Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εχω το εξής πρόβλημα... Μερικές φορές όταν ανοίγω το τηλέφωνο και φτάνει στην οθόνη του PIN, την προσπερνάει αμέσως και πηγαίνει στην Today screen χωρις να έχω προλάβει να βάλω ΡΙΝ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνδεθεί με Vodafone και πρέπει να κάνω 2-3 restarts για να καταφέρω να βάλω τελικά ΡΙΝ.

 

Το έχει κανείς άλλος αυτό;

 

Εάν πατήσεις πάνω στην κεραία που βρίσκεται στην πάνω μπάρα (και δείχνει εάν έχεις σήμα και πόσο) θα σου ανοίξει ένα παραθυράκι. Εάν εκεί πατήσεις το ρυθμίσεις (ή settings) θα σου ανοίξει το pad για να βάλεις το pin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hi pedes zaxarono edo kai poli kairo ayto to kinito alla to mono poy me problimatizei einai ama mporo na grapso minima me to daxtilo i xriazete ti grafida!mporite na me diafotisete ligo

xriazete kapio programataki mipos gia na grafo minima me to xeri i de ginete ayto?

kiossesm
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
hi pedes zaxarono edo kai poli kairo ayto to kinito alla to mono poy me problimatizei einai ama mporo na grapso minima me to daxtilo i xriazete ti grafida!mporite na me diafotisete ligo

xriazete kapio programataki mipos gia na grafo minima me to xeri i de ginete ayto?

 

Pocket CM keyboard

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα... Μερικές φορές όταν ανοίγω το τηλέφωνο και φτάνει στην οθόνη του PIN, την προσπερνάει αμέσως και πηγαίνει στην Today screen χωρις να έχω προλάβει να βάλω ΡΙΝ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνδεθεί με Vodafone και πρέπει να κάνω 2-3 restarts για να καταφέρω να βάλω τελικά ΡΙΝ.

 

Το έχει κανείς άλλος αυτό;

Εάν πατήσεις πάνω στο πρασινο κουμπι σαν να παρεις τηλ. τοτε σου βγαζει την οθονη που ζηταει το πιν

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

pedes peite moy ligo an mporite einai eykolo sayto to kinito na grapseis minima me to daxtilo mono opos grafeis sta alla kinita poy exoyn pliktrologio?einai poli simantiko gia mena ayto giati stelno pola minimata kai skeftome poli na agoraso ayto to kinito alla me provlimatizi to an mporo na stelno minimatagrafontas me to xeri
kiossesm
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
pedes peite moy ligo an mporite einai eykolo sayto to kinito na grapseis minima me to daxtilo mono opos grafeis sta alla kinita poy exoyn pliktrologio?einai poli simantiko gia mena ayto giati stelno pola minimata kai skeftome poli na agoraso ayto to kinito alla me provlimatizi to an mporo na stelno minimatagrafontas me to xeri

 

Pocket CM keyboard

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ημουν απιστευτα υποχρεος σε καποιον που θα μπορουσε να μου στειλει την ελληνικη extended rom του touch.εχω προβλημα καθοτι δεν το εχω παρει απο ελλαδα.οποις μπορει να με βοηθησει η εστω να μου πει που μπορω να βρω την ελληνικη.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Έσβησα τον υπολογιστή από activesync του τηλεφώνου (αφού για 2 μήνες δεν συγχρόνιζε τίποτα) και μου έσβησε και τις επαφές όλες.

Κρατάει κανένα backup από μόνο του και που θα το βρω αυτό;

Το outlook στον υπολογιστή κρατάει ένα αρχείο backup.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ημουν απιστευτα υποχρεος σε καποιον που θα μπορουσε να μου στειλει την ελληνικη extended rom του touch.εχω προβλημα καθοτι δεν το εχω παρει απο ελλαδα.οποις μπορει να με βοηθησει η εστω να μου πει που μπορω να βρω την ελληνικη.

 

Δεν δουλεύουν τα ελληνικά της ACE σε μη-ελληνικές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έσβησα τον υπολογιστή από activesync του τηλεφώνου (αφού για 2 μήνες δεν συγχρόνιζε τίποτα) και μου έσβησε και τις επαφές όλες.

Κρατάει κανένα backup από μόνο του και που θα το βρω αυτό;

Το outlook στον υπολογιστή κρατάει ένα αρχείο backup.

 

Εάν έχεις κάνει συγχρονισμό και στις επαφές σου πιθανόν να υπάρχουν στο Outlook του υπολογιστή σου (εάν το έχεις εγκατεστημένο). Προσοχή... όχι το Outlook Express αλλά το Outlook της σουίτας Microsoft Office. Εάν δεν υπάρχουν εκεί... είσαι άτυχος. Καλό πάντως είναι να κρατάς πάντα ένα backup από τις επαφές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις κάνει συγχρονισμό και στις επαφές σου πιθανόν να υπάρχουν στο Outlook του υπολογιστή σου

 

Υπάρχουν εκεί αλλά είναι 2 μήνες παλιές. Ευτυχώς δεν τις έχω χάσει τελείως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Εδώ και καιρό θέλω ν' αποκτήσω κινητό htc και τώρα που μου έκλεψαν το παλιό μου έφτασε η ώρα. Αλλά δεν μπορώ να καταλήξω ανάμεσα στο P3452 και το Touch Dual. Αν μπορεί κάποιος να μου λύσει τις εξής απορίες:

α. από λήψη σήματος τί γίνεται; λειτουργούν οι συσκευές αυτές ως κινητά, χωρίς προβλήματα;

β. παρουσιάζουν δυσλειτουργίες και αν ναι ποιές; κολλάει το λειτουργικό τους;

γ. πόσο απαραίτητο είναι το πληκτρολόγιο;

δ. η μπαταρία; κρατάει;

ε. πόσο εύκολος είναι ο συγχρονισμός με pc; θέλει διδακτορικό; μεταπτυχιακό;

στ. η διαχείριση των κλήσεων και οι ευκολίες που βρίσκει κανείς στο μενού ενός νορμάλ κινητού είναι εύκολες σ' αυτά τα κινητά;

Να διευκρινίσω ότι κατέληξα σ' αυτό το κινητό γιατί θέλω να συγχρονίζεται με το outlook του υπολογιστή και να έχω επαφές και ημερολόγιο στο κινητό μου.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α. από λήψη σήματος τί γίνεται; λειτουργούν οι συσκευές αυτές ως κινητά, χωρίς προβλήματα;

 

Nai... mia xara.

 

β. παρουσιάζουν δυσλειτουργίες και αν ναι ποιές; κολλάει το λειτουργικό τους;

 

Analoga poso to peirazeis kai ti programmata tou egkathistas. Se genikes grammes oxi.

 

γ. πόσο απαραίτητο είναι το πληκτρολόγιο;

 

Afto einai sxetiko kai thema goustou. Alloi to thewroun aparaitito, alloi oxi toso. Egw pali... oxi. Esy?

 

δ. η μπαταρία; κρατάει;

 

2 me 3 meres stin kalyteri periptwsi.

 

ε. πόσο εύκολος είναι ο συγχρονισμός με pc; θέλει διδακτορικό; μεταπτυχιακό;

 

Kai me apolytirio lykeiou mia xara tha ta pas. ;)

 

στ. η διαχείριση των κλήσεων και οι ευκολίες που βρίσκει κανείς στο μενού ενός νορμάλ κινητού είναι εύκολες σ' αυτά τα κινητά;

 

Nai, exei kanoniko programma epafwn.

 

Να διευκρινίσω ότι κατέληξα σ' αυτό το κινητό γιατί θέλω να συγχρονίζεται με το outlook του υπολογιστή και να έχω επαφές και ημερολόγιο στο κινητό μου.

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Labe ypopsin sou to eksis: To Dual DEN exei Wifi. Ean afto se endiaferei exei mono to aplo Touch.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nai... mia xara.

 

Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση:).

Οι τρεις τελίτσες... δεν σημαίνουν κάτι...? Θέλω να πώ, η απάντηση σ' αυτήν την ερώτηση είναι κατηγορηματικά όχι. Ε?

 

 

 

Analoga poso to peirazeis kai ti programmata tou egkathistas. Se genikes grammes oxi.

 

Εννοείται πως θέλω να του βάλω προγράμματα. Αυτά που κυρίως με ενδιαφέρουν είναι εκείνα που το κάνουν πιο λειτουργικό και εύχρηστο. Να του πειράξω τη μνήμη κτλ. δεν με ενδιαφέρει. Τα προγράμματα απεγκαθίστανται κιόλας, ε?

 

 

 

Afto einai sxetiko kai thema goustou. Alloi to thewroun aparaitito, alloi oxi toso. Egw pali... oxi. Esy?

 

Προβληματίζομαι γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει οθόνη αφής παρά μόνο στο Μετρό για να βγάλω εισιτήριο. Αλλά απ' ότι διάβασα στο φόρουμ συνηθίζεις γρήγορα ακόμα και στα sms.

 

 

2 me 3 meres stin kalyteri periptwsi.

Ακόμα και με καθόλου χρήση?

 

 

Kai me apolytirio lykeiou mia xara tha ta pas. ;)

Ας ελπίσουμε :)

 

 

Nai, exei kanoniko programma epafwn.

Έχει, αλλά είναι εύχρηστο? Συγγνώμη που επιμένω, αλλά αυτό είναι σημαντικό. Αν για να δω κάτι που στα συμβατικά κινητά το βλέπω με μία άντε δύο κινήσεις και σ' αυτό θα πρέπει να πάω Λαμία και να γυρίσω, ίσως να πρέπει να το σκεφτώ καλύτερα...

 

 

Labe ypopsin sou to eksis: To Dual DEN exei Wifi. Ean afto se endiaferei exei mono to aplo Touch.

 

Κοίτα να δεις τι γίνεται... Διαβάζοντας στο φόρουμ για την έλλειψη αυτή του Dual, ομολογώ ότι ξαφνιάστηκα, γιατί δεν το είχα σκεφτεί. Το ίντερνετ το χρησιμοποιώ στον υπολογιστή μου, και καθώς δεν το είχα ποτέ στο κινητό προς το παρόν δεν μου λείπει. Και στο σπίτι και στη δουλειά μου έχω πρόσβαση σε υπολογιστή. Οπότε γιατί να το θέλω και στις μετακινήσεις μου? :confused:

 

Και μια καινούρια ερώτηση: Στο e-shop έχει ένα Htc Touch Dual 3g, P5500, και η μόνη διαφορά που βλέπω να έχει είναι στον επεξεργαστή. Το Touch Dual το δικό μας απ' όσο ξέρω το έχει αποκλειστικά ο Γερμανός. Ξέρει κανείς μήπως τι συσκευή είναι αυτή? Ο Γερμανός δεν διευκρινίζει τον επεξεργαστή του Touch Dual....και έχουν πάνω κάτω τα ίδια χρήματα.

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μια καινούρια ερώτηση: Στο e-shop έχει ένα Htc Touch Dual 3g, P5500, και η μόνη διαφορά που βλέπω να έχει είναι στον επεξεργαστή. Το Touch Dual το δικό μας απ' όσο ξέρω το έχει αποκλειστικά ο Γερμανός. Ξέρει κανείς μήπως τι συσκευή είναι αυτή? Ο Γερμανός δεν διευκρινίζει τον επεξεργαστή του Touch Dual....και έχουν πάνω κάτω τα ίδια χρήματα.

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!!!!

 

To HTC Touch Dual einai ena kai einai to idio afto pou poulaei o germanos kai to e-shop.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μήνες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένς από την συσκευή σύμφωνα πάντα με τις ανάγκες μου!

Το μονο μειονέκτημα είναι η αδύναμη μπαταρία του...

Μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη επί του θέματος....

Θα εκτιμηθεί λινκ για να την αγοράσω κατευθείαν!!!!;)

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εκει φιλε μου .

 

http://www.mugenpowerbatterijen.nl/pda_htc.html

 

5o αποτελεσμα απο το τελος της σελιδας

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά ήλπιζα για κάτι στο ίδιο μέγεθος και όχι να του προσθέσω ένα εξόγκωμα...
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Τελικά αγόρασα το Touch Dual και έχω μερικές απορίες:

1. Του έβαλα το ptravelAlarm, γιατί το ξυπνητήρι που έχει είναι γι αυτούς που κοιμούνται πολλλλύ ελαφρά, ερώτηση: το πρόγραμμα εγκαστάθηκε μια χαρά, μπορώ τώρα να σβήσω από τη μνήμη το αρχείο ζιπ που έτρεξα για να το εγκαταστήσω;

2. Μετέφερα μερικά mp3 από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο, αλλά δεν μπορώ να βρω πως να τα βάζω κατευθείαν στην κάρτα και όχι στην κύρια μνήμη. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πως γίνεται αυτό, για να μην κάνω τριπλή δουλειά; (μεταφορά στην κύρια μνήμη και μεταφορά από κει στην κάρτα)

3. Επίσης, γίνεται να οριστεί ως ήχος κλήσης και ως ήχος λήψης sms άλλος από αυτούς που έχει;

4. Γίνεται η "έναρξη" να μπει κάτω αριστερά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχετε βρει πουθενά το καλώδιο mini usb που να δίνει είσοδο 3,5mm audio για να βάλω τίποτα ακουστικά που να μετράνε;

 

Υπήρχε στο play247 αλλά δεν το βρίσκω πια! :S

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Του έβαλα το ptravelAlarm, γιατί το ξυπνητήρι που έχει είναι γι αυτούς που κοιμούνται πολλλλύ ελαφρά, ερώτηση: το πρόγραμμα εγκαστάθηκε μια χαρά, μπορώ τώρα να σβήσω από τη μνήμη το αρχείο ζιπ που έτρεξα για να το εγκαταστήσω;

 

Ναι... μπορείς να το σβήσεις άφοβα.

 

2. Μετέφερα μερικά mp3 από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο, αλλά δεν μπορώ να βρω πως να τα βάζω κατευθείαν στην κάρτα και όχι στην κύρια μνήμη. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πως γίνεται αυτό, για να μην κάνω τριπλή δουλειά; (μεταφορά στην κύρια μνήμη και μεταφορά από κει στην κάρτα)

 

Κανονικά από τον υπολογιστή σου μπορείς κανονικά να κάνεις browse τα περιεχόμενα τόσο της κύριας μνήμης, όσο και της κάρτας μνήμης. Πως κάνεις το copy-paste; Μπες κατευθείαν στα περιεχόμενα της συσκευής σου από το My Computer του PC σου. Ψάξτο λίγο, θα το βρεις.

 

3. Επίσης, γίνεται να οριστεί ως ήχος κλήσης και ως ήχος λήψης sms άλλος από αυτούς που έχει;

 

Ναι εάν τους βάλεις στην κάρτα μνήμης κατά προτίμηση για ευνόητους λόγους στο path /Storage Card/My Documents. Για ήχο κλήσης μπορείς και mp3, για sms μόνο wav.

 

4. Γίνεται η "έναρξη" να μπει κάτω αριστερά;

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά, έχετε βρει πουθενά το καλώδιο mini usb που να δίνει είσοδο 3,5mm audio για να βάλω τίποτα ακουστικά που να μετράνε;

 

Υπήρχε στο play247 αλλά δεν το βρίσκω πια! :S

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=144542

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...