο καλυτερα απο το ξεφλουδισμα?

 

Μετά από 2 εβδομάδες καμία απάντηση. Θα παρακαλέσω και εγώ να μας πει αν έχει το πρόβλημα και το κινητό κάποιου που το αγόρασε πρόσφατα. Με ενδιαφέρει πολύ το n76 όμως αυτό που λέτε με προβληματίζει..

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι μου ειπαν σε καταστημα νοκια του εξωτερικου το πρόβλημα εντοπίζεται στα πρώτα μοντέλα. Μου ειπαν οτι αν παω να το αλλάξω τώρα τα νέα parts που θα μου βάλουν δεν θα εχουν πρόβλημα. Αυτο θα κάνω...

 

Παντως να ξέρετε οτι υπάρχει έλλειψη απο parts απο το συγκεκριμένο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς το Ν76 σε κόκκινο? είναι ευχαριστημένος-η? μήπως και αυτό αντιμετωπίζει πρόβλημα "ξεφλουδίσματος"?

 

θέλω να το παραγγείλω αύριο... παρακαλώ τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχω μακ. Δεν μπορω να κάνω την αναβάθμιση?

 

μάλλον όχι... εκτός και αν έχεις intel-mac και το κάνεις από περιβάλλον windows...

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανένας το Ν73 και μετά πήρε αυτό?

 

Πώς του φάνηκε?

 

Σκέφτομαι να το αλλάξω μιας και ήρθε η επιδότηση..

 

Τι λέτε?:worry:

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μια ερώτηση:

 

Στο ξεφλούδισμα που λέτε, ΤΙ ξεφλούφισε ακριβώς?

Εμένα τα μαύρα του είναι όλα οκ αλλά τα ασημί έχουν

αρχίσει και ξεφτάνε.

 

Δώστε ένα hint please....

 

Οσο για τους φίλους που αναρωτιούνται, εγώ θα το ξανάπαιρνα

και τώρα που το έχω "αρκετό" καιρό... είναι πανέμορφο

και σαφώς γρήγορο και πλήρες.

+++ στη Νόκια για την νέα αναζήτηση στο καινούριο firmware.

Πραγματικά πολύ χρήσιμο! Ενα "Google" στο N76 ;)

The More I Learn...

The Less I Understand...

 

RapidShade

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:

Στο ξεφλούδισμα που λέτε, ΤΙ ξεφλούφισε ακριβώς?

Εμένα τα μαύρα του είναι όλα οκ αλλά τα ασημί έχουν

αρχίσει και ξεφτάνε.

 

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα οτι τα ασημί σημεία που έχουν την περισσότερη τριβή λόγο χρήσης χάνουν την "ασημί ζελατίνα" και μένει από κάτω ένα άσπρο χρώμα που χαλάει αρκετά την υπέροχη εμφάνιση του.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειδα τις προαλλες σε ενα καταστημα και μου αρεσε παρα πολυ σε σημειο να θελω παρα πολυ να το αποκτησω ομως κολλαω στο οτι ειναι αρκετα ακριβο.Τωρα εχω το 6131,λετε αξιζει να το αλλαξω και να δωσω τοσα λεφτα?

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω το 6131,λετε αξιζει να το αλλαξω και να δωσω τοσα λεφτα?

 

Στην θεση θα περιμενα να βγει κατι αλλο με καλυτερο δεικτη τιμης/αποδοσης, θα κρατουσα το 6131 και θα εβλεπα για καποια αλλη μελλοντικη επιλογη ...

 

Βεβαια το Ν76 ειναι μια καλη και ομορφη συσκευη αλλα δεν νομιζω να αξιζει τα περιπου 460+ ευρω που κοστιζει ...

Link to comment
Share on other sites

το καπακι της καρτας μνημης κλεινει τελειως; γιατι μενει λιγο προς τα εξω, δεν κλεινει καλα. ετσι ειναι; θελει κανα κολπακι; :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρηκα 420ευρω αλλα κ παλι ακριβο ειναι...το ειδα και 504ευρω...με τιποτα δε εδινα τοσα...

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κάπακι της κάρτας μνήμης είναι γεγονός ότι δεν κλείνει τέλεια.. Σ φαίνεται οτι ειναι ανοιχτό αλλα στην πραγματικότητα δεν ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...