Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά.. Προσπαθώ να παραγγείλω απο expansys, διαλέγω μέθοδο αποστολής cash on delivery και μου ζητάει μεταφορικά 45 ευρώ;;; αντε γεια.

 

 

Σε κανένα άλλο κατάστημα έχετε βρει το Stereo Headset Adaptor for HTC P4350?

 

Και πάλι ευχαριστώ και σορυ για το πρήξιμο :S

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Προσπαθώ να παραγγείλω απο expansys, διαλέγω μέθοδο αποστολής cash on delivery και μου ζητάει μεταφορικά 45 ευρώ;;; αντε γεια.

 

 

Σε κανένα άλλο κατάστημα έχετε βρει το Stereo Headset Adaptor for HTC P4350?

 

Και πάλι ευχαριστώ και σορυ για το πρήξιμο :S

φιλε μου για δες τα παρακατω. αρκετα φθηνα και μεσω ebay.

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&dfsp=1&from=R10&_trksid=m37&satitle=Headphone+Adapter+for+HTC&sacat=-1%26catref%3DC6&sargn=-1%26saslc%3D3&sadis=200&fpos=Postcode&sabfmts=1&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&fsop=1%26fsoo%3D1&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search

http://search.ebay.co.uk/3in1-USB-Adapter-HTC_W0QQ_trksidZm37QQdfspZ1QQfromZR40QQssPageNameZRC0022?_trksid=p1638.m120

 

Για παραδειγμα αυτο θα σου ερθει περιπου 10 ευρω συνολο με τα μεταφορικα μαζι :

http://cgi.ebay.co.uk/Headphone-Adapter-for-HTC-Touch-Dual-Cruise-TYTN-II-S_W0QQitemZ290211333331QQihZ019QQcategoryZ14419QQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122

 

και αυτο επισης κοντα στα 10 ευρω συνολο με τα μεταφορικα μαζι :

http://cgi.ebay.co.uk/3in1-usb-Adapter-for-HTC-Touch-Cruise-P3650-Dopod-P860_W0QQitemZ140214071507QQihZ004QQcategoryZ3728QQcmdZViewItem

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά για το Touch (και όχι μόνο) θα βρείτε εδώ: http://www.mobiltec24.de

 

Έχω παραγείλλει πολλές φορές και τα έξοδα αποστολής την τελευταία φορά που πήρα κάτι (πριν 1,5 χρόνο) ήταν περίπου 15€.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Προσπαθησα να εγκαταστησω το PCMKeyboardEN-0.13 στην Storage card .Ετρεξα το προγραμμα αλλα μου κραταει 3 φακελλους(greek,greek small,iphone black) εκει και δεν τους ενεργοποιει,αναφερει run the application first...τι κανω λαθος ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους. Προσπαθησα να εγκαταστησω το PCMKeyboardEN-0.13 στην Storage card .Ετρεξα το προγραμμα αλλα μου κραταει 3 φακελλους(greek,greek small,iphone black) εκει και δεν τους ενεργοποιει,αναφερει run the application first...τι κανω λαθος ?

Ευχαριστω

 

Diabase akrivws tis odigies apo edw kai egkatestise to stin mnimi tou tilefwnou kai oxi stin Storage Card.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την εγκατασταση επι λεξει, αλλα δεν μου δινει ελληνικα!!! Επισης μου βγαζει μνμ οτι θα πρεπει να το κανω σιπ κατι (συγνωμη αλλα το μηχανημα μου μπλοκαρε και δεν αλλαζει γλωσσα).Τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα την εγκατασταση επι λεξει, αλλα δεν μου δινει ελληνικα!!! Επισης μου βγαζει μνμ οτι θα πρεπει να το κανω σιπ κατι (συγνωμη αλλα το μηχανημα μου μπλοκαρε και δεν αλλαζει γλωσσα).Τι κανω?

 

soft reset ekanes meta tin egkatastasi?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα, αλλα και παλι τιποτα. Στις Επιλογες δεν μου εμφανιζει δυνατοτητα Ελληνικων

 

1) Είναι το pcm το επιλεγμένο πληκτρολόγιο?

2) Έχεις τοποθετήσει τα ελληνικά στο σωστό φάκελο?

Link to comment
Share on other sites

1) Είναι το pcm το επιλεγμένο πληκτρολόγιο?

2) Έχεις τοποθετήσει τα ελληνικά στο σωστό φάκελο?

 

1. Yes !

2. Ποιος ειναι ο σωστος φακελλος ?

Για να γινω πιο περιγραφικος, παιρνω το ζιπ αρχειο και το βαζω στο κινητο (στην κυρια μνημη-οχι στην καρτα).Τρεχει το προγραμμα και οταν παιρνω τον υποφακελλο ελληνικων κλπ μου λεει οτι ηδη ειναι μεσα. Παω στις ρυθμισεις και δεν βρισκω ελληνικα παροτι βλεπει το πληκτρολογιο !!

Κατι κανω λαθος αλλα δεν μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγγύηση γραφίδας

 

Μου σπάσαν (ξεκολήσανε) και οι 2 γραφίδες. Έχουν εγγύηση; Αν δεν έχουν, γιατί;

 

Eggyisi den exoun giati... den spane mona tous. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω βαλει πειραγμενο firmware και θελω να βαλω το αρχικο.Που μπορω να το βρω;

θελω να το στειλω στο servise.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω βαλει πειραγμενο firmware και θελω να βαλω το αρχικο.Που μπορω να το βρω;

θελω να το στειλω στο servise.

 

Λοιπόν, φίλε μου, άκου! Λένε ότι με το να βάλεις πειραγμένο firmware και να αλλάξεις τις εκδόσεις του bootloader, χάνεις την εγγύηση. Επειδή και εγώ έκανα κάτι παρόμοιο, νομίζω ότι βρήκα τρόπο να το επαναφέρω. Κάτι που πολλοί το αμφισβητούν. Θα σου δώσω τον τρόπο μου, που για μένα δούλεψε, αλλά όταν θα το πας στο σέρβις, θα σε παρακαλέσω να μου πεις τα αποτελέσματα, αν δηλαδή θεώρησαν το κινητό σου εντός εγγύησης, ΟΚ;

 

  • Κατεβάζεις τη αρχική ROM (αγγλική) από εδώ.
  • Εγκαθιστάς την ελληνική extended ROM που θα βρεις στο site τις ACE Hellas (αν έχεις πρόβλημα, στείλε μου pm).
  • Νομίζω ότι είσαι ΟΚ!

 

Περιμένω την απάντησή σου!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη το πειραγμα το εκανα πριν πολυ καιρο.μηπως μπορεις να μου θυμησεις τι πρεπει να κανω;

χρειαζεται να εχω εγκατεστημενο το active sync ή καποιο αλλο προγραμμα;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη το πειραγμα το εκανα πριν πολυ καιρο.μηπως μπορεις να μου θυμησεις τι πρεπει να κανω;

χρειαζεται να εχω εγκατεστημενο το active sync ή καποιο αλλο προγραμμα;

 

Εγκαθιστάς activesync συνδέεις το κινητό και το αφήνεις να τελειώσει το synch. Έπειτα τρέχεις τη ΡΟΜ από το αρχείο που κατέβασες και ακολουθείς τις οδηγίες. Φρόντισε το κινητό σου να είναι πλήρως φορτισμένο.

Μόλις τελειώσεις με τη ΡΟΜ, κάνεις την ίδια διαδικασία και με την ΡΟΜ της ACE που σου είπα στο βήμα 2.

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το κινητό στο σέρβις! Αλλάχθηκε η οθόνη γιατί είχε μια θαμπάδα, ένα μαύρο συννεφάκι! Το θέμα δεν είναι αυτό! Το θέμα είναι ότι παρόλλες τις πειραγμένες ROM που πέρασα μέσα, το κινητό επανήλθε στην εγγύηση!

Ο τρόπος που περιγράφω στην υπογραφή μου, λοιπόν, δουλέυει!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Μάλλον με έτρωγε ο κ@λος μου σήμερα να σκαλίσω το Touch και του πέρασα μια cooked ρομ από XDA. Φυσικά έχασα τα ελληνικά.

 

Υπάρχει τρόπος να κρατήσω την cooked ρομ που πέρασα και να έχω και ελληνικά σαν να έχω μέσα μια ελληνική ρομ από την ACE;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σε όλους.

 

Μάλλον με έτρωγε ο κ@λος μου σήμερα να σκαλίσω το Touch και του πέρασα μια cooked ρομ από XDA. Φυσικά έχασα τα ελληνικά.

 

Υπάρχει τρόπος να κρατήσω την cooked ρομ που πέρασα και να έχω και ελληνικά σαν να έχω μέσα μια ελληνική ρομ από την ACE;

 

Oxi file mou, h' to ena... h' to allo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oxi file mou, h' to ena... h' to allo.

 

Κι όμως, δεν είναι έτσι! Μπορεί εγώ, μετά από περιήγηση μέσα από διάφορες cooked roms να μην το κατάφερα ποτέ, αλλά φαίνεται ότι κάποιος τα κατάφερε. Δες εδώ. Αν καταφέρεις και τον εντοπίσεις και σου πει τον τρόπο, τότε είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις! Εξάλλου δεν πρέπει να είναι τίποτα δύσκολο!

Καλή τύχη...

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι όμως, δεν είναι έτσι! Μπορεί εγώ, μετά από περιήγηση μέσα από διάφορες cooked roms να μην το κατάφερα ποτέ, αλλά φαίνεται ότι κάποιος τα κατάφερε. Δες εδώ. Αν καταφέρεις και τον εντοπίσεις και σου πει τον τρόπο, τότε είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις! Εξάλλου δεν πρέπει να είναι τίποτα δύσκολο!

Καλή τύχη...

 

File mou to idio leme. Gia na exeis ta ellinika tis ACE se cooked ROM prepei i idia i cooked ROM na einai ftiagmeni me enswmatomena ta ellinika. Einai thema cooking loipon. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...