Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι δεν θα δουλεύει το τηλέφωνο

 

καλά ε! μέσα σε 1 λεπτό απαντήσαμε και οι 2. είμαι περήφανος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@zaharakis: Άψογος και άμεσος Δημήτρη όπως πάντα! Ευχαριστούμε!!! Μέσα σε τόσα CABs όλο και κάποιο διαμαντάκι θα βρεθεί ακόμα και για τους πιο έμπειρους.

 

:thanks:

 

Για όσους σκέφτονται ακόμα να βάλουν τη νέα official HTC ROM (WM 6.1) να το ξανασκεφτούν καλά για τους παρακάτω λόγους:

 

1. Το Spb Backup 1.6.3 (latest) δεν δουλεύει σωστά!

2. Ο CorePlayer 1.2.4 (latest) δεν δουλεύει σχεδόν ποτέ σε QTv mode!

3. Η ταχύτητα μεταφοράς αρχείων μέσω Wi-Fi είναι δραματικά μικρότερη (απαράδεκτο)!

4. Το MagiCall 1.2.2 (latest) δεν δουλεύει στο μπλοκάρισμα των SMS (λόγω threaded SMS)!

5. Με ακριβώς το ίδιο s/w έχω 20 MB λιγότερη ελεύθερη flash (δεν πρόσεξα τη RAM)!

 

Κατά τ' άλλα έχει μερικά καλά στοιχεία και θέλω πολύ να πείσω τον εαυτό μου να την κρατήσει, αλλά δυστυχώς όσο τη χρησιμοποιώ τόσο απογοητεύομαι. Κάθε 1-2 μέρες κάτι βγαίνει που με χαλάει... Θα το παλέψω για λίγο ακόμα κι αν μου σπάσει τα νεύρα θα γυρίσω στην 6.0 (ακόμα το κρατάω το backup). :( :mad: :wacko:

 

Κωστη το spb backup δεν δουλευει σε καμια 6.1 ρομ!!!κανει backup αλλα δεν ....μετα restore :!:

 

χρησιμοποιηστε αφοβα το sprite backup.δουλευει αψογα

 

για τον core player θα συνιστουσα την 1.2.2 και οχι νεωτερη εκδοση.

 

για ολα τα αλλα επιφυλασσομαι μιας και δεν την κρατησα πανω απο 4 ωρες:lol::lol::p

 

τελικα τα wm6 ειναι τα πιο ολοκληρωμενα και πιο σταθερα ....δεν ειναι ακομη για 6.1 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

καλά ε! μέσα σε 1 λεπτό απαντήσαμε και οι 2. είμαι περήφανος

 

και ετσι θα πρεπει :lol:

 

ειπαμε η παρεα εδω μεσα ειναι η καλυτερη :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και ετσι θα πρεπει :lol:

 

ειπαμε η παρεα εδω μεσα ειναι η καλυτερη :D

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΑΠΑΙΧΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:rolleyes::cool:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που μαζευτήκαμε όλοι οι πατριώτες! :lol:
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΑΠΑΙΧΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:rolleyes::cool:

 

Κοίτα να δεις που μαζευτήκαμε όλοι οι πατριώτες! :lol:

 

οποτε μενει μια συναντηση για καφε μοσταρ :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οποτε μενει μια συναντηση για καφε μοσταρ :D

 

Τον Αύγουστο που θα μαστε πάλι Ελλάδα και με το Diamond ανά χείρας!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

επέστρεψα από το ταξίδι.

 

news: κυκλοφόρησε opera mini 4.1 final έκδοση

Opera Mini 4.1 released with better page and file management

 

New Features:

Now even faster

Prior to this release, we upgraded our servers and Opera Mini now receives your requested Web pages up to 50% faster.

 

Find things faster

The new Opera Mini 4.1 lets you search for text within a Web page so you can get to the information you need even quicker than before.

 

Get to your Web sites faster

When typing Web addresses, Opera Mini 4.1 will recognize and suggest completions for you based on your Bookmarks and browsing history, making address input faster, easier and much more intuitive.

 

Download and upload files

On phones with JSR-75, you can now upload and download files using Opera Mini 4.1, without being re-routed to your phone’s native browser. Add attachments easily to Web-based email, and download other non media-rich content to your phone using Opera Mini 4.1.

 

Save it for later

On phones with JSR-75, Opera Mini 4.1 lets you save pages for offline viewing so you can quickly access and read your desired Web content, even when you’re on a plane, in the subway, or in other places where you can’t get network reception. Depending on your phone, you may need to choose a destination folder for storing pages for offline viewing.

 

Αλλα:

* Sync bookmarks and Speed Dial

* View pages in Landscape mode. To view the Web on a wider screen, just hit * # ....

* Give your phone a mouse. Opera Mini gives your phone a virtual mouse ...

* Power scrolling shortcuts

* Create custom search shortcuts

 

Παραπάνω εδώ http://www.operamini.com/features/

 

Το εγκατέστησα και τρέχει μια χαρά. Δεν τα δοκίμασα ακόμα όλα τα παραπάνω αλλά θα γίνει και αυτό.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Επαθα και μια ζημιά στο ταξίδι.

 

Ενα πρόγραμμα το weather watcher την ώρα που ενημέρωνε πέταξε ένα exception. Από εκεί και μετά χάθηκε η μισή κάρτα. Οσα αρχεία-φάκελοι ήταν γραμμένα μετά από τον φάκελο του προγράμματος χάθηκαν. Βρήκα ένα pc έκανα chkdsk να την διορθώσει αλλά βρήκε αρχεία και τα έγραψε σε ένα φάκελο με δικά του ονόματα οπότε ήταν άχρηστα.

 

Ευτυχώς τα είχα όλα σε usb stick και έστησα όσα προγράμματα χρειαζόμουνα. Πάντως για την άλλη φορά το πιο έξυπνο είναι να έχεις σε usb stick backup τηλεφώνου και κάρτας οπότε δεν χρειάζεσαι ούτε στήσιμο. Τελικά έχασα μόνο κάποια docs που είχα γράψει και κάποιες φωτογραφίες.

 

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο. Εμένα πρώτη φορά στους εννιά μήνες που το έχω.

Ξέρω να χαλάει όλη η κάρτα αλλά να χαλάει έτσι το fat πρώτη φορά το ακούω

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για τα πολλά μηνύματα απλά έχω πολλά να πω.

 

Το destinator δούλεψε όταν το χρειάστηκα. Igo8 και route66 δεν τα δοκίμασα πολύ γιατι έπερε να ψάνχω τα interface τους και δεν είχα χρόνο.

 

Για destinator.

+ Ευκολα βρίσεκεις poi και τα βαζεις να φαίνονται

+ εύκολη η ελέυθερη περιήγηση στον χάρτη και να βάζεις οποιοδήποτε σημείο αφετηρία και οποιοδήποτε προορισμό

 

- Δεν μπορείς να κάνεις zoom out και να βλέπεις την πορεία σου από πιο ψηλά. Π.χ. είσαι σε λεωφορείο και έχεις να κάνεις διαδρομή 8km. Δεν θέλω να βλέπω από χαμηλό επίπεδο δρόμων αλλά από πιο ψηλά για να έχω γενικό overview της διαδρομής. Είναι κάτι που κάνει το Igo8 τέλεια

 

Βρήκα ένα κόλπο για το τελευταίο. Μόνο πρέπει να έχεις ορίσει διαδρομή, οποιαδήποτε. Μετά πας στο διαχείρηση διαδρομής και πας στο εμφάνιση διαδρομής. Εκει όρίζεις το zoom level και το κρατάει

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον project, πες μας εντυπώσεις μετά τη χρήση.

 

Πάντως η χωρητικότητα (αποθηκευμένη ενέργεια) σε μια 9-βολτη μπαταρία δεν είναι μεγάλη, οπότε ίσως παρατηρήσεις ότι θα στην ρουφάει πολύ γρήγορα. Αν το κυκλωματάκι που βρήκες είναι παλμοτροφοδοτικό (switching power supply) θα έχεις την καλύτερη απόδοση/εκμετάλλευση της ενέργειας της μπαταρίας. Αν όμως είναι γραμμικό (αν δηλ. χρησιμοποιεί γραμμικό τσιπάκι όπως π.χ. το 7805) θα έχεις μεγάλες θερμικές απώλειες που θα μειώσουν δραματικά το βαθμό απόδοσης (σχεδόν η μισή μπαταρία θα χαθεί σε θερμότητα και σε αδυναμία οδήγησης του γραμμικού IC).

 

Το καλύτερο είναι ένα παλμοτροφοδοτικό συνδεδεμένο με κάποια δυνατή Li-Ion μπαταρία από laptop, που να την έχεις σε ένα μικρό τσαντάκι στη ζώνη σου. Ιδανικό για όσους κάνουν trekking και είναι μακριά από αυτοκίνητο / ηλεκτρικό δίκτυο για πολλές μέρες. Ίσως υπάρχει ήδη κάτι τέτοιο στο εμπόριο αν ψάξεις.

 

DrMobile είσαι άπαιχτος. Με ξεπερνάς κατά πολύ.

 

Εγώ έκανα αυτό το κύκλωμα http://www.instructables.com/id/Portable-USB-Charger-Version-2.0/ το οποίο όπως πολύ σωστά λες χάνει την μισή περίπου ενέργεια της μπαταρίας σε θερμότητα (είναι με το 7805)

 

Επειδή μάλιστα δεν προλάβαινα δεν το έχω καν κλείσει στο κουτί (εικόνα 2) ούτε έχω κολλήσει το ledακι.

 

Το δοκίμασα στην δουλειά με πολύμετρο και βγάζει κοντά στα 4,8 με 4.9 volt σταθερά. Το σύνδεσα στο Kaiser και φορτίζει μια χαρά. Δεν μπορώ να πω πόσες φορτίσεις κρατάει η μπαταρία γιατί ακόμα δεν το δοκίμασα έτσι. Πάντως αφού δουλεύει μπορώ να πάρω μια επαναφορτιζόμενη μπαταρία.

Στις φωτό έχω αφήσει χώρο στην πλακέτα για να καθήσει η 9volt μπαταρία επάνω και να μπούνε μαζί στο κουτί.

Το κόστος είναι κοντά στα 9 ευρώ όλα. Μαζί και το κουτί.

 

ΠΡΟΧΟΣΗ!!!

Το κύκλωμα όπως το έχει στην παραπάνω σελίδα ΕΧΕΙ ΛΑΘΗ. Αν θέλει κάποιος να το κάνει ας μου πει. Δηλ. Στο step 3 φαίνεται σωστά, στο step 4 και 5 ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. Και μάλιστα στο 5 έχει 2 σχέδια που στο ένα έχει εκτός από το λάθος με τον regulator έχει και μια παραπάνω σύνδεση.

Οποιος θέλει να το κάνει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το μετρήσει με πολύμετρο πριν το βάλει στο Kaiser. Στην αρχή μου έβγαζε 7 volt όπως το έκανα λάθος και θα το έκαιγε το τηλ αν το έβαζα.

 

Αλλο Κύκλωμα

Ενα άλλο πολύ ωραίο κύκλωμα είναι αυτό http://www.instructables.com/id/MintyBoost!---Small-battery-powered-USB-charger/ ή και εδώ το ίδιο http://www.ladyada.net/make/mintyboost/

Από 2 μικρές 1.5volt κάνει boost και βγάζει 5 οπότε δεν έχει απώλειες στην μπαταρία. Αλλά έχει πιο πολύ δουλειά και είναι πιο ακριβό.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

DrMobile είσαι άπαιχτος. Με ξεπερνάς κατά πολύ.

 

Εγώ έκανα αυτό το κύκλωμα http://www.instructables.com/id/Portable-USB-Charger-Version-2.0/ το οποίο όπως πολύ σωστά λες χάνει την μισή περίπου ενέργεια της μπαταρίας σε θερμότητα (είναι με το 7805)

 

Επειδή μάλιστα δεν προλάβαινα δεν το έχω καν κλείσει στο κουτί (εικόνα 2) ούτε έχω κολλήσει το ledακι.

 

Το δοκίμασα στην δουλειά με πολύμετρο και βγάζει κοντά στα 4,8 με 4.9 volt σταθερά. Το σύνδεσα στο Kaiser και φορτίζει μια χαρά. Δεν μπορώ να πω πόσες φορτίσεις κρατάει η μπαταρία γιατί ακόμα δεν το δοκίμασα έτσι. Πάντως αφού δουλεύει μπορώ να πάρω μια επαναφορτιζόμενη μπαταρία.

Στις φωτό έχω αφήσει χώρο στην πλακέτα για να καθήσει η 9volt μπαταρία επάνω και να μπούνε μαζί στο κουτί.

Το κόστος είναι κοντά στα 9 ευρώ όλα. Μαζί και το κουτί.

 

ΠΡΟΧΟΣΗ!!!

Το κύκλωμα όπως το έχει στην παραπάνω σελίδα ΕΧΕΙ ΛΑΘΗ. Αν θέλει κάποιος να το κάνει ας μου πει. Δηλ. Στο step 3 φαίνεται σωστά, στο step 4 και 5 ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. Και μάλιστα στο 5 έχει 2 σχέδια που στο ένα έχει εκτός από το λάθος με τον regulator έχει και μια παραπάνω σύνδεση.

Οποιος θέλει να το κάνει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το μετρήσει με πολύμετρο πριν το βάλει στο Kaiser. Στην αρχή μου έβγαζε 7 volt όπως το έκανα λάθος και θα το έκαιγε το τηλ αν το έβαζα.

Καλωσήρθες highway και σ' ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Είναι η δουλειά μου γιαυτό τα ξέρω καλά. Το 7805 είναι πολύ καλό και εύχρηστο τσιπάκι για συσκευές που τροφοδοτούνται από την πρίζα, όπου μπορείς να φτιάξεις πολύ εύκολα σταθεροποιημένη τάση 5V από οποιαδήποτε πηγή 7-35V. Πληροφοριακά αναφέρω ότι βγαίνει και σε εκδόσεις για 6, 8, 9, 10, 12, 15, 18, 24V με κωδικό 78xx όπου xx = η τάση εξόδου που θέλουμε. Υπάρχουν στην αγορά εδώ και τουλάχιστον 20 χρόνια και είναι αυτό που λέμε "τσιπάκια με ιστορία" για εμάς τους ηλεκτρονικούς.

 

Το πρόβλημα με το 7805 είναι ότι δεν δουλεύει όταν η τάση εισόδου πέσει κάτω από 7V. Δηλαδή αν η 9-βολτη μπαταρία πέσει κάτω από 7V η τάση εξόδου θα αρχίσει να πέφτει κάτω από 5V και δεν θα δουλεύει, ενώ η μπαταρία θα έχει αρκετό ζουμί ακόμα να δώσει, το οποίο όμως θα μένει ανεκμετάλλευτο. Επίσης, η διαφορά τάσης εισόδου/εξόδου μεταφράζεται σε χαμένη ενέργεια σε θερμότητα επάνω στο 7805. Κάνε ένα πείραμα: Με καινούρια 9-βολτη σύνδεσε το κύκλωμα στο Kaiser (το οποίο να μην είναι πλήρως φορτισμένο). Μετά από λίγα λεπτά ακούμπα με το δάχτυλό σου το μεταλλικό κέλυφος του 7805. Μπορεί και να καείς! :blink: :cry: :worry: Γιαυτό τα τσιπάκια τύπου 78xx δεν ενδείκνυνται για εφαρμογές με μπαταρία.

 

Αλλο Κύκλωμα

Ενα άλλο πολύ ωραίο κύκλωμα είναι αυτό http://www.instructables.com/id/MintyBoost!---Small-battery-powered-USB-charger/ ή και εδώ το ίδιο http://www.ladyada.net/make/mintyboost/

Από 2 μικρές 1.5volt κάνει boost και βγάζει 5 οπότε δεν έχει απώλειες στην μπαταρία. Αλλά έχει πιο πολύ δουλειά και είναι πιο ακριβό.

Αυτό το κύκλωμα είναι πολύ καλύτερο και εκμεταλλεύεται πολύ περισσότερο την ενέργεια της μπαταρίας. Καμία σχέση με το 7805.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. :)

 

 

 

Σχετικά με το πρόβλημα που είχα με τον συγχρονισμό και έχω αναφέρει πιο πάνω, το δοκίμασα χθες που πήγα σπίτι αυτά που πρότεινε ο Tomcat. Οι ρυθμίσεις ήταν όπως έπρεπε, δηλαδή με τσεκαρισμένα calendar, tasks, contacts και να παίρνει στοιχεία από τον υπολογιστή στο Kaiser (και όχι το αντίστροφο).

 

Οι ίδιες ρυθμίσεις υπήρχαν και πριν, αλλά τις ξαναέλεγξα. Και πάλι μετά τον συγχρονισμό, δεν υπήρξε αποτέλεσμα (έγραψα και πριν, ότι στο Outlook μου υπάρχουν 2 επαφές, μία στον κυρίως φάκελο του Outlook και μία σε έναν υποφάκελο του. Αυτές στον κυρίως φάκελο δεν έχουν περιεχόμενο, ενώ αυτές στον υποφάκελο έχουν τα ονόματα+τηλέφωνα που θέλω να μεταφέρω. Συμπεραίνω, ότι στον συγχρονισμό κοιτάζει μόνο στον κυρίως φάκελο για να συγχρονίσει, για αυτό και εμφανίζει μηδέν στοιχεία).

 

Θέλοντας να το επιβεβαιώσω, σκέφτηκα να αντικαταστήσω τα (κενά) Contacts του κυρίως φακέλου του Outlook, με τα (σωστά) Contacts του υποφακέλου. Η προσπάθεια απέτυχε παταγωδώς: η μεταφορά έγινε μεν, αλλά οι ελληνικοί χαρακτήρες στις επαφές (που εμφανιζόντουσαν σωστά όταν ήταν στον υποφάκελο) εμφανίστηκαν ξαφνικά με ακαταλαβίστικα στοιχεία. Σε εκείνο το σημείο τα παράτησα και πήγα για ύπνο, και θα ξαναδοκιμάσω το Σαββατοκύριακο με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά από το μηδέν του Outlook, μεταφορά στο Outlook των επαφών από το παλιό μου τηλέφωνο και καινούρια προσπάθεια συγχρονισμού με το Kaiser

 

Επανέρχομαι (μετά από πολύ καιρό, είναι η αλήθεια, αλλά ήμουν πνιγμένος) και μπορώ με περηφάνεια να δηλώσω (μην γελάτε) ότι κατάφερα να μεταφέρω τις επαφές από το παλιό κινητό στο Kaiser.

η μόνη διαφορά σε σχέση με τις προηγούμενες προσπάθειες δεν ήταν στις ρυθμίσεις (που ήταν οι ίδιες με τις προηγούμενες προσπάθειες), αλλά το ότι χρησιμοποίησα έναν διαφορετικό υπολογιστή.

 

Όπως και να έχει, η μεταφορά των επαφών έγινε. Επόμενο βήμα, η εγκατάσταση διαφόρων προγραμμάτων (ας είναι καλά η βοήθεια των μελών του φόρουμ :) )

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

Ρυθμισεις gprs για cosmote που θα βρω? ο Germanos δεν το κατεχει το αθλημα.

Εχω αμερικανικη εκδοση του Tytn II.(HTC 8925 Tilt)

 

μια σελιδα πιο πισω :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362483#post2362483

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για όποιον ξέρει.

 

Αφότου εγκατέστησα τα 6.1 και επέστρεψα στα 6, καμία εφαρμογή δεν μπορεί να αναγνωρίσει το GPS ... Εκανα 2 Hard reset αλλά τίποτα. GPStest, IGO και Tomtom δεν βρίσκουν Gps .

 

Είχε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για όποιον ξέρει.

 

Αφότου εγκατέστησα τα 6.1 και επέστρεψα στα 6, καμία εφαρμογή δεν μπορεί να αναγνωρίσει το GPS ... Εκανα 2 Hard reset αλλά τίποτα. GPStest, IGO και Tomtom δεν βρίσκουν Gps .

 

Είχε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα?

Θυμάσαι τι radio φόραγες πριν βάλεις τα 6.1; Σε ρωτάω γιατί σ' εμένα η αρχική μαμήσια 6.0 ROM είχε το 1.27.12.32 radio, αλλά το αρχείο που κυκλοφορεί με την αρχική official 6.0 ROM (για αυτούς που θέλουν να κάνουν downgrade από την 6.1) φοράει το παλιότερο 1.27.12.11 radio!

 

Άρα από τα παλιά μαμήσια 6.0 που είχες στην αρχή μέχρι τα 6.0 που έχεις τώρα μπορεί να μην είναι ίδιο το radio!

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις το 1.27.12.32 (αν δεν το έχεις ήδη) και να ξαναδοκιμάσεις. Εγώ με αυτό το radio (όταν είχα τα 6.0) δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί... δε θυμάμε αλλά μπορεί να έχεις δίκιο. Δεν βρίσκω όμως πουθενά την 1.27.12.32 .. Στο xda δεν την έχει.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί... δε θυμάμε αλλά μπορεί να έχεις δίκιο. Δεν βρίσκω όμως πουθενά την 1.27.12.32 .. Στο xda δεν την έχει.

Κατέβασέ την από εδώ.

 

Δες και το σχετικό thread στο xda-dev.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά η radio δεν χρειάζονται hard spl για να περάσουν. δυστυχώς είμαι 50-50% σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που δοκίμασα άλλα radio σε 6.1 αγανάχτησα να το επαναφέρω επειδή δεν δούλευε τίποτα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται τελικά πως πράττω πολύ σοφά που δεν πειράζω τη Rom και το radio....

Μια χαρά λειτουργεί και με την "μαμίσια", του έχω φορτώσει και τα προγράμματα που θέλω και πάει περίφημα...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...