Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλαξε ομαδα :lol:

 

πριν λιγα μηνυματα εχω δωσει ενα λινκ για αλλαγη χρωματων σε dial pad skins ..

 

επισης στην υπογραφη μου θα βρεις (και αλλα πολλα) το softkeyAplletex.

 

αποσυμπιεσε το και πετα το χυμα μεσα στα windows και κανε επανεκινηση.

μετα θα δεις μια συντομευση στις ρυθμισεις/συστημα με αυτο το ονομα.απο εκει κανεις οτι ζητησες ;)

 

τα ειχα κοιταξει τα αλλα το προβλημα ειναι πως θα αλλαξω π.χ το χρωμα στο comm manager??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα ειχα κοιταξει τα αλλα το προβλημα ειναι πως θα αλλαξω π.χ το χρωμα στο comm manager??

 

αλλαζεις com manager;)

 

http://rapidshare.com/files/102722250/HTC_Comm_Manager_coloured.cab

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, αλλα χρειαζομαι μονο ενα απλο plugin πανω δεξια που να διαχειριζεται τις ανοιχτες εφαρμογες (το ιδιο με αυτο που εχει η NoThrills για παραδειγμα) και οχι και program launcher, οπως επισης και ενα απλο εικονιδιο μπαταριας ακριβως διπλα...

Θα ποσταρω και στο αντιστοιχο thread για να μη βγαινουμε εκτος θεματος.

Y.Γ Κατι βρηκα (ειναι το περιφημο HTC task manager αυτο που εψαχνα). Τωρα μενει να βρω κι ενα ωραιο εικονιδιο μπαταριας :)

 

Βαγγελη αυτο που σου προτεινει ο Γιαννης ειναι must και απο τις καλυτερες εφαρμογες του ειδους του που εχω ποτε χρησιμοποιησει ;)

 

μμετα απο εκει και μετα δοκιμασε αυτο

 

http://rapidshare.com/files/106098319/HandySwitcher_V2.7.rar

 

 

αν σου αρεσει υπαρχει και η τελευταια του εκδοση στο ipmart,απλα με τις 6 ρομς εκανε κατι περιεργα που και που..με τις 6.1 δεν το εχω δουλεψει ελεω wktask που ειναι και για μενα the best!:)

 

παραλληλα χρησιμοποιω και τον task manager που εχει το ilauncher(ενα προγραμμα που υπαρχει παντα μεσα στo pda μου) σε συνεργασια με τον wktask για καποιες αλλες ευκολιες που μου δινει ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1. Για Ελλάδα Destinator 6 ή 7 (χρησιμοποιούν τους ίδιους χάρτες, που θεωρούνται πολύ καλοί και ενημερωμένοι).

 

4. Νομίζω αυτό που λες το κάνει το Destinator 7 (δεν ξέρω για το 6). Υπάρχει μια επιλογή με όνομα "Διαδρομή με στάσεις". Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά φαίνεται να είναι αυτό που θέλεις.

 

Γενικά για Ελλάδα νομίζω το Destinator είναι μονόδρομος. Τουλάχιστον έτσι φαίνεται από συζητήσεις στα forums κτλ. Εγώ μόνο αυτό έχω χρησιμοποιήσει και κάνει καλά τη δουλειά του.

 

θα συμφωνησω και εγω Γιαννη ,το destinator αυτην την χρονικη στιγμη λογω,ενημερωμενων χαρτων,ειναι η καλυτερη λυση για την ελλαδα.

 

απο εκει και μετα εξωτερικο ακουγονται πιο πολυ τα Tom-tom & Igo,απλα σε αυτο το θεμα δεν μπορω να εχω πληρη αποψη μιας και δεν εχω χρησιμοποιησει πλοηγηση στο εξωτερικο...:O

 

παντως καποιοι φιλοι μου εχουν στησει ολοκληρα ταξιδια τους στο εξωτερικο ,πανω στο destinator,με πληροφοριες για τα παντα,να τα παιρνουν απο το dest;)

 

αρα και εκει δεν πρεπει να ειναι χαλια το destinator;)

απλα καποια αλλα εχουν περισσοτερο ενημερωμενους χαρτες:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν το ειχα σκεφτει να σε ρωτησω πιστευω οτι με τις 6.1 ρομ υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση στην μπαταρια του bluetooth handsfree μ μπορουμε να το κοιταξουμε??

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη αυτο που σου προτεινει ο Γιαννης ειναι must και απο τις καλυτερες εφαρμογες του ειδους του που εχω ποτε χρησιμοποιησει ;)

 

μμετα απο εκει και μετα δοκιμασε αυτο

 

http://rapidshare.com/files/106098319/HandySwitcher_V2.7.rar

 

 

αν σου αρεσει υπαρχει και η τελευταια του εκδοση στο ipmart,απλα με τις 6 ρομς εκανε κατι περιεργα που και που..με τις 6.1 δεν το εχω δουλεψει ελεω wktask που ειναι και για μενα the best!:)

 

παραλληλα χρησιμοποιω και τον task manager που εχει το ilauncher(ενα προγραμμα που υπαρχει παντα μεσα στo pda μου) σε συνεργασια με τον wktask για καποιες αλλες ευκολιες που μου δινει ;)

 

 

Σε ευχαριστω πολυ Δημητρη.

Ο task manager της HTC ειναι οκ για μενα. Θελω τα πολυ βασικα για αυτες τις δουλειες (πραγματι ο wktask φαινεται εξαιρετικος γενικοτερα).

Ψαχνω να βρω τωρα τιποτα μυστηρια εικονιδια για τη μπαταρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Δημητρη.

Ο task manager της HTC ειναι οκ για μενα. Θελω τα πολυ βασικα για αυτες τις δουλειες (πραγματι ο wktask φαινεται εξαιρετικος γενικοτερα).

Ψαχνω να βρω τωρα τιποτα μυστηρια εικονιδια για τη μπαταρια :lol:

 

ariel battery

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-ariel-battery-monitor-v1-6-2.html

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν το ειχα σκεφτει να σε ρωτησω πιστευω οτι με τις 6.1 ρομ υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση στην μπαταρια του bluetooth handsfree μ μπορουμε να το κοιταξουμε??

 

Γενικα στις 6.1 απο οτι εχω παρατηρησει η καταναλωση μπαταριας με χρηση ασυρματου ακουστικου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο οτι πριν.

Υπολογιζω πως με την ιδια χρηση, εχω ενα 30% μικροτερη αυτονομια στο Καιζερ μου απο οτι παλιοτερα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν το ειχα σκεφτει να σε ρωτησω πιστευω οτι με τις 6.1 ρομ υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση στην μπαταρια του bluetooth handsfree μ μπορουμε να το κοιταξουμε??

 

μετην ρομ του claudyfa την Soft4VN και με το ραδιο 1.65.14.06

 

η αυτονομια ειναι Καλυτερη απο οτι βλεπω αυτες τις μερες που την δουλευω,οπως επισης και με την nothrills με το ιδιο ραδιο,η αυτονομια ηταν παρα πολυ καλυτερη απο πριν:)

 

φυσικα αυτο εχει να κανει και με το πως χρησιμοποιει ο καθενας μας το τηλ του στην καθημερινοτητα μας :)(με 3g η οχι,browsing,wifi κλπ)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ καλο Δημητρη. Απλα "δεν υπαρχει" αυτη η εφαρμογουλα με το μικρο memory footprint που εχει. Πιο ελαφρυ και απο το kbattery που κανει την ιδια δουλεια.

Σε ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Μια κρισιμη (για μενα που χρησιμοποιω αποκλειστικα ασυρματο ακουστικο στις κλησεις μου) ερωτηση, για οποιον γνωριζει.

Εχει χρησιμοποιησει κανεις τη ρυθμιση SampleRate του Kaiser Tweak, που "υποσχεται" καλυτερη ποιοτητα κατα τη χρηση bluetooth handsfree?

Αν ναι, εχετε δει πραγματι καποια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

μετην ρομ του claudyfa την Soft4VN και με το ραδιο 1.65.14.06

 

η αυτονομια ειναι Καλυτερη απο οτι βλεπω αυτες τις μερες που την δουλευω,οπως επισης και με την nothrills με το ιδιο ραδιο,η αυτονομια ηταν παρα πολυ καλυτερη απο πριν:)

 

φυσικα αυτο εχει να κανει και με το πως χρησιμοποιει ο καθενας μας το τηλ του στην καθημερινοτητα μας :)(με 3g η οχι,browsing,wifi κλπ)

 

εγω εχω το tech clip d το οποιο εχει οθονη κ βλεπω την μπαταρια του ακουστικου μ κ βλεπω πως πεφτει πολυ γρηγορα απο οταν αλλαξα ρομ κ εβαλα NoThrills.. ενω το τηλ εχει πολυ καλη αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες!

 

Ανακάλυψα πρόσφατα ένα πολύ χρήσιμο προγραματάκι το wm5torage το οποίο δυστηχός δεν δουλεύει με το Κάιζερ. To Συγκεκριμένο προγραματάκι επιτρέπει την χρήση του τηλεφώνου ως USB storage memory, κάτι που πραγματικά λείπει από το Κάιζερ.

υπάρχει κάτι αντίστοιχο που να λειτουργεί;

 

Ευχαριστο!

Link to comment
Share on other sites

Μια κρισιμη (για μενα που χρησιμοποιω αποκλειστικα ασυρματο ακουστικο στις κλησεις μου) ερωτηση, για οποιον γνωριζει.

Εχει χρησιμοποιησει κανεις τη ρυθμιση SampleRate του Kaiser Tweak, που "υποσχεται" καλυτερη ποιοτητα κατα τη χρηση bluetooth handsfree?

Αν ναι, εχει δει πραγματι καποια διαφορα?

 

Χρησιμοποιώ stereo BT, το πείραξα, δεν έγινε τίποτα, επανέφερα τις ρυθμίσεις και θεώρησα πως δουλεύει μόνο για mono ΒΤ..

Σειρά σου τώρα να το πειράξεις και να μας πεις αν βλέπεις (εεμ, ακούς δηλαδή) κάποια διαφορά..:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ stereo BT, το πείραξα, δεν έγινε τίποτα, επανέφερα τις ρυθμίσεις και θεώρησα πως δουλεύει μόνο για mono ΒΤ..

Σειρά σου τώρα να το πειράξεις και να μας πεις αν βλέπεις (εεμ, ακούς δηλαδή) κάποια διαφορά..:)

 

Δεν ειδα καποια διαφορα με το Jabra BT 800 που χρησιμοποιω και δεν ξερω και ποια ρυθμιση στη registry αλλαζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες!

 

Ανακάλυψα πρόσφατα ένα πολύ χρήσιμο προγραματάκι το wm5torage το οποίο δυστηχός δεν δουλεύει με το Κάιζερ. To Συγκεκριμένο προγραματάκι επιτρέπει την χρήση του τηλεφώνου ως USB storage memory, κάτι που πραγματικά λείπει από το Κάιζερ.

υπάρχει κάτι αντίστοιχο που να λειτουργεί;

 

Ευχαριστο!

 

Υπάρχει το Softick Card Export II έκδοση 3.08 που δουλεύει στο kaiser. Το μόνο χαζό που μου κάνει είναι οτι αφού τελειώσω και αποσυνδέσω από pc και pda kαι βγάλω καλώδιο, την επόμενη φορά που θα κάνω connect με activesync τότε κολάει εντελώς και θέλει να βγάλεις μπαταρία. Μετά την χρήση ένα soft reset λύνει το πρόβλημα χωρίς να είναι η ενδεδειγμένη λύση.

 

Εχει και κάποια πράγματα στα settings τα οποία όμως δεν έχω καθόλου χρόνο προς το παρόν και δεν τα έψαξα ακόμα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που έψαξα και θελω να μοιραστώ, είναι πως να κάνω το Kaiser να το βλέπει το pc σαν δίσκο, σαν usb stick.

 

Υπάρχει το wm5storage το οποίο σε μένα δεν δούλεψε. Δούλεψε όμως σχεδόν άψογα το Softick Card Export II v3.8 :)

 

Είναι απλά τέλειο. Ανοίγεις το πρόγραμμα, λες connect, συνδέεις μετά το καλώδιο και .... η κάρτα του kaiser σαν δίκσος usb στο pc :D

 

Πολύ πιο γρήγορη μεταφορα από το activesync, δεν χρειάζεται να βγάζεις και να βάζεις την κάρτα και το κυριότερο για μένα είναι ότι έχω φακέλους που τους κάνω synchronize με το pc κάτι το οποίο δεν γίνεται με απλό copy paste εκτός και αν τα ψάχνεις ένα ένα και κάνεις κανα 2ωρο. :rolleyes:

 

Το πρόβλημα τώρα. Το έχω βάλει να μην φορτώνει στην tray. Παρόλα αυτά όταν κλείσεις το πρόγραμμα, την επόμενη φορά που θα συνδεθεί με activesync κολλάει εντελώς το Kaiser και θέλει βγάλσιμο η μπαταρία :( Θα παίξω μόλις μπορέσω με κάποιες ρυθμίσεις να δω τι γίνεται. Προς το παρόν, μόλις κλείσω το Card Export κάνω ένα soft reset.

 

Το καλό του κακού? Εμαθα πως βγαίνει εύκολα το πίσω καπάκι. Αν έχεις έξω το stylus πατάς από εκείνη την πλευρά το καπάκι και βγαίνει εύκολα :p

 

 

@avatar

Ο highway μας έδωσε λύση μερικές σελίδες πιο πίσω και την παραθέτω..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα καποια διαφορα με το Jabra BT 800 που χρησιμοποιω και δεν ξερω και ποια ρυθμιση στη registry αλλαζει...

 

Δεν πειράζω τίποτα προσωπικά γιατί το κάιζερ μου δίνει απίστευτη ποιότητα ακαλωδίωτο, χτυπάει σχεδόν το Ν91 καλωδιομένο..

Καμμία σχέση απολύτως με άλλα STEREO BT που έχω ακούσει..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζω τίποτα προσωπικά γιατί το κάιζερ μου δίνει απίστευτη ποιότητα ακαλωδίωτο, χτυπάει σχεδόν το Ν91 καλωδιομένο..

Καμμία σχέση απολύτως με άλλα STEREO BT που έχω ακούσει..

 

Toσο καλη ποιοτητα? Μου κανει εντυπωση αυτο που λες (κυριως οτι το συγκρινεις με το αψογο σε αυτο τον τομεα Ν91).

Με ποιο stereo bt handsfree το χρησιμοποιεις (και ποιο radio εχεις στο Tytn)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να κανω μια παραγγελια μεσω expansys με πιστωτικη καρτα και αν γινετε να πληρωσω με δοσεις???Και αν ναι μεχρι ποσες???Θα ηθελα να απαντησει καποιος 100%.Ευχαριστω!:)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Toσο καλη ποιοτητα? Μου κανει εντυπωση αυτο που λες (κυριως οτι το συγκρινεις με το αψογο σε αυτο τον τομεα Ν91).

Με ποιο stereo bt handsfree το χρησιμοποιεις (και ποιο radio εχεις στο Tytn)?

Stereo BT: NOKIA BH-500 με 3.5 mm audio jack στο οποίο κουμπώνω τα "τεράστια" Senheiser CX-300.. Ογκόλιθος το αποτέλεσμα ειδικά με το Pocket Music που έχει και xtra-bass feature, ρώτησε και τον γιατρό μας (DrMobile) να σου πει τη γνώμη του.. :D:D

 

To τηλ. το έχω μαμά ace.. Δεν μου αρέσει να σπαταλάω χρόνο βελτιστοποιώντας την ταχύτητα των menu, αλλά όσος μου μένει να ψάχνω και να συνδιάζω προγράμματα καθημερινής και multimedia περισσότερο χρήσης..:rolleyes:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να κανω μια παραγγελια μεσω expansys με πιστωτικη καρτα και αν γινετε να πληρωσω με δοσεις???Και αν ναι μεχρι ποσες???Θα ηθελα να απαντησει καποιος 100%.Ευχαριστω!:)

 

Τις δόσεις φτιάξτες μόνος σου στην κάρτα.. χώρισέ το δια πόσους μήνες θες και πλήρωνε κάθε μήνα.. :lol:

 

Το expansys δεν δίνει άτοκους μήνες μέσω κάρτας απότι γνωρίζω..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Stereo BT: NOKIA BH-500 με 3.5 mm audio jack στο οποίο κουμπώνω τα "τεράστια" Senheiser CX-300.. Ογκόλιθος το αποτέλεσμα ειδικά με το Pocket Music που έχει και xtra-bass feature, ρώτησε και τον γιατρό μας (DrMobile) να σου πει τη γνώμη του.. :D:D

 

To τηλ. το έχω μαμά ace.. Δεν μου αρέσει να σπαταλάω χρόνο βελτιστοποιώντας την ταχύτητα των menu, αλλά όσος μου μένει να ψάχνω και να συνδιάζω προγράμματα καθημερινής και multimedia περισσότερο χρήσης..:rolleyes:

 

 

Mαλιστα, καταλαβα. Βεβαια απο οτι διαβαζω σε ξενα φορα, με τα τελευταια ραδιο των 6.1 η ποιοτητα του stereo bt ειναι ακομα καλυτερη, για αυτο σε ρωτησα. Thanks παντως.

Link to comment
Share on other sites

βάλε την ρομ που έχω στην υπογραφή μου να βρεις την υγειά σου.

 

Καλημερα...Απο Radio τι γινεται ? Ειναι στη Rom μαζι ? Προτεινεις καποιο ?

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Απο Radio τι γινεται ? Ειναι στη Rom μαζι ? Προτεινεις καποιο ?

 

1.65.14.06

Μονο αυτο, οπως ειπε κι ο Zaharakis, παιζει σωστα σε αυτη τη ROM.

Δεν περιλαμβανεται στο... πακετο.

Μεχρι στιγμης και σε μενα φαινεται αψογη η συγκεκριμενη ROM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...