Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όσον αφορά τις επαφές σου στο outlook του υπολογιστή σου, ρίξε μια ματιά στον φάκελο Διεγρεμμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενοείται , το backup ειναι για την περίπωση που θα γινει στραβη και θα το κανω brick to tytn2

πιο εύκολα γινεται brick κατα το φλασαρισμα.....παρά κατά την αποσυναρμολόγηση....:O

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

χμμ περιμενω να μου βγάλει ενα μυνημα που ελει ( το mymobiler) , σεκαρω να δω αν τρεχει στο κινητο, και καπακι λει οτι επιχηρει να το εγκαταστήσει.... παταω αριστερο και "enter" και δε γινεται τιποτε.... αναρωτειμαι τι σκατά φταιει... εισαι σιγουρος οτι απλα πατάω αριστερη παυλα και το κετνρικό κουμπι? δε θυμαμαι τι ςκινησει ςπου κανεις για εγκατάσταση.. και αναρωτιεμαι μηπως φταιει τιποτε αλλο,..μηπως πεταγεται κανενα παράθυρο αλλαο μπροστά και δεν εχει focuσ το παραθυρο εγκατάσταση λογου χάρη.

 

γμτ, αν δουλευε το mymobiler και μου φερνε στο PC την "εικονα" του titan θα γινονταν ολα πολυ πιο ευκολα...

 

επίσςη παιδες θα ακολουθησω τη συμβουλή σας... θα απραγγείλω τα ανταλακτικα ( κουτικαι οθόνη) και θα επιχηρεισω την εγχείρηση...:X

 

για να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε.

 

με προβληαμτιζει μονο το οτι δεν μπορω να πάρω πλήρες backup. το activesync to εκοψα, μετα φροντισα να του πω οτι θα δινει προτεραιότητα στα αποθηκεευμενα στο κινητο και αθα αντικαθιστα αυτα στο Pc, και το ετρεξα.....

 

με εχεουν ζωσει τα φιδια τωρα γιατι κινητα που εχια περασει πτιν μια βδομαδα ΔΕΝ εμαφανιζονται στο outlook.. πολυ φοβαμαι οτι τα εσβησε και απο κινητο και ας του χω βαλει την παραπάνω ρυθμιση...

 

φιλε μου όταν πάω στο γραφείο θα κοιτάξω να δώ ακριβώς τι πατάς να σου πώ....!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πιο εύκολα γινεται brick κατα το φλασαρισμα.....παρά κατά την αποσυναρμολόγηση....:O

 

Δεν θα το έλεγα. Σε αυτές τις συσκευές με αυτόνομο bootloader, είναι πολύ δύσκολο να τις κάνεις τούβλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Σε αυτές τις συσκευές με αυτόνομο bootloader, είναι πολύ δύσκολο να τις κάνεις τούβλο.

πραγματικά έτσι είναι ......όσο δύσκολο είναι να γίνει τουβλο κατά το φλασάρισμα ....τόσο πιο δύσκολο ειναι κατά την αποσυναρμολόγηση....:wacko:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα πρόσφατα αγόρασα από το ebay τό HtcTyn II έχω βάλει μιά κάρτα σύνδεσης πού είχα τής Cosmote.Τό πρόβλημα μού είναι όταν στέλνω μύνημα στό 1256 γία νά μάθω τό υπόλοιπο μού βγάζει μύνημα οτί ή αποστολή απέτυχε .Ενώ όταν θέλω νά στείλω σέ άλλα κινητά τό μύνημα αποστέλεται κανονικά .Δέν ξέρω άν παίζει κάτι μέ τίς ρυθμίσεις τού κινητού αλλά καί στήν Cosmote πού ρώτησα δέν βοήθησαν κάι πολύ.....τά φώτα σάς παρακαλώ.:(
Link to comment
Share on other sites

γραφε το με λατινικους χαρακτηρες

Τό δοκίμασα καί αυτό αλλά πάλι τζίφος δέν μπορώ να καταλάβω ακριβώς ποιό είναι τό πρόβλημα αλλά τό κινητό δέν δέχεται νά στέλνει μυνήματα σέ τετραψήφιους αριθμούς.Καί γενικά πού έψαξα στό κινητό δέν έχει κάποιά ρύθμιση πού νά αλλάζεις κάτι γιά νά μπορέσει να στέλνει μυνήματα σέ τετραψήφιους αριθμούς.Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κοιταξεις ποια rom και τι radio. Επισης δεν ξερω αν μπορει να φταιει η καρτα σου

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιποον παρήγγελια οθονη και πληκτρολόγιο απο τον τυπο στο ebay, αστραπη σε 4-5 μερες ηταν ελλαδα.

 

απο την αρχη μου φανηκε οτι το πληκτρολόγιο ηταν "καπως" σαν πολυ ψευτικο και τα πληλτρα "πρτγανα" καπως, σαν να ηταν ανασκωμενα.. τα πατησα ελαφρα και "κλιπάρανε".

 

ελυσα ολο το κινητο, αντικατέστησα case και οθονη, το εκινησα....

 

η οθονη σουπερ δουλει μια χαρα..

το υπολοιπο κινητο δουλευι επισης , εκτος απο το πληκτρολογιο, στο οποιο... δουοευν καμια 10 ρια πληκτρα μονο προς το κεντρο και τιποτε άλλο εκτος απο to space..

 

αναρωτιεμαι αν ειναι οντως ελατωματικο η αν εκανα εγω καμια μαματζουλια ( αν και δε βλεπω το πως..)

 

εχω στραβωσει ελαφρως... αλλα δε την παλυω να το ανοιξω ξανα αποψε.. ισως απαο αυριο.. και ισως δοκιμασ ωνα βαλω το παλιο πληκτρολόγιο ξανα..

 

 

φίλε για να αλλάξεις όθόνη πρέπει να το λύσεις όλο ....υπάρχουν βέβαια και οδηγίες να αλλάξεις οθόνη λύνωντας μόνο το πρόσθιο τμήμα ....αλλα΄δεν στο συνιστώ είναι πιο δύσκολο και πιοό επικίνδυνο σου προτείνω να πάρεις και ένα full case από

http://cgi.ebay.com/Original-Housing-Cover-For-HTC-Tytn-II-P4550-KAISER_W0QQitemZ120361595237QQcmdZViewItemQQptZPDA_s_Pocket_PC_s?hash=item120361595237&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A3|294%3A50

η τιμή είναι ξεφτίλα για όλα και ειναι γνήσια τα μερη και έχουν και τους μεταλικους οδηγους στις τρ'υπες για τις βίδες (γιαττί άλλα ανταλλακτικά από αλλού δεν τις έχουν και μετά τα πράγματα είναι πολύ δυσκολα(πρέπει να βγάλεις τους όδηγους από τα παλιά μέρη)

έχει και τα πλαστικά ανοιχτήρια και τα δυο κατσαβίδια που σου χρειάζονται.

το θέμα το γνωριζω πολύ καλα εχω αλλάξει καλύμματα 3 φορές

* το πληκτρολογιο να ξερεις δεν θα είναι το ίδιο με αυτο που έχεις αλλα και αυτό το θεμα ...λύνεται

συμβουλή μου ...προχώρα σε ένα .....ρίζικό χειρουργείο και οθόνη και case.....αξιζει

σου βρήκα και οθόνη από τον ίδιο πού είναι τσεκαρισμένος .....

http://cgi.ebay.com/LCD-Ecran-Screen-For-HTC-Kaiser-Tytn-II-P4550-TILT-8925_W0QQitemZ190340838543QQcmdZViewItemQQptZFR_JG_T%C3%A9l%C3%A9phonie_Accessoires_PDA?hash=item2c5132b48f

 

 

και εγω εδω έιμαι να σε βοηθήσω και βημα βημα αν θες....:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το μαμίσιο πληκτρολόγιο και πες μας το αποτέλεσμα αν θες.

 

στανταρ θα το κανω, το προβλημα ειναι αυριο καπακι μετα απο δουλει αφευγω διακοπες. γυρναω 28 τοτε το βλεπω...

 

 

απλα ****το δικο μου πληκτρολογιο ειναι γρατζουνισμενο και μεσα στη βρωμα... ακι εχουν ψιλοτριφτει αυατα τα 2 "σφουγγαρακαι" απο πισω και δεν εθυγραμιζει σωστα χωρις αυτα... παιζει να τα μεταφερω απο το καινουργιο? ειναι κολημενα ε?

Link to comment
Share on other sites

λοιποον εβαλα το μαμισιο πληκτρολογιο ακι φαινετια να δουλευει αψογα...

 

το κουλο που βλεπω ειναι οτι δεν υπαρχει κανενα contact..... μα κανενα

 

ειχα κανει συγχρονισμο με το κινητο σπασμενο με το laptop μου... sto laptop ειναι ακομα οιεπαφε και στο κινητο τιποτε? κουλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειχα κανει συγχρονισμο με το κινητο σπασμενο με το laptop μου... sto laptop ειναι ακομα οιεπαφε και στο κινητο τιποτε? κουλο.

 

Γιατί δεν ξανακάνεις συγχρονισμό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ξανακάνεις συγχρονισμό;

 

απο τοτε που πηρα το kaiser ειχ ακανει καμαι 20ρια φορες συγχρονιμσο με τελευτια τον ιουνιο που ολα πηγαιανα ρολοι με 2 Pc μτου σπιτιου και το λαπτοπ.

 

τελευτια φορα ~20 ιουνιου.

 

παω διακοπες, γυρναω. κανω συγχρονισμο.

 

παει και σβηνει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ειχ απςερασει μετα τον τελευταιο συγχρονισμο.

 

μη με ρωτησετε γιατι τσεκαρα τις ρυθισεις, ητνα ιδιες με παντοτε.

 

κολωσα μετ ακαι δεν ξεναακνα οποτε οταν εσπασα το κινητο, φοβομπουν να το ξανακανω ειδικα οταν δεν ελβπεα την οθονη.

 

τελιακ το εβαλα μου βγαλε στο Pc οτι συγχρονσιε, δεν ειχα ιδεα τι εγινε τελικα...

 

και τωρ αμπαινω και β΄λεπ οτι εσβησε τα απντασ απο το κινητο.

 

 

οπτε να σου πω την αληθεια κολων μηπς γινει καμαι στραβη και τωρα τα σβησει ολα απο παντου....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στις ρυθμίσεις του ActiveSync του PC σου υπάρχει η επιλογή προς τα που θέλεις να γίνει ο συγχρονισμός.

 

Οι επαφές σου υπάρχουν στο Outlook;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του ActiveSync του PC σου υπάρχει η επιλογή προς τα που θέλεις να γίνει ο συγχρονισμός.

 

Οι επαφές σου υπάρχουν στο Outlook;

 

προφανως ναι το ξερω. σωστα ρυθμισμενο ηταν. δεν αλαξα τιποτε το τσεκαρα και μετα.

 

και οχι δεν υπάρχουν στο outlook.

 

πιο σωστα: την πρωτη φορα που εγινε στραβη σβηστηκε απο το κινητο οτι δεν υπηρχε στο outlook. Σαν να του χα πει, συγχρονισε απο PC προς κινητο αποκλειστικα.

 

την δευτερη φορα που το επιχηρεισα, τοτε που στο κινητο ειχα σπασμενη οθονη. στο outllok φαινομενικα δεν αλλαξε τιποτε.

 

τωρα που εφτιξα το κινητο, απλα ειχαν σβησθει ολες οι επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στα "Διεγραμμένα" του Outlook. Εκεί βάζει τις επαφές όταν τις σβήνει.

 

nope, εχω κοιταξει, δεν υπαρχει τιποτε στα διεγραμμενα

Link to comment
Share on other sites

στανταρ θα το κανω, το προβλημα ειναι αυριο καπακι μετα απο δουλει αφευγω διακοπες. γυρναω 28 τοτε το βλεπω...

 

 

απλα ****το δικο μου πληκτρολογιο ειναι γρατζουνισμενο και μεσα στη βρωμα... ακι εχουν ψιλοτριφτει αυατα τα 2 "σφουγγαρακαι" απο πισω και δεν εθυγραμιζει σωστα χωρις αυτα... παιζει να τα μεταφερω απο το καινουργιο? ειναι κολημενα ε?

 

χρησιμοποίησε το παλιο πληκτρολογιο , τα σφουγγαράκια μπορείς να βάλεις του καινούριο αν και δεν χρησιμευουν αυτά στην ευθυγράμμιση όταν είναι κλειστό υποθέτω θα εννοείς .....

για την ευθυγράμμιση παιζουν ρόλο κάτι λαστιχάκια που υπάρχουν στις γωνίες .....http://img46.imageshack.us/img46/6145/dsc0992188.th.jpg' alt='dsc0992188.th.jpg'>

παραθέτω μια εικόνα για να βοηθήσω . Δεν μπορώ να θυμηθώ αν αυτά τα ανταλλακτικά εχουν τα λαστιχάκια στην θεση τους αλλιώς θα τα βγάλεις από το "μαμίσιο" κομάτι και θα τα βάλεις ειναι πολυ απλό αλλα αυτά ειναι καθοριστικά για να είναι ευθυγραμισμένο η οθόνη με το πληκτρολόγιο όταν το τηλ ειναι κλειστό!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

nai ayta ta exei...

 

αναφερομουν στα μιρκα σφουγγαρακια, ορθοφωνια και μαλακα... αυτα βοηθανε να παταει καλα οταν ειναι κλειστη επισης...

 

 

για την ευθυγράμμιση παιζουν ρόλο κάτι λαστιχάκια που υπάρχουν στις γωνίες .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απέκτησα ένα Tytn II προ ημερών, με περασμένη πάνω μια έκδοση των 6.5

Κατά τη γνώμη μου είναι πιο αργή και θα ήθελα να περάσω τη γνήσια Ελληνική 6.1 rom.

Ναι, αλλά το κινητό δε συγχρονίζεται με τον Η/Υ (Windows XP), ούτε και μπορώ να του κάνω hard reset, καθώς φορτώνει κάποιο bootloader...

Τι να κάνω;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην οθόνη του bootloader συνέδεσε το με το PC. Θα δεις στην οθόνη της συσκευής σου την ένδειξη "USB" και μετά τρέξε την ROM που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...