Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ότι προγράμματα είχα βάλει για διαχείριση ήχων κλήσης τα έβγαλα και πλέον δεν έχω τπτ και έχω τα ringtones και σε wav γιατί μου φαίνεται ότι γινόταν μεγαλύτερη η καθυστέρηση που κάνει το κινητό για να αρχίσει να κτυπάει. Με το phone alarm έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

 

τι εννοείς; καθυστέρηση αν έχω παρατηρήσει; μια χαρά καθυστέρηση έχει :lol: χτυπάει κάπου μεταξύ μετά τον πρώτο χτύπο που ακούει αυτός που καλεί και δεύτερο. Αρκετά μεγάλη δηλαδή.... :cry: Όμως δεν έχω καταφέρει να το λύσω... σίγουρα πάντος τα wav παίζουν πιο γρήγορα, αυτό το παρατήρησα και εγώ είναι 2-3 δευτερόλεπτα πιο γρήγορα.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς; Ότι όταν ακούς mp3 από το media player δεν παίζουν τα ηχειάκια τα μπροστινα; και πως ακούς; πάντως το φυσιολογικό είναι να παίζουν κανονικά τα ηχειάκια, δεν ξέρω μήπως εσένα συμβαίνει κάτι άλλο...

 

Η ανοικτή ακρόαση υπάρχει απλά πρέπει κάποιος να σου πει πως ενεργοποιείται γιατί δεν πρόκεται να τη βρείς ποτε και δεν αναφέρεται και πουθενά... Κατα τη διάρκεια της κλήσης άμα πατήσεις κρατημένο το πλήκτρο κλήσης (το πράσινο) τότε ενεργοποιείται και με τον ίδιο τρόπο απενεγοποιείται βέβαια.

 

Thanks!

tha ta tsekaro k ta 2

Link to comment
Share on other sites

Kai mia kai to sizitousame.....gia radiofono.... gia deite edo mia ennalaktiki (oxi kai oti pio praktiko alla gia mia anagki...)

http://www.pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=reviews&id=751

 

Endiaferon ontos!

(nomizo pos den mas kanei giati einai SD kai meis exoume mini-SD. Kati tha vgei omos)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα

 

υπαρχει κανενα προγραμμα ποθ διμιουργει υπεριχους για τα κουνουπια..

 

για hp..

 

Από όσο ξέρω κυκλοφορούν 1-2. Όλοι όμως που τα χρησιμοποίησαν είπαν στα σχόλιά τους ότι δεν δουλεύουν και το γιατί είναι απλό. Γιατί τα ηχεία μας δεν μπορούν να αναπαράγουν ήχους σε αυτό το μήκος κύματος.... πολύ χαμηλά για αυτά. Λογικό μου ακούγεται.... :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον φορτιστή αυτοκινήτου για το 6815 (το κάνω post και σε αυτο το thread)

Το post αυτό θα μπορούσε να έχει και τίτλο 'κι όμως γυρίζει'.

Τι θέλω να πω, βρέθηκε στα χέρια μου ο συνιστόμενος από την HP φορτιστής αυτοκινήτου για το 6815 και όντως δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά το βάζεις και φορτίζει όπως και με τον φορτιστή που έρχεται μαζί του (της μπρίζας) χωρίς να χρειαστεί απολύτως καμία 'πατέντα' για να φορτίσει..... οπότε όπως δείχνει έχει κάτι 'διαφορετικό' που τον κάνει ξεχωριστό σε σχέση με τον άλλο που έχω του GPS Fortuna με τα ίδια ηλεκτρονικά χαρακτηριστικά.

Αυτό ήθελα να πω για να ξεδιαλυνθεί το θέμα.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον φορτιστή αυτοκινήτου για το 6815 (το κάνω post και σε αυτο το thread)

Το post αυτό θα μπορούσε να έχει και τίτλο 'κι όμως γυρίζει'.

Τι θέλω να πω, βρέθηκε στα χέρια μου ο συνιστόμενος από την HP φορτιστής αυτοκινήτου για το 6815 και όντως δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά το βάζεις και φορτίζει όπως και με τον φορτιστή που έρχεται μαζί του (της μπρίζας) χωρίς να χρειαστεί απολύτως καμία 'πατέντα' για να φορτίσει..... οπότε όπως δείχνει έχει κάτι 'διαφορετικό' που τον κάνει ξεχωριστό σε σχέση με τον άλλο που έχω του GPS Fortuna με τα ίδια ηλεκτρονικά χαρακτηριστικά.

Αυτό ήθελα να πω για να ξεδιαλυνθεί το θέμα.....

Για να πώ και εγώ την δική μου εμπειρία πάνω σε αυτό το θέμα εγω φορτίςω χωρίς πρόβλημα και χωρίς κόλπα από τον φορτιστή αυτοκινήτου που υπήρχε μαςί με ενα παλιό bluetooth GPS Emtac.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το οτι οταν μια αναπαντητη ειναι συντομη δε εμφανιζει ποιος καλλεσε και φενεται σαν αποκρυψη????????????????

ειναι πραγματικα εκνευριστικο:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το οτι οταν μια αναπαντητη ειναι συντομη δε εμφανιζει ποιος καλλεσε και φενεται σαν αποκρυψη????????????????

ειναι πραγματικα εκνευριστικο:mad::mad::mad:

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο!!

Αν μπορέσω θα το κοιτάξω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το οτι οταν μια αναπαντητη ειναι συντομη δε εμφανιζει ποιος καλλεσε και φενεται σαν αποκρυψη????????????????

ειναι πραγματικα εκνευριστικο:mad::mad::mad:

Και εμένα το κάνει και με εκνευρίζει... Και δεν ξέρω αν το κάνει μόνο το κινητό μας ή γενικά όλα τα Windows Mobile. Η μόνη λύση που έχω σκεφτεί είναι να ενημερώνω οι αναπάντητες να γίνονται λίγο μεγαλύτερες για να τις "πιάνω"!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει και με εκνευρίζει... Και δεν ξέρω αν το κάνει μόνο το κινητό μας ή γενικά όλα τα Windows Mobile. Η μόνη λύση που έχω σκεφτεί είναι να ενημερώνω οι αναπάντητες να γίνονται λίγο μεγαλύτερες για να τις "πιάνω"!
Den exo paratirisei kati tetoio tha to koitaxo pantos na kano test. Ego exo to exis tora teleftaia: Kleinei to kinito sto xekarfoto eno pao na emfaniso sms i eno eimai sto til. Otan leo kleinei ennoo pos einai san na evgala tin bataria i katastasi tou (kai xanei kai tin ora). Mallon apo programma prepei na einai afto. Alla den thimamai...to teleftaio programa pou evala einai to opera browser, kai afto pane 15 meres kai arxise na mou to kanei apo xthes. Kamia idea kaneis... PS: Signomi gia Greeglish alla den exo Ellinika sto pc tou grafeiou.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει και με εκνευρίζει... Και δεν ξέρω αν το κάνει μόνο το κινητό μας ή γενικά όλα τα Windows Mobile. Η μόνη λύση που έχω σκεφτεί είναι να ενημερώνω οι αναπάντητες να γίνονται λίγο μεγαλύτερες για να τις "πιάνω"!

 

Έχω την εντύπωση ότι το θέμα υπάρχει γενικά σε όλα τα τηλέφωνα. Το βγάζει από απόκρυψη επειδή δεν έχει προλάβει να αναγνωρίσει το νούμερο που καλεί. Τώρα στις συγκεκριμένες συσκευές (pdas) που ως γνωστόν καθυστερούν στον πρώτο χτύπο της κλήσης πιστεύω ότι και η αναγνώριση καθυστερεί κάποια δευτερόλεπτα ή δέκατα του δευτερολέπτου παραπάνω με αποτέλεσμα να φαίνεται το φαινόμενο πιο πολύ σε εμάς... :(

Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ....πάντως αν είναι πολύ γρήγορη η κλήση το κάνουν και τα απλά κινητά (το έχω δει στο προηγούμενό μου Nokia).

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το θέμα υπάρχει γενικά σε όλα τα τηλέφωνα. Το βγάζει από απόκρυψη επειδή δεν έχει προλάβει να αναγνωρίσει το νούμερο που καλεί. Τώρα στις συγκεκριμένες συσκευές (pdas) που ως γνωστόν καθυστερούν στον πρώτο χτύπο της κλήσης πιστεύω ότι και η αναγνώριση καθυστερεί κάποια δευτερόλεπτα ή δέκατα του δευτερολέπτου παραπάνω με αποτέλεσμα να φαίνεται το φαινόμενο πιο πολύ σε εμάς... :(

Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ....πάντως αν είναι πολύ γρήγορη η κλήση το κάνουν και τα απλά κινητά (το έχω δει στο προηγούμενό μου Nokia).

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ, το παρατήρησα σήμερα το μεσημέρι, αν και μιλάμε για πολύ οριακή κατάσταση, δηλαδή το προσπάθησα για να το πετύχω.

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ, το παρατήρησα σήμερα το μεσημέρι, αν και μιλάμε για πολύ οριακή κατάσταση, δηλαδή το προσπάθησα για να το πετύχω.

Ναι, όντως χρειάζεται πολύ προσπάθεια για να το πετύχεις. Και θυμάμαι (πρέπει να ήταν 7 χρόνια πριν...) που παίζαμε με τα κινητά μας και προσπαθούσαμε να πετύχουμε αυτό ή απλά να κάνουμε το κινητο να ανάψει!

 

Απλά τώρα μάλλον είμαι πολύ γκαντέμης γιατί μια φορά που έδωσα τον αριθμό μου (δεν κρατούσα το κινητό) και γύρισα σπίτι μετά είδα αναπάντητη από άγνωστο αριθμό και τραβούσα τα μαλλιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως χρειάζεται πολύ προσπάθεια για να το πετύχεις. Και θυμάμαι (πρέπει να ήταν 7 χρόνια πριν...) που παίζαμε με τα κινητά μας και προσπαθούσαμε να πετύχουμε αυτό ή απλά να κάνουμε το κινητο να ανάψει!

 

Απλά τώρα μάλλον είμαι πολύ γκαντέμης γιατί μια φορά που έδωσα τον αριθμό μου (δεν κρατούσα το κινητό) και γύρισα σπίτι μετά είδα αναπάντητη από άγνωστο αριθμό και τραβούσα τα μαλλιά μου!

 

τυχερέ!!! να σου πω.... θα μου πεις 43 νούμερα να παίξω τα άλλα 6 ;) (συγγνώμη για το off topic)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

molis agorasa wifi modem gia na mpeno internet apo ton ypologisti m kai de xero pos na mpo internet apo to hp meso wifi!!!!!sas parakalo boithia:cry:

 

braunik είναι πολύ απλό, αν δεν έχεις βάλει κάποια ασφάλεια στο δίκτυο σου(πχ wep) τότε απλά ενεργοποιείς το wifi από το κινητό σου..θα δεις ότι το ppc θα σου γράψει "ενεργό" στη συνέχεια θα ψάξει να βρει το ασύρματο δίκτυο σου,θα αναφέρει ότι είναι "διαθέσιμο" ,θα συνδεθεί μαζί του(μάλιστα θα αναγράψει κ το όνομα το δικτύου πχ linksys)οπότε μετά απλά μπαίνεις explorer κ σερφαρεις.Αν έχεις βάλει κάποια ασφάλεια στο ασύρματο δίκτυο, τότε θα πρέπει απλά να συμπληρώσεις τον κωδικό (που έχεις ορίσει ως κλειδί ασφαλείας στο δικτυο σου) ώστε να μπορέσει το ppc να συνδεθεί.. κάνε μερικές δοκιμούλες θα δεις είναι ευκολο:happy:

 

να ρωτήσω κατι..το rw6815 δεν αναπαράγει .gif αρχεία;:(

ακόμα κ τα default που έχει μέσα τα βλέπω στο photosmart mobile ως στατικές εικόνες...any ideas για κανένα προγραμματάκι;:confused:

 

edit://κατέβασα το XnView Pocket 1.40 και τα παίζει μια χαρά..όποιος ενδιαφέρεται να μου πει να το ανεβάσω:cool:;)

Link to comment
Share on other sites

δε γινετε τπτ μολις παω να μπω σε μια διευθυνση μου λεει''the page cannot be found.check the name and try again''......α κατι αλλο εχω βαλει τις ρυθμησεις για μμς που υπαρχουν σto myphone:cry: αλλα τπτ δε στελνει........
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙς ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ:ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ BLUETOOTH ΣΤΕΛΝΕΙ?

ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥς ΗΧΟΥς ΚΛΗΣΗΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δε γινετε τπτ μολις παω να μπω σε μια διευθυνση μου λεει''the page cannot be found.check the name and try again''......α κατι αλλο εχω βαλει τις ρυθμησεις για μμς που υπαρχουν σto myphone:cry: αλλα τπτ δε στελνει........

 

καλημέρα, καταρχάς για τα mms θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία, στέλνοντας κάποιο μήνυμα ενεργοποίησης mms στην εταιρεία τηλεφωνίας που ανήκεις.:!:

Επίσης για το wifi είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις κάνει κάποιο mac filter στο router σου;δηλαδή μήπως δεν επιτρέπεις στο κινητό σου να συνδεθεί; σου λέει ότι βρίσκει δίκτυο; (χωρίς ή με ασφάλεια;; ) :confused:

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙς ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ:ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ BLUETOOTH ΣΤΕΛΝΕΙ?

ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥς ΗΧΟΥς ΚΛΗΣΗΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

nikolasn80 καλορίζικο το ppc σου,είμαι σίγουρη ότι θα μείνεις ικανοποιημένος..λοιπόν αρχεία με bluetooth στέλνει..:happy:τώρα για πιο δυνατούς ήχους αυτό είναι ίσως το μοναδικό μειονέκτημα της συσκευής που είναι προς το παρόν μη αντιμετωπίσιμο:(..Να πώ ομως οτι το πρόβλημα έντασης ήχου ειναι γενικό στα περισσότερα ppc-pda...Δεν γίνεται να κάνεις κάτι ώστε οι ήχοι κλήσεων και μηνυμάτων να είναι τόσο δυνατοί όσο και των κινητών, το μόνο που μπορώ να προτείνω και έχω παρατηρήσει, είναι ότι είναι καλύτερο να βάζεις ως ήχο κλήσεων αρχεία της μορφής .wav και όχι .mp3 ΄ακούγονται λίγο καλύτερα..επίσης ύστερα κ από συζήτηση που είχα με ένα φίλο μου, μου είπε ότι αν περνάς τα .mp3 μέσα από ένα sound normalizer και αυξάνεις την ένταση τους (βέβαια η ποιότητα ήχου είναι κακή) τότε στο ppc ακούγονται πιο δυνατά..βέβαια κρατάω μια επιφύλαξη σε αυτό γιατί απ' όσο ξέρω τα ηχεία στα ppc είναι πολύ ευαίσθητα...οπότε δεν ξέρω αν με το να βάζουμε αρχεία με τόσο δυνατή ένταση κ τα οποία ειναι υψηλού θορύβου και ψιλοπαραμορφωμένα, είναι καλό...:wacko:

Ελπίζω να βρεθεί μια πιο σίγουρη λύση παντως....:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

καταρχας σε ευχαριστω για το χρονο σου!τα μμς τα εχω ενεργοποιηση απο τη εταιρια μ(vodafone) και μ ειπαν πωσ η γραμμη ειναι ενεργοποιημενη κ οτι δε μπορουν να κανουν κατι αλλο παρα να παω στο καταστημα να με βοηθησουν αλλα αφου πηγα ο ενασ με στελνει στον αλλο!απο τη αλλη το κινητο μ εχει αγγλικο menu μπασ κ φταιει αυτο;οσο αναφορα το wifi μ γραφει οτι ειναι συνδεδεμενο το κινιτο μ γραφει κ το ονομα που μ χες πει προηγουμενως αλλα οταν μπαινω μ λεει αυτο που σου χα αναφερει πριν....μηπως μ λειπει τπτ;ή μηπως χρειαζετε καποια ριθμιση ο internet explorer γιατι οταν ειμαι συνδεδεμενος με wifi και εχω καρτα παει να μπει internet με gprs!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

καταρχας σε ευχαριστω για το χρονο σου!τα μμς τα εχω ενεργοποιηση απο τη εταιρια μ(vodafone) και μ ειπαν πωσ η γραμμη ειναι ενεργοποιημενη κ οτι δε μπορουν να κανουν κατι αλλο παρα να παω στο καταστημα να με βοηθησουν αλλα αφου πηγα ο ενασ με στελνει στον αλλο!απο τη αλλη το κινητο μ εχει αγγλικο menu μπασ κ φταιει αυτο;οσο αναφορα το wifi μ γραφει οτι ειναι συνδεδεμενο το κινιτο μ γραφει κ το ονομα που μ χες πει προηγουμενως αλλα οταν μπαινω μ λεει αυτο που σου χα αναφερει πριν....μηπως μ λειπει τπτ;ή μηπως χρειαζετε καποια ριθμιση ο internet explorer γιατι οταν ειμαι συνδεδεμενος με wifi και εχω καρτα παει να μπει internet με gprs!:wacko:

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Συνδέσεις->Συνδέσεις και στο Για Προχωρημένους πάτα στο Επιλογή Δικτύων.

Στο πρώτο combobox θα επιλέγεις Cosmote MMS όποτε θέλεις να στέλνεις mms και το Δικτυο εργασίας μου όταν θέλεις να μπαίνεις με το Wifi (αφού κάνεις ότι ρυθμίσεις χρειάζονται άν έχεις ασφάλεια κλπ).

 

Δυστυχώς πρέπει κάθε φορά που θέλεις να κάνεις τη μία ή την άλλη χρήση να πηγαίνεις από εκεί και να επιλέγεις ανάλογα γιατί αλλιώς συμβαίνει αυτό που λες, όταν έχει επιλεγμένο το MMS προσπαθεί ο intenret explorer να μπεί από το gprs...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...