Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς το δικό μας Touch (HTC Elf) φιλε Psyx έχει διαφορετικό επεξεργαστή απο το Touch για το οποίο γίνεται συζήτηση στο ppcgeeks, το HTC Vogue...

Το Vogue είχε ενσωματωμένο gps το οποίο δεν ήταν ενεργοποιημένο, το δικό μας δεν έχει τσιπάκι gps :( όσο για το "radio", δεν αναφέρεται σε ραδιόφωνο αλλά στο module που αναλαμβάνει να συνδέσει το τηλέφωνο με τον πάροχο κινητής, για να κάνεις κλήσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το δικό μας Touch (HTC Elf) φιλε Psyx έχει διαφορετικό επεξεργαστή απο το Touch για το οποίο γίνεται συζήτηση στο ppcgeeks, το HTC Vogue...

Το Vogue είχε ενσωματωμένο gps το οποίο δεν ήταν ενεργοποιημένο, το δικό μας δεν έχει τσιπάκι gps :( όσο για το "radio", δεν αναφέρεται σε ραδιόφωνο αλλά στο module που αναλαμβάνει να συνδέσει το τηλέφωνο με τον πάροχο κινητής, για να κάνεις κλήσεις κλπ.

 

φτου και είχα χαρεί ρε γμτ... :(

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση, όταν έχω εκτροπή από αλλο τηλ στο HTC να βλέπω πότε είναι κανονικά εισερχόμενη και πότε είναι από την εκτροπή;

κανένας;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να βρω τροπο να βαλω καποιον κανονικο ηχο (mp3) για ξυπνητηρι αλλα ΤΙΠΟΤΑ!!

κανω κατι λαθος ή απλα δε γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε χύμα τον ήχο που θες στην κάρτα και η συσκευή θα το δει....

Μαλλον δε καταλαβες.. Ηχους και MP3 εχω πολλα στη συσκευη και στη καρτα μνημης. Αλλα προσπαθω να βαλω στο ξυπνητηρι καποιον απο αυτους και δε μπορω.. Στο ξυπνητηρι μου δινει σαν επιλογη μονο κατι συντομους ηχους του κινητου..

καμια ιδεα????

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε καταλαβες.. Ηχους και MP3 εχω πολλα στη συσκευη και στη καρτα μνημης. Αλλα προσπαθω να βαλω στο ξυπνητηρι καποιον απο αυτους και δε μπορω.. Στο ξυπνητηρι μου δινει σαν επιλογη μονο κατι συντομους ηχους του κινητου..

καμια ιδεα????

 

Πρεπει να περασεις καποιο αλλο προγραμμα για ξυπνητηρι γιατι αν θυμαμαι σωστα τα Windows Mobile δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε καταλαβες.. Ηχους και MP3 εχω πολλα στη συσκευη και στη καρτα μνημης. Αλλα προσπαθω να βαλω στο ξυπνητηρι καποιον απο αυτους και δε μπορω.. Στο ξυπνητηρι μου δινει σαν επιλογη μονο κατι συντομους ηχους του κινητου..

καμια ιδεα????

 

προτείνω pTravelAlarm πολύ καλό ξυπνητήρι!! δοκίμασε το, και για κλειδάκι στα γνωστά μαγαζάκια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαλλον δε καταλαβες.. Ηχους και MP3 εχω πολλα στη συσκευη και στη καρτα μνημης. Αλλα προσπαθω να βαλω στο ξυπνητηρι καποιον απο αυτους και δε μπορω.. Στο ξυπνητηρι μου δινει σαν επιλογη μονο κατι συντομους ηχους του κινητου..

καμια ιδεα????

 

Ρίξε τους ήχους σου χύμα στο φάκελο /Storage Card/My Documents και θα τους δεις. Συμβουλή: Μην εμπιστεύεσαι το default ξυπνητήρι της συσκευής και βάλε το pTravelAlarm που σου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ χειροκίνητες ρυθμίσεις για mms,wap,gprs για το htc touch?έχω πάροχο wind.Αν κάποιος τις γνωρίζει ας μου τις γράψει εδώ η να μου δώσει ένα link να τις δω.Ευχαριστώ :):D

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το πηρα σημερα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..αλλα η αλλαγη απο symbian σε windows mobile μου φαινεται λιγο παλουκι!!να ρωτησω κατι..ενα αρχειο exe που περασα, μια εφαρμογη με blueooth ,που μπαινω μετα για να την δω η να την εγκαταστησω εστω??:wacko: θεματακια που μπορουμε να βρουμε??ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κι εγω το πηρα σημερα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..αλλα η αλλαγη απο symbian σε windows mobile μου φαινεται λιγο παλουκι!!να ρωτησω κατι..ενα αρχειο exe που περασα, μια εφαρμογη με blueooth ,που μπαινω μετα για να την δω η να την εγκαταστησω εστω??:wacko:

 

Τις εφαρμογές με κατάληξη .exe συνήθως τις τρέχεις από τον υπολογιστή σου και όταν έχεις συνδεδεμένη τη συσκευή σε αυτό γίνεται η εγκατάσταση. Αυτά που τρέχουν από τη συσκευή κατευθείαν με ένα απλό κλικ είναι τα αρχεία με κατάληξη .cab.

 

θεματακια που μπορουμε να βρουμε??ευχαριστω

 

http://www.ppc-theme.com/index.html

http://www.wm6themes.com/

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=ATOM_USER_THEMES

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές με κατάληξη .exe συνήθως τις τρέχεις από τον υπολογιστή σου και όταν έχεις συνδεδεμένη τη συσκευή σε αυτό γίνεται η εγκατάσταση. Αυτά που τρέχουν από τη συσκευή κατευθείαν με ένα απλό κλικ είναι τα αρχεία με κατάληξη .cab.

 

 

 

http://www.ppc-theme.com/index.html

http://www.wm6themes.com/

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=ATOM_USER_THEMES

 

ευχαριστω..δηλαδη τα αρχεια με καταληξη cab που τα εγκαθιστω??γιατι οταν παω να τρεξω ενα exe μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρο αρχειο win32??τι κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..δηλαδη τα αρχεια με καταληξη cab που τα εγκαθιστω??γιατι οταν παω να τρεξω ενα exe μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρο αρχειο win32??τι κανω λαθος??

 

Τα cab τα τοποθετεις στη καρτα μνημης και τα τρεχεις απο εκει κανοντας 2πλο κλικ και επιλεγοντας που θες να τα εγκαταστησης(καρτα μνημης η κυρια μνημη)ενω τα exe οπως σου ειπε ο Athanaso παραπανω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω..δηλαδη τα αρχεια με καταληξη cab που τα εγκαθιστω??γιατι οταν παω να τρεξω ενα exe μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρο αρχειο win32??τι κανω λαθος??

 

Εάν σου λέει έτσι πέτα το μέσα στη συσκευή σου και τρέξτο από εκεί με ένα απλό κλικ στον explorer της συσκευής. Το ίδιο και τα .cab. Χρησιμοποίησε την κάρτα μνήμης σου για αυτά τα πράγματα για να μην πιάνουν χώρο στην κύρια μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια..η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη για μενα..μηπως ξερουμε και μεχρι ποσα gb καρτουλα σηκωνει??:O

 

Μεχρι 8GB. Μια τετοια εχω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το αγόρασα κι εγώ πριν μερικές μέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι σήμερα. Μια ερώτηση έχω, γνωρίζει κανείς αν μπορούμε, με κάποια αλλαγή στην registry, να απενεργοποιήσουμε τον ήχο κατά την διάρκεια πληκτρολόγησης αριθμών για κλήση στο τηλέφωνο, ώστε να λειτουργεί λίγο ταχύτερα η εισαγωγή αριθμών;
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το αγόρασα κι εγώ πριν μερικές μέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι σήμερα. Μια ερώτηση έχω, γνωρίζει κανείς αν μπορούμε, με κάποια αλλαγή στην registry, να απενεργοποιήσουμε τον ήχο κατά την διάρκεια πληκτρολόγησης αριθμών για κλήση στο τηλέφωνο, ώστε να λειτουργεί λίγο ταχύτερα η εισαγωγή αριθμών;

 

Pane start/Rythmiseis/Proswpiko/Thlefwno:

Kai ekei pou leei plhktra, dialekse apenergopoihsh. Kai tha fygei o hxos kai tha patiounte ta plhktra amesa sto thlefwno.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Να'μαι κι εγώ εδώ, που σκέφτομαι να πάω σε Touch (P3452) μετά από διετή συμβίωση με το Ε60... Η άλλη επιλογή είναι το Ε65, επειδή φοβάμαι να πάω σε κάτι διαφορετικό από Symbian (s60)... :O

 

Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα έξτρα προγράμματα, αξίζει η αλλαγή σε PPC?

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα έξτρα προγράμματα, αξίζει η αλλαγή σε PPC?

 

Και τι τον ενδιαφέρει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Pane start/Rythmiseis/Proswpiko/Thlefwno:

Kai ekei pou leei plhktra, dialekse apenergopoihsh. Kai tha fygei o hxos kai tha patiounte ta plhktra amesa sto thlefwno.

 

Eυχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!!

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...