Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολλοι απο εδω μεσα εχουμε ηδη υπογραψει φιλε μου εδω και καιρο :)

 

Poly kairo omws! ;)

 

Eγώ πάλι τώρα το μυρίστικα :rolleyes: είμαι ο 6799:p

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ μετά το μήτσουλα έκανα petition, πριν απο μεγάλο διάστημα. Δημήτρη δεν μας μιλάς ε? :D

 

πάρτε και την απάντηση για να κλάψετε...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=361592

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και πολλούς μήνες, και σε τρεις διαφρετικές συσκευές με WM5 και WM6..

Βάλ' το άφοβα

 

 

οκ!! ευχαριστω! :p

:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

εγώ μετά το μήτσουλα έκανα petition, πριν απο μεγάλο διάστημα. Δημήτρη δεν μας μιλάς ε? :D

 

πάρτε και την απάντηση για να κλάψετε...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=361592

 

Άσχημα τα νέα..

Είχα κάποιες ελπίδες για video drivers μετά από μερικές απαντήσεις ρης HTC σε κατόχους κάιζερ όπως αυτή:

"Spoke with this gal and she informed me of the same thing. Was not able to give me a hard date or time of the update but she does know that one is to come out soon. I doubt it will be here in a week do to the update being tested and certified process but atleast they are working on it. I"m not so pissed that HTC released the phone not ready yet as to they are at least fixing the problem. sheesh look at most electronics that are released to early. I also heard a rumor that the update was going to fix this problem anyway but wasn't on the top priority list of things for them to do untill all the internet pressure put the update on one of the priority lists. So Congrads and thanks to everyone for pushing this issue. " http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355345&page=20

Αλλά μετά το χτεσινό κλαψ και λυγμ παιδιά..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε πως το κραταμε για παντα?? κατεβασα κατι αρχεια αλλα που πρεπει να τα βαλω?? ευχαριστω

 

Epeidi fantazomai oti den tha endiaferei kai toso kosmo afto... sou exw steilei pm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kάντε όλοι τον κόπο και μπείτε στον λινκ της υπογραφής μου. ποτέ δεν ξέρετε τι μπορεί να βγει... Μόνο αν πιέσουμε μπορεί να γίνει κάτι! 7000 άτομα έχουν παραπονεθεί για την ώρα.

 

Εδω και κάποιες μέρες πιέσαν οι αναγνώστες και σε sites όπως το msmobiles.com , boygeniusreport.com και δεν θυμάμαι αν ηταν και στο pocketpcthoughts.com, ανέβηκαν άρθρα που μιλούσαν για το πρόβλημα του kaiser με τα γραφικά και την έλλειψη drivers.

Σκοπός ήταν να πιεστεί η HTC μπας και κάνει κάτι.

 

Αλλά αν διαβάσετε και την επίσημη απάντηση της στο site τότε θα δείτε ότι μας έχουν γραμμένους, ξέρετε που, και μην περιμένετε πια.

 

HTC’s official response to drivergate: buzz off!

http://www.boygeniusreport.com/2008/01/22/htcs-official-response-to-drivergate-buzz-off/

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν καταλαβαινω γιατι λετε οτι δεν παιζει καλα τα video , εγω οτι βιντεο το εχω βαλει σε αναλυση της οθονης του αλλα και 640/480 τα παιζει μια χαρα και χωρις κανενα σπασιμο με τον tcm core ... ισως μιλατε για κατι αλλο που δεν καταλαβαινω ... (video που κολουσαν στο advange !!!)

Μετατρεψτε οτι video θελετε στην αναλυση της οθονης του και δειτε τα

 

Η γνωμη μου ειναι οτι το Καισερ με το Crouise αποτελουν τα καλλιτερα ppc αυτη την στιγμη

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιθετα δεν απελπιζομαι ;)

 

στηριζομενος για μια ακομη φορα στην ιδιωτικη πρωτοβουλια ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=351986

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342500

 

μονο ετσι θα δωθει η οποια δυνατη λυση ;)

η απο την εναλλακτικη που ερχται μεσω core player 1.2 μεσα στον φλεβαρη

 

 

 

μιας και δεν περιμενω βοηθεια εδω και καιρο πλεον απο htc:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν καταλαβαινω γιατι λετε οτι δεν παιζει καλα τα video , εγω οτι βιντεο το εχω βαλει σε αναλυση της οθονης του αλλα και 640/480 τα παιζει μια χαρα και χωρις κανενα σπασιμο με τον tcm core ... ισως μιλατε για κατι αλλο που δεν καταλαβαινω ... (video που κολουσαν στο advange !!!)

Μετατρεψτε οτι video θελετε στην αναλυση της οθονης του και δειτε τα

 

Η γνωμη μου ειναι οτι το Καισερ με το Crouise αποτελουν τα καλλιτερα ppc αυτη την στιγμη

 

γιατι το πουλας τοτε μαριε???:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου την περιμενα αυτη την ερωτηση , δεν το πουλαω γιατι δεν παιζει video , απλα εχω την αρωστεια που ολοι μας οι οι περισοτεροι εδω μεσα εχουμε με την αλλαγη κινητων, δεν ειμαι νεος εδω μεσα , αλλαξα ποσα και ποσα ppc , ενημερωτικα eten x500, htc 3300, 3600, advache, και πολλα αλλα ακομα , τι να κανουμε εχω την αρρωστεια ,,,,,,,

ΓΙΑΤΙ διαφωνεις οτι το kaiser με το Cruise ειναι τα καλλιτερα ppc αυτη την στιγμη ???? δεν καταλαβα ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου την περιμενα αυτη την ερωτηση , δεν το πουλαω γιατι δεν παιζει video , απλα εχω την αρωστεια που ολοι μας οι οι περισοτεροι εδω μεσα εχουμε με την αλλαγη κινητων, δεν ειμαι νεος εδω μεσα , αλλαξα ποσα και ποσα ppc , ενημερωτικα eten x500, htc 3300, 3600, advache, και πολλα αλλα ακομα , τι να κανουμε εχω την αρρωστεια ,,,,,,,

ΓΙΑΤΙ διαφωνεις οτι το kaiser με το Cruise ειναι τα καλλιτερα ppc αυτη την στιγμη ???? δεν καταλαβα ????

 

εχοντας το καιζερ σαν ΚΥΡΙΟ κινητο μου,απο την μερα που κυκλοφορησε αγγλια,πολυ πριν ερθει στην ελλαδα,δεν νομιζω να δηλωνει σε οποιαδηποτε μορφη την εντυπωση πως δεν το θεωρω κορυφαιο ;)

 

αλλα δεν μπορω να δεχομαι,αφηνοντας τες ασχολιαστες,απαντησεις σαν την δικη σου

που μεσα σε μερικες μερες παιρνοντας ενα κινητο,χωρις καλα καλα να το μαθουν,η να μαθουν πως να το κανουν καλυτερο αλλα και να το δουλεψουν σε καθημερινη βαση,να το πουλανε ενω παραλληλα να λενε οτι ηταν κορυφαιο αλλα .....δεν θα παρουν αυτοι ευχαριστω:O

 

οσο για το ποσα ppc η απλα τηλεφωνα εχεις παρει,φυσικα και το ξερω (δεν γραφω μονο σε αυτο το thread) μιας και εγω αλλαζω πολυ συχνα το 2ο κινητο μου ...

 

ισως πολυ συχνοτερα απο σενα αλλα και πολλους ακομη εδω μεσα;)

 

αλλα επειδη παιρνεις πολλα κινητα και τα δινεις και ουτω καθεξης, δεν σε καθιστα αυτο απο μονο, του ατομο που τα εχει μαθει πολυ καλα, τα τηλεφωνα που εχουν περασει απο τα χερια σου...

 

που θελω να καταληξω?

 

οχι οτι δεν ειχε προβλημα το καιζερ σου....εσυ δεν προλαβες να το παρεις χαμπαρι ;)

 

φιλικα παντα

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα..

Είχα κάποιες ελπίδες για video drivers μετά από μερικές απαντήσεις ρης HTC σε κατόχους κάιζερ όπως αυτή:

"Spoke with this gal and she informed me of the same thing. Was not able to give me a hard date or time of the update but she does know that one is to come out soon. I doubt it will be here in a week do to the update being tested and certified process but atleast they are working on it. I"m not so pissed that HTC released the phone not ready yet as to they are at least fixing the problem. sheesh look at most electronics that are released to early. I also heard a rumor that the update was going to fix this problem anyway but wasn't on the top priority list of things for them to do untill all the internet pressure put the update on one of the priority lists. So Congrads and thanks to everyone for pushing this issue. " http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355345&page=20

Αλλά μετά το χτεσινό κλαψ και λυγμ παιδιά..

Άσχημα τα νέα όντως... :(

 

Περίμενα να είχαμε τους drivers σε κάποιο official update της HTC αλλά μάλλον φάγαμε άκυρο... Ίσως στο TyTN III... Πάντως μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο από το Kaiser, αλλά είναι σπαστικό να ξέρεις ότι υπάρχει μέσα h/w που "κοιμάται" χωρίς να χρησιμοποιείται... Κάπου διάβασα ότι το θέμα κολλάει στα φράγκα που θα πρέπει να πληρώσει η HTC στην Qualcomm για να πάρει την άδεια χρήσης των drivers ή κάτι τέτοιο. Όλα για τα λεφτά + marketing γίνονται... Και δεν είναι και φτηνό το άτιμο...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

εχοντας τον κινδυνο να ειμαι off topic αλλα μηνν βρισκοντας και καποιο αλλο thread για to kaiser θα ηθελα να γραψω οτι εχω ενα για πουλημα 550 ευρω 3 μηνων δεχομαι καθε ελεγχο

και εχω την αποδειξη αγορας δερματινη θηκη cd φοραει την τελευταια του dutty v4 αλλα μπορω να το παραδωσω με οποια f/w θελεται

Μενω θεσσαλονικη

 

6978998277

 

Γιωργος

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

το θεμα των drivers θα λυθει ειναι πολυς ο κοσμος και η δημοσιοτητα που δοθηκε και το μηχανημα με την f/w σε σχεση με την original πεταει , 4000 $ εχουν μαζευτει και χιλιαδες ανθρωποι εχουν υπογραψει το petition

θα συμβει !

Οσο για μενα χρειαζομαι τα λεφτα και για αυτο το πουλαω , απλα το καλυτερο εχοντας και αλλα ppc to λεω αυτο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Από τώρα και στο εξής, αυτό θα είναι το επίσημο topic μου...

To TyTN μου έφτασε και το έχω πια στα χέρια μου :w00t::w00t:

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Από τώρα και στο εξής, αυτό θα είναι το επίσημο topic μου...

To TyTN μου έφτασε και το έχω πια στα χέρια μου :w00t::w00t:

 

αντε καλοριζικο και ...καλα ξενυχτια και εσυ :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχοντας το καιζερ σαν ΚΥΡΙΟ κινητο μου,απο την μερα που κυκλοφορησε αγγλια,πολυ πριν ερθει στην ελλαδα,δεν νομιζω να δηλωνει σε οποιαδηποτε μορφη την εντυπωση πως δεν το θεωρω κορυφαιο ;)

 

αλλα δεν μπορω να δεχομαι,αφηνοντας τες ασχολιαστες,απαντησεις σαν την δικη σου

που μεσα σε μερικες μερες παιρνοντας ενα κινητο,χωρις καλα καλα να το μαθουν,η να μαθουν πως να το κανουν καλυτερο αλλα και να το δουλεψουν σε καθημερινη βαση,να το πουλανε ενω παραλληλα να λενε οτι ηταν κορυφαιο αλλα .....δεν θα παρουν αυτοι ευχαριστω:O

 

οσο για το ποσα ppc η απλα τηλεφωνα εχεις παρει,φυσικα και το ξερω (δεν γραφω μονο σε αυτο το thread) μιας και εγω αλλαζω πολυ συχνα το 2ο κινητο μου ...

 

ισως πολυ συχνοτερα απο σενα αλλα και πολλους ακομη εδω μεσα;)

 

αλλα επειδη παιρνεις πολλα κινητα και τα δινεις και ουτω καθεξης, δεν σε καθιστα αυτο απο μονο, του ατομο που τα εχει μαθει πολυ καλα, τα τηλεφωνα που εχουν περασει απο τα χερια σου...

 

που θελω να καταληξω?

 

οχι οτι δεν ειχε προβλημα το καιζερ σου....εσυ δεν προλαβες να το παρεις χαμπαρι ;)

 

φιλικα παντα

 

 

γεια σου φίλε! ειδα τι γραφεις...το μόνο πράγμα που διαφωνώ είναι το οτι αν περιμένετε οποιαδήποτε εταιρία να βγάλει το τέλειο κινητό που τα κάνει όλα χωρίς προβλήματα και τα έχει όλα.....τότε θα κλείσουν οι εταιρίες...είναι θέμα πολιτικής τους,για να πουλάνε συνεχώς όλο και κάτι καλύτερο!!!που θέλω να καταλήξω...μην είστε ανικανοποίητοι με τα κινητά...έχετε αλλάξει πολλά κινητά φαντάζομαι και το γνωρίζετε καλύτερα απο εμένα!

:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω αρκετή σχέση με PDAs, το TyTN θέλει πολύ διάβασμα....

 

Φαντάζομαι σήμερα έχει ξενύχτι ε;:p Τυχεράκια...

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

δημήτρη έτοιμος για τα 50 ευρώ στο xda για το driver ε? :)
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι phone skin ή το smart dial :confused: ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι phone skin ή το smart dial :confused: ??

 

Είναι η ενεργοποίηση του ελληνικού smartdialing στο default phone skin με τις βιντεοκλήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ενεργοποίηση του ελληνικού smartdialing στο default phone skin με τις βιντεοκλήσεις.

 

Thanks αλλά μάλλον κατάλαβες λάθος. Το πρόβλημα δεν είναι η έλλειψη Ελληνικού smart dial. :)

Υπάρχει default skin με βιντεοκλήσεις; Διότι από ότι ξέρω δεν συμπεριλαμβάνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Thanks αλλά μάλλον κατάλαβες λάθος. Το πρόβλημα δεν είναι η έλλειψη Ελληνικού smart dial. :)

Υπάρχει default skin με βιντεοκλήσεις; Διότι από ότι ξέρω δεν συμπεριλαμβάνεται.

 

Την έχεις τη συσκευή; Το default phone pad στο Kaiser υποστηρίζει κανονικά Video κλήσεις. Απλά δεν υποστηρίζει ελληνικό smartdialing. Αν πειράξεις τη Registry και βάλεις το default phone pad των WM, θα έχεις ελληνικό smartdialing αλλά όχι υποστήριξη βιντεοκλήσης. Πλέον αυτό δε χρειάζεται γιατί βάζεις το cabάκι που έχω παραθέσει εδώ και έχεις και βιντεοκλήσεις και smartdialing ελληνικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...