Jump to content

[Επίσημο] Nokia N76


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Ξερει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής γλώσσας γραφής(από ελληνικά σε αγγλικά και αντίστροφα) με shortcut αντί να πατάς το μολύβι, μετά το writing language και μετά την επιλογή γλώσσας

 

Επίσης ξέρετε κάποιο πρόγραμμα για να εμφανίζει στην αρχική σελίδα τα apontments & tasks όπως το facade και pocketbreeze που είναι διαθέσιμα μόνο για ppc?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 817
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Ξερει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής γλώσσας γραφής(από ελληνικά σε αγγλικά και αντίστροφα) με shortcut αντί να πατάς το μολύβι, μετά το writing language και μετά την επιλογή γλώσσας

 

Αν δεν κάνω λάθος, η άλλη λύση είναι με το αριστερό soft key. Αν και δεν βλέπω να σου λύνει το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μήπως ξέρετε τι διορθώνει ή προσθέτει η version 31.0.0.014 στο nokia n76. Που μπορώ να μάθω πληροφορίες σχετικά με το firmware update.

Nokia N76

Ligart

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι -δυστυχως- κατοχος του Ν76.

Εχω τα εξης προβληματα:

1. Η φωτογραφικη -ειδικα το βραδυ- φωτογραφιζει ΑΠΑΙΣΙΑ και οι νυχτερινες φωτογραφιες εχουν πολυ εντονο πρασινο χρωμα! :mad::mad:

2. Οταν τραβαω βιντεο τη νυχτα δεν μπορω να ενεργοποιησω το φλας! :mad::mad:

3. Το κινητο ξεφλουδιζει. ΟΚ, καλυπτωμαι απο την εγγυηση, αλλα καθε 3 μηνες αυτο θα γινεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ελπίζω να με βοηθήσετε. Εχω το κινητό εδω και 5 μέρες και έχω το εξής πρόβλημα, όταν το ανοίγω το (το καπάκι) το πληκτρολόγιο φωτίζεται για 3 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα, πρέπει να το ανοιγοκλεισω πάλι για να ανάψει ξανά πάλι για λίγο. Μήπως έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση εγω? η τα έπαιξε?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ελπίζω να με βοηθήσετε. Εχω το κινητό εδω και 5 μέρες και έχω το εξής πρόβλημα, όταν το ανοίγω το (το καπάκι) το πληκτρολόγιο φωτίζεται για 3 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα, πρέπει να το ανοιγοκλεισω πάλι για να ανάψει ξανά πάλι για λίγο. Μήπως έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση εγω? η τα έπαιξε?

Αυτό συμβαίνει όταν είσαι σε μέρη με φωτισμό; Αν ναι είναι απόλυτα λογικό.

Αυτό συμβαίνει διότι ο αισθητήρας φωτός εξοικονομεί ενέργεια για τη μπαταρία μη φωτίζοντας το πληκτρολόγιο.

 

Αν πάλι συμβαίνει και σε σκοτεινά μέρη που δεν μπορείς να διακρίνεις το πληκτρολόγιο, τότε κάτι δεν πάει καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@manosm3 και οποιος/α γνωριζει

 

Καλησπερα...μπορεις να μου πεις εαν πρεπει να το παμε στην Alpha copy η στον γερμανο για να αλλαξει αυτα τα καλυματα???Εγω προσωπικα το εχω αγορασει απο τον γερμανο αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω για την αλλαγη των φθαρμενων καλυματων...

 

Ευχαριστω Προκαταβολικα

If you suffer it means that you love...but pain is beauty
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε καλύτερα σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Otan allazw polles fores sta8mous sto radio -kai syxna- meta, to aristero hxeio dn paizei :S:S:S Symvainei k s allous ayto? Prepei na apenergopoihsw to thlefwno gia na ksanapaiksoun kai ta 2 hxeia sto radio... Sto mp3, omws, paizoun kanonika
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πηγα να κανω αναβαθμιση στο Ν76 και κατα το κατεβασμα σκεφτηκα οτι μπορει να μην ειναι Ελληνικο, κοιταω τα πληκτρα, πουθενα Ελληνικοι χαρακτηρες. Το σταματησα, κοιταξα το product code, ειναι το Euro2...οι οδηγιες που κοιταξα μετα ειναι φωτοτυπια. αγορασμενο απο WIND...οτι να'ναι, κοροιδευουν τον κοσμο.
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αναβαθμιση στο Ν76 και κατα το κατεβασμα σκεφτηκα οτι μπορει να μην ειναι Ελληνικο, κοιταω τα πληκτρα, πουθενα Ελληνικοι χαρακτηρες. Το σταματησα, κοιταξα το product code, ειναι το Euro2...οι οδηγιες που κοιταξα μετα ειναι φωτοτυπια. αγορασμενο απο WIND...οτι να'ναι, κοροιδευουν τον κοσμο.

 

Πήγαινέ το πίσω εαν έχεις απόδειξη για να σου δώσουν ελληνικό και εαν δεν το δέχονται πάρε στο CC της Wind για να το κάνουν ..........εαν πάλι δεν κάνε κατεγγελία στο Υπ. Εμπορίου ...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ το πίσω εαν έχεις απόδειξη για να σου δώσουν ελληνικό και εαν δεν το δέχονται πάρε στο CC της Wind για να το κάνουν ..........εαν πάλι δεν κάνε κατεγγελία στο Υπ. Εμπορίου ...........

αστο καλυτερα, χαρισμενο απο Wind ειναι σε εταιρικο πελατη :p :O

Link to comment
Share on other sites

αστο καλυτερα, χαρισμενο απο Wind ειναι σε εταιρικο πελατη :p :O

 

Εγώ θα έλεγα οτι αυτό είναι ακόμα χειρότερα........για την Wind........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους

 

Πρωτο μου post στη κοινοτητα, κατοχος του NOKIA N76 και καλως σας βρηκα.

 

Λοιπον εχω το συγκεκριμενο εδω και περιπου δυο μηνες και ειμαι 100% ευχαριστημενος.

Ενα προβλημα ειχα τις πρωτες ημερες, εκανε restart απο μονο του, το οποιο μετα απο την αναβαθμηση που του εκανα στο Nokia Shop λυθηκε.

 

Θα ηθελα τη βοηθεια σας τωρα, σχετικα με αγορα Bluetooth ακουστικων γιατι δε μπορω να βγαλω ακρη.

 

Στην αρχη προσανατολιστικα στο Nokia HS-12W και μετα απο συζητηση με πωλητη σε καταστημα της Nokia, μου επισημανε οτι δε θα μπορω να ακουω stereo ηχο, λογω ενος προβληματος που εχει το συγκεκριμενο Bluetooth με τη σειρα Ν.

Τελος παντων μετα απο καποια ωρα συζητησης αντιλειφθηκα οτι το προβλημα θα ηταν μονο με τη μουσικη που θα ακουγα και θα προερχοταν απο το τηλεφωνο, πραμα που δε με ενδιεφερε και πολυ γιατι η αγορα προσανατολιζετε στη χρηση και μονο του ραδιοφωνου που διαθετη το HS-12W.

 

Ανακαλυψα ομως μετα απο ερευνα στο διαδiκτυο οτι το συγκεκριμενο, HS-12W, ειναι παλιο μοντελο το οποιο αντικαθηστατε με το BH-903.

 

Πηγαινοντας ξανα στο Nokia Shop και ερωτοντας για αυτο, BH-903, οι ανθρωποι δεν ειχαν τη παραμικρη ιδεα για αυτο το μοντελο, το κουφο της υποθεσης ειναι το μοντελο υπαρχει στα τελευταια διαφημιστικα της Nokia αλλα πουθενα στην ιστοσελιδα της!!!

 

Μετα απο αναζητηση στο διαδικτυο παλι, το βρηκα στο Γερμανο, ΕΔΩ.

 

Παρ'ολα αυτα δε μπορεσα να καταλαβω, δε βρηκα πληροφοριες, εαν εχει ραδιο, εαν ειναι συμβατο με το N76, εαν θα παιζει stereo και τι?

 

Βρηκα διαφορες πληροφοριες στο διαδικτυο βεβαια αλλα δυστυχως εχω μεσανυχτα,

"The headset is Bluetooth compliant, supporting compatible devices with Bluetooth A2DP, AVRCP, PBAP, HFP and HSP profiles" ??? = N76 ???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τα φωτα σας :wink:

 

ΥΓ:Πιθανον αυριο το πρωι να επισκευτω το Γερμανο και να εχω περισοτερες πληροφοριες!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Ok

 

μερικη λυση της ιστοριας, εμφανιστηκε η συσκευη, BH903, στη Nokia Europe και εχει ενσωματομενο ραδιοφωνο.

 

Παραμενη το θεμα συμβατοτητας.

 

Ο Γερμανος, στη Βενιζελου Θεσσαλονικης, δεν εχει τη συσκευη και πιθανον να μη τη φερει ποτε, μονο κατ'οπην παραγγελειας.

 

Θα το προσπαθησω στη Nokia Φοινικα, μηπως μπορεσω και τη δοκιμασω εκει.

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω μεγαλυτερη μπαταρια για το n76?????

Μπαταρία μπορείς να βρεις, αλλά όχι original Nokia.

Αν το ρισκάρεις να βάλεις μούφα μπαταρία...:O

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο goggle με τη φράση "N76 Extended buttery", θα βρεις αρκετά site.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους

 

Πρωτο μου post στη κοινοτητα, κατοχος του NOKIA N76 και καλως σας βρηκα.

 

Λοιπον εχω το συγκεκριμενο εδω και περιπου δυο μηνες και ειμαι 100% ευχαριστημενος.

Ενα προβλημα ειχα τις πρωτες ημερες, εκανε restart απο μονο του, το οποιο μετα απο την αναβαθμηση που του εκανα στο Nokia Shop λυθηκε.

 

Θα ηθελα τη βοηθεια σας τωρα, σχετικα με αγορα Bluetooth ακουστικων γιατι δε μπορω να βγαλω ακρη.

 

Στην αρχη προσανατολιστικα στο Nokia HS-12W και μετα απο συζητηση με πωλητη σε καταστημα της Nokia, μου επισημανε οτι δε θα μπορω να ακουω stereo ηχο, λογω ενος προβληματος που εχει το συγκεκριμενο Bluetooth με τη σειρα Ν.

Τελος παντων μετα απο καποια ωρα συζητησης αντιλειφθηκα οτι το προβλημα θα ηταν μονο με τη μουσικη που θα ακουγα και θα προερχοταν απο το τηλεφωνο, πραμα που δε με ενδιεφερε και πολυ γιατι η αγορα προσανατολιζετε στη χρηση και μονο του ραδιοφωνου που διαθετη το HS-12W.

 

Ανακαλυψα ομως μετα απο ερευνα στο διαδiκτυο οτι το συγκεκριμενο, HS-12W, ειναι παλιο μοντελο το οποιο αντικαθηστατε με το BH-903.

 

Πηγαινοντας ξανα στο Nokia Shop και ερωτοντας για αυτο, BH-903, οι ανθρωποι δεν ειχαν τη παραμικρη ιδεα για αυτο το μοντελο, το κουφο της υποθεσης ειναι το μοντελο υπαρχει στα τελευταια διαφημιστικα της Nokia αλλα πουθενα στην ιστοσελιδα της!!!

 

Μετα απο αναζητηση στο διαδικτυο παλι, το βρηκα στο Γερμανο, ΕΔΩ.

 

Παρ'ολα αυτα δε μπορεσα να καταλαβω, δε βρηκα πληροφοριες, εαν εχει ραδιο, εαν ειναι συμβατο με το N76, εαν θα παιζει stereo και τι?

 

Βρηκα διαφορες πληροφοριες στο διαδικτυο βεβαια αλλα δυστυχως εχω μεσανυχτα,

"The headset is Bluetooth compliant, supporting compatible devices with Bluetooth A2DP, AVRCP, PBAP, HFP and HSP profiles" ??? = N76 ???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τα φωτα σας :wink:

 

ΥΓ:Πιθανον αυριο το πρωι να επισκευτω το Γερμανο και να εχω περισοτερες πληροφοριες!

 

Οπως

 

προανεφερα και πιο πανω, η συσκευη BH903 διαθετη ραδιοφωνο και σημερα επιβεβαιωσα τη συμβατοτητα της με το NOKIA N76.

 

Παραμενει ομως το προβλημα της μεταδοσης στεροφωνικου ηχου απο το NOKIA N76 στη συσκευη, BH903, προβλημα που ειναι γενικα της σειρας "Ν".

 

Γνωριζεται μηπως εαν υπαρχει λυση για αυτο, μπορει καποιος να παρεχει πληροφοριες, συμφωνα με το τεχνικο της NOKIA. το προβλημα ειναι κατασκευαστικο και εντοπιστικε μετα την εκδοση του τηλεφωνου, δε προκειται δε να διορθωθει, δεν υπαρχει τροπος, με αναβαθμηση για παραδειγμα, ειναι αδυνατο αυτο.

 

Ευχαριστω

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Εγω το εχω 9 μηνες σχεδον και δεν εχω προβληματα.Απλα επειδη εχει αρκετες γρατζουνιες αποφασησα να αλλαξω προσοψη.Εχετε τιποτα στο νου σας απο τιμες η που να παω να το κανω???

 

Σας ευχαριστω.

Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια δεν ξερει να μου πει??

 

Τα ευκολος ενοουμενα παραλειπονται ..

Τα γνωστα : ρωτησε σε νοκια σοπ.

Για τιμες δες και εδω

http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=N76&osCsid=132e9dbc689520c0331f452b7b61c3a8&x=0&y=0

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤ΄ΑΡΧΑΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ.

 

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΝΟΚΙΑ Ν76.... ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ.

ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας:

Ρυθμισεις/ Ασφαλεια/ Τηλεφωνο και SIM/ Περιοδος αυτο. κλειδ./ ...Καμια

 

Mην γραφεις με κεφαλαια στα φορουμ ειναι σαν να φωναζεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδιά!Εχω το Ν76 και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Του έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αναβάθμιση αλλά ακόμα παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:ενώ του έχω ρυθμίσει να μην αποθηκεύει τα σταλθέντα μηνύματα, ένα μήνυμα στο τόσο το αποθηκεύει. Ξέρει κανείς πού μπορεί να οφείλεται αυτό και πώς μπορώ να το διορθώσω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αννη
Link to comment
Share on other sites

Στο ρυθμίσεις μηνυμάτων -> άλλο στο Αποθήκευση Σταλθέντων μηνυμάτων βάλε Οχι και παίξε με το Αριθμός Αποθηκευμένων Μηνυμάτων. Κάθε φορά που αλλάζεις ρύθμιση, κάνε και μια επανεκκίνηση στο κινητό σου ωστε να σθγουρευτείς οτι θα ισχύουν οι αλλαγές που έκανες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...