Jump to content

[Επίσημο] Nokia N76


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 817
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί φωνάζεις; :confused:

(Όταν γράφεις με κεφαλαία στα fora είναι σαν να φωνάζεις;) )

 

Δε φωνάζω!Απλά βαριέμαι να βάζω τόνους!

Μετά από την παρατήρηση δε θα το ξανακάνω..:worry:

. . .
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει κανενα τρικ:!: Ειναι κατασκευασμενο απο χρωμιο(ανθεκτικο πολυ):food:

to mono apistefto einai to megethos tou Hammer, aftoi oi amerikanoi den palevontai me tipota...

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ αυτο το hummer το χει ανεβασει ο δημητρης(nos 55) απο dubai :D

παντως επαθα πλακα για την ανθεκτικοτητα..μαλλον ειναι το επομενο μου κινητο..(μαλλον,γιατι το Ν70 δυσκολα το αλλαζω :up:)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στη nokia δεν έχουν κουκούτσι μυαλό.Έχασαν την ευκαιρία να πάρουν ένα μεγάλο μέρος από το δώρο του Πάσχα με τη καθυστέρηση αυτή.Τώρα τα λεφτά έγιναν καπνός και άντε να το πάρεις..:(
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

:!: Nokia N76, Total Review, with many cameras' and videos samples, from the trusted http://www.mobile-review.com : :!:

 

:!: http://www.mobile-review.com/review/nokia-n76-en.shtml:!:

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο αγοράς αναφέρονται τα παρακάτω:

* Handset

* Battery

* Charger

* USB data cable

* CD with software

* User Guide

Είναι δυνατόν να μην περιλαμβάνεται και κάποιο hands-free; Υποτίθεται οτι η συσκευή έχει πολλές βλέψεις στον μουσικό τομέα.

 

Κατά την άποψή μου, αν κάποιος δεν τρελαίνεται με τον σχεδιασμό της (προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου), είναι πιο συμφέρουσα αγορά το 6290 το οποίο έχει ήδη φτάσει στα καταστήματα, θα είναι φθηνότερο και έχει σημαντικά πλεονεκτήματα έναντι του Ν76.

 

Τα κυριότερα μειονέκτηματα του Ν76 είναι η απαράδεκτα χαμηλής χωρητικότητας μπαταρία (BL-4B στα 700mAh), η έλλειψη υποστήριξης του προτοκόλλου A2DP, το μοναδικό ηχείο της (το 6290 έχει 2 στερεοφωνικά ηχεία) και το αμφιβόλου χρηστικότητας επίπεδο πληκτρολόγιό της.

 

Το μοναδικό θετικό που εντοπίζω είναι η χορταστική οθόνη των 2,4 ιντσών όμοια με αυτή που εξοπλίζεται και το Ν73.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα και σε όλα με τον mirrorofsorrow και συμπληρώνω ότι ίσως λίγο στο design να υπερέχει το Ν76 αν και αυτό είναι αμφίβολο,γιατί όλα αυτά τελικά κρίνονται από κοντά όταν πιάσεις το κινητό στα χέρια σου πράγμα που το συνιστώ σ'όλους όταν είναι να πάρουν την τελική απόφαση. Εγώ για παράδειγμα είχα καταλήξει στο Ε65 μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου στο mediamarkt και ψιλοαπογοητεύθηκα από την εργονομία των πλήκτρων (πολλά μικρά κουμπάκια μαζί),κάτι που δεν είναι καθόλου βολικό για καθημερινή χρήση,ενώ κατά τ'άλλα το κινητό ήταν super.

Κλείνω την παρένθεση κι επανέρχομαι στο 6290 το οποίο τελικά για τα χαρακτηριστικά του πρέπει να είναι από τα πιό value κινητά που κυκλοφορούν και σε σχέση με το Ν76 υπερτερεί και στην αυτονομία σημαντικά και στο sar επίσης σημαντικά και στην εργονομία των πλήκτρων που ανέφερε προηγουμένως ο mirrorofsorrow και κυρίως στο θέμα της τιμής το οποίο είναι πολύ σημαντικό γιατί αν και γκατζετάκηδες πρέπει να μας απασχολεί πάντα. Ειδικά στο θέμα της τιμής έχουμε ξεφύγει και θεωρούμε φυσιολογικές τις τιμές του τύπου 750€ για παράδειγμα για το Ν95, περίπου 500€ για το Ν76 και άλλα τέτοια, δεν πρέπει να δίνουμε πάτημα στις εταιρείες για τέτοιες ψηλές τιμές,και ειδικά στην Ελλάδα είναι δυσανάλογα ακριβά τα κινητά.

Καταλήγοντας μετά από ψάξιμο 5 μηνών κι ενώ είχα αρχίσει από το 6290 μετά έκλινα προς το Ν76, κατόπιν για κάποιους λόγους στο Ε65 αλλά τελικά έκανα τον κύκλο μου και κατέληξα στο 6290 και πάλι κι ελπίζω να το πάρω το συντομότερο με την επιδότηση που έχω εδώ και 4 μήνες.

Γι αυτά όλα παιδιά όποιος έχει πληροφόρηση για το πόσο, που και πότε έρχεται ας μας το γράψει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

στο http://www.targetsales.gr φαίνεται διαθέσιμο για παραγγελία με τιμή 496 eur. αυτή θα είναι η τιμή του?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενη ημερoμηνία διαθεσιμότητας από vodafone : 18/04/07

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

 

Πάντως η τιμή από το targetsales.gr (496€) μου... έκοψε τη φόρα που είχα για να το αγοράσω! :(

Θεωρώ απαράδεκτο ένα κινητό με μόλις 2 megapixels φωτογρ.μηχανή να αγγίζει τα 500€!

Νομίζω ότι έχουμε χάσει το μέτρο! :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο http://www.targetsales.gr φαίνεται διαθέσιμο για παραγγελία με τιμή 496 eur. αυτή θα είναι η τιμή του?

και σιγα μην το εχουν διαθεσιμο,δε το χουν,το συνηθιζουν σε αυτο το site να μην λενε τι ειναι διαθεσιμο και τι οχι και μολις παρεις τηλ σου λενε οτι μολις το φερει η nokia θα το παραλαβουμε κι εμεις.καληνυχτα δηλαδη.

η τιμη του ειναι καπως τσιμημενη πιστευω κι εγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ο καταλογοσ της βονταφον απριλιου το εχει στα προσεχως σε αντιθεση με το ν95 που δεν το χει καθολου

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο πλαίσιο και μου είπαν οτι θα το έχουν απο 1/5...:( :mad: :blink:

 

Tιμουλα ξερουμε???

Αχ ειναι τελειο το ατιμο! Μα γιατι δεν εχει τουλαχιστον autofocus (κανονικα θα επρεπε να εχει 3MP) και δυο ηχεια οπως το 6390 (καπως ετσι τελοσπαντων εχω χασει το λογαριασμο με τοσα μοντελα που βγαζει η μαμα :) )???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...