Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως γίνεται να ακούσω ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς με το kaiser μεσω wi fi?με resco ακούω μόνο ξένους εκτός κι αν δεν το εψαξα καλά.!

 

 

 

i-Tech Clip Radio Στερεοφωνικό Ακουστικό Περιγραφή - eXpansys Greece

 

 

και ραδιο και bl handsfree αλλα και τελεια μουσικη ακροαση :)

 

το ειπα πιο παλια και το ξανα αναφερα αλλα μαλλον πρεπει να το φωναζω :D

 

μην ψαχνετε αλλες κοστοβορες(δεν μπορει να εχεις wifiπαντου κατα τις μετακινησεις σου,αρα τι θα κανεις ?θα χρεωνεσαι gprs??) αλλα και μπαταριοβορες λυσεις για να ακουσετε ραδιοφωνο με το καιζερ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το ειπα πιο παλια και το ξανα αναφερα αλλα μαλλον πρεπει να το φωναζω :D

 

μην ψαχνετε αλλες κοστοβορες(δεν μπορει να εχεις wifiπαντου κατα τις μετακινησεις σου,αρα τι θα κανεις ?θα χρεωνεσαι gprs??) αλλα και μπαταριοβορες λυσεις για να ακουσετε ραδιοφωνο με το καιζερ :)

 

+100000 ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι πολύ σοβαρό:

Λίγες μέρες πριν βγήκε αυτή η ανακοίνωση http://www.corecodec.com/forums/index.php?topic=596.0 η οποία εκτός από τα καλά νέα (in the upcoming version of CorePlayer Mobile v1.2 we have resolved the POOR video playback issues that the AT&T TILT users have experienced and I can say from first hand experience that the playback is pretty close to flawless ;-) We are making an announcement at CES on Jan 7th on the released date of CorePlayer Mobile v1.2 that also includes advanced RTP/RTSP streaming and the much anticipated support for YouTube Mobile.) φανερώνει το πρόβλημα του tytnii με το video-playback αλλά και το αργό frame rate σε scrolling κυρίως παιχνίδια.

Απ'ότι κατάλαβα η HTC δεν χρησιμοποιούσε τον video overlay driver του Qualcomm (ή δεν το χρησιμοποιούσε σωστά).

Ξέρει κανείς περισσότερα?

Η HTC θα προχωρήσει σε κάποια ανανέωση του driver ή μέρους του λειτουργικού? Πραγματικά πέρα από το video που κάτι κάνεις με τους encoders, είναι κρίμα να παίζεις skyforce ας πούμε στο S100 και να τρέχει σαν μέλι και στον τιτάνα να μου τρέχει σαν το Ν91..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι πολύ σοβαρό:

Λίγες μέρες πριν βγήκε αυτή η ανακοίνωση http://www.corecodec.com/forums/index.php?topic=596.0 η οποία εκτός από τα καλά νέα (in the upcoming version of CorePlayer Mobile v1.2 we have resolved the POOR video playback issues that the AT&T TILT users have experienced and I can say from first hand experience that the playback is pretty close to flawless ;-) We are making an announcement at CES on Jan 7th on the released date of CorePlayer Mobile v1.2 that also includes advanced RTP/RTSP streaming and the much anticipated support for YouTube Mobile.) φανερώνει το πρόβλημα του tytnii με το video-playback αλλά και το αργό frame rate σε scrolling κυρίως παιχνίδια.

Απ'ότι κατάλαβα η HTC δεν χρησιμοποιούσε τον video overlay driver του Qualcomm (ή δεν το χρησιμοποιούσε σωστά).

Ξέρει κανείς περισσότερα?

Η HTC θα προχωρήσει σε κάποια ανανέωση του driver ή μέρους του λειτουργικού? Πραγματικά πέρα από το video που κάτι κάνεις με τους encoders, είναι κρίμα να παίζεις skyforce ας πούμε στο S100 και να τρέχει σαν μέλι και στον τιτάνα να μου τρέχει σαν το Ν91..

 

 

αν κρινω με την συχνοτητα της htc να βγαζει ενημερωσεις λογισμικου.....μαλλον κανα 8μηνο ακομη :lol::lol:

η λιγο πριν βγει ο αντικαταστατης του καιζερ :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν κρινω με την συχνοτητα της htc να βγαζει ενημερωσεις λογισμικου.....μαλλον κανα 8μηνο ακομη :lol::lol:

η λιγο πριν βγει ο αντικαταστατης του καιζερ :mad:

 

Έχω την αίσθηση πως η εμφάνιση του touch-cruise θα δώσει πολλές software λύσεις για το kaiser μιας και η HTC το τελευταίο καιρό έχει πέσει με τα μούτρα πάνω του..

Νάτα τα δώρα για το νέο έτος λοιπόν: Καινούριος Core Player με OK video, εμφάνιση του touch-cruise με ανανεωμένο λειτουργικό συμβατό με το kaiser και σίγουρα πολλά, πολλά καλύτερα "μαγειρέματα"..

Λέω να μη φάω πολλά γλυκά στις γιορτές.. :lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω την αίσθηση πως η εμφάνιση του touch-cruise θα δώσει πολλές software λύσεις για το kaiser μιας και η HTC το τελευταίο καιρό έχει πέσει με τα μούτρα πάνω του.

 

Afto exei idi arxisei edw kai poly kairo. Blepe HTC Camera Album, HTC Large Title bar, HTC Enlarged Start menu kai polla polla alla! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια εχω αρχισει ν ανυσηχω μ αυτα που διαβαζω μιας και το χω παραγγηειλει...

τελικα ποσο μεγαλο ειναι το προβλημα του στην αναπαραγωγη βιντεο??? επισης, διαβαζω για κατι μνημες που αλλαζετε και κατι hard reset κλπ. εγω δε το θελω για επαγγελματικη χρηση... απλα πραγματα... θα χω προβληματα?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

το μηχάνημα φυσάει :cool:

 

Το έχω από την Παρασκευή (14/12/07, δλδ 6 ημέρες) και δουλεύει άψογα και εννοείται δεν έχω κάνει ούτε hard ούτε soft reset μέχρι τώρα. Και εγώ για επαγγελματική χρήση το έχω... μέχρι και στο VPN του γραφείου μου έχω μπει και με εξαίρεση το GPS (λόγω έλλειψης χρόνου) έχω παίξει αρκετά με όλα σχεδόν τα προγράμματα του Kaiser. Είμαι υπέρ-ευχαριστημένος :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο kaiser μπαινει καρτα 4, 6, 8 gb ?? τις βλεπει χωρις κανενα προβλημα ?? , επίσης ποια καρτα ειναι ποιο γρηγορη (αν υπαρχουν διαφορες)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια εχω αρχισει ν ανυσηχω μ αυτα που διαβαζω μιας και το χω παραγγηειλει...

τελικα ποσο μεγαλο ειναι το προβλημα του στην αναπαραγωγη βιντεο??? επισης, διαβαζω για κατι μνημες που αλλαζετε και κατι hard reset κλπ. εγω δε το θελω για επαγγελματικη χρηση... απλα πραγματα... θα χω προβληματα?

 

δεν θα εχεις κανενα προβλημα!!ειναι πολυ καλ το pda και κορυφαια λυση για οσους χρειαζονται και το εξωτερικο πληκτρολογιο!;)

 

οσοι εχουν προβληματα,απλα δεν ξερουν τι βαζουν μεσα σε αυτο,απο εφαρμογες :O

 

ειναι τεραστιος ο ογκος των εφαρμογων που υπαρχουν για τα wm τηλεφωνα που οι περισσοτεροι δελεαζονται και πολλες φορες δεν κρατιουνται,βαζοντας οτι βρουν μπροστα τους στα κακομοιρα τα τηλ με οτι αυτο συνεπαγεται στην συνεχεια....

 

για τα παντα σχεδον υπαρχουν πληροφοριες στο ιντερνετ και μπορει καλλιστα πριν βαλει κατι καποιος στο κινητο του,απλα να κανει μια αναζητηση και να διαβασει εχει σχεση με αυτο που θελει να δοκιμασει,προλαβαινοντας ετσι οποιες δυσλειτουργιες και προβληματα..

αν και παντα υπαρχει η πολυ καλη λυση ενος καλου backup πριν απο καθε πειραματισμο,ωστε αν κατι δεν παει καλα,να ειναι πολυ απλο να επαναφερει το τηλ στην αρχικη του προηγουμενη καλη κατασταση ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο kaiser μπαινει καρτα 4, 6, 8 gb ?? τις βλεπει χωρις κανενα προβλημα ?? , επίσης ποια καρτα ειναι ποιο γρηγορη (αν υπαρχουν διαφορες)

 

εγω εχω αυτη

 

http://www.expansys.com/p.aspx?i=154540

 

αλλα δεν θα αργησω να παρω και αυτη

 

http://www.expansys.com/p.aspx?i=158255

 

δουλευει τελεια και σφαιρατα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, οπως και στο λαπτοπ, ετσι και στο pda α βαλω καποιες εφαρμογες. αλλα βεβαια θα ξερω τι ειναι η καθεμια...

εχω μια απορια¨. αν θες ν φορτωσεις καποιο προγραμματακι το περνας μεσω καλωδιου απο τον υπολογιστη ή το κατεβαζεις απ ευθειας απο το pda?

και κατι αλλο... απο καρτεσ μνιμισ τι γινεται?? θελω να πω, διαβαζω για εφαρμογες κ προγραμματακια κλπ. αυτα δε θελουν πολυ χωρο?? αν εχεις μια καρτα 2 giga τι να χωρεσει?!?!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια εχω αρχισει ν ανυσηχω μ αυτα που διαβαζω μιας και το χω παραγγηειλει...

τελικα ποσο μεγαλο ειναι το προβλημα του στην αναπαραγωγη βιντεο??? επισης, διαβαζω για κατι μνημες που αλλαζετε και κατι hard reset κλπ. εγω δε το θελω για επαγγελματικη χρηση... απλα πραγματα... θα χω προβληματα?

 

ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ!!!!ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

το ειπα πιο παλια και το ξανα αναφερα αλλα μαλλον πρεπει να το φωναζω :D

 

μην ψαχνετε αλλες κοστοβορες(δεν μπορει να εχεις wifiπαντου κατα τις μετακινησεις σου,αρα τι θα κανεις ?θα χρεωνεσαι gprs??) αλλα και μπαταριοβορες λυσεις για να ακουσετε ραδιοφωνο με το καιζερ :)

Νομίζω ότι ήμουν πολύ συγκεκριμένος στην ερώτησή μου αλλά μάλλον έπρεπε να φωνάξω τη λέξη κλειδί W I-F I διοτι αν με ενδιέφεραν άλλες λύσεις θα είχα πάρει το i tech καθώς το έχω διαβάσει πάνω από 3 φορές.το http://www.radiofono.gr είναι μάλλον αυτό που θέλω.Ευχαριστώ πολύ.

Φιλικά Θάνος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω μια απορια¨. αν θες ν φορτωσεις καποιο προγραμματακι το περνας μεσω καλωδιου απο τον υπολογιστη ή το κατεβαζεις απ ευθειας απο το pda?

 

Merika programmata (me kataliksi .exe) ta trexeis apo ton ypologisti kai egkathistantai sto PPC mesw activesync kai alla (ta perissotera) pou exoun kataliksi .cab ta pernas sto PPC kai ta trexeis apo ekei.

 

και κατι αλλο... απο καρτεσ μνιμισ τι γινεται?? θελω να πω, διαβαζω για εφαρμογες κ προγραμματακια κλπ. αυτα δε θελουν πολυ χωρο?? αν εχεις μια καρτα 2 giga τι να χωρεσει?!?!

 

Mi fantasteis oti ta programmata exoun megethos omoio me afta pou einai gia PC! Einai arketa mikrotera. Mia karta mnimis 2GB einai yperpliris gia egkatastasi programmatwn. Mikri mporei na fanei mono ean thes na prostheseis polla mp3s i na ti fortwseis gia na blepeis tainies.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις!

(φαντζαομαι οτι μολις το παρω, αν εχω κανα προβληματακι θα στε εδω, ε?!):D

:cool:
Link to comment
Share on other sites

μαργαρίτα, πρέπει να πω πως μου κάνει εντύπωση που μια κοπέλα στην ηλικία σου πέρνει το kaiser. μπράβο. ο λόγος που το λέω είναι ότι απλως φαίνεται μεγάλο. μην με παρεξηγήσεις :)

 

παιδιά προσοχή με την γρύπη που κυκλοφορεί με έχει διαλύσει 2 μέρες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

δε σε παρεξηγω. κοιτα εγω παντα ειτε επαιρνα κινητο ειτε λαπτοπ ειτε βιντεοκαμερα κοιταγα πρωτα τις δυνατοτητες. αλλιως θα παιρνα το touch ή απο κινητα, το lg prada ή το ν95(το οποιο παρεπιπτωντος το πηρε η ξαδερφη μου κι ειναι πολυ ομορφο τελικα!)

 

το ειδα αλλωστε απο κοντα.. ενταξει ειναι λιγο παντοφλιτσα αλλα οχι κ πολυ. εξαλλου καποια φορα που θα θελω να παρω ενα μικρο τσαντακι πχ θα παιρνω το τωρινο μου κινητο ή της μαμας μου που ειναι μικρουλι...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παντως καμια κοπελα δεν εχω δει στο φορουμ!! πρπει να ναι πολυ λιγες...!

 

εδω στα pda και γενικα στα wm οντως δεν εισαστε πολλες :(

 

αλλα αν περασεις μια βολτα απο το chat & fun :blink::blink::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε καλά? 26 ώρες άποστο το thread!! Ρεκόρ?

Κάτι άσχετο (σχετικό δηλαδή) έτσι για να σπάσω την ησυχία..

 

Προχτές έγινε ένα ατύχημα στο κέντρο της πόλης μπροστά μου και το καιζεράκι τραγούδησε.. Έβγαλε επιτόπου φωτογραφίες και βίντεο και από το διπλανό free hotspot της νομαρχίας τις έστειλε στις εφημερίδες.. Δεν το περίμενα αλλά χτες μπήκε με τεράστια φωτο στις έγχρωμες σελίδες..

και λέω τώρα: να δείς τι σου κάνει ένα mod.. εε σόρυ, ένα TytnII..:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Χο χο χο. :D

Γελάω ήδη μόνος μου με την (ηλίθια) ερώτηση (πρωτάρη :cry:) που θα σας κάνω.

Πως μπορώ να μπω στα HKEY_LOCAL_MACHINE του κινητού μου ?

Τώρα μόλις βρήκα ένα παλιό καλό σκονάκι του WebViRuS σχετικά με την WebViRuS Kaiser List

Link to comment
Share on other sites

Χο χο χο. :D

Γελάω ήδη μόνος μου με την (ηλίθια) ερώτηση (πρωτάρη :cry:) που θα σας κάνω.

Πως μπορώ να μπω στα HKEY_LOCAL_MACHINE του κινητού μου ?

Τώρα μόλις βρήκα ένα παλιό καλό σκονάκι του WebViRuS σχετικά με την WebViRuS Kaiser List

 

Για να μη παιδεύεσαι με πολλά freeware, χτύπα κατευθείαν το Resco Explorer. Κατέβασέ το, εγκατέστησέ το και το πρόγραμμα είναι πανεύκολο. Περισσότερα εδώ: http://www.resco.net/pocketpc/explorer/default.asp

..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να στειλω ταυτοχρονα περισσοτερα απο ενα πραγμα π.χ φωτο,mp3... με ασυρματη αποστολη(bluetooth)?? Πηγαινω στον φακελο που εχω φωτο μαρκαρω τρεις αλλα η επιλογη ασυρματη αποστολη δεν ειναι διαθεσιμη...οχι οτι δεν ζω χωρις να βρω λυση... αλλα ειναι σπαστικο να στελνεις 10φωτο μια μια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...