Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο διότι μου φάνηκε παράξενο, και δεν θέλω να σας λέω μπουρδες....Εχουν γράψει λάθος στο ταμπελάκι....χιλια σορρυ παιδιά :(

 

Γ.

Dont worry έχουμε αποκτήσει ανοσία με τόσα που ακούγονται για το κινητό ότι "έχει" !

 

Αχχ αυτό το πλαίσιο...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν λες που δεν το πήρα? Βιαζόμουνα, και είπα θα πάω αυριο διότι θέλω GPS ενσωματωμένο οπωσδήποτε....τεσπα....σορρυ και πάλι.

 

Εχω όμως να πώ ότι με εντυπωσίασε σαν συσκευή, πολύ κομψο, όμορφο, συμπαγές....κρίμα...:(

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες που δεν το πήρα? Βιαζόμουνα, και είπα θα πάω αυριο διότι θέλω GPS ενσωματωμένο οπωσδήποτε....τεσπα....σορρυ και πάλι.

 

Εχω όμως να πώ ότι με εντυπωσίασε σαν συσκευή, πολύ κομψο, όμορφο, συμπαγές....κρίμα...:(

 

Γ.

 

Οκ ρε παιδια αλλα δεν θα ειναι και το μοναδικο τηλ που βαλατε στα χερια σας! Την υγεια μας να εχουμε να τα αλλαζουμε καθε μηνα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο διότι μου φάνηκε παράξενο, και δεν θέλω να σας λέω μπουρδες....Εχουν γράψει λάθος στο ταμπελάκι....χιλια σορρυ παιδιά :(

 

Γ.

 

Πλαισιο ειναι αυτο!!!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω πως και πως........

Το παρήγγειλα απο MULTIRAMA Καβάλας..... και θέλει 2 μέρες για να έρθει.

Τετάρτη μεσημεράκι θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν 4 μέρες από public 559E. H γνώμη μου είναι ότι είναι πολύ καλό. Το εξελληνισμένο περιβάλον πολύ πρακτικό (κυρίως στις επαφές), δεν χρειάστηκε καμία ρύθμιση για την cosmote και την otenet (για internet).

 

Ενώ η αρχική εντύπωση ήταν ότι έχει καλή αυτονομία , μόλις του πρόσθεσα μια κάρτα 2gb είδα ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα (κλειστό χωρίς καμία κλήση σε 5 ώρες από 95% έπεσε στο 65%). Έβγαλα την κάρτα και το φορτίζω για να το δοκιμάσω πάλι.

Του πρόσθεσα Agenda fusion 8 , resco keyboard (αγορά από hanago) και ψάχνω το profimail και κανένα καλό για διαχείριση sms.

 

Πριν αρκετούς μήνες είχα πάρει το ipaq 2790 (δεν έχει τηλέφωνο) και ήταν προβληματικό (κλειστό εξαντλούσε την μπαταρία εντελώς και έκαιγε σαν να βραχυκύκλωσε). Πήρα τηλ. την Hp και αναβάθμισα το firmware (έκτοτε είναι οκ).

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο Service της HP στη θεσσαλονικη?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ η αρχική εντύπωση ήταν ότι έχει καλή αυτονομία , μόλις του πρόσθεσα μια κάρτα 2gb είδα ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα (κλειστό χωρίς καμία κλήση σε 5 ώρες από 95% έπεσε στο 65%). Έβγαλα την κάρτα και το φορτίζω για να το δοκιμάσω πάλι.

 

Εγω το ειχα με καρτα 2 GB και δεν ειχα τετοιο προβλημα. Παραδειγμα το εβγαζα φουλ φορτισμενο απο το φορτιστη το βραδυ κατα τις 1 και το πρωι κατα τις 9 ειχε πεσει στο 95%.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για MMS cosmote που θα βρώ;

Βλέπω ότι από μόνο του έχει στο MMS configuration-->servers : Cocmote GR MMS, αλλά όταν πάω να στείλω βγάζει λάθος και δεν στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για MMS cosmote που θα βρώ;

Βλέπω ότι από μόνο του έχει στο MMS configuration-->servers : Cocmote GR MMS, αλλά όταν πάω να στείλω βγάζει λάθος και δεν στέλνει.

 

Για δοκίμασε στο έναρξη->ρυθμίσεις->συνδέσεις->συνδέσεις->για προχωρημένους->επιλογή δικτύου στο πρώτο που λέει για σύνδεση στο internet να βάλεις το λογαριασμό Cosmote MMS settings

 

Συμβουλέψου και το site της cosmote άμα είναι για επιβεβαίωση

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε στο έναρξη->ρυθμίσεις->συνδέσεις->συνδέσεις->για προχωρημένους->επιλογή δικτύου στο πρώτο που λέει για σύνδεση στο internet να βάλεις το λογαριασμό Cosmote MMS settings

 

Συμβουλέψου και το site της cosmote άμα είναι για επιβεβαίωση

 

Η αλλιως κανε το σταυρο σου και πηγαινε σε ενα καταστημα της cosmote να γελασεις οταν τους το ζητησεις!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο Service της HP στη θεσσαλονικη?

 

http://welcome.hp.com/country/gr/el/contact_us.html Δες εδω λιγο και θα βγαλεις ακρη!;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εννδιαφερομε για το κινητο τησ HP 6815 αν το εχει καποις και μπορει να μου πει αν ο ηχος κλησεις ειναι δυνατος .

εχω διαβασει εδω στο φορουμ οτι πολλα ατομα δεν τους ικανοποιησε ο ηχος του αντιστοιχου κινητου .ευχ.........

Link to comment
Share on other sites

Ontos o ixos kliseis einai xamilos!Elpizo na do dior8osoun se kapia anaba8misi.Pantos i siskeuei einai para poli kali.An 8es kati pragmatika mikro me windows pisteuo pos einai mia arketa kali epilogi to sigekrimeno modelo.

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποια αναβάθμιση;;;; !!!! :confused:

 

Όντως, ποιά αναβάθμιση;;!

 

Δεν μεταφερόμαστε όμως όλοι στο thread για το 6815 γιατί και γώ κατά τύχη έφτασα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι το κινητό αργεί να κτυπήσει σε μια κλήση με αποτέλεσμα αρκετές φορές να τη χάνω. Με καλώ από άλλο τηλέφωνο και παρατηρώ ότι μετά το 2ο κτύπημα αρχίζει το κινητό να κουδουνίζει.

 

Επίσης παρατήρησα ότι άμα κάνω μία αναπάντητη του ενός μπιπ τότε το κινητό μου κτυπά ίσα ίσα και μου γράφει άγνωστος αριθμός...

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε και σεις και να μου πείτε τη γνώμη σας αν όντως το κάνει ή μήπως φταίει κάποιο πρόγραμμά μου...

Link to comment
Share on other sites

To kanei kai sto dikko mou!Me to 8ena tou radiofonou ti ginete re paidia,exoume kanena neotero??

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι το κινητό αργεί να κτυπήσει σε μια κλήση με αποτέλεσμα αρκετές φορές να τη χάνω. Με καλώ από άλλο τηλέφωνο και παρατηρώ ότι μετά το 2ο κτύπημα αρχίζει το κινητό να κουδουνίζει.

 

Επίσης παρατήρησα ότι άμα κάνω μία αναπάντητη του ενός μπιπ τότε το κινητό μου κτυπά ίσα ίσα και μου γράφει άγνωστος αριθμός...

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε και σεις και να μου πείτε τη γνώμη σας αν όντως το κάνει ή μήπως φταίει κάποιο πρόγραμμά μου...

 

Την παρακάτω απάντηση έχω βρει σε ξένο forum:

 

Pocket PC Phones have a 3 seconds delay whenever there is an incoming call...it means after you call with another phone and hear the first ring, 3 seconds later, then it will be reflected in your device...this is pretty common and can be fixed with Tweaks2k2...

 

δεν εχω δοκιμάσει το Tweaks2k2 και δεν εχω το 6815

 

http://www.tweaks2k2.com/portal/staticpages/index.php?page=20050224182009983

Link to comment
Share on other sites

To kanei kai sto dikko mou!Me to 8ena tou radiofonou ti ginete re paidia,exoume kanena neotero??

 

Και δε σε προβληματίζει αυτό; Κανείς άλλος; ρωτάω γιατί ένας φίλος μου που το έχει και έκανε hard reset μου λέει ότι τώρα κτυπά στο 1ο μπιπ...

 

Όσο για το ράδιο εφόσον δεν έχει βγει ακόμα κανένα upgrade από την HP (αλήθεια θα βγει επιτέλους ποτέ;;! Το ακουστικό είναι εκνευριστικά σιγανό με αποτέλεσμα σε μέρη που δεν έχει πολύ ησυχία ΔΕ μπορώ να μιλήσω...) δε μπορούμε να ξέρουμε τπτ, επίσημα τουλάχιστον. Και επίσης πιστεύω ότι όσα ακούστηκαν παλιότερα για ράδιο στο δικό μας είναι ψέματα, και αυτό γιατί πλέον δεν ακούγεται τπτ ενώ αλλιώς θα έπρεπε να είχε βουίξει ο κόσμος!

Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω απάντηση έχω βρει σε ξένο forum:

 

Pocket PC Phones have a 3 seconds delay whenever there is an incoming call...it means after you call with another phone and hear the first ring, 3 seconds later, then it will be reflected in your device...this is pretty common and can be fixed with Tweaks2k2...

 

δεν εχω δοκιμάσει το Tweaks2k2 και δεν εχω το 6815

 

http://www.tweaks2k2.com/portal/staticpages/index.php?page=20050224182009983

 

Ενδιαφέρον, ευχαριστώ! θα το δοκιμάσω και θα σας πω γιατί ουτε εγώ έχω το Tweaks2k2... Εκεί που το διάβασες αυτό μήπως λέει και τον τρόπο; (στείλε λινκ αμα είναι του φόρουμ) Γιατί από ότι βλέπω το πρόγραμμα αυτό έχει πάααρα πολλές λειτουργίες και θα πελαγώσω νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, ευχαριστώ! θα το δοκιμάσω και θα σας πω γιατί ουτε εγώ έχω το Tweaks2k2... Εκεί που το διάβασες αυτό μήπως λέει και τον τρόπο; (στείλε λινκ αμα είναι του φόρουμ) Γιατί από ότι βλέπω το πρόγραμμα αυτό έχει πάααρα πολλές λειτουργίες και θα πελαγώσω νομίζω

 

http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=87926&st=290

 

εγώ πάντως στο Asus P525 που είχα για 1.5 μηνα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Χτυπούσε άμεσα όταν με καλούσαν.

 

Για το προγραμμα, δες τα pms σου...

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησες το wifi g? και πως το επιβεβαίωσες ότι όντως λειτουργεί σε g και όχι σε b? το σύγκρινες με κάποιο laptop?

 

Αν είναι πες μας τι αλλαγές έκανες στη registry, έχει ενδιαφέρον νομίζω

 

Γενικά το reg hack για ενεργοποίηση του wi-fi g ειναι ως εξής

 

HKLM\COMM\TNETWLN1\Parms\dot11SupportedRateMask = 1 (DWORD decimal)

HKLM\COMM\TNETWLN1\Parms\dot11SupportedRateMaskG = 8 (DWORD decimal)

 

Για επαναφορά σε default:

 

HKLM\COMM\TNETWLN1\Parms\dot11SupportedRateMaskG = 4 (DWORD decimal)

 

 

Δεν έχω την συσκευή αλλα σε διάφορα Qtek δουλευει σωστα.

 

Ισως το κλειδί TNETWLN1 να ειναι κάπως αλοιώς σε αυτή την συσκευή

 

Οτι αλλάζει σε Wi-fi g ειναι βεβαιωμένο απο το Wi-fi Companion (εφαρμογή που συνηστώ σε όσους χρησιμοποιούν ασύρματα δίκτυα συχνά) που δείχει τη ταχύτητα σύνδεσης

Δεν διπλασιάζεται η ταχύτητα αλλα παει πιο γρήγορα.

 

 

 

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...