Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Το τσικνισαμε σημερα?

Ξερετε που μπορω να βρω το terminal services client? Kapoio παρομοιο προγραματακι που κανει δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Η βοήθειά σου ήταν πολύτιμη! ;)

Σε ευχαριστώ από τα βάθη του bluetooth μου!! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Η βοήθειά σου ήταν πολύτιμη! ;)

Σε ευχαριστώ από τα βάθη του bluetooth μου!! :yahoo:

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναμενεται καποιο upgrade απο HTC και ποτε

 

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που ζητάς update;

 

Αναμένονται τα WM6.1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

mipws xerete kana kalo programa gia tis epafes na mporis na psaxnis eukola gia onomata kai na sta vgazi kai alfavitika?

Noμίζω πως το καλύτερο είναι το iContacts.. Πάρτο κι απο εδώ..;) (δες

). Αν θέλεις μπορείς να το βάλεις σε κάποιο softkey μ'αυτό το softkey utility..

Koίταξε και τα PocketCM, Photo Contacts Pro και Finger Friendly Friends.

Μπορείς και να περιμένεις το αναβαθμισμένο PointUI με ενσωματωμένο Contact Manager..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Αναμενεται καποιο upgrade απο HTC και ποτε

 

Με το καλό, μέσα στο δίμηνο περιμένουμε το επίσημο HTC με τροποποιημένο κώδικα για βελτιστοποίηση του χρόνου απόκρισης, πρόβλημα που παρουσιάζει γενικά το κάιζερ σε interface, IE, video playback, gaming κλπ.

Αν θέλεις να απoφύγεις κάποιο βιαστικό αναγκαστικό hard reset, κάνε το upgrade τότε..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Εχασα το πισω πορτακι του ΚΑΙΣΕΡ. (αληθεια ειμαι ο πρώτος εδωπέρα που το παθαίνει?)

Ξερει κανείς που μπορώ να βρω ανταλλακτικό?

Link to comment
Share on other sites

Εχασα το πισω πορτακι του ΚΑΙΣΕΡ. (αληθεια ειμαι ο πρώτος εδωπέρα που το παθαίνει?)

Ξερει κανείς που μπορώ να βρω ανταλλακτικό?

Εννοείς το καπάκι της μπαταρίας?

Τσέκαρε εδώ: http://cnn.cn/shop/tytn-iitilt-full-housing-p-2148.html

Επίσης κοίταξε και στο ebay.. Θα βρείς ότι θέλεις εκεί..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

mipws xerete kana kalo programa gia tis epafes na mporis na psaxnis eukola gia onomata kai na sta vgazi kai alfavitika?

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Pocket Informant που συνδυάζει Contacts, Tasks, Calendar. Ειναι μια χαρά και με τα ελληνικά και έχει ωραίο search. Μόνο πρόβλημα είναι όταν έχεις οξείες στα ονόματα που αν δεν βάλεις την οξεία δεν βρίσκει το όνομα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται να μπει και η Mozilla στο παιχνίδι των browsers με τον Firefox PDA. Αλλά μάλλον αργεί ακόμα. Από αυτούς πάντως περιμένω ότι θα βγάλουν καλύτερο browser από τον Opera, συγκρίνοντας τουλάχιστον τις desktop εκδόσεις.

 

Οσο για opera 8.65 ή 9.5, τελικά έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ τον Opera Mini. ZoomIn και Out και κυρίως μικρό όγκο δεδομένων λόγω του server side rendering. Για μένα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Συγκρίνοντας τις όγκο διακινούν είδα ότι ο Mini μου γλυτώνει πολλά λεφτά. :):):)

Εκτός και αν πρόκειαι για προσωπικά δεδομένα. Εκεί μπαίνω με τον opera mobile.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται να μπει και η Mozilla στο παιχνίδι των browsers με τον Firefox PDA. Αλλά μάλλον αργεί ακόμα. Από αυτούς πάντως περιμένω ότι θα βγάλουν καλύτερο browser από τον Opera, συγκρίνοντας τουλάχιστον τις desktop εκδόσεις.

 

Οσο για opera 8.65 ή 9.5, τελικά έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ τον Opera Mini. ZoomIn και Out και κυρίως μικρό όγκο δεδομένων λόγω του server side rendering. Για μένα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Συγκρίνοντας τις όγκο διακινούν είδα ότι ο Mini μου γλυτώνει πολλά λεφτά. :):):)

Εκτός και αν πρόκειαι για προσωπικά δεδομένα. Εκεί μπαίνω με τον opera mobile.

 

πως εγκατεστησες τον μινι?

 

μεσω Cloudyfa_EsmertecJbed παρολο που τον κανει εγκατασταση κανονικα,μολις παει να τον ανοιξει με πεταει εξω..σιγουρα κατι δεν κανω καλα :O

 

edit

 

μερικες ετοιμες προτασεις για οσους θελουν να εχουν καποια βασικα πραγματακια μεσα στο καιζερ τους

 

hχχp://rapidshare.com/files/95914681/best_off_kaiser.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πως εγκατεστησες τον μινι?

 

μεσω Cloudyfa_EsmertecJbed παρολο που τον κανει εγκατασταση κανονικα,μολις παει να τον ανοιξει με πεταει εξω..σιγουρα κατι δεν κανω καλα :O

 

edit

 

μερικες ετοιμες προτασεις για οσους θελουν να εχουν καποια βασικα πραγματακια μεσα στο καιζερ τους

 

hχχp://rapidshare.com/files/95914681/best_off_kaiser.rar

Δημήτρη θα σε μαλώσω :lol: Έχεις τέτοιο πρόβλημα και δεν με ρωτάς στα 837 τηλέφωνα που έχουμε ανταλλάξει τις τελευταίες μέρες; Τσ τσ τσ μόνο να τουρμπίζεις το kaiser ξέρεις; Το μόνο κακό του Cloudyfa_EsmertecJbed είναι πως για να δουλέψει πρέπει να έχεις τα regional settings σε English (βάλε English Ireland για να έχεις € υποδιαστολές κτλ σαν τα δικά μας). Μετά την αλλαγή δεν χρειάζεται soft reset και απλώς ανοίγεις τον Cloudyfa_EsmertecJbed και τρέχεις τον opera mini ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

πως εγκατεστησες τον μινι?

 

μεσω Cloudyfa_EsmertecJbed παρολο που τον κανει εγκατασταση κανονικα,μολις παει να τον ανοιξει με πεταει εξω..σιγουρα κατι δεν κανω καλα :O

 

Εχω εγκαταστήσει τον "IBM Java Emulator - IBM J9 v6.1.1 (WebSphere Everyplace Micro Environment)" ο οποίος δουλεύει τέλεια.

Στο μαγαζάκι ;)

 

Για τον Esmertec είχα διαβάσει ότι έχει διάφορα προβλήματα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει τον "IBM Java Emulator - IBM J9 v6.1.1 (WebSphere Everyplace Micro Environment)" ο οποίος δουλεύει τέλεια.

Στο μαγαζάκι ;)

 

Για τον Esmertec είχα διαβάσει ότι έχει διάφορα προβλήματα.

Συνδέεται μέσω proxy? (Για χρήση με Wind Plus Non Stop) Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται μέσω proxy? (Για χρήση με Wind Plus Non Stop) Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά πιστεύω ότι θα δουλεύει αφού αν στήσεις proxy στα connections τότε ότι βγαίνει internet βγαίνει μέσω του proxy

 

Πάντως μέχρι τωρα ο IBM Java Emulator είναι απροβλημάτιστος σε όλα.

Μάλλον είναι καλύτερος από τον Esmertec

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θα σε μαλώσω :lol: Έχεις τέτοιο πρόβλημα και δεν με ρωτάς στα 837 τηλέφωνα που έχουμε ανταλλάξει τις τελευταίες μέρες; Τσ τσ τσ μόνο να τουρμπίζεις το kaiser ξέρεις; Το μόνο κακό του Cloudyfa_EsmertecJbed είναι πως για να δουλέψει πρέπει να έχεις τα regional settings σε English (βάλε English Ireland για να έχεις € υποδιαστολές κτλ σαν τα δικά μας). Μετά την αλλαγή δεν χρειάζεται soft reset και απλώς ανοίγεις τον Cloudyfa_EsmertecJbed και τρέχεις τον opera mini ;)

 

εσενα λαζ θα στα πω απο το τηλεφωνο :D

 

φιλε zacharaki,πρεπει να γυρισεις τα regional settings σε english απο greek!ετσι θα μπει μια χαρα...

 

να σαι καλα φιλε μου ευχαριστω πολυ:)

 

Εχω εγκαταστήσει τον "IBM Java Emulator - IBM J9 v6.1.1 (WebSphere Everyplace Micro Environment)" ο οποίος δουλεύει τέλεια.

Στο μαγαζάκι ;)

 

Για τον Esmertec είχα διαβάσει ότι έχει διάφορα προβλήματα.

 

:respect: να σαι καλα, ευχαριστω για μια ακομη φορα !θα το δοκιμασω τωρα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ασχοληθηκα λιγο και βρηκα μια καλη (και ευκολα εγκαταστασιμη) λυση

http://rapidshare.com/files/97002444/JAWA_APPS_1.rar

 

 

copy ολα τα αρχεια που ειναι μεσα στο ραρ στην καρτα μνημης.μετα τρεξτε απο τον φακελο το cab ""JRebeiro_EsmertecJbed"" και καντε το εγκατασταση στην καρτα μνημης.

 

επανεκινηση και μετα ανοιξτε το προγραμμα απο το μενου προγραμματα της συσκευης σας και πατηστε menu/install/local files

και θα ψαξει και θα βρει το opera mini,εγκατασταση ναι σε οτι σας ζητησει και καλο browsing :)

 

με τον ιδιο τροπο τρεξτε και τα αγαπημενα σας παιχνιδια jawa ;)

 

ps παιδια ανανεωσα το λινκ μιας και στο 1ο,ειχα ξεχασει να βαλω τον μινι οπερα μεσα :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

..βάλε English Ireland για να έχεις υποδιαστολές κτλ σαν τα δικά μας..

 

Σωστόςςς... Εγώ τρέχω τον IBM MIDP 2.0 Java Emulator V2.3. και μου τρέχει και σε ελληνικά Regional Settings..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω το IBM MIDP 2.0 Java Emulator V2.3 γιατι παταω επανω του κ μου λεει it has been deleted ...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου το σβήσανε αφού είναι freeware..?:mad:

Τέλος πάντων.. Προσπάθησε από δω φίλε μου: ftp://clubicvisiteur30684:1204558385@ftpclubic41.clubic.com/temp-clubic-rx0/logiciel/ibm-midp-2-0-emulator_ibm_midp_2.0_emulator_v2.3_.cab_anglais_71184.CAB

 

edit: Ξαναπροσπάθησε από το πιο πάνω link ή από εδώ αν θέλεις.. τόχα cab γιαυτό μάλλον μου το σβήσανε..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...